Momentka z utkání Hradec Králové - Vítkovice

Momentka z utkání Hradec Králové - Vítkovice | foto: Michal Klíma, MAFRA

Šňůra proher se ve Zlíně natáhla, Hradec padl už popáté za sebou

• 0
Hokejistům Hradce Králové se v pátek ve snaze, aby se na poslední chvíli nepropadli do předkola play-off, přitížilo. Po porážce 2:4 ve Zlíně se totiž před ně v tabulce přehnal právě tento tým spolu s brněnskou Kometou, Hradec tak klesl na šestou příčku.

Naštěstí pro Hradec zůstal jeho odstup od sedmých Vítkovic, jimž patří první místo pro předkolo, i nadále čtyřbodový, ostravský tým totiž včera prohrál 4:5 s vedoucí Spartou.

Tento náskok bude Hradec hájit ještě v posledních třech kolech základní části, první se odehraje už zítra a Mountfield v něm na svém ledě přivítá poslední Chomutov, pak jej ještě čekají zápasy s Libercem a v Plzni.

Hradec, který poslední čtyři extraligové duely prohrál a získal v nich jen dva body, včera udržel čisté konce jen něco málo přes tři minuty. To už sice za sebou měl více než minutu úspěšného bránění prvního oslabení při vyloučení Tvrdíka, ale pak se domácí obránce Tesařík opřel do puku, jenž se k němu odrazil od mantinelu a Zlín vedl.

Vydařený vstup do zápasu domácí povzbudil a dvě třetiny byl lepším týmem. V té druhé také své vedení zvýšil a opět k tomu využil přesilovou hru. Při vyloučení Ptáčka se před brankou ve výhodné pozici ocitl Köhler a nedal Kantorovi šanci.

Hradec se přes velkou snahu nemohl proti dobře hrajícím domácím vůbec prosadit, v prvních dvou třetinách vyslal na jeho brankáře jen deset střel, zatímco Zlín Kantora ohrozil 27 ranami.

Naději na obrat Hradci na začátku poslední části hry přinesla rovněž přesilovka. V jejím závěru našel Pospíšil přesnou přihrávkou zpoza branky Tvrdíka a ten snížil.

Naděje hostů na to, že po čtyřech porážkách za sebou konečně vyhraje, ale trvala přesně čtyři minuty. Po chybě v rozehrávce se před Kantora dostal domácí Honejsek a s rozvahou ho překonal. Pak přidal čtvrtý gól domácích Ondráček a snížení Frühaufa v poslední minutě už na výhře Zlína nemohlo nic změnit.