Dobrý podvečer, vítejte u on-line přenosu z hokejové extraligy. V pátém semifinále proti sobě nastupuje Sparta a Karlovy Vary.
Hosté si v případě výhry zopakují loňskou finálovou účast. Sparta vyhrála pouze jediné ze čtyř utkání a usiluje o prodloužení semifinálové série.
Do branky domácího celku se od začátku vrací Petr Přikryl.

Rozhodčí: Šindler (CZE), Šír (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 12 155

0:01
0:29
Jako první si na puk sáhl Přikryl, přidržel puk odražený od zadního mantinelu.
1:03
Diváci přihlížejí už druhému zakázanému uvolnění, tentokrát se hra stěhuje před Mensatora.
1:14
Mensator vyráží ramenem Hromasovu ránu z pravého kruhu.
1:22
Ihned po buly pálil od modré Procházka, Mensator znovu vyráží.
2:18
Mensator si připisuje další lehký zákrok, proti nahození Broše.
3:03
Po Hanzlíkově nazození ze středního pásma hostující gólman jen přiťukl na svého spoluhráče.
3:38
Zpětným pasem od mantinelu našel Milan Procházka spoluhráče Skladaného, s jeho pokusem si ale Přikryl poradil.
3:48
Na druhé straně zahrozili ve třech sparťané. Tonovu ránu z mezikruží Mensator lapil.
4:11
Hromas v pádu jen plácl do kotouče, ten přeplachtil Mensatorovu branku.
5:34
Netík se prokličkoval varskou obranou a pak vypálil z mezikruží. Trefil ale pouze Mensatorův hrudník.
5:52
Obránce Procházka tlačil puk zpoza branky k Mensatorově bližší tyčce, hostující gólman ale situaci zvládl.
6:33
Vondráček (Sparta) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Hanzlík a Hrdel
Stav zápasu Sparta - K. Vary 1:0

Host z brněnské Komety Roman Vondráček se ocitl zcela osamocen na levém kruhu a tvrdou ranou propálil Mensatora.
7:11
Unikajicího Broše na poslední chvíli zastavil Kumstát. Sparťanský centr ještě zkoušel přihrát zadovkou, ale Mensator puk přikryl.
8:19
Milan Procházka dvakrát pálil z pravého kruhu, v obou případech ale domácí obrana zblokovala kotouč.
8:53
Pech si nabruslil před brankáře, Přikryl mu však skočil pod nohy a holí puk vyrazil.
8:57
Vyloučen hráč Procházka (Sparta), 2 min. za podražení
Při své akci byl Pech faulován.
9:15
Vyloučen hráč Košťál (K. Vary), 2 min. za hákování
Počet hráčů na ledě se vyrovná po Košťálově háčku.
9:27
Broš s Netíkem snadno probrusilil hostující čtveřicí, Mensator si ale s ranou prvního jmenovaného poradil.
10:40
Tonův příklep z pravéhom kruhu zblokovala hostujíc obrana. Puk šel do ochranné sítě.
10:57
Sparta je v plném počtu a hraje krátkou přesilovku.
10:55
Přikryl uspěl proti Kumstátově střele i dorážce.
11:15
Hosté jsou v plném počtu.
12:11
Přikryl má další úspěšný zákrok, proti propagační střele Melenovského.
12:52
Po zmatcích v karlovarské obraně se k puku dostal v ideální pozici Podlešák, zamířil však vysoko nad.
13:12
Vyloučen hráč Podlešák (Sparta), 2 min. za hrubost
13:12
Vyloučen hráč Čutta (K. Vary), 2 min. za krosček
13:41
Skuhravého rána z levého kruhu rozvolnila síť za Přikrylem pouze z boku.
14:21
Vyloučen hráč Skuhravý (K. Vary), 2 min. za hákování
Sparta hraje 51 vteřin ve čtyřech proti třem.
14:50
Přesilovkový zámek zužitkoval Kratěna z tvrdé střele.
15:12
Podlešák s Čuttou jsou na ledě.
15:19
NAŘÍZENO TRESTNÉ STŘÍLENÍ! Vykoukal (Sparta) za podražení
Kumstát se rozjel do sparťanské obrany, načež ho Vykoukal zfauloval.
15:19
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Němec (K. Vary) neproměnil
Proti Přikrylovi se rozjel obránce Ondřej Němec, klička do bekhendu mu ale vůbec nevyšla.
16:21
Skuhravý je zpátky na ledě z trestné lavice.
17:11
Karlovarský bek Prošek přihrál nepřesně, takže se hra vrátí před jeho brankáře.
17:16
Broš vystřelil z ostrého úhlu, Mensatora ale jenom trefil do masky.
17:39
Přikryl pokazil rozherávku, když přihrál přímo na Skuhravého, ten našel na druhé straně najetého Kumstáta. Karlovarský útočník ale Přikryla ranou nad jeho rameno nepřekonal.
19:02
Koreis se obtočil kolem levé tyčky a prověřil Mensatora z bezprostřední blízkosti.
19:32
Kumstát nalezl Košťála na vrcholu kruhů, jeho slabá střela ale neměla naději na úspěch.
20:00
Sparta usiluje o prodloužení semifinálové série úspěšně, po první třetině vede nad Karlovými Vary 1:0. O gól se postaral po krásné Hanzlíkově přihrávce Roman Vondráček.
20:01
20:45
Ton zapnul tryskový pohon a dostihl zdánlivě unikající kotouč. Pokusil se ještě poslal touš podél Mensatorových betonů, minul ale pravou tyčku.
21:02
Vyloučen hráč Prošek (K. Vary), 2 min. za podražení
21:42
Mensator si poradil s další Tonovou střelou.
21:40
Vyloučen hráč Pech (K. Vary), 2 min. za vražení na hrazení
Sparta má 82 vteřin výhody přesilovky pět na tři.
22:29
Výborný trefuje z ostrého úhlu tyčku a od mí se puk odráží na Mensatorovu nastavenou lapačku.
23:02
Vary jsou ve čtyřech.
23:04
Z mezikruží vystřelil ton, Mensator vyráží.
23:20
Kratěna trefuje z mezikruží pravou tyčku.
23:40
Vary jsou v plném počtu.
24:41
Vyloučen hráč Čutta (K. Vary), 2 min. za držení protihráče
24:52
Langhammer pálí z mezikruží, mezi tři tyče ale netrefil.
25:55
V mezikruží se ocitl nehlídaný Hanzlík, puk těsně minul pravou tyčku.
26:26
Vykoukal doklepával na Mensatora z bezprostřední blízkosti, hostující brankář svůj tým podržel.
26:41
26:44
Mensator efektně máchl lapačkou proti Vykoukalově ráně od modré.
27:26
Výborný našel zpoza branky Broše, ten promáchl, ale k puku se dostal Kratěna. Jeho ránu tečoval Čutta vysoko nad.
28:05
Šance na sdruhé straně: Kumstát vystřelil z otočky do Přikrylova protipohybu, ale puk jen olízl pravou tyčku.
28:38
Skladaného rána z pravého kruhu našla pouze Přikrylovu lapačku.
30:11
Broš vystřelil od levého mantinelu, Mensator ani nemusel zakročit.
31:00
Vyloučen hráč Zaťovič (K. Vary), 2 min. za hru vysokou holí
31:16
Sparťané se však do útočného pásma zatím neprobili. Zastavuje je postavení mimo hru.
31:59
Broš dovedně tečoval Pilařovu ránu, puk šel ale mimo tři tyče.
32:04
Vyloučen hráč Gulaši (Sparta), 2 min. za hru vysokou holí
Hraje se ve čtyřech na osbou stranách.
33:00
Karlovy Vary ous v plném počtu a hrají přesilovku.
33:52
Domácí Podlešák ubral svými kličkami snad dvacet vteřin z karlovarské přesilovky.
34:04
Sparta je v plném počtu.
34:58
Kumstát se pokusil prostřelit Přikryla z ostrého úhlu, puk ale jen proletěl brankovištěm.
35:40
Mensator přihrál na modrou přímo Brošovi, s jeho ranou si ale podradil a Výborného, jenž se chystal dorážet, už pohlídali obránci.
36:22
Zaťovič prověřil Přikryla z ostrého úhlu.
36:53
Na Pechovu přihrávku zpoza branky si najížděl obránce Němec, k zakočení se ale neopropracoval.
37:04
Srážka Němce a Netíka skončila ošklivým pádem prvního jmenovaného hlavou na mantinel. Karlovarsaký obránce je ošetřován, na led míří nosítka.
37:04
Ondřej Němec opouští led na nostíkách. Zdraví diváky palcem nahoru.
37:04
O Netíkův faul se ale nejednalo, rozhodčí nevylučují.
37:25
Vyloučen hráč Černošek (Sparta), 2 min. za sekání
Sekl Skuhravého do hokejky, až mu ji přerazil.
38:02
Do protiútoku se v oslabení pustili Podlešák s Langhammerem, druhý vstřelil, ale Mensator v pohodě pokryl puk rozklekem.
38:15
Přikryl raději podržel puk před dojíždějícím Košťálem.
39:58
Hromas osvobodil Spartu vyhozenním do karlovarského pásma.
39:25
40:00
Druhá třetina přinesla spoustu šancí, ale žádný gól. Vyznamenal se hlavně hostující brankář Mensator, sparťané dvakrát rozezvučeli tyč.
Smolařem zápasu je obránce Karlovarských Ondřej Němec. V první třetině neproměnil trestné střílení, ve druhé ošklivě spadl hlavou na mantinel a led opustil na nosítkách.
40:01
20:15
Výborný najížděl do střeleckého postavení, puk mu ale přeskočil hokejku.
42:06
Dej (K. Vary) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Sailer
Stav zápasu Sparta - K. Vary 1:1

Dej obral o kotouč sparťanského obránce Černoška, potom přehodil puk přes hokejku ležícího brankáře Přikryla a pak už jen zbývalo pohodlně zakončit do prázdné branky.
42:41
Vyloučen hráč Prošek (K. Vary), 2 min. za hru vysokou holí
43:07
Skuhravý osvobozuje svůj celek vyhozením.
44:28
První střelu v přesilovce poslal Kratěna, z uctivé vzdálenosti, navíc puk šel hodě mimo tři tyče.
44:40
Na druhé straně se do útoku hnal Sailer, Přikryl však puk raději zaklekl.
44:41
Vary josu v plném počtu.
45:46
Kumstát obral o puk Netíka a pak z bekhendu poslal puk jen těsně nad horní tyčku.
46:44
Ránu Milana Procházky od modré v pohodě pohlídal domácí brankář Přikryl.
47:05
Matějovský poslal puk šikovně zadovkou z rohu na Skladaného, ten si ale s přihrávkou neporadil.
47:08
Vyloučen hráč Pilař (Sparta), 2 min. za nedovolené bránění
48:02
Kumstát se jako tank prodral sparťankou obranou a dvakrát zakončoval. Přikryl svůj tým podržel.
48:28
V oslabení se vrhl do útoku obránce Procházka, na Mensatora si ale nepřišel.
49:08
49:43
Skladaný objížděl sparťankou branku, ve střele mu ale zabránil obránce.
50:44
Proškovu ránu od modré so Přikryl pohlídal.
52:34
Proti Netíkově ráně nahoru nemusel Mensator zakročit, puk mířil nad.
52:37
Vykoukal poslal puk do Proškova obličeje, hostující bek se ale vzchopil a na střídačce leduje bolestivé místo.
53:06
Vyloučen hráč Bombic (K. Vary), 2 min. za hru vysokou holí
53:53
Sparťané ostřčlují Mensatora ze všech pozic, domácí brnakář si připsal několik zákroků, navíc Gulašiho i Pilařovu ránu pokryly obránci.
54:02
Sparťané se sami připravili o pásmo.
54:23
Hanzlík vypálil od modré. Mensator chytá.
54:45
Komická situace ve sparťanském útočném pásmu: Netíka podrazil vlastní spoluhráč Hanzlík.
55:03
55:14
Vyloučen hráč Procházka (Sparta), 2 min. za sekání
55:54
Pilař v rohu tvrdě srazil Pecha, vylučovat se ale nebude.
57:14
Varští v přesilovce mnoho nepředvedli. Sparta je v plném počtu.
57:54
Sparťanský obránce Pilař se zkouší prosadit ranou od modré, puk jde ale vysoko nad.
59:15
Sparťané se vrhali do závěrečného tlaku, o pobyt na karlovarské polovině je připravilo těsné zakázané uvolnění.
59:32
Podlešák přihrával z rohu zadovkou, spoluhráče ale neoslovil.
59:55
Varští už spoléhají na prodloužení.
60:00
Do prodloužení poslal zápas hostující Rastislav Dej, který šikovně připravil o puk Černoška a pak neméně pohotově překonal Přikryla.
Zásahy brankářů po základní hrací době: Přikryl 19 - Mensator 31.
60:01
60:10
Kumstát pálil zpoza obránce Gulašiho, Přikryla ale nepřekvapil.
60:29
Skuhravý hledal v brankovišti Kumstátovu hokejku, marně.
62:32
Netík se prodral obranou, ani nadvakrát však Mensatora nepřekonal.
63:06
Kratěna (Sparta) vstřelil branku (4. gól v play-off) , asistence Výborný
Stav zápasu Sparta - K. Vary 2:1

Ondřej Kratěna se krásně prosmýkl útočným pásmem, udělal kličku obránci Proškovi a poté poslal puk nad Mensatorovo levé rameno.
Sparťané zvládli úspěšně domácí zápas. Díky Kratěnově gólu zvítězili 2:1 po prodloužení.
Série se nyní za stavu 3:2 pro Vary stěhuje na západ Čech. Šestý zápas je na programu v sobotu.

15. 2. 2023 17:30K. Vary–Sparta 3:6
31. 1. 2023 18:30Sparta–K. Vary 6:3
18. 11. 2022 17:30K. Vary–Sparta 1:5
2. 10. 2022 16:00Sparta–K. Vary 4:5
4. 3. 2022 17:30K. Vary–Sparta 1:4
17. 2. 2022 18:30Sparta–K. Vary 4:3
30. 11. 2021 17:30K. Vary–Sparta 4:5
10. 10. 2021 16:00Sparta–K. Vary 8:4