Hradec si prohrát nezasloužil, tvrdil po zápase brněnský asistent

Královehradecký gólman Ondřej Kacetl čelí nájezdu Petra Mrázka z Komety. | foto: ČTK

26 2015
Body to hokejistům hradeckého Mountfieldu do extraligové tabulky nepřipíše, ale možná trochu vylepší náladu. Nestává se totiž tak často, aby kouč vítězného mužstva po vysoké výhře přiznal, že soupeř vlastně prohrát neměl. „Hradec si prohrát nezasloužil,“ konstatoval po porážce Mountfieldu 1:5 Kamil Pokorný, asistent trenéra Komety Aloise Hadamczika.

Hradec totiž v Brně doplatil na to, že se domácím mimořádně střelecky dařilo. Zvlášť v úvodu všech tří třetin kdy nastřílel všech svých pět gólů a tím si vydláždil cestu ke třem bodům.

„V této sezoně už jsme odehráli horší zápasy,“ uvedl kouč Mountfieldu Peter Draisaitl po duelu, v němž jeho tým prohrál přesto, že byl po většinu zápasu aktivnější. Dobře to bylo vidět i na poměru střel, kterých hradečtí hráči na brněnského brankáře Čiliaka vyslali 34, zatímco domácí Kometa na hradeckého o třináct, tedy více než o třetinu méně.

„Vždycky když jsme se posunuli do situace, kdy jsme mohli s utkáním něco udělat, jsme zase dostali gól. Hlavně nám chybělo, co jsme většinu sezony měli, a to gól, který nás v takových zápasech držel. Proto to dopadlo, jak to dopadlo,“ posteskl si Draisaitl.

Nejvíc to bylo vidět na začátku druhé třetiny, kdy se Hradec za stavu 1:2 vrhl do útoku a tvrdě dotíral na domácí branku. Jenomže místo vyrovnání přišel gól po teči, která se vidí jednou za deset let, záhy pak přišla další nechytatelná střela. „Na začátku druhé třetiny nám Hradečtí dělali problémy, ale my jsme naštěstí dali branky a zvedli diváky, což nám hodně pomohlo,“ poznamenal Pokorný.

1. Liberec 26 16 2 4 4 71:40 56
2. Třinec 26 13 4 6 3 90:52 53
3. Litvínov 27 12 8 0 7 69:59 52
4. Kometa 26 14 2 5 5 99:67 51
5. Sparta 25 13 1 4 7 79:62 45
6. Hr. Králové 28 10 4 6 8 78:71 44
7. Chomutov 26 8 7 2 9 80:81 40
8. Ml. Boleslav 26 11 1 3 11 66:76 38