Premiéra? Nebylo to špatné, smála se olomoucká posila Rachůnek

6 2014
Pouze necelých čtyřiapadesát minut čekal Tomáš Rachůnek na svoji první branku v olomouckém dresu. Šikovný hokejový útočník se prosadil hned ve svém prvním zápase po příchodu z bratislavského Slovanu. Po rychlém brejku zvyšoval v duelu proti pražské Slavii na 4:1 a zajistil svému novému týmu klidnou koncovku.

Po závěrečné siréně fanoušci dokonce vyvolali novou posilu při odchodu do kabiny zpět na ledovou plochu. „Tohle jsem v kariéře ještě nezažil,“ usmíval se po povedené premiéře Rachůnek.

První zápas a hned gól. Mohl jste si představit lepší začátek?
To ani ne. Ale současně musím přiznat, že naše lajna mohla dát více branek, takže jsem rád, že se ujala alespoň jedna šance. Navíc gól přispěl k tomu, že byl závěr docela v klidu, takže měl i svoji váhu.

V průběhu své premiéry jste odehrál třináct minut. Byl to příjemný rozdíl oproti předcházejícímu angažmá, kde jste nedostal příliš šancí?
Konečně jsem se dostával na led pravidelně, dostal se do rytmu a to je pro každého hráče důležité. Herně to nebylo úplně špatné.

Bylo na Slavii poznat, že se trápí a měla před zápasem za sebou sérii pěti porážek?
Trošku to bylo vidět. Prožívají složité období, ale tím si prošel každý. Musí se z toho dostat sami.

V poslední třetině jste ale ubrali a soupeře dostali do hry. Co se stalo?
Trošku jsme opravdu polevili. Naštěstí to nemělo vliv na konečný výsledek.

Kromě krátké pasáže Olomouc hrála dobře. Jak vám vyhovuje styl nového týmu?
Líbí se mi, jak hrajeme. Jsme aktivní, napadáme a na nikoho nečekáme. Myslím si, že to je klíč k úspěchu. Je tady hodně kvalitních bruslařů, takže nám vyhovuje, že nehrajeme žádného zanďoura.

Sám jste po příchodu řekl, že k vašemu příchodu do Olomouce přispěla informace o pohodě v týmové kabině. Jaká je realita?
Jen jsem se v tom utvrdil. Jsou taky výborní a pokorní kluci. Hodně jich hrálo dříve pouze první ligu a snaží se dokázat, že mají na elitní soutěž. Jenom doufám, že na mě budou hodní pří výpočtu zápisného za první gól.

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38