Tahák v Hradci: přijede podruhé v sezoně hokejová Sparta

Hráči Sparty se radují z prvního gólu v zápase s Hradcem Králové. | foto: ČTK

7 2014
Jeden z nejočekávanějších a nejatraktivnějších hokejových hostů přijede už podruhé v této sezoně do Hradce Králové. Domácí Mountfield se totiž už potřetí v sezoně utká s pražskou Spartou.

Pro hradecké fanoušky to bude první ze dvou předvánočních taháků, tím druhým bude přesně o týden později derby se sousedními Pardubicemi. „Pro domácí zápasy nemáme před vánoční přestávkou právě nejlehčí los,“ poznamenal kapitán východočeského celku Jiří Šimánek.

Hradec. má s Pražany letos zatím vyrovnanou bilanci. Na začátku sezony ho totiž doma porazil 3:1, když všechny góly padly v první třetině a o dva hradecké se jako střelec postaral Rudolf Červený.

Odveta v Praze pak vyšla lépe domácí Spartě. Mountfield sice v Holešovicích prohrál jen o gól 3:4, ale tím tehdy Spartě v tabulce přepustil třetí místo.

Nedělní utkání s pražskou Spartou na hradeckém zimním stadionu začne kvůli přímému televiznímu přenosu netradičně v 17.20.

V pátek 12. prosince Hradečtí vyrazí k zápasu do Liberce a už v neděli je čeká třetí letošní derby s Pardubicemi, budou mít podruhé výhodu domácího prostředí. Po něm následuje reprezentační přestávka, extraliga bude pokračovat až 26. prosince.