Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rekord je zpátky v Česku. Hokejové MS navštívilo přes 676 tisíc diváků

ČESKÝ KOTEL. Diváci vytvořili v utkání s Kanadou luxusní kulisu. Celá O2 aréna fandila i na konci mače za stavu 3:6. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

14 2015
Hokejové mistrovství světa v Praze a Ostravě překonalo divácký rekord, který držel loňský šampionát v Minsku. Po čtvrtfinále se vyšplhal počet fanoušků na 676 979. Loni v Bělorusku navštívilo 64 zápasů 640 044 diváků, což bylo v průměru 10 001 na utkání.

Po večerních duelech Ruska se Švédskem v Ostravě a Česka s Finskem v Praze vyšplhala průměrná návštěvnost na 11 283 lidí na utkání. Rekord padl po druhém zápase dne mezi Kanadou - Běloruskem.

Organizátoři šampionátu ani nečekali, že by mohl rekord padnout už šest zápasů před koncem turnaje. Při zaplnění O2 areny může počet diváků ve čtyřech zbývajících duelech narůst ještě o téměř 60 tisíc. Turnaj tak může útočit i na rekordní průměr na jedno utkání, který drží šampionát v Moskvě v roce 1979. Tehdy navštívilo 32 zápasů 354 500 příznivců, tedy v průměru 11 078 na utkání.

Fotogalerie

„Po mistrovství světa v roce 2004 jsme drželi návštěvnický rekord deset let, až loni nás předčil Minsk. Netajím, že pro nás bylo velkou výzvou dostat se opět na první místo v divácké návštěvnosti. Tato pozice zcela jasně dokazuje, jak velký zájem o hokej v České republice je,“ uvedl v tiskové zprávě prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

V roce 2004 zavítalo na turnaj v Praze a Ostravě 552 097 fanoušků, tehdy se hrálo jen 56 utkání. „Dlouho jsme o překonání návštěvnického rekordu mluvili opatrně, ale prodej vstupenek i první dny šampionátu, v nichž jsme měli zaplněné haly jak v Praze, tak v Ostravě, nám potvrdily, že jsme na správné cestě,“ uvedl Král.

Vstupenky na české zápasy se na začátku listopadu vyprodaly několik hodin po zahájení prodeje. V polovině února šlo do prodeje ještě okolo 1200 vstupenek na zápasy týmu kouče Vladimíra Růžičky z takzvaných technických rezervací. V den utkání českých hokejistů pak mohli příznivci sehnat ještě několik desítek vstupenek, které byly původně rezervované pro Mezinárodní hokejovou federaci.

Zápasy českých hokejistů v pražské O2 areně byly vyprodané (17 383 diváků) pokaždé s výjimkou duelu s Francií, na který zavítalo 17 110 fanoušků. Stejně tak byla plná ostravská ČEZ Aréna (8 812 diváků) na všechna utkání Slovenska.

Pod hranici 10 000 diváků se dostaly jen dva pražské zápasy - Francie se Švýcarskem (8 780) a Rakouska s Francii (5 857). „Jsem rád, že si tolik fanoušků - jak českých, tak zahraničních - našlo cestu do obou hal, v nichž vytvořili nezapomenutelnou atmosféru,“ řekl Král.

Na 12 zápasů bylo uvolněno celkem 35 tisíc vstupenek zdarma pro základní a mateřské školy i hokejové kluby. „Pro nás jako organizátory je divácký rekord velkou odměnou za veškerou práci a úsilí, které jsme do příprav šampionátu v uplynulých měsících vložili,“ uvedla generální sekretářka organizačního výboru šampionátu Markéta Štěrbová.

Hokej prostě lidé milují, bez rozdílu věku

Autoři: ,
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Dětská kosmetika, po které se vaše dítě neoprudí
Dětská kosmetika, po které se vaše dítě neoprudí

Recenze si přečtěte na eMimino.cz.

Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze