Kovář zůstal neprůstřelný, v KHL vychytal třetí nulu za sebou

Petr Vrána (vlevo) ze Lva Praha v šanci před brankářem Jekatěrinburgu Jakubem Kovářem. | foto: ČTK

20 2014
Brankář české reprezentace pro olympiádu Jakub Kovář má vynikající formu! V Kontinentální hokejové lize vychytal potřetí za sebou čisté konto. Na vítězství hokejistů Jekatěrinburgu 2:0 nad Záhřebem se podílel 32 zákroky.

Skóre 2:0 shodou okolností skončily i předchozí zápasy jeho týmu proti Spartaku Moskva a Dinamu Minsk.

Kovář si připsal šestou nulu v sezoně, což se mu povedlo poprvé v seniorské kariéře. Už nyní překonal svou bilanci z ročníku 2010/11, kdy udržel v dresu Českých Budějovic čtyři čistá konta v základní části a jedno v play-off.

Na českého reprezentanta, který byl vyhlášen nejlepším gólmanem minulého týdne, nevyzrál v dresu Záhřebu ani někdejší nejlepší střelec NHL Jonathan Cheechoo, jenž dosud ve své premiérové sezoně v KHL dal 17 branek. Jekatěrinburg si díky Kovářovu výkonu a gólům Tobiase Viklunda a Igora Jemelejeva upevnil šesté místo ve Východní konferenci.

Další hráč olympijského týmu Lukáš Krajíček zařídil gólem v prodloužení vítězství Dinama Minsk na ledě Astany 2:1. Třicetiletý obránce skóroval podruhé v sezoně a pomohl běloruskému klubu ukončit sérii čtyř porážek.

Vítěznou trefu zaznamenal také útočník Doněcku Lukáš Kašpar. Nejproduktivnější hráč ukrajinského celku otevřel skóre zápasu v Omsku, kde hosté vyhráli nad týmem kouče Miloše Říhy 2:0.

Útočník Radek Smoleňák se třemi asistencemi podepsal pod výhru Chanty-Mansijsku nad Spartakem Moskva 5:3. Jugra prohrávala 0:2 a 2:3, ale třemi góly v závěrečných devíti minutách vybojovala sedmé vítězství z posledních osmi utkání.

Kontinentální hokejová liga

Omsk - Doněck 0:2 (Kašpar 1+0)
Barys Astana - Dinamo Minsk 1:2 v prodl. (za hosty Krajíček 1+0)
Chanty-Mansijsk - Spartak Moskva 5:3 (za domácí Smoleňák 0+3)
Jekatěrinburg - Záhřeb 2:0 (čisté konto Jakub Kovář)

14. Dinamo Minsk 46 11 3 5 27 85:137 44

Pozn.: Na prvních dvou místech jsou vedoucí týmy divizí. Týmy označené "x" mají jistý postup do play-off.