On-line reportáž
Zápas komentoval Robin Krutil

Zobraz jen:
Bělorusko - Slovensko 2:4 (2:0, 0:2, 0:2) zápas skončil
Vítejte u podrobné reportáže z utkání Slovensko - Bělorusko v ne zrovna zaplněné hale v Kolíně nad Rýnem. Slováci jdou do zápasu bez bodu, protože na úvod prohráli s Ruskem 1:3, Bělorusko už má tři body za výhru 5:2 nad Kazachstánem.
Slováci budou hrát v bílých dresech, Bělorusové v červených.

99 Budaj

Rozhodčí: Lärking (SWE), Savage (CAN) - Arm (SUI), Bechard (CAN)
Počet diváků: 8 862

0:28
Po levé straně ujel Ugarov, z úhlu ale slovenskou branku minul.
1:14
Slovenský brankář Budaj si připsal první zákrok, když betonem pokryl Stasův pokus z úhlu.
1:40
Bělorusové dlouho operovali ve slovenském pásmu, až teď se Slovensko osvobodilo.
2:39
Slováci rozebrali běloruskou obranu, na konci akce Čiernik přiťukl puk Pánikovi, ten ale špatně trefil puk a poslal ho těsně vedle odkryté branky.
3:40
Slováci přidali, nebezpečně střílel Tatar, ale branku minul.
4:29
Děmagin (Bělorusko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Stas a Meleško
Stav zápasu Bělorusko - Slovensko 1:0

Bělorusové se dostali do přečíslení tři na dva. Meleško sice pořádně netrefil puk, ten se však od brusle bránícího Graňáka odrazil do Budajova betonu, od něj k Děmaginovi a ten neměl problém zasunout do odkryté brány,
5:04
A mohlo to být 2:0, protože Kovyršin se ocitl sám před Budajem, ten ale betonem skvěle vyrazil.
6:32
Bělorusové znovu hrozili, v poslední chvíli je zastavil obránce Graňák.
7:16
Další kombinaci červených zakončoval Kaljužnyj, puk ale ke slovenské brance nedolétl.
7:42
Znovu v akci Bělorusko, Stefanovičův pokus z ostrého úhlu si Budaj pohlídal.
8:39
Většinu času se hraje ve slovenském pásmu, bílé obraně nadělala problémy Kovyršinova tečovaná přihrávka zpoza brány, tu ale žádný jeho spoluhráč nezasáhl.
9:03
Kaljužnyj (Bělorusko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Stas a Meleško
Stav zápasu Bělorusko - Slovensko 2:0

Běloruská převaha přinesla faul Lintnera, k vyloučení ale nedošlo. Ve výhodě se totiž dostal puk ke Kaljužnému, ten ho skoro od brankové čáry vyslal na bránu a Budaj jej vyrážečkou promáchl.
10:19
Slováci konečně zapli, po kombinaci v útočném pásmu se dostal do šance Tatar, jeho dobře mířenou střelu z úhlu však odvrátila bližší tyč.
12:00
Bělorusové hrají jednoduše a dobře brání, slovenské útoky vyznívají do ztracena.
12:38
Budaj zbytečně zůstal v brance a nechal pro puk dojet Seňkeviče, jeho střelu zblízka ale dokázal zastavit.
14:15
Slováci jsou hodně opaření a mají problémy i s rozehrávkou ve vlastním pásmu.
15:50
Slovensko je úplně bezradné. Doteď vyslalo jen pět střel na branku, zatímco Bělorusové stihli dvojnásobek.
16:58
Čupris objel slovenskou branku, závěr akce se mu ale vůbec nepovedl a jen odevzdal puk.
18:00
Po rušném úvodu se na ledě nic zajímavého neděje, ani jeden brankář už dlouho nemusel zasahovat.
18:24
Až teď Budaje prověřil Grabovskij, střela zpoza obránce ale letěla přímo doprostřed brány.
19:45
Pořád stejný obrázek. Slováci si nejsou schopni pořádně přihrát a jejich kouč Hanlon vypadá na střídačce hodně zaskočeně.
19:53
Až teď mohl z dobré pozice střílet Pánik, puk mu ale přeskočil hokejku.
20:00
Slováci mají za sebou třetinu hrůzy. Bělorusko bylo od začátku živější a svou aktivitu proměnilo ve dva góly, pak se stáhlo a soupeře k ničemu nepustilo. Na střely je to po první třetině 11:5 pro Bělorusko.
20:01
21:03
Slováci začali druhou část náporem, ale nic z něj nevytěžili.
21:20
Až teď z pravé strany nebezpečně vystřelil Lintner. Koval puk vyrazil jen před sebe do skrumáže, v ní ale byli úspěšnější jeho spoluhráči.
22:05
Vyloučen hráč Rjadinskij (Bělorusko), 2 min. za hákování
Je tu první přesilovka zápasu.
22:05
Hra je už nějakou chvíli přerušena, protože vznikl problém s plexisklem.
22:42
Čiernik (Slovensko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Lintner
Stav zápasu Bělorusko - Slovensko 2:1

Slováci sehráli přesilovku výborně. Na konci obléhání Lintner objel branku, Koval jeho střelu vyrazil jen před Čiernika, který si puk posunul na bekhend a nad betonem běloruského brankáře jej zkušeně poslal do sítě.
23:40
Mohlo být vyrovnáno. Bartovičovu střelu Koval jen přizvedl a puk se obloučkem snášel do sítě, těsně před brankovou čárou jej ale bránící Stasenko dokázal přizvednout na horní tyčku.
24:24
K nebezpečné dorážce se dostal Grabovskij, slovenskou branku ale netrefil.
25:43
Slováci hrají ve druhé třetině jako vyměnění, puk znovu poletoval před Kovalem, ale za něj se nezatoulal.
26:53
Poměr střel ve druhé třetině je 7:1 pro Slovensko. Teď došlo k roztržce při buly, ovšem bez vyloučení.
27:33
Ke střele se dostal Majeský, byl ale ve velkém úhlu a Koval puk bez problémů lapil.
27:50
Vyloučen hráč Podkonický (Slovensko), 2 min. za sekání
Faul si povedenou akcí vynutil Grabovskij, Bělorusko bude hrát svou první přesilovku.
28:57
Kolosov si před brankovištěm počkal na přihrávku zpoza brány, špatně si ale zpracoval puk a pak jej poslal jen do Budaje, i když měl na zakončení spoustu času.
29:37
Obléhání slovenské branky zakončilo postavení útočícího hráče v brankovišti.
29:50
Slovensko oslabení přestálo a může se znovu vrhnout do útoku.
30:07
Bartovič (Slovensko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Pánik a Lintner
Stav zápasu Bělorusko - Slovensko 2:2

Slovákům vyšla blesková akce. Bartovič dostal na útočné modré čáře puk do jízdy, prosmýkl se kolem obránce a z lehkého úhlu vystřelil bekhendem. Koval se musí červenat, protože pustil kotouč mezi betony.
32:30
Slovensko dál tlačí, svůj nápor v útočném pásmu ale překombinovalo.
32:54
Kolosovova střela od modré se odrazila od nohy Kaljužného a Budaj si oddechl, že našel puk pod betonem.
34:01
Do brejku se utrhnul Michalev a Budaj měl co dělat, aby jeho jedovatou střelu k bližší tyči zastavil.
35:09
Z vlastního pásma se k velkému sólu rozjel Pánik, těsně před střelou mu ale puk utekl za bránu.
35:53
Bělorusové ve druhé třetině konečně vyrovnali hru a Grabovského střelu do horního růžku musel skvělým zákrokem lapačkou vytěsnit Budaj.
36:28
Vyloučen hráč Zagrapan (Slovensko), 2 min. za podražení
Výsledek běloruského tlaku v útočném pásmu.
36:50
Bělorusové kombinovali v blízkosti slovenské branky, ale bez efektu. Lintner vyhazuje.
37:38
Teď se Bělorusku nedaří dostat do pásma.
38:10
Nakonec se to hráčům v červených dresech povedlo a Stasenkovo nahození musel Budaj odvracet betonem.
39:13
Další zákrok slovenského brankáře, teď do lapačky schoval nebezpečný pokus Kulakova.
39:50
Závěr druhé třetiny patří Bělorusům, Slovensko už ale jejich nápor zvládne.
40:00
Slováci ve druhé třetině výrazně přidali a díky využité přesilovce a zaváhání běloruského brankáře se jim povedlo srovnat. Pak měli opět navrch Bělorusové, ale se skóre už nepohnuli. Na střely vede Bělorusko 21:16.
40:01
40:25
Vyloučen hráč Kaljužnyj (Bělorusko), 2 min. za faul loktem
40:52
V oslabení zahrozili Bělorusové, když Děmagin tečoval v dobré pozici Stasovu prudkou přihrávku nad bránu.
41:25
Slovensku se nedaří usadit v útočném pásmu.
41:40
Naopak Bělorusové ujeli dva na jednoho, Michalev však spoluhráče neviděl a z úhlu pálil vedle.
42:21
Další chybu Slováků málem potrestal Kovyršin, který jel sám na Budaje, ten však jeho kličku vystihl a betonem puk zastavil.
43:10
Vyloučen hráč Kaljužnyj (Bělorusko), 2 min. za hákování
Další trest pro běloruského útočníka a opět úplně zbytečný.
44:07
Zagrapan (Slovensko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Sekera
Stav zápasu Bělorusko - Slovensko 2:3

Slováci udeřili prakticky z ničeho. Sekera od modré čáry jen nahodil na bránu, Koval však puk vyrazil před Zagrapana, který ho bekhendem po ledě poslal za čáru.
44:22
Vyloučen hráč Grabovskij (Bělorusko), 2 min. za hru vysokou holí
Bělorusové ztrácejí nervy, další zbytečný faul v útočném pásmu.
45:37
Další slovenské nahození, Majeského pokus ale Koval tentokrát vyrazil do bezpečí.
46:27
Z mezikruží dobře vystřelil Bulik, běloruský brankář lapačkou vyrazil.
47:08
Nedaleko slovenské brány zakončoval bekhendem Grabovskij a Budaj se musel pořádně natáhnout, aby jeho pokus zneškodnil.
47:36
Akci dva na dva zakončoval Čiernik, Koval ale dobře vykryl prostor.
47:56
Bartovič se vydal sám proti dvěma obráncům, přesto dokázal vystřelit. Koval jeho bekhendový pokus vykopl betonem jen k Machovi, ten ale z dorážky neuspěl.
48:45
Tatarova střela prolétla nad břevnem.
49:23
Ugarov objel slovenskou bránu, puk ale držel příliš dlouho a nakonec o něj přišel.
49:48
Svatoš se šikovně uvolnil a hledal před běloruskou bránou Čiernika, ten ale na puk pořádně nedosáhl.
51:50
Jen co začala poslední desetiminutovka třetí třetiny, zatáhli se Slováci víc do obrany. Dobývaní si teď vyzkouší Bělorusko.
52:12
Elitní běloruský útok zmáčkl Slováky v jejich pásmu, žádná vyložená šance z toho ale nebyla.
52:45
Ke střele se dostal aktivní Bartovič, Koval jeho pokus ze střední vzdálenosti bez větších problémů chytil.
53:40
Rušno před slovenskou bránou. Budaj už ležel na ledě, Bělorusové se ale ke střele nakonec nedostali.
54:18
Od modré čáry tvrdě vypálil Salej, puk ale ke slovenské brance nedolétl.
55:55
Zagrapan nahodil puk na běloruského brankáře, ten si snadno poradil. Slováci teď drží soupeře daleko od své brány.
56:30
Vyloučen hráč Bulík (Slovensko), 2 min. za hákování
Zbytečný zákrok ve středním pásmu, Slováky čekají perné dvě minuty.
56:55
Meleškovi střela z první nesedla.
57:40
Grabovskij to zkusil sám, ale u bližší tyče místo nenašel.
58:30
Slováci jsou kompletní.
59:06
Bartovič (Slovensko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Pánik a Podkonický
Stav zápasu Bělorusko - Slovensko 2:4

Je rozhodnuto. Slováci se z běloruského tlaku utrhli do brejku dva na jednoho a Pánik poslal prudkou přihrávku přímo na Bartovičovu hokejku, od které se puk odrazil do odkryté brány.