V prestižním zápase se setkávají dva týmy, kterým se poslední duely nevyvedly. Kometa doma ostudně prohrála s Karlovámi Vary, Sparta prohrála v Třinci. Doma ale letos zatím umí, ve dvou utkáních neztratila äni bod.
Tradiční invaze fanoušků Komety do Prahy se tentokrát nekoná, aspoň ne po tisících jako jindy. V hale je zatím 4800 lidí, z toho sotva pětistovka fandů v modrobílém.
0:01

Rozhodčí: Hrubý (CZE), Šindler (CZE) - Lhotský (CZE), Rozlílek (CZE)
Počet diváků: 5 524

1:21
Do první šance se dostal Výborný, jemuž přiklepl na modré puk Hlaváč. Slabá střela sparťanského kapitána však skončila na betonu brankáře Hoviho.
3:17
Domácí jsou na začátku utkání aktivnější, Hovi už musel řešit tři střely Sparty. Po té poslední se před brankou hostů strhla menší strkanice, ale nevylučuje se.
4:21
První šanci Komety měl Erat. Najel do pásma, zasekl v pravém kruhu, počkal, až mu přejede obránce, ale tvrdou střelu poté poslal mimo branku.
5:14
Sparta se tlačí dopředu a zapomněla na obranu. Huml se řítil úplně sám na branku, ale tak dlouho míchal pukem, až mu přeskočil hůl a gólman Sparty si s ním v pohodě poradil.
6:01
Kometa ožila. Dobře bruslí a dělá Spartě problémy. Brabenec obral o puk obránce za brankou a nahrál Zubíčkovi na modrou, ten ale bez přípravy pálil vysoko nad.
6:30
Vyloučen hráč Zubíček (Kometa), 2 min. za faul kolenem
8:30
Konec přesilovky, Sparta se k ničemu nedostala.
10:27
Broš (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Gulaši a Kůrka
Stav zápasu Sparta - Kometa 1:0

Velký nápor po přesilové hře zužitkovala Sparta prvním gólem. Nahození od pravého mantinelu se dostalo k volnému Brošovi, který ho pohodlně dopravil do sítě.
10:44
Hubáček (Kometa) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Brabenec
Stav zápasu Sparta - Kometa 1:1

Kometa bleskově vyrovnává. Hubáček bleskově najel do pásma, přebral pas od Brabence a ze střední vzdálenosti prostřelil Pöpperleho.
11:34
Hovi pobavil diváky, když Brošův oblouček ze středního pásma baseballovým způsobem vysoko nad hlavou chytil do lapačky.
11:41
Vyloučen hráč Koreis (Sparta), 2 min. za hru vysokou holí
První přesilovku si zahraje Brno.
13:41
Sparta se ubránila. Kometa sice byla dlouho nastěhovaná v pásmu, ale střelbu od modré třikrát zblokovali ležící útočníci a jednou si poradil brankář Pöpperle.
14:32
Po závaru před Hoviho brankou se strhla další drobná potyčka, Koreis máchal pěstmi, ale sudí situaci zvládli.
15:21
Sparta špatně střídala a toho málem využil Brabenec, který dostal dlouhý pas přes dvě pásma a zprava uháněl na branku. Jeho tvrdou ránu z kruhu však vyrazil Pöpperle.
16:20
Po krátkém náporu domácích se málem ujala rána O Briena, která se odrazila od chumlu těl před Hovim za jeho záda. Nakonec ale puk zamířil těsně vedle branky.
17:00
Vyloučen hráč Veselý (Kometa), 2 min. za napadení
Sparta si zahraje druhou přesilovku.
17:22
Po krátkém zámku Sparty Kometa vyhazuje.
17:59
Ručinský elegantně projel do pásma a téměř mezi kruhy, kde natáhl dva hráče a nahrával křížem spoluhráči. Ještě před zakončením však Ručinský atakovaný hostujícími beky skončil v brněnské brance.
19:00
Ve zbytku přesilovky se Brno v pohodě ubránilo.
20:00
V první třetině měla více ze hry Sparta, Hoviho dokonce zatížila dvaceti ranami! Kometa ale dokázala několikrát zahrozit v rychlých brejcích a jeden z nich využila. Ze sedmi střel tak vytěžila jeden gól.
20:01
21:30
Úvod druhé třetiny se odehrával hlavně ve znamení souboje o střední pásmo. Hovi řešil jen jedno nahození od modré.
22:07
Hromas nezachytil pas na modré a Sparta se tak dopustila zakázaného uvolnění.
22:34
Veselý se nečekaně dostal do šance, když se k němu odrazil puk. Mezi kruhy ale přesouvajícího se Pöpperleho nepřekonal, neuspěl dokonce ani v dorážce.
23:08
Kvapil (Kometa) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Stehlík
Stav zápasu Sparta - Kometa 1:2

Sparta opět doplatila na okénko v obraně. Do něho vlétl Kvapil, který před modrou přebral Stehlíkovu kolmici a v brejku sám proti Pöpperlemu poslal puk k pravé tyčce.
24:13
Hraje se nahoru dolů, Sparta ale většinou najíždí přes dobře hlídanou modrou čáru a do šancí se tak nedostává.
25:10
Hlaváč se dvakrát snažil o střelu. Tu první zblokovali bránící hráči v modrém, podruhé se sparťanský útočník chtěl prosadit z otočky, ale bekhendem z dálky trefil jen Hoviho.
25:41
Spartu trápí zoufalá střelba. Ton pěkně projel do pásma, ale Hromasovi po jeho přihrávce při snaze o střelu sjel puk z hole.
26:39
Silný Koreis se projížděl pásmem se soupeřem na zádech, nakonec od modré vystřelil, ale Hovi si poradil.
27:04
Hra se zrychlila, jeden útok střídá druhý. Kvapil je při chuti. Najel do pásma, zakličkoval s pukem a nebezepčně mířil Pöpperlemu mezi betony. Ten si ale citlivý prostor pohlídal.
28:43
Spartě se stále nedaří prosadit se střelecky, jedinou ránu po delší době zatím na Hoviho vyslal Hlaváč po individuálním průniku po pásma. Sklepnuté nahození pak gólman raději přikryl do lapačky.
29:18
Sparta tlačí, ale přes přehuštěnou obranu se nemůže prokousat. Naopak hosté opět ujížděli do nebezpečeného brejku, Procházka ale nevyřešil situaci dvou na jednoho ideálně a střílel z velkého úhlu.
30:00
5484 diváků sleduje sílící nápor Sparty, který však stále nepřináší valné šance.
30:16
Vyloučen hráč Kůrka (Sparta), 2 min. za nedovolené bránění
Hra se stěhuje před Pöpperleho, Brno má přesilovku.
32:01
Balej (Kometa) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Hruška a Kvapil
Stav zápasu Sparta - Kometa 1:3

Kometa využívá do té doby nepříliš vydařenou přesilovku. Útočníkům se povedla krásná kombinace, když si za brankou vyměnili puk Hruška s Kvapilem a nahrávka pak zamířila mezi kruhy, odkud se bez přípravy prosadil Slovák Balej.
33:14
Kometa má nahráno a s defenzivou si hlavu neláme, několikrát vyhodila puk bez skrupulí na zakázané uvolnění.
33:30
Hra teď upadla, i Sparta se vinou zkažené rozehrávky dopustila zakázaného uvolnění.
34:12
Kometa měla blízko ke čtvrtému gólu: pěkně sehrála protiútok tři na dva, Veselý však v ideální pozici trefil jen Pöpperleho.
34:41
Sparťané zvýšili důraz v útočném pásmu a tlačí se ve třech před Hoviho. Další strkanici vyřešili rozhodčí domluvou.
36:00
Sparta přidala, přes minutu teď strávila v útočném pásmu. Hlaváč se ale dvěma střelami neprosadil.
36:12
Smoleňák (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence O Brien
Stav zápasu Sparta - Kometa 2:3

Smoleňák pověstným důrazem vybojoval puk a dorazil za záda Hoviho.
40:00
Sparta měla i ve druhé třetině velkou herní převahu, přesto prohrává. Kometě stačilo k vedení využít brejk a jednu přesilovkovou akci. Naopak domácí potřebují na gól třikrát tolik střel. Jeden se jim přesto podařilo dát a do třetí třetiny půjde Sparta s velkým odhodláním.
40:01
40:31
Sparta od začátku třetí třetiny převzala iniciativu, Kometě však zatím stačí sbírat nahozené puky a posílat je ven z pásma.
41:01
Hlaváč s Výborným zavařili domácí obraně, puk však nakonec sebral Hovi.
41:15
Vyloučen hráč Malec (Kometa), 2 min. za hrubost
Po střele Smoleňáka se strhla další strkanice u branky Brna, tentokrát už rozhodčí vylučují. Ne však za potyčku, ale zřejmě za předchozí faul Malce. Rozjetá Sparta bude mít velkou šanci vyrovnat.
41:39
Dělovku Vykoukala tečoval těsně před Hovim Broš, ale brněnský brankář byl v rozkleku a puk vyrazil.
42:20
Sparťané nahazují v přesilovce puky na Hoviho ze všech pozic, ten má však dobrý výhled a nenechal se zaskočit.
43:15
Kometa se ubránila. Do šance se dostal ještě Výborný, který tak dlouho naznačoval nahrávku, až se nenápadně prosmýkl od zadního mantinelu až před Hoviho. Zblízka ho však nedokázal překonat.
43:27
Philipp (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Hromas a Ton
Stav zápasu Sparta - Kometa 3:3

Sparta těsně po přesilovce vyrovnává. Obránce Philipp si sjel mezi kruhy, dostal přihrávku od mantinelu, naznačil střelu, obešel bránícího soupeře a dostal se až před Hoviho, kterému poslal puk k tyčce.
44:16
Po gólu Sparty se pustilo do útočení Brno. Usadilo se v pásmu, ale dva pokusy o střelu srazili domácí útočníci mimo nebezpečí.
45:42
První útok Sparty zamkl hosty, paradoxně to však nakonec přineslo šanci Kometě. Veselý však ve slibném protiútoku trefil jen nohu clonícího Hanzlíka.
46:35
Po delší době zasahoval Pöpperle, nahození od modré sebral v poklidu do lapačky.
46:53
Vyloučen hráč Protivný (Kometa), 2 min. za sekání
Hlinka přebra na modré dlouhý Philippův pas a řítil se mezi dvěma soupeři na branku. Protivný ho zastavil nedovoleně a Sparta tak bude hrát přesilovku.
46:59
Od modré pálil Vykoukal, ale Hovi měl přehled a střelu kryl.
47:42
Vyloučen hráč Hruška (Kometa), 2 min. za držení protihráče
Sparta bude hrát více než minutu dlouhou přesilovku pět na tři!
47:55
Ručinský spálil obrovskou šanci, když dostal přihrávku křížem k tyčce, ale trefil jen beton Hoviho.
48:53
Brno je ve čtyřech. Jednou se mu podařilo vyhodit, jednou se Sparta špatnou nahrávkou připravila o pásmo dokonce sama.
49:42
Důležité oslabení Kometa zvládla skvěle, proti čtyřem už se Sparta vůbec nedostala do pásma.
51:20
Oba týmy konsolidují síly na závěrečnou část bitvy. Hru teď kazí řada nepřesností a ani jeden z brankářů v posledních minutách neměl práci.
52:36
Ani jeden z týmů se teď nikam nežene, útočné pokusy končí ofsajdy nebo zakázanými uvolněními.
53:12
Poslední minuty nejsou moc ke koukání, nejzajímavějším momentem bylo další zakázané uvolnění.
54:00
Vyloučen hráč Malec (Kometa), 2 min. za hákování
Malec opět putuje na trestnou lavici, tentokrát byl však vyloučen velmi přísně za drobný háček Kůrkovi. Brněnská střídačka se hodně zlobí.
54:53
Sparta sehrála pěknou kombinaci, Hlaváčovo zakončení mezi kruhy však odrazil brněnský obr Stehlík.
56:00
I tentokrát se Kometa ubránila. Sparta byla v pásmu několikrát nastěhovaná, ale na nebezpečnější zámek neměla klid na hokejkách.
56:09
Vyloučen hráč Ručinský (Sparta), 2 min. za držení protihráče
Veterán Ručinský přehnal důraz při napadání a za faul v útočném pásmu je vyloučen. Přesilovku hraje Kometa.
57:16
Kometa rozjela slušný zámek, šikula Kvapil se od zadního mantinelu projel až mezi kruhy, ale netrefil přesně.
58:09
Ve zbytku přesilovky už se hosté k ničemu nedostali, Sparta je v pěti.
58:41
Hra se nastěhovala do brněnského pásma, Hlinka se dostal k vyražené střele, ale byl v příliš ostrém úhlu a trefil jen Hoviho.
59:30
Oba týmy vyčkávají, nikdo nechce přijít o jistý bod. Zápas nejspíš spěje do prodloužení
59:53
Jeden z posledních pokusů o útok: ostrá rána Hubáčka mířila jen do prsou připraveného Pöpperleho.
60:00
I ve třetí třetině měla Sparta obrovskou střeleckou převahu, soupeře přestřílela 17:3! Přesto výtečně bránící Kometa vydolovala v Praze bod a má šanci na další v pětiminutovém prodloužení.
60:01
61:00
Sparta marně dobývá brněnské pásmo, ani jeden z týmů v prodloužení se ještě nedostal ke střele.
61:47
Kvapil pěkně přiťukl Malcovi, ten tvrdou střelou švihem mezi kruhy otestoval Pöpperleho reflexy.
63:12
Hra má rychlý spád, přesouvá se z jedné strany na druhou. Obránci však všechny pokusy o střelu výtečně blokují.
64:01
Výborný dovezl puk do pásma a připravil šanci pro Smoleňáka, opět však zasáhli blokující beci.
64:48
Před pravděpodobně blížícími se nájezdy si ještě zachytal Pöpperle, který kryl sraženou střelu Hubáčka.