Gólman Lašák bezzubé liberecké Tygry nespasil. Doma padli s Brnem

Liberecký gólman Ján Lašák v duelu s Kometou. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

1 2014
Když hrával za Pardubice, liberečtí fanoušci na něj řvali: Lašák to pustí! V pátek místo toho skandovali: Jánko, Jánko! Slovenský brankář Ján Lašák poprvé chytal za Bílé Tygry. V rušném domácím zápase s brněnskou Kometou měl dost práce, ale porážce 0:3 stejně nezabránil a liberečtí hokejisté mají dál problém s posunem na pozici v play-off.

"Je to zklamání. Když přijde člověk k týmu v takové situaci, tak doufá, že se první zápas vyhraje. To se, bohužel, nestalo," litoval Ján Lašák.

V Liberci podepsal smlouvu do konce sezony až ve čtvrtek odpoledne a hned druhý den už byl jedničkou Bílých Tygrů.

Čisté konto držel po velmi dobrém výkonu do začátku druhé třetiny, kdy domácí obrana nechala Hrušku vyjet z rohu až před branku, kde zblízka zavěsil.

Druhý gól dostal slovenský gólman ve 34. minutě dokonce v liberecké přesilovce, kdy opět nedůrazná obrana nechala pohodlně nadvakrát skórovat Kempného. "První gól byl nešťastný, skoro vlastní, a druhý mě dost mrzí, to jsme zaspali s obráncem," popsal Lašák.

A nebýt jeho skvělého zákroku proti Novotného střele zblízka, mohli Liberečtí po druhé části prohrávat víc než 0:2.

V závěrečné třetině Tygři tlačili, ale půl minuty před koncem inkasovali při power-play do prázdné branky na konečných 0:3.

Liberec už v první třetině přišel o svého elitního kanonýra Martina Bartka, který za zásah do oblasti hlavy a krku dostal trest ve hře. Tím pádem si nezahraje v příštím zápase zítra v Kladně a navíc jeho zákrok bude řešit disciplinárka.

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 28 16 2 4 6 76:50 56
3. Litvínov 29 13 8 0 8 72:67 55
4. Kometa 28 15 2 5 6 106:74 54
5. Sparta 27 14 1 5 7 87:67 49
6. Hr. Králové 30 11 4 6 9 84:76 47
7. Chomutov 28 8 8 3 9 88:89 43
8. Vítkovice 28 9 6 1 12 61:65 40