Martin Ručinský se zapojil do herní přípravy Litvínova. | foto: ČTK

20 2014
Verva Litvínov a Hlinkův stadion, tohle spojení bude platit i nadále. Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje jednomyslně udělil severočeskému klubu výjimku z licenčního řádu extraligy pro sezonu 2014/15.

O zprávě ředitele extraligy Josefa Řezníčka ver středu Verva informovala na klubovém webu. S tím, že zkraje srpna proběhla kontrola zimního stadionu.

Výjimka spočívá v jeho parametrech, konkrétně v počtu míst k sezení; normy zatím požadují víc než 1 711 sedaček, které jsou v Litvínově.

Ale to by se mělo změnit, proto se podle gentlemanské dohody výjimky udělují. „Probíhá dlouhá a složitá diskuse ohledně licenčních podmínek, které platí x let,“ řekl litvínovský generální manažer Robert Kysela. Časem by míst k sezení mohlo stačit méně. Stadion loni prošel výraznou rekonstrukcí.

A ještě jedna dobrá zpráva pro hokejový Litvínov. Za Vervu poprvé nastoupil v letní přípravě útočník Martin Ručinský, který zvažuje, zda odehraje ještě jednu extraligovou sezonu. 43letý veterán napoprvé nebodoval, ale byl u výhry 3:2 po nájezdech v Plzni.

Domácí šli do vedení po Kratěnově trefě, jenže Jurčík s Pavelkou otočili skóre na 2:1. Šest minut před třetí sirénou vyrovnal Lev a po bezgólovém prodloužení rozhodovaly nájezdy. Hned první penaltu proměnil litvínovský útočník Peter Jánský, ostatní střelci selhali.

1. Liberec 41 26 2 4 9 107:71 86
2. Třinec 41 19 7 7 8 127:92 78
3. Kometa 41 19 3 7 12 135:110 70
4. Hr. Králové 39 18 4 7 10 124:97 69
5. Litvínov 41 16 10 1 14 101:100 69
6. Sparta 38 19 3 5 11 117:87 68
7. Chomutov 41 15 9 4 13 123:124 67
8. Vítkovice 40 14 7 2 17 93:100 58