Skvělá obrana Liberce: k vítězství jim stačily dva góly

Liberecký hokejista Jan Výtisk se raduje z vítězství nad Vítkovicemi. | foto: ČTK

23 2016
Liberečtí hokejisté udolali v pátek doma v náročném souboji soka z Vítkovic. V utkání 38. kola extraligy zvítězili 2:0. Spolehlivý gólman Tygrů Ján Lašák udržel potřetí v sezoně čisté konto.

Hokejisté Liberce napravili nedělní prohru 1:2 ve Zlíně a na čele extraligy si udrželi výrazný desetibodový náskok před Spartou. Bílí Tygři šli v urputném a ne příliš pohledném zápase do vedení v 7. minutě málokdy vídanou trefou. Po přihrávce Valského z pravé strany skončil Krenželok v brance i s pukem.

Domácí se nejdřív ani neradovali, ale sudí vzápětí gól uznali a za faul na Krenželoka ještě vyloučili Kloka. „Kurióznější gól jsem asi nedal,“ přiznal Lukáš Krenželok. „Cítil jsem, že mi něco kleplo do holeně a vjel jsem do brány. Pak se to nějak řešilo, ale hlavně, že to byl gól a šli jsme do vedení.“

První třetina byla rozbitá řadou vyloučení: Liberečtí byli potrestaní třikrát, Vítkovice dokonce pětkrát. Další příležitosti Bílých Tygrů však zneškodnil spolehlivý Kantor ve vítkovické brance. V 15. minutě se štěstím vytěsnil i Jelínkovu střelu zblízka.

Před koncem úvodní části zůstal po nevybíravém zákroku Szturce v koutě vedle vítkovické branky ležet domácí útočník Lakatoš a za doprovodu lékaře se nakonec velice ztěžka odebral do kabiny.
Už na začátku druhé části se však Lakatoš na led vrátil a se svými spoluhráči marně dobýval vítkovickou branku. Namále měli naopak Bílí Tygři, kteří při vyloučeních Jelínka a Výtiska hráli ve dvojnásobném oslabení. Soupeř však přesilovku pět na tři využít nedokázal.

V úvodu třetí dvacetiminutovky hráli domácí opět v oslabení, Bulíř však před vítkovickou brankou obral o puk Balána, byl úplně sám, ale z pravého kruhu přestřelil.

Důležité druhé trefy se Tygři dočkali v 51. minutě, kdy důrazný Lakatoš dorazil do prázdné brány puk vyražený Kantorem po střele beka Šimka od modré čáry.

Vítkovičtí se naopak ani v závěrečné power-play proti precizní defenzivě domácích v čele s jistým brankářem Lašákem neprosadili.

Liberečtí hokejisté se v neděli v dalším kole extraligy představí na ledě Karlových Varů.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38