Tahák v Hradci: přijede podruhé v sezoně hokejová Sparta

Hráči Sparty se radují z prvního gólu v zápase s Hradcem Králové. | foto: ČTK

7 2014
Jeden z nejočekávanějších a nejatraktivnějších hokejových hostů přijede už podruhé v této sezoně do Hradce Králové. Domácí Mountfield se totiž už potřetí v sezoně utká s pražskou Spartou.

Pro hradecké fanoušky to bude první ze dvou předvánočních taháků, tím druhým bude přesně o týden později derby se sousedními Pardubicemi. „Pro domácí zápasy nemáme před vánoční přestávkou právě nejlehčí los,“ poznamenal kapitán východočeského celku Jiří Šimánek.

Hradec. má s Pražany letos zatím vyrovnanou bilanci. Na začátku sezony ho totiž doma porazil 3:1, když všechny góly padly v první třetině a o dva hradecké se jako střelec postaral Rudolf Červený.

Odveta v Praze pak vyšla lépe domácí Spartě. Mountfield sice v Holešovicích prohrál jen o gól 3:4, ale tím tehdy Spartě v tabulce přepustil třetí místo.

Nedělní utkání s pražskou Spartou na hradeckém zimním stadionu začne kvůli přímému televiznímu přenosu netradičně v 17.20.

V pátek 12. prosince Hradečtí vyrazí k zápasu do Liberce a už v neděli je čeká třetí letošní derby s Pardubicemi, budou mít podruhé výhodu domácího prostředí. Po něm následuje reprezentační přestávka, extraliga bude pokračovat až 26. prosince.

1. Liberec 26 16 2 4 4 71:40 56
2. Třinec 26 13 4 6 3 90:52 53
3. Litvínov 27 12 8 0 7 69:59 52
4. Kometa 26 14 2 5 5 99:67 51
5. Sparta 25 13 1 4 7 79:62 45
6. Hr. Králové 28 10 4 6 8 78:71 44
7. Chomutov 26 8 7 2 9 80:81 40
8. Ml. Boleslav 26 11 1 3 11 66:76 38