Ručinský: S pauzou míváme problémy. Tentokrát však Litvínov zabral

Hokejisté Litvínova oslavují gól Martina Ručinského. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

12 2014
Báli se, že je reprezentační přestávka jako tradičně zabrzdí. Nezabrzdila. Hokejisté Litvínova nohu z plynu nesundali, ve středu obrátili šlágr s Hradcem Králové na 4:1 a osamostatnili se v čele extraligy. „My s tím máme problémy, pauza nám většinou nesvědčí,“ vybavuje si Martin Ručinský, autor vyrovnávacího gólu.

Trefil jste se prakticky z nulového úhlu. Kudy jste puk dostal za Kantorova záda?
Gerhát mi dal přihrávku zpoza branky, viděl jsem skrumáž. Jeden z beků byl v brankovišti, gólman klečel. A já si říkal, že to zkusím nastřelit a třeba se puk nějak odrazí. Přesně tak to dopadlo. Někdy takové góly padají.

Frolo naskočí v pátek

Za Litvínov proti Hradci Králové ještě nenastoupil obránce Tomáš Frolo, čerstvá posila. Mistr s Plzní, který přišel coby náhrada za zraněné Skleničku a Guly, zápas sledoval v civilu. „Zapojí se v pátek ve Zlíně,“ informoval trenér Miloslav Hořava. „Zranil se nám Sklenička, velký kluk, takže jsme potřebovali hráče do prostoru kolem brány, který to bude čistit.“

Srovnal jste za 76 vteřin po hradeckém gólu. To byla vzpruha, že?
Vždycky je důležité rychle odpovědět. Kdyby Hradec dotáhl vedení 1:0 do konce třetiny, bylo by to pro nás složité. Oni fakt výborně brání a je těžké se proti nim prosadit. Ale odpověď přišla docela brzo, pak jsme před přestávkou dali ještě druhý gól. Zápas měl skvělé tempo.

O čtyři góly se podělily tři formace. Jak vás tohle těší?
My si myslíme, že lajny máme vyrovnané, že každá může gól dát. Dneska se trefila první, druhá i třetí. Je to dobré pro sebevědomí těch hráčů. Byl to kolektivní výkon. Zápas jsme dohráli, jak jsme chtěli. Závěr byl v naší režii.

Na rozdíl od dřívějška vás reprezentační přestávka nezabrzdila. Čím to?
Jak říkám, pauza nám většinou nesvědčí. Sice potrénujeme, ale vypadneme ze zápasového tempa a utkání po ní nejsou dobré, dostáváme se do toho těžce. Proto bylo důležité, jak jsme tenhle zápas zvládli. S výkonem můžeme být spokojení. Věděli jsme, že jediná zbraň proti nim je bruslení. Oni výtečně brání, kdybychom proti nim jen stáli, tak se neprosadíme. Byli jsme v tempu, v pohybu, což jsme chtěli.

1. Liberec 26 16 2 4 4 71:40 56
2. Třinec 26 13 4 6 3 90:52 53
3. Litvínov 27 12 8 0 7 69:59 52
4. Kometa 26 14 2 5 5 99:67 51
5. Sparta 25 13 1 4 7 79:62 45
6. Hr. Králové 28 10 4 6 8 78:71 44
7. Chomutov 26 8 7 2 9 80:81 40
8. Ml. Boleslav 26 11 1 3 11 66:76 38