Těsné prohry? Mrzí jako ty vysoké, říká boleslavský obránce Stříteský

Fanoušci hokejové Mladé Boleslavi | foto:  František Vlček, MAFRA

19 2015
Úterní zápas se neopakoval, právě naopak. Hokejisté Mladé Boleslavi znovu Třinec nepřehráli a místy byli sami pod velkým tlakem. Hosté si tentokrát výhru 2:1 zasloužili.

„Hlavně ve druhé třetině jsme měli slabších deset minut. Oni tam na nás vletěli a vytvořili si šance, které proměnili,“ hodnotil utkání mladoboleslavský obránce Matěj Stříteský.

Ze čtyř zápasů čtvrtfinále vyhrál Třinec potřetí o gól. Čím to je?
Oni mají velmi kvalitní mužstvo a dokážou si takové výsledky pohlídat. Své vedení dneska mohli i zvýšit, měli tam šance, měli tam přesilovku pět na tři, ale nám skvěle zachytal Růža (Martin Růžička).

Zamrzí porážky o to víc, když jsou takhle těsné?
Mrzí každá porážka a je jedno, jestli byla vysoká, nebo těsná. Tahle ale mrzí asi opravdu víc, vzhledem k důležitosti utkání.

Byl jejich brankář Šimon Hrubec velkou překážkou?
Včera jsme mu dali pět gólů, ale dneska nám chytil všechno. Musíme se ještě víc tlačit do brány a házet na něj víc puků, pak ho zase překonáme.

Co teď čekáte od pátečního utkání v Třinci, kde se může definitivně rozhodnout? Máte ještě dost sil?
My od toho očekáváme dobrý zápas. Pojedeme si to do Třince užít a ono to nějak dopadne. Každopádně si ještě nechceme připustit konec sezony. Každý zápas, který proti Třinci urveme, je něco úžasného. Síly ubývají, ale pro oba soupeře je to stejné.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38