Hradecký útočník Dej: Nedávali v přesilovkách pozor a doplatili na to

Vítkovický brankář Daniel Dolejš sleduje puk, ten míří mimo jeho branku. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

29 2015
Během minuty a několika vteřin stačil hradecký útočník Rastislav Dej otočit zápas. Jeho dva góly v závěru duelu na ledě hokejistů Vítkovic přinesly hradeckému mužstvu tři body, kterými tak úspěšně vstoupilo do druhé čtvrtiny základní části extraligy.

„Jsme rádi i proto, že jsme měli víc šancí než Vítkovice. A štěstí se nakonec přiklonilo na naši stranu,“ liboval si šťastný střelec, který obrat dokonal necelé dvě minuty před koncem poslední třetiny.

Už vaše vyrovnání na 2:2 přišlo krátce před koncem základní hrací doby, jak jste ho viděl?
Výborná práce celého útoku, na konci jsem dostal dobrou přihrávku od Jardy Bednáře a já byl sám před brankou.

Druhý gól jste vstřelil dokonce v oslabení, což nebývá tak časté.
Domácí v přesilovkách nedávali pozor a doplatili na to. Měli jsme v nich tři čtyři brejky, u gólu jsme ujeli ve třech, skvěle to udělali Peter Frühauf a Roman Kukumberg, mně stačilo jen nastavit hokejku.

V první třetině jste si naopak vedení nechali dvěma góly vzít. Proč?
Nebylo to z naší strany ideální, zvlášť bruslení, navíc jsme udělali dvě chyby, ze kterých jsme dostali dva góly. Ale od druhé třetiny jsme začali více bruslit, napadat jejich obránce, dobře jsme hráli s pukem v útočné třetině, vytvořili jsme se i dost šancí. Ve druhé pauze jsme si říkali, že bychom měli trefovat branku a ne tyčky. Nakonec to vyšlo a jsou z toho tři body.

1. Liberec 52 31 2 6 13 136:102 103
2. Třinec 52 24 9 8 11 158:125 98
3. Sparta 52 26 5 6 15 164:117 94
4. Hr. Králové 52 24 5 7 16 159:125 89
5. Litvínov 52 20 13 2 17 128:126 88
6. Kometa 52 22 4 10 16 158:139 84
7. Chomutov 52 18 10 6 18 149:154 80
8. Vítkovice 52 19 8 3 22 119:126 76