Těsné prohry? Mrzí jako ty vysoké, říká boleslavský obránce Stříteský

Fanoušci hokejové Mladé Boleslavi | foto:  František Vlček, MAFRA

19 2015
Úterní zápas se neopakoval, právě naopak. Hokejisté Mladé Boleslavi znovu Třinec nepřehráli a místy byli sami pod velkým tlakem. Hosté si tentokrát výhru 2:1 zasloužili.

„Hlavně ve druhé třetině jsme měli slabších deset minut. Oni tam na nás vletěli a vytvořili si šance, které proměnili,“ hodnotil utkání mladoboleslavský obránce Matěj Stříteský.

Ze čtyř zápasů čtvrtfinále vyhrál Třinec potřetí o gól. Čím to je?
Oni mají velmi kvalitní mužstvo a dokážou si takové výsledky pohlídat. Své vedení dneska mohli i zvýšit, měli tam šance, měli tam přesilovku pět na tři, ale nám skvěle zachytal Růža (Martin Růžička).

Zamrzí porážky o to víc, když jsou takhle těsné?
Mrzí každá porážka a je jedno, jestli byla vysoká, nebo těsná. Tahle ale mrzí asi opravdu víc, vzhledem k důležitosti utkání.

Byl jejich brankář Šimon Hrubec velkou překážkou?
Včera jsme mu dali pět gólů, ale dneska nám chytil všechno. Musíme se ještě víc tlačit do brány a házet na něj víc puků, pak ho zase překonáme.

Co teď čekáte od pátečního utkání v Třinci, kde se může definitivně rozhodnout? Máte ještě dost sil?
My od toho očekáváme dobrý zápas. Pojedeme si to do Třince užít a ono to nějak dopadne. Každopádně si ještě nechceme připustit konec sezony. Každý zápas, který proti Třinci urveme, je něco úžasného. Síly ubývají, ale pro oba soupeře je to stejné.