Před začátkem utkání uctili hráči i diváci památku legendy slávistického fotbalu Františka Veselého, který zemřel ze čtvrtka na pátek, minutou ticha.
0:01
0:27
V O2 areně jsou hodně prořídlé tribuny. Diváci sledují první akci Slavie, Hruškovi při ní ujel puk až k Šindelářovi.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Šindler (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 4 973

1:25
První vítkovické pokusy o založení útoku se tříští o obranu domácích na modré.
2:05
Po chybě v domácí rozehrávce přišla první šance Vítkovic. Mezi kruhy pálil Kvapil, trefil ale jen brankáře Nerudu do prsou.
2:56
Doležal najížděl zprava a pálil z kruhu, ale mířil mimo.
3:43
Aktivní Doležal vybojoval pásmo a připravil šanci Hruškovi. Po něm dorážel i Beránek, Šindelář byl ale pozorný.
5:02
Burger (Vítkovice) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Hubáček
Stav zápasu Slavia - Vítkovice 0:1

Po nenápadné akci vedou hosté. Hubáček vjhel do pásma a jeho střelu srazil jeden z obránců k Burgrovi, jenž poslal puk k pravé tyčce Nerudovy branky.
6:13
Po zakázaném uvolnění přichází komerční pauza. Atmosféra zápasu se hodí do poklidného nedělního odpoledne, v obří O2 Areně je plná sotva čtvrtina sedadel.
6:28
Hubáček (Vítkovice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Malík a Sičák
Stav zápasu Slavia - Vítkovice 0:2

Ve středním pásmu přebral puk Hubáček, najel za modrou a zápěstím zdálky překvapil Nerudu.
6:29
Neruda přenechal místo v brance náhradníkovi Furchovi.
8:04
Nabuzené Vítkovice zatlačily domácí tým do pásma. Opaření slávisté vyhazují na zakázané uvolnění.
8:43
Slávisté se nemohou dostat do tempa. Hosté v pohodě kontrolují střední pásmo a nikam se neženou.
10:00
Hra se stále častěji stěhuje do slávistického pásma. Dobře bruslící a napadající hosté ovšem hrají především v rozích.
11:43
Po delší době se do útočného pásma dostali slávisté. Drtina ale z kruhu trefil jen Malíka a Vondrka od modré pálil mimo.
13:15
Slavia se probrala a stále častěji se tlačí dopředu. Sloboda trefil Šindeláře do betonu, Červenka mířil z pozice mezi kruhy těsně vedle.
14:04
Hezká akce Slavie skončila u Vondrky, který si položil napadajícího útočníka, objel ho a dostal se zprava až před branku, bekhendem ale mířil vedle.
15:02
Po delší době se do pásma dostali hosté. Štefanka zakličkoval na modré, ale pak ztratil rychlost a tak jen nahodil puk na Furcha.
15:15
Kůrka dostal přihrávku na modrou, vjel do pásma a tvrdě vypálil. Trefil ale jen připraveného gólmana Vítkovic.
15:54
Slavia definitivně přebrala iniciativu, hosté jen obloučky vyhazují puky z pásma.
16:13
Červenka dostal před branku přihrávku od zadního mantinelu, ve velké šanci ale těsně minul.
17:55
Opět zničehonic se urodila slušná šance hostů. Stehlík na modré zachytil puk a nahodil ho před branku, tam jej tečoval Štefanka a Furch v posledních chvíli vytěsnil kotouč ramenem nad branku.
18:33
Kůrka (Slavia) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Červenka
Stav zápasu Slavia - Vítkovice 1:2

Napadající Červenka v rohu povalil Stehlíka a nahrál úplně volnému Kůrkovi, který nedal Šindelářovi šanci.
19:02
Aktivní Červenka projel s pukem celým pásmem hostů, jeho bekhend ale mířil mimo.
20:00
20:01
20:43
Vyloučen hráč Vašíček (Slavia), 2 min. za držení protihráče
První přesilovka zápasu přišla až na začátku druhé části, zahrají si ji Vítkovice.
22:13
Vyloučen hráč Štefanka (Vítkovice), 2 min. za hákování
Vítkovicícm se přesilovka vůbec nepovedla, navíc fauloval Štefanka a bude se tak hrát 4 na 4.
22:43
Slávisté jsou v pěti a začíná jejich minutu a půl dlouhá početní výhoda.
24:13
Vítkovičtí jsou v plném počtu. V přesilovce měl jedinou šanci Červenka, s pukem se ale dostal do moc ostrého úhlu a připraveného Šindeláře neprostřelil.
26:02
Oba týmy teď jen jednoduše nahazují puky na gólmany nebo do rohu a snaží se dojíždět. Obránci ale fungují bezchybně a tak se hraje dlouho bez šancí.
26:43
Nepříliš zajímavý hokej zatím nabízí druhá třetina. Další jednoduché odehrání puku končí vítkovickým zakázaným uvolněním.
26:50
V rychlém sledu následuje další icing.
27:07
Třetí zakázané uvolnění Vítkovic během půl minuty.
27:52
Zakázaným uvolněním záhy kontruje i Slavia.
28:21
Po ospalé minutě měla Slavia velmi blízko ke gólu. Červenka našel šikovně Sklenáře, ten střílel mezi kruhy a Šindelář stačil jen škrtnout ramenem puk, jenž tak proletěl těsně vedle tyčky.
30:12
Puk se odrazil mezi kruhy k Vondrkovi, jenž ho bez přpravy napálil a trefil horní tyčku vítkovické branky.
30:41
Vyloučen hráč Červenka (Slavia), 2 min. za hru vysokou holí
Po dvou velkých šancí Slavie si hosté oddechnou v přesilovce. Vyloučen je Červenka.
31:42
Až po minutě se hosté dostali do pásma pásma. Burger nabil Sičákovi na modré, s jeho ránou měl Furch problémy, ale nakonec puk zkrotil.
32:42
Slavia je v plném počtu.
32:53
Klimek (Vítkovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Burger
Stav zápasu Slavia - Vítkovice 1:3

Hosté využili pokračujícího tlaku po povedené přesilovce. Klimek vydoloval puk pod nohama dvou slávistických obránců, najel si před branku a parádně položil Furcha na led, objel ho a poslal puk do prázdné sítě.
34:09
Slavia se tlačí dopředu ve snaze upravit nepříznivé skóre, ale hosté jednoduše vyhazují puky a dobře hlídají modrou čáru.
34:50
Havel (Slavia) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Vondrka
Stav zápasu Slavia - Vítkovice 2:3

Slavia se dostala do brejku, Vondrka volil v přečíslení tvrdou střelu z levého kruhu. Šindelář puk vyrazil a Havel ho v pohodě doklepl do branky.
35:37
Vyloučen hráč Sičák (Vítkovice), 2 min. za držení protihráče
Slavia si navíc zahraje přesilovku.
37:37
Vítkovice se ubránily, i když Slavia sehrála přesilovku slušně. Střílela ale většinou vedle.
38:32
Vyloučen hráč Kadlec (Slavia), 2 min. za nedovolené bránění
Přesilovku si zahrají prozměnu hosté.
39:30
Hosté hrají přesilovku dobře, celou dobu jsou nastěhováni před Furchem. Jedinou střelu ovšem na gólmana vyslal Jurečka, puk skončil ve Furchově lapačce.
40:00
Nudnou úvodní desetiminutovku odzvonilo až Vondrkovo břevno v polovině druhé třetiny. Od té doby se hraje solidní hokej, Slavia neustále dotahuje náskok dobře bránících Vítkovic. Šindelář má zatím v zápase 12 zásahů, Furch 11 a Neruda odstoupil v první třetině po dvou gólech ze čtyř střel.
40:01
40:01
Hosté dohrávají zbytek přesilovky.
40:32
Slavia se v pohodě ubránila, Kadlec je na ledě.
42:01
Aktivní Kvapil točil slávistickopu obranu a nakonec se s pukem dostal až do situace dvou na jednoho, ale jeho přihrávka do šance Burgrovi skákala a skončila nakonec v rohu.
43:12
Znovu a znovu nepouští modrý obranný val slávisty do pásma.
44:17
Ve třetí části nejsou k vidění šance. Slávisté se snaží napadat, ale i když se dostanou do pásma, ztrácí puky v rozích.
45:05
Vyloučen hráč Klimek (Vítkovice), 2 min. za držení protihráče
Slavia bude mít šanci vyrovnat v přesilovce. Kapitán Beránek se dral do šance a přidržel ho Klimek.
45:23
Hubáček (Vítkovice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Burger a Malík
Stav zápasu Slavia - Vítkovice 2:4

Hosté skórovali po bleskovém protiútoku v oslabení. Malík protlačil puk na Burgra, ten přebruslil do útočného pásma a tvrdě vypálil. Furch jen vyrazil na volného Hubáčka, jenž neměl problém skórovat.
46:48
Kadlec (Slavia) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kolařík a Beránek
Stav zápasu Slavia - Vítkovice 3:4

Slavia bleskově odpovídá a využívá přesilovku. Kadlec se trefil od modré k levé tyči, Šindelář měl zakrytý výhled.
48:00
Hala se probudila a domácí se nadechují k mocnému náporu. Útočníci se tlačí před brankoviště a odražené puky dělají hostům hodně starostí. Šindelář ale odolalo a teď si oddechne při komerční přestávce.
48:15
Domácí se usadili v pásmu a střílí ze všech pozic. Naposledy to zkoušel Svoboda z úhlu.
48:35
Růžička (Slavia) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Žižka a Havel
Stav zápasu Slavia - Vítkovice 4:4

Velký nápor Slavie hosté nevydrželi. Po Havlově nahození z rohu se puk odrazil k Žižkovi, ten ho napálil zpět do Šindeláře a vyražený kotouč dopravil do prázdné branky Růžička mladší.
49:36
Nápor Slavie pokračuje, hosté se zuby nehty ubránili a vyvezli puk.
50:49
Po delší době se ke střele dostali hosté, s Varaďovým pokusem si ale Furch v pohodě poradil.
52:30
Zápéas graduje, oba týmy teď létají po ledě. Kvůli nepřesným finálním přihrávkám ale nejsou k vidění velké šance.
53:49
Vondrka dobyl pásmo, na kruhu předvedl efektní otočklu, ale pak poslal puk bekhendem do horní sítě.
54:10
Beránek najížděl do pásma, ale od modré jen neslanou nemastnou střelou vyzkoušel pozornost Šindeláře. Zápas sleduje 4973 diváků.
56:14
Po jednom z nahození se slávisté vyrojili před Šindelářem a schylovalo se k hromadné potyčce, Beránek ale nakonec odjel a situaci tak uklidnil.
57:30
Červenka je teď na ledě ob střídání. Slavia se snaží rozhodnout před prodloužením, hosté teď raději jen pozorně brání.
58:18
Další akci domácích zakončoval Jelínek z pravého kruhu, Šindelář byl ale připravený.
59:00
Trenér Růžička v závěru točí jen Beránkův a Červenkův útok, několikrát se vhazovalo ve vítkovickém pásmu. Hosté se ale nakonec osvobodili.
59:32
Hubáček se prodíral do brejku, na modré ho povalil Kadlec, ale sudí nevylučují.
60:00
Slavii se nakonec povedlo vyrovnat, ve třetí třetině předvedla jasně nejlepší výkon. Na Šindeláře vyslala 13 střel, Furch na druhé straně zasahoval jen čtyřikrát.
60:01
61:10
Slavia držela dlouho puk v pásmu, obránce Žižka se s ním dostal až za hostující branku, ale přihrávky na paty znemožnily efektivní zakončení.
62:23
Štefanka se dostal s pukem do rohu, Kadlec ho ale pohlídal. Do brejku se pak prodíral Voindrka, puk mu ale na modré utekl.
63:12
Od začátku prodloužení se hrálo bez přerušení, ale taky bez šancí. Hru přerušila až vysoká hůl slávistů. Vítkovický trenér Hadamczik si následně vzal oddechový čas.
63:16
Po vyhrané buly pálil Sičák, Furch puk vyrazil betonem.
64:01
Drtina nahodil puk z vlastního pásma do lapačky Šindeláře a slávisté se pak usadili na chvíli v pásmu, šanci ale nevytvořili.
64:32
Doležal se projel s pukem až k Šindelářovi, ale tam mu kotouč odskočil.
64:59
Prodloužení se odehrálo bez většího vzruchu, oba gólmani zasahovali jen jednou.
65:00
0:0
Ujčík (Vítkovice) nájezd neproměnil
Ujčík mířil mezi betony, Furch hokejkou puk odrazil.
0:0
Červenka (Slavia) nájezd neproměnil
Do branky vítkovic se postavil náhradník Vošvrda. Červenka na něj zkusil bekhendový blafák, ale místo odkryté branky trefil jen tyčku. Pro jistotu se prohlíží video.
0:0
Hubáček (Vítkovice) nájezd neproměnil
Hubáček volil střelu, netrefil ovšem branku.
1:0
Růžička (Slavia) nájezd proměnil (4 gól v sezóně)
Růžička najel pomalu do pásma, předvedl svou klasickou "míchačku" bez puku a pak ho poslal k tyči.
1:0
Burger (Vítkovice) nájezd neproměnil
Burger zkoušel bekhendový blafák, Furch ale puk vytěsnil. Slavia v nájezdech vítězí opět díky Růžičkovi mladšímu.

11. 2. 2015 17:00Vítkovice–Slavia 7:5
28. 12. 2014 15:00Slavia–Vítkovice 4:3
12. 11. 2014 17:00Vítkovice–Slavia 3:2
30. 9. 2014 18:15Slavia–Vítkovice 4:2
20. 2. 2014 17:00Vítkovice–Slavia 3:2
15. 12. 2013 15:00Slavia–Vítkovice 1:2
3. 11. 2013 17:00Vítkovice–Slavia 4:2
24. 9. 2013 18:15Slavia–Vítkovice 2:1