Liberec si v Boleslavi dal dva vlastní góly a jeho série skončila

Útočník Boleslavi Michal Bárta (uprostřed) a obránce Liberce David Kajínek (vpravo). | foto: ČTK

19 2015
Hokejisté Liberce ve 39. kole extraligy prohráli na ledě nedaleké Mladé Boleslavi 1:3. Jedinou jejich branku vstřelil útočník Martin Bartek.

Šestkrát za sebou v novém roce bodovali, včera večer tahle úspěšná série skončila. Hokejisté Liberce nestačili na předposlední Mladou Boleslav a prohráli na jejím ledě 1:3. „Na Boleslav jsme byli dobře připravení a nepodali jsme tady špatný výkon. Rozhodlo asi to, že jsme hráli častokrát v oslabení a také to, že dva ze tří gólů jsme si vlastně vstřelili sami. Boleslav měla štěstí,“ řekl liberecký brankář Ján Lašák.

Dvakrát v této sezoně Tygři udolali středočeského soupeře za dva body, napotřetí vyšli naprázdno. Po většinu urputně hraného a vyrovnaného zápasu přitom nebyli horším týmem.

Bez gólů se hrála v Mladé Boleslavi jen úvodní třetina. Skóre ve 24. minutě otevřel domácí Musil, který se šťastně trefil zpoza branky odrazem o Lašáka. Liberec však dokázal rychle kontrovat vyrovnávacím gólem Barteka, jenž dotáhl do konce brejkovou akci svého týmu.

V závěrečné třetině však Boleslav definitivně strhla vývoj utkání na svou stranu. Podruhé do vedení ji poslal v přesilovce exliberecký Pabiška. Na konečných 3:1 dával svým druhým gólem v utkání Musil, jenž se natlačil z rohu před brankoviště a jeho přihrávku si pak srazil jeden z libereckých hráčů do vlastní brány. „Obránci se snažili odpálit puk a místo toho ho poslali do vlastní branky. To se může stát,“ uvedl brankář Lašák.

Musil pak v závěru útočil na první extraligový hattrick v kariéře, ale při sólu ho vychytal Lašák Pro Bílé Tygry je prohra s Boleslaví zbytečnou ztrátou v boji o play-off. V extraligové tabulce sice zůstali na osmém místě, ale týmy za nimi mají minimální odstupy.

Nejbližší utkání sehrají liberečtí hokejisté v pátek, kdy budou hosty na ledě silné Komety Brno, které po skončení třetí čtvrtiny základní části extraligové soutěže patří čtvrtá příčka.

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38