Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Absurdita z KHL: dá se v ní hrát zápas jen se sedmi útočníky

Slavnostní foto. Před rokem a půl Medveščak Záhřeb slavnostně vstoupil do KHL, teď v ní nejspíš kvůli finančním problémům skončí. | foto: medvescak.com

19 2015
Rozpadající se Slovan Bratislava je poslední dobou terčem posměchu, v ještě svízelnější situaci se však ocitl chorvatský Medveščak Záhřeb: také skomírá, také v hokejové KHL končí a také ho hromadně opouštejí hráči. Naposledy v ruské nadnárodní soutěži nastoupil jen se sedmi útočníky!

Kontinentální liga si chtěla podmanit Evropu, jenže z velkolepého projektu se stalo fiasko. Nafouknutá bublinu praskla, rozplácla se na tváři jako žvýkačka a z pěkného efektu je spousta lepkavého nepořádku.

Medveščak má v KHL nejnižší rozpočet, přesto se dostal do obrovských finančních problémů a teď už jasné, že situaci nemohl udržet. Z klubu na konci přestupního období prchla řada hráčů podobně jako utíkali ze Slovanu, další se mu navíc zranili, až trenéru Dougu Sheddenovi zůstalo k dispozici jen sedm obránců a sedm útočníků.

Problémy se sestavením mužstva mívají amatérské týmy, rozhodně je ale nevídané, aby se to stávalo na nejvyšší úrovni národní lig. Jenže v KHL je možné všechno. „Na předzápasové soupisce jsme měli sice patnáct hráčů, ale reálně jich bylo na ledě jen čtrnáct. I tak můžeme být spokojení s tím, co předvedli,“ pravil Shedden.

Chorvati na ledě Podolsku opravdu vzdorovali a dlouho drželi nerozhodný stav 1:1, nakonec však logicky ve třetí třetině odešli fyzicky, dvakrát inkasovali a prohráli 1:3. I tak však mají v Záhřebu obavy, jak vlastně soutěž dohrají. „Máme před sebou dva zápasy a nastoupí v nich všichni, kteří budou moct.“

Ač to zatím nebylo vyřčeno oficiálně jako u Slovanu, je zřejmé, že Medveščak už v další sezoně KHL hrát nebude. Nasvědčují tomu i kuloární informace, že vedení klubu jedná o návratu do EBEL ligy, což by dávalo mnohem větší smysl.

Kouč Shedden ke spekulacím říká: „Jestli bude hrát Medveščak KHL i v příští sezoně? Jestli budu i nadále trenérem tohoto týmu? Všechno je otázkou diskuze a na rozhodnutí se stále čeká.“

Momentálním cílem je tak dohrát sezonu se ctí a nedostávat příliš vysoké debakly. Se stejným úkolem se ostatně pere i Slovan a i jemu se to zatím daří. Ve středu doma prohrál s lotyšskou Rigou překvapivě jen 3:4, jenže teď ho čekají těžší soupeři: ruský Petrohrad a finský Jokerit Helsinky.

Jisté však je, že celková situace a výrazné finanční problémy, které se netýkají pouze těchto dvou klubů, výrazně znehodnotily kredit KHL. Tu už teď nebere vážně ani řada jejích někdejších zastánců.

BMW i3 REX
BMW i3 REX

r.v. 2015, naj. 9 050 km, hybridní
855 208 Kč (s DPH)

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze