Hokejisté Brna v generálce zdolali Zvolen, Plzeň vyhrála v Klatovech

Momentka z přípravného duelu Klatovy - Plzeň. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

6 2015
Hokejisté Komety Brno porazili v posledním přípravném duelu před startem extraligy Zvolen 2:1. Plzeň vyhrála v závěrečném testu na ledě své farmy Klatov 5:2.

Kometa vstoupí do nového ročníku nejvyšší soutěže v pátek domácím zápasem proti Liberci, Plzeň bude hostit na vlastním ledě v západočeském derby Karlovy Vary.

Kometa šla proti Zvolenu do vedení v sedmé minutě, kdy při Pulišově trestu využil přesilovku Káňa. Tým českého trenéra Josefa Turka vyrovnal za minutu a půl také v početní výhodě díky trefě Tomáše Klímy, jemuž přihrál jeden z pětice českých krajánků v dresu Zvolenu Krejčí. Vítězství zařídil v 36. minutě Jan Hruška.

Druholigové Klatovy získaly vedení v deváté minutě díky přesilovkové brance Kristla, v závěru úvodní části otočili stav Lev a Sklenička. Ve 26. minutě sice ještě vyrovnal Beran, ale za devět minut se prosadil v přesilovce pěti proti třem Johnson, který se trefil ještě znovu ve třetí třetině, a výsledek dovršil Kubalík.