Zlínský útočník Petr Leška vede puk v duelu proti Olomouci

Zlínský útočník Petr Leška vede puk v duelu proti Olomouci | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Zlínský mistr opět rozdával, dál vězí na dně tabulky

• 0
Od série čtyř moravských derby si slibovali, že je vystřelí z extraligového suterénu. Jenže v její polovině se hokejisté Zlína ještě pevněji přiklížili ke dnu tabulky. Po páteční nevydařené repríze finálové bitvy s Brnem podlehli doma Olomouci 2:3 v nájezdech.

Stejně jako v září na Hané přitom promrhali dvoubrankový náskok. „Je to špatné. Měly být tři body, a dál bych se k tomu nevyjadřoval,“ chmuřil se po 11. porážce sezony brankář Libor Kašík.

Zatímco před týdnem v Mladé Boleslavi slavil vítězství v nájezdech, olomoučtí šikulové Hrňa s Maroszem mu nedali šanci a Kašíkův zmar dokonal technický gól za podražení Patery.

„Chtěl jsem mu puk vypíchnout, jenže si ho posunul dobře a přepadl přes hokejku,“ popsal Kašík rozhodující nájezd. Více než kuriózní gól ho ale štval konečný výsledek. „Byli jsme lepší tým a ztratili dva body.“

Domácí opět dojeli na bídnou koncovku. V úvodní třetině Olomouc téměř nepustili z jejího obranného pásma, ale ze 17 střeleckých pokusů se ujal pouze Okálův výpad zpoza brány.

„První třetina byla od nás hodně špatná, opět nás podržel brankář,“ chválil Patera oporu Vošvrdu. „Kdyby domácí dali tři góly, nebylo by co řešit,“ mínil hostující kouč Petr Fiala.

V nástupu do prostřední části sice Marušák poslal Zlín do dvoubrankového vedení, pak ale nabral vývoj skóre podobný scénář jako v září na Hané. Jediný rozdíl byl v tom, že tentokrát Zlín urval aspoň bod.

„Zápasy bych nesrovnával. Teď hrála Olomouc lépe než předtím,“ prohodil asistent domácího kouče Juraj Jurík. „Těžko říct, od toho je trenér, aby to hodnotil. Já se snažím chytat, pustil jsem dva góly a to je moc,“ reagoval Kašík na dotaz, proč Zlín také ve druhém moravském derby promrhal nadějný stav 2:0.

Mistři si mohli vzít vedení zpět těsně před druhou sirénou. Kanonýr Balaštík však poslal trestné střílení do betonů Vošvrdy a potvrdil, že stejně jako celý tým není v psychické pohodě. Mužstvo brzdí také narůstající marodka.

K dvojici brankářů Štůrala, Horčička a útočníkům Čajánkovi s Kubišem přibyl Okál. Autor první branky odkulhal z ledu ve druhé třetině s bolestivě nastřeleným kolenem a jeho nasazení do úterní dohrávky v Brně je nejisté.