Dobrý večer, vítejte u on-line reportáže z hokejového mistrovství světa.
Do osmifinálové fáze trunaje vstupují Finsko se Slovenskem. Oba týmy se nacházejí rozdílném rozpoložení. Finové zatím získali plný počte bodů, zato Slováci podlehli Kanadě i Bělorusku (v prodloužení.
Slovenskou branku bude hájit Jaroslav Halák z Montrealu Canadiens. Finové nastoupí v retrodresech z roku 1965, kdy Seveřané poprvé pořádali šampionát.

Rozhodčí: Kadyrov (RUS), Persson (SWE) - Gordenko (RUS), Semjonov (EST)
Počet diváků: 4 444

0:01
0:24
První střelu zápasu vyslal Lehtonen, Halák zasahovat nemusel.
0:47
Poprvé se přerušuje hra - důvodem je finské zakázané uvolnění. Pozornost musí zbystřit fisnký gólman Rinne.
1:05
Růžička se protlačil zpoza branky až před Rinneho a v pádu cpal puk z bekhendu mezi betony. Rinne byl pozorný.
1:46
Marně se snažil zachytit puk Ladislav Nagy. Hra se po zakázaném uvolnění přestěhuje před Haláka.
2:05
Vyloučen hráč Santala (Finsko), 2 min. za hákování
2:28
Před branku se znovu tlačil Růžička, Rinne vyráží.
3:05
Nejdřív Mikúš a po něm Růžička nebezpečně pálili z levého kruhu.
4:02
Švarného nahození zasáhlo jen útočníka Miettinena, který se poslečně s Hagmanem dral do přečíslení. Hagman se ale k zakončení nedostal.
4:05
Finsko je v plném počtu.
4:12
Valábikova rána od modré Rinneho neohrozila.
4:24
Pyörälä přebruslil Baranku a hnal se na Haláka, ten si vybruslil málem do levého kruhu a střelu finského útočníka zachytil.
5:11
Halák vyráží do rohu Miettinenovu střelu z pravého kruhu.
6:59
Vyloučen hráč Valábik (Slovensko), 2 min. za zdržování hry
Valábik nešikovně vyhazuje kotouč za plexisklo, je za to potrestán dvěma minutami.
7:31
Finskému obránci utíká puk do středního pásma.
8:07
Sami Kapanen se prodíral do útočného pásma, puk však ztratil a sám skončil na ledě.
8:59
Slováci se finské přesilovce bez problémů ubránili a jsou v plném počtu.
9:35
Trest týmu (Slovensko), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Tři obránci a tři útočníci - to byla slovenská sestava. Na trestnou lavici míří Nagy.
10:10
Obránce Sekera se v signalizované výhodě vydal na útočný výpad, střela mu ale hodně nesedla.
10:12
Vyloučen hráč Niskala (Finsko), 2 min. za nedovolené bránění
Hraje se čtyři na čtyři.
11:33
Niinimovu ránu zbvlkoval jeden z obránců, Halák puk raději přikryl.
11:35
Slovensko je v plném počtu.
12:12
12:27
Obšut hledal přihrávkou Bartečka, ten tečovat nedokázal.
13:15
Sami Kapanen vystřelil na Haláka, puk ale mířil nad břevno.
13:23
Vyloučen hráč Immonen (Finsko), 2 min. za držení protihráče
15:05
Kapanen (Finsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Nummelin
Stav zápasu Finsko - Slovensko 1:0

Tragická přesilovka Slováků vedla až ke gólu v oslabení. Podél mantinelu unikl Nummelin, poslal puk nabruslenému Samimu Kapanenovi a ten našel mezírku pod Halákovou vyrážečkou.
15:23
16:14
Niinimaa pálí od modré, puk ale skončil po těči v ochranné síti.
16:54
Vyloučen hráč Štefanka (Slovensko), 2 min. za držení protihráče
18:54
Finská přesilovka ke gólu nevedla. Slováci jsou v plném počtu.
19:14
Po úniku dua Marcel Hossa - Mikúš končí puk mimo ledovou plochu, srazil ho tam finský bek.
20:00
První třetina ukázala, že Slováci se trápí při tvorbě šancí. zFinové lépe bruslí a proměnili svou jedinou brankovou příležitost. Kapitán Sami Kapanen se prosadil v oslabení.
20:01
20:42
Niko Kapanen nastřelil Obšuta do kotníku, ten z ledu jen pomalu odkulhává na střídačku.
21:07
Mikúš svedl za brankou neúspěšný souboj s gólmanem Rinnem, chvilku poté se už střílel z pravého kruhu.
21:30
Nagyovou kouzlení za finskou brankou k ničemu nevedlo. Slováci ztratili puk.
21:47
Finský útočník Komarov strčil obránce Graňáka do gólmana Haláka, vylučovat se ale nebude.
22:01
Bartečko (Slovensko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství) , asistence Handzuš
Stav zápasu Finsko - Slovensko 1:1

Rinne vyrazil Handzušovu střelu jen před sebe do mezikruží, tam už ale přijížděl Bartečko, aby pohodlně dorazil do odkryté branky.
22:51
Za rychlou odpovědí se hnal Hyvönen, ale Halák ho v samotatném únikou vychytal.
23:35
Velké chvíle Hannese Hyvönena vedly ještě ke dvěma střeleckým pokusům, nikoli však ke gólu.
23:53
Vyloučen hráč Pihlman (Finsko), 2 min. za hákování
24:20
Surový zkoušel prostřelit Rinneho z ostrého úhlu, to se mu ale nepodařilo.
25:13
Rinne skvěle zakročil proti ráně od modré, kterou dvakrát tečovali jeho spoluhráči, a poté ještě udržel beton na ledě proti Růžičkově prudké dorážce.
25:53
26:12
Po Graňákově střele se puk ocitl v držení brankáře Rinneho.
27:08
Immonen obkroužil slovenskou branku a z otočky vystřelil na Haláka. Ten dlouho hledal puk, ale nakonec ho objevil ve své výstroji.
28:11
Další šance pro SLováky! Růžička našel v mezikruží Mikúše, proti jeho ráně z první by Rinne neměl šanci, ale puk ho naštěstí pro Finy zasáhl do betonu.
29:07
Slováci teď mají mnohem více ze hry. Do útoku se dral Radivojevič.
30:31
Halák podržel puk, který před něj vypadl po průniku Samiho Kapanena.
31:08
Až ofsajd připravil o šanci Hannese Hyvönena. Finský hráč se už už ocital sám před Halákem.
31:43
Hyvönen se nedostal včas k přihrávce vzduchem a poté sekl holí Haláka, který už svíral puk. Tuto drzost se okamžitě jal trestat Smrek.
31:43
Vyloučen hráč Hyvönen (Finsko), 2 min. za sekání
... a potrestali ji u sudí.
33:11
Slováci hráli přesilovku v šesti a navíc s brankářem, a proto jdou do čtyř. Připravili se tím o početní výhodu. Trest odsedí Růžička.
33:43
Finové jsou v plném počtu a hrají přesilovku.
34:17
Boris Valábik poslal puk na finskou střídačku a přerušil tím hru.
34:35
Nummelin pálí od modré, N. Kapanen se k dorážce nedostal.
35:01
Nummelin krásně hledal volného spoluhráče, přihrávka ale byla ztečována a k Hagmanovi nedoputovala.
35:11
35:18
Po Hagmanově pokusu se kotouč ocitl v ochranné síti.
35:45
Nagy z nulového úhlu nahodil směrem na Rinneho, dorážející Radivojevič ale šanci zakončovat nedostal.
36:17
Růžičkův bekhendový pokus znamenal jen odevzdání kotouče na finské hole.
37:42
Bicek prověřil Rinneho pozornost ranou zpoza obránce, na finského gólmana si ale nepřišel.
38:07
Nagy pronikal do útočního pásma a z otočky málem zaskočil Rinneho, Pavlikovského dorážka už výraznější ohrožení branky neznamenala.
39:38
Handzušova trojka se snažila prodrat před Rinneho, nakonec ale jenom odevzdala puk.
40:00
Po Samim Kapanenovi se gólově prosadil i druhý kapitán - Luboš Bartečko. Druhou třetinu lze nazvat slovenskou. Rinne si pořádně zachytal, Slováci na střely vedou 19:13.
40:01
41:22
Hyvönen nahazuje od manitnelu na Haláka, Sami Kapanen se dral za dorážkou, slovenský bek Smrek ho ale nepustil.
42:08
Další zásah Jaroslava Haláka. DRží puk po střele Lea Komarova.
42:49
Niskalova střela od modré nenadělala Halákovi problémy. Puk končí v rohu.
44:05
Po Mikúšově ráně od modré se Rinne k zákokru nedostal. Obránci mu vypomohli.
44:34
Vyloučen hráč Smrek (Slovensko), 2 min. za podražení
45:16
Vyloučen hráč Miettinen (Finsko), 2 min. za podražení
Finové se připravili o přesilovou hru.
45:47
Dva ofenzivní výpady obránce Nummelina k ohrožení Halákovy klece nevedly.
46:34
Slovensko je v plném počtu a hraje přesilovku.
47:16
Krátká přesilovka Slovákům nic nepřinesla. Finsko je v plném počtu.
48:12
Od modré pálil ofenzivně naladěný Nummelin, Halák vyráží.
48:28
Další pokus Nummelina. Na druhé straně se do protiútoku hnal Pavlikovský, ale ke střele se nedostal.
49:31
Po Sekerově střele se k bekhendové dorážce dostal Surový, Rinne vyrazil a pak hokejkou odpálil puk na ochrannou síť.
49:31
Vyloučen hráč Rinne (Finsko), 2 min. za zdržování hry
A za toto odpálení kotouče je potrestán dvěma minutami. Trest odsedí Miettinen.
50:38
Obránci Graňákovi na modré utekl puk až k Halákovi.
51:03
Mikúšův centr na Marcela Hossu Finové pokryli a získali puk pro sebe.
51:31
51:39
Nummelin s Nikem Kapanenem zakládali protiútok, až k Halákovi se ale prodrat nedokázali.
52:28
Surového rána zpoza obránce mířila do Jaakolovy hole. Puk skončil v území nikoho a ujali se ho Finové.
54:18
Obrovská šance Finska! Sami Kapanen stabnul zcela sám před Halákem, uvolnil ho Immonen. Branku ale minul.
54:35
Další nadějná střela Samiho Kapanena. Slováci přečkali i tento pokus.
55:55
Štefanka jen poslal puk k Rinnemu, ten v pohodě sklepává na spoluhráče.
56:14
Bartovičův průnik vedl k bekhendovému pokusu z ostrého úhlu.
57:44
Finský bek Kukkonen zahrál na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje k Rinnemu.
59:00
Hraje se poslední minuta třetí třetiny. V posledních desítkách vteřin marně čekáme na střelecký pokus.
59:24
Protiútok dua Pavlikovský - Nagy k ohrožení Rinneho nevede.
59:50
Ke střele se ještě dostal Radivojevič.
60:00
O vítězi zápasu rozhodne až prodloužení, popřípadě nájezdy. Slováci přidávají do své osmifinálové sbírky druhý bod. Finové jich mají už sedm.
60:01
60:46
První z pěti nastavených minut zaznamenala střelu Ladislava Nagye, Rinne ale zasahovat nemusel.
61:23
Kukkonen krouží za vlastní brankou. Finové se nikam neženou.
62:55
Sekerův průnik podél pravého mantinelu vedl k bekhendovému zakončení.
62:54
Nummelin hledal Hagmana, ale ten byl obsazený a kotouč k němu nedoletěl.
63:39
Kapanen (Finsko) vstřelil branku (4. gól na mistrovství) , asistence Immonen a Niskala
Stav zápasu Finsko - Slovensko 2:1

Sami Kapanen se pasoval na muže zápasu. Ve spolupráci se slovenským bekem Valábikem dotlačil puk z brankoviště za Haláka.
Finové získávají vítězství 2:1 nad Slovenskem a s ním i další bod do osmifinálové tabulky.

11. 5. 2019 20:15Slovensko–Finsko ?:?
9. 5. 2015 16:15Finsko–Slovensko 3:0
16. 5. 2013 17:30Finsko–Slovensko 4:3
4. 5. 2013 19:15Finsko–Slovensko 2:0
6. 5. 2012 15:15Finsko–Slovensko 1:0
7. 5. 2011 20:15Finsko–Slovensko 2:1
17. 5. 2010 16:15Finsko–Slovensko 5:2
28. 2. 2010 4:00Finsko–Slovensko 5:3