dobrý podvečer, vítejte o on-line reportáže z prvního finálového duelu extraligy ledního hokeje.
Zápasy o mistra České republiky jsou reprízou loňského finále. Obhájce titulu Slavia Praha bode obhajovat proti Energii Karlovy Vary.
Slavia má coby vítěz základní části výhodu čtyř zápasů na svém ledě včetně případného sedmého utkání. Série však začíná dvěma Zápasy na západě Čech. Důvodem je finálový turnaj volejbalové Ligy mistrů, který se o víkendu koná v pražské O2 aréně.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Jeřábek (CZE) - Bádal (CZE), Pouzar (CZE)
Počet diváků: 4 450

Domácí Karlovy Vary nastupují v kompletní sestavě, nechybí ani klíčový obránce Ondřej Němec, který v semifinále utrpěl otřes mozku.
Slavii dnes na soupisce schází útočník Miloslav Čermák. V brankce by měl dostat přednost osmnáctiletý Dominik Furch před pětatřicetiletým Stanislavem Nerudou.
Hlavními rozhodčními prvního finále jsou Antonín Jeřábek a Martin Fraňo.
Začátek zápasu bude o něco opožděn, na ledové ploše zůstaly zbytky červeného koberce, které je nejprve potřeba odstranit.
0:01
0:01
Václav Skuhravý vyhrál na buly proti Romanu Červenkovi.
0:31
Mezi kruhy se uvolňoval Kumstát, přihrávku však nedostal.
1:47
Vyloučen hráč Duben (K. Vary), 2 min. za držení protihráče
Prvním vyloučeným finále je Duben, který u mantinelu přidržel Endála.
2:26
Mensator toho mnoho neviděl z Kadlecovy rány od modré, dokázal ale vyrazit do rohu.
3:01
V oslabení zahrozil ranou z levého kruhu Skuhravý.
3:12
Vyloučen hráč Sloboda (Slavia), 2 min. za držení protihráče
Hrát se bude ve čtyřech mužích na obou stranách.
3:20
M?ensator raději podržel puk, který k němu zvolna doputoval.
3:41
Skladaného střela z levého kruhu zamířila mimo ledovou plochu.
3:47
Vary jsou v plném počtu a hrají zkrácenou přesilovku.
4:12
Pech (K. Vary) vstřelil branku (4. gól v play-off) , asistence Němec a Dej
Stav zápasu K. Vary - Slavia 1:0

Karlovy Vary využívají přesilovku. Lukáš Pech vybojoval puk pro Ondřeje Němce, ten vypálil od modré, jeho pokus tečoval Dej. Štastným střelcem se ale stal až dorážející Pech.
4:57
Zahrozilo domácí duo Kristek - Hluchý, ke střele se ale nedostalo.
6:18
Skuhravý nejprve uvolnil Kumstáta a pak se ještě dostal k dorážce jeho střely z levého kruhu. Furch byl ale připraven.
7:04
Tomica uháněl za volným kotoučem, Mensator byl ale u puku dřív a okamžitě rozehrál.
8:17
Vašíček vypálil ze středového kruhu, jenže minul branku. A protože stál za červenou čarou, píská se zakázané uvolnění.
9:46
Procházka vystřelil švihem z levého kruhu, ale Kolařík mu skočil do střely.
10:01
Endál pronikl podél levého mantinelu, puk nahozený na Mensatora ještě tečoval jeho obránce Němec. Domácí brankář ale chytá.
10:49
Slávistický obránce Drtina na útočném výletě obečel jednoho protihráče a vystřelil do boční konstrukce.
11:17
Beránek uvolnil na pravém kruhu Hrušku, jeho pokus bez přípravy přesunující se Mensator s námahou vyrazil.
12:26
Jelínek cpal puk u levé tyčky do branky, Mensatora ale nepřetlačil.
13:30
Micka nahazoval z pravého kruhu na branku, ale puk stihla zachytit domácí obrana.
14:10
Domácví se ocitli pod ataky slávistů, vše vyvrcholilo tvrdým střetem Slobody s Kristkem. Vylučovat se ale nebude.
14:41
Vyloučen hráč Kadlec (Slavia), 2 min. za hákování
Skuhravý pronikl přes Kadlece, pak si obhodil Drtinu. Oba ho faulovali, první z nich je potrestán.
15:41
Vyloučen hráč Skuhravý (K. Vary), 2 min. za držení hole
Přesně po minutě končí karlovarská přesilovka.
16:41
Slavia je v plném počtu a má výhodu přesilovky.
16:54
Domácí se okamžitě osvobozují vyhozením.
17:21
U levé tyčky se pokoušel Hruška o teč Kadlecovy střely. Mensator zasahovat nemusel.
17:41
Vary jsou v plném počtu.
18:00
Kolařík byl u puku dřív než Zucker - kdyby tomu bylo naopak, domácí by ujížděli dva na jednoho.
18:24
Červenka našel mezi kruhy neobsazeného Bednáře, ten trefuje Mensatora do vyrážečky.
19:11
Tomica s Mickou ujížděli dva na jednoho, první jmenovaný hezky našel spoluhráče, jenže Micka nejdřív puk promáchl a pak vyslal puk do rohu.
20:00
V první třetině oba týmy střeleckými pokusy šetřily, sledovali jsme spíše defenzivní bitvu. Světlou výjimkou byla přesilovková trefa karlovarského Lukáše Pecha z páté minuty zápasu. Domácímu úttočníkovi se podařilo potrestat vyloučení Karola Slobody.
Pražané měli několik příležitostí na srovnání skóre. David Hruška ve dvanácté minutě ani Jaroslav Bednář o sedm minut později ale nepotvrdili pověst kanonýrů.
20:01
20:20
Kumstát se před brnakou dostal ke kotouči, ale trefuje jen Furcha.
21:02
Beránkův pokus ostrého úhlu Mensator bezpečně lapil.
21:20
Kadlec sestřelil od modré Milana Procházku, ten zůstal ležet na ledě s bolestivou grimasou, po chvíli ale odbruslil na střídačku.
22:38
Vyloučen hráč Vašíček (Slavia), 5+20 min. za napadení
Vašíček zprudka najel do Davida Zuckera. Ten je odnášen na nosítkách z ledu. Vašíček ho následuje do šaten.
23:03
S Němcovou ranou od modré si Furch poradil, vyráží před sebe.
23:34
Před brankou se uvolňoval Skuhravý, v poslední chvíli ho o puk připravil Žižka.
23:57
Vyloučen hráč Skladaný (K. Vary), 2 min. za podražení
Domácí přišli o dvě minuty z dlouhé přesilovky. Skladaný podrazil Drtinu. Ten přifilmoval pád a rozhodčí mu skočili na lep.
24:31
Pech si nabruslil po pravé straně, z rovnováhy ho vychýlil slávistický bek Drtina, takže domácí hráč zakončil nepřesně.
25:46
Němec vypálil od modré, Furch toho moc neviděl, ale vyráží.
25:57
26:03
Kumstát (K. Vary) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Němec
Stav zápasu K. Vary - Slavia 2:0

Vary využívají přesilovku. Petr Kumstát se uvolnil od pravého mantinelu, kličkou poslal k ledu Slobodu, dostal se mezi kruhy a trefil se mezi Furchovy betony.
26:03
Pokračuje přesilovka Varských.
27:00
Dej střílel zpoza obránců, Furch tentokrát bez potíží.
27:36
Němec si nabruslil na Kristkův pas, puk však netrefil, jak by si sám přál.
28:29
Na modré číhal Červenka, ale Němec ho zpracoval a připravil o puk.
28:47
Domácí v oslabení dvakrát zahrozili, od modré vypálil Košťál, pak se ještě před Furchem ocital volný Procházka.
29:47
Vary josu v plném počtu.
30:11
Růžička vystřelil, ale puk zamířil nad branku.
30:37
žizka hledal před brnakou Jelínka, ten prudký pas promáchl.
31:11
Zaťovič se natahoval po Kristkově prudkém centru od mantinelu, Furch jeho teč pokryl.
31:34
Z pravého kruhu pálí Hluchý. Hostující brankář situaci vyřešil.
32:00
Košťál obkroužil branku a vystřelil, ale branku netrefil.
32:36
Dvě věže znovu zahrozily. Skuhravý nadvakrát a poté ještě Kumstát z bekhendu doráželi puk na Furchovu branku, ke gólu ale jejich snaha nevedla.
33:11
Furch odrazil Skladaného střelu jen k Procházkovi, ten vypálil na poloodkrytou bránu, ale Furch se stihl přemístit a takřka zázračně vyrazil.
34:16
Vyloučen hráč Dej (K. Vary), 2+2 min. za hru vysokou holí
Dej trefil v obličeji holí Bednáře, ten odhodil hůl i rukavici a odjel na střídačku, kde si leduje zátylek.
34:16
Rozlícení fanoušci v reakci na Dejův čtyřminutový trest házejí odpadky na slávistickou střídačku.
35:04
Varští se brání úspěšně, hosté těžko hledají cestu do útočného pásma.
35:50
Sloboda zbavil Slavii útočného pásma.
36:15
Karlovarští ujížděli tři na jednoho, Skladaný ale nedokázal poslat puk k volnému Němcovi.
36:54
Karlovarské šance v oslabení pokračují. Čutta trefuje od modré břevno.
38:14
Slávisté dokázali přechytračit domácí čtveřici, jenže vondrka se ocitl v ofsajdu.
38:16
Vary hrají v plném počtu. Skvěle se ubránily.
39:00
Mensator si s Červenkovou nebezpečnou střelou poradil vyrážečkou.
39:49
Furch zastavuje puk před forčekujícím Sailerem.
40:00
Karlovarští ve druhé třetině zdvojnásobili svůj náskok. Druhou asistenci si připsal Němec, ale gól byl především ukázkou individuálních schopností Petra Kumstáta. Vysoký útočník se nejprve uvolnil u mantinelu, pak se kličkou zbavil obránce Slobody a z mezikruží trefil prostor mezi Furchovými betony.
Domácí tím potrestali surový atak slávistického obránce Jiřího Vašíčka na Davida Zuckera. Karlovarský útočník byl odnesen z ledu na nosítkách a zamířil na vyšetření do nemocnice. Slávista putoval do šaten s trestem na 5 minut a do konce utkání.
Dlouhou přesilovku měla také Slavia, když Rastislav Dej zasáhl hokejkou v obličeji Jaroslava Bednáře a byl potrestán čtyřmi minutami. Slávisté si ale nevypracovali jedinou střeleckou příležitost, zato na druhé straně zahrozili domácí. Nahození Jakuba Čutty rozezvučelo horní tyčku Furchovy branky.
40:01
40:12
Skuhravý aktivně dojížděl, takže Furch raději podržel puk v rukavici.
41:57
Slavia vstoupila do třetí třetiny velmi aktivně. Domácí hledají obtížně cestu z vlastního pásma. Pražané se ale ke střele nedostali.
43:05
Zaťovič uvolnil zpoza branky Hluchého, ten prověřil Furcha.
43:31
Skuhravý přihrál od zdaního mantinelu obránci Mudrochovi, ten vyslal dvě střely. Nejnebezpečnější ale byl Skuhravého dorážka z bezprostřední blízkosti.
44:26
Skladaný se už už cpal do samostatného úniku, Sloboda ho ale v poslední chvíli připravil o kotouč.
45:19
Sailer střílí od modré, Furch řeší situaci rozklekem.
45:44
Doležal se po Červenkově přihrávce ocitl zcela sám před Mensatorem, jenže přestřelil.
46:17
Po Tomicově pasu mohl dorážet Růžička, Mensatora ale nepřekonal.
46:37
Puk se po akci Hluchého se Zaťovičem ocitl za brankovou čarou. Branka je ale posunutá, takže se bude zkoumat video. Hluchý centroval před bránu, Zaťovič tečoval. Za čáru ho ale dopravil až padající slávista.
46:37
Zaťovič (K. Vary) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Hluchý
Stav zápasu K. Vary - Slavia 3:0

Branka platí. Padla v signalizované výhodě.
47:35
Slávisté jsou jako opaření, zato domácí publikum je ve varu.
48:26
Před Mensatorem zazlobil Endál, o několik vteřin později trefuje Micka pouze boční konstrukci.
49:07
Vyloučen hráč Skladaný (K. Vary), 2 min. za sekání
49:41
Obránce Němec přišel o hůl, takže domácí byli ve třech. Z mezikruží pálil nebezpečně Sklenář.
50:09
V signalizované výhodě vypálil od modré Skuhravý.
50:11
Vyloučen hráč Červenka (Slavia), 2 min. za hákování
Slavia se připravila o přesilovku, hraje se 4 na 4.
50:57
Duben nahodil zpoza modré čáry, Furch rychle rozehrává.
51:07
Karlovy Vary hrají v plném počtu, mají krátkou přesilovku.
51:33
Kumstát dostal příležitost tečovat Řezníčkovu ránu od modré, Furch situaci vyřešil.
52:11
52:30
Kristek si vybruslil zpoza branky a po ledě poslal puk na vzdálenější tyčku.
53:28
Karlovy Vary hrají na jistotu, píská se zakázané uvolnění.
54:55
Němec nahodil od modré směrem na Furcha, Kumstát se pokusil tečovat, ale hostující brankář byl u puku dřív a polapil ho.
55:50
Dej hledal v mezikruží Hluchého, tomu v poslední chvíli stačil klepnout do hokejky Červenka.
56:55
Obrovská šance Slavie! Po Čuttově chybě na modré najížděl na Mensatora sám Tomica. Překonal sice Mensatora, ape puk se zastavil před brankovou čarou. Situaci vyřešil Němec, který odpálil kotouč do hlediště, bude za to potrestán.
56:56
Vyloučen hráč Němec (K. Vary), 2 min. za zdržování hry
57:50
Vyloučen hráč Mudroch (K. Vary), 2 min. za faul loktem
Slavia bude hrát 66 vteřin v pěti proti třem.
58:10
řezníček vyhazuje puk co nejdál od branky.
58:51
Sklenář (Slavia) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Žižka a Sloboda
Stav zápasu K. Vary - Slavia 3:1

Přesilovkový tlak ukončila Sklenářova teč žizkiovy rány od modré. Puk zapadl podél Mensatorova betonu k levé tyčce.
58:51
Slavia pokračuje v přesilovce pět na čtyři.
59:05
Furch je na střídačce. Hraje v šesti proti čtyřem.
59:10
Němec (K. Vary) vstřelil branku (4. gól v play-off) , asistence Košťál
Stav zápasu K. Vary - Slavia 4:1

Košťál vyhrál buly a obránce Němec přes celé hřiště trefuje prázdnou branku.
Závěr zápasu si domácí už pohlídali. Karlovy Vary zvítězily 4:1 a ujímají se ve finále vedení 1:0 na zápasy.

24. 4. 2016 15:30K. Vary–Slavia 5:6
15. 4. 2016 18:00Slavia–K. Vary 1:3
10. 4. 2016 15:30K. Vary–Slavia 2:1
1. 4. 2016 18:00Slavia–K. Vary 4:2
13. 2. 2015 18:15Slavia–K. Vary 1:2
30. 12. 2014 18:00K. Vary–Slavia 2:0
18. 11. 2014 18:15Slavia–K. Vary 3:2
28. 9. 2014 15:30K. Vary–Slavia 4:2