Hradecký útočník Dej: Nedávali v přesilovkách pozor a doplatili na to

Vítkovický brankář Daniel Dolejš sleduje puk, ten míří mimo jeho branku. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

29 2015
Během minuty a několika vteřin stačil hradecký útočník Rastislav Dej otočit zápas. Jeho dva góly v závěru duelu na ledě hokejistů Vítkovic přinesly hradeckému mužstvu tři body, kterými tak úspěšně vstoupilo do druhé čtvrtiny základní části extraligy.

„Jsme rádi i proto, že jsme měli víc šancí než Vítkovice. A štěstí se nakonec přiklonilo na naši stranu,“ liboval si šťastný střelec, který obrat dokonal necelé dvě minuty před koncem poslední třetiny.

Už vaše vyrovnání na 2:2 přišlo krátce před koncem základní hrací doby, jak jste ho viděl?
Výborná práce celého útoku, na konci jsem dostal dobrou přihrávku od Jardy Bednáře a já byl sám před brankou.

Druhý gól jste vstřelil dokonce v oslabení, což nebývá tak časté.
Domácí v přesilovkách nedávali pozor a doplatili na to. Měli jsme v nich tři čtyři brejky, u gólu jsme ujeli ve třech, skvěle to udělali Peter Frühauf a Roman Kukumberg, mně stačilo jen nastavit hokejku.

V první třetině jste si naopak vedení nechali dvěma góly vzít. Proč?
Nebylo to z naší strany ideální, zvlášť bruslení, navíc jsme udělali dvě chyby, ze kterých jsme dostali dva góly. Ale od druhé třetiny jsme začali více bruslit, napadat jejich obránce, dobře jsme hráli s pukem v útočné třetině, vytvořili jsme se i dost šancí. Ve druhé pauze jsme si říkali, že bychom měli trefovat branku a ne tyčky. Nakonec to vyšlo a jsou z toho tři body.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38