Hradec ruské velikány zvládl, klub potěšily solidní návštěvy

NA LED. Hokejisté hradeckého Mountfieldu přecházejí z velké haly Fortuna arény do malé, kde včera po ránu absolvovali v rámci závěrečné části přípravy první trénink na ledové ploše. | foto: ČTK

8 2016
Konfrontace s ruskými velkokluby dopadla výborně. Hradecký Mountfield na stejnojmenném turnaji, který na konci minulého týdne uspořádal, totiž oba ruské účastníky z Kontinentální hokejové ligy porazil.

Po páteční výhře 3:1 nad týmem Salavat Julajev Ufa, loňským semifinalistou mezinárodní ligy, nakonec slavil i výhru nad Avangardem Oms, který vypadl ve čtvrtfinále právě s Ufou. Mountfield si poradil i přesto, že po dvou třetinách prohrával o dvě branky.

V závěrečné ale vyrovnal a velmi záhy se prosadil i v prodloužení, které se nově hrálo s variantou tři na tři, což se bude praktikovat i v extralize. A příznivé poznatky? Jednak asi ten, že se v obou hradeckých zápasech střelecky prosadil lotyšský střední útočník Andris Džerinš, nová posila Mountfieldu, jenž se postavil do prvního útoku.

A pak také to, že to v obou případech sledovala velmi slušně zaplněná hradecká Fortuna aréna, kam na páteční duel s Ufou přišly více než tři tisícovky diváků a na sobotní s Omskem jen o něco málo méně.

Zajímavý hokej byl k vidění i v dalších zápasech, výrazně pak vybočila druhá třetina duelu mezi Ufou a Pardubicemi, posledním účastníkem premiérového Mountfield Cupu. V ní totiž ruský tým svému soupeři nastřílel hned sedm branek!

Přestože Pardubice první a třetí část hry vyhrály sympatickým skóre 2:0, odešly z tohoto utkání poraženy 5:7.

A vzájemný souboj dvou ruských týmů? Přinesla na rozdíl od nedávného

play-off úspěch Omsku, byť si na první výhru na Mountfield Cupu musel počkat až do samostatných nájezdů. V nich rivala z Ufy zdolal i s přispěním českého brankáře Dominika Furcha, kterému se v tomto zápase dařilo tak, že byl vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu.

Avangard tak po pěti porážkách v přípravě konečně vyhrál a zároveň připravil Ufu o naději na celkové prvenství. O to se hrálo až vpodvečer v derby mezi hradeckým Mountfieldem a rivalem z Pardubic.

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 28 16 2 4 6 76:50 56
3. Litvínov 29 13 8 0 8 72:67 55
4. Kometa 28 15 2 5 6 106:74 54
5. Sparta 27 14 1 5 7 87:67 49
6. Hr. Králové 30 11 4 6 9 84:76 47
7. Chomutov 28 8 8 3 9 88:89 43
8. Vítkovice 28 9 6 1 12 61:65 40