Plzeň se těší na souboj s tradičním rivalem, umocněný ještě tím, že Budějovice vedou extraligu. Stadion je zaplněný zhruba ze dvou třetin.
0:01
0:59
První práce pro brankáře. Hostující obránce Jank nahodil ze středního pásma puk na branku, ten skončil v lapačce mladíka Mazance.

Rozhodčí: Husička (CZE), Polák (CZE) - Bryška (CZE), Novák (CZE)
Počet diváků: 5 877

1:49
Po chybičce Ptáčka se Plzeň dostala do šance. Vostřák najel s pukem po straně do pásma, ostrým švihem trefil rameno Kováře. Dorážka Stránského zblízka pak mířila nad branku.
2:51
Plzeň měla velkou šanci. Vlasák objel branku a žabkkou našel u druhé tyčky Straku. Ten chtěl akci ještě vyšperkovat přihrávkou na Dvořáka, který by pálil do prázdné branky. Kovář však vystrčil hůl a šikovně tak akci zmařil.
4:01
Útok Martina Heřmana se třicet vteřin držel v pásmu. Sýkora hledal mezi kruhy Benáka, jemuž však jeden z hostujících beků zablokoval hůl.
5:16
Hostující obránce Novák zachytil vyhození Dvořáka, nahodil puk na branku, ale tam stál připravený Mazanec.
6:00
Došlo k prvnímu souboji bratrů Kovářů. Domácí Jan dostal puk do dobré pozice, byl chvíli sám před budějovickým brankářem Jakubem, ale nevyzrál na něj.
6:08
Vyloučen hráč Jank (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
6:31
Velká šance Plzně: mezi kruhy si najel Hanzlík, byl v dobré pozici a dostal puk přesně na hůl, ale netrefil ideálně. Puk šel těsně vedle levé tyčky.
8:08
Na pravém kruhu se uvolnil Vlasák, ale zamířil těsně vedle. Budějovice se ubránily.
9:50
Kovář (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Jeřábek
Stav zápasu Plzeň - Č. Budějovice 1:0

Jan Kovář překonává svého bratra v Budějovické brance. Jeřábek zachytil puk na modré, nahodil ho na branku a plzeňský útočník vyražený kotouč bez problémů dopravil do sítě.
10:54
Martynek tvrdě vypálil z levé strany, Mazancovi puk vypadl, ale jako první u něj byli domácí beci a uklidili ho do bezpeční před dotírajícím útočníkům.
12:26
Roman Pšurný vjel s pukem do pásma a tvrdě vypálil. Mazanec vyrazil pravým betonem.
12:50
Domácí ujížděli do brejku tři na jednoho. Akci Straky s Vlasákem zakončoval Jeřábek, který si sjel z druhé vlny mezi kruhy. Trefil však jen pravé rameno Kováře.
14:36
Sýkora ztatil puk v útočném pásmu a hosté jeli do brejku. Šimánek vypálil od modré, pak se dral za dorážkou. I jeho druhý pokus však Mazanec zlikvidoval.
16:01
Hosté se usadili v pásmu, Snopek si sjel hluboko do třetiny a snažil se usměrnit nahození Červeného, ale branku netrefil.
17:17
Gulaš se dral do pásma, vystřelil přes obránce Benáka. Ten puk lehce tečoval do náručí Mazance.
17:35
Dvě střely obránce Šulce: první tečovaná se odrazila od boční konstrukce, druhá skončila v lapačce brankáře Mazance.
18:50
Domácí Kovář vyslal třetí střelu na svého bratra, ten byl tentokrát pozorný a ránu švihem z kruhu chytil.
19:21
Pšurný (Č. Budějovice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Kašpařík
Stav zápasu Plzeň - Č. Budějovice 1:1

Budějovičtí perfektně zužitkovali přečíslení dva na jednoho. Pšurný dostal puk před branku a prostřelil přesouvajícího se gólmana Mazance.
19:56
Vyloučen hráč Kovář (Plzeň), 2 min. za hákování
Při signalizované výhodě trefili hráči omylem čárového rozhodčího. Ten odjel na ošetření do šatny.
20:00
Plzeň měla v první třetině více ze hry, Kováře počastovala osmnácti střerlami! Přesto je stav nerozhodný, protože hosté dokázali dokonale využít jeden z brejků.
20:01
20:52
Vyloučen hráč St. Pierre (Plzeň), 2 min. za sekání
České Budějovice si zahrají minutu a 4 vteřiny v pěti proti třem!
21:56
Plzeňští jsou ve čtyřech.
21:51
Budějovičtí vyšachovali celou obranu, ale Pletka netrefil zcela prázdnou branku.
22:45
Vyloučen hráč Šulc (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
22:52
St.Pierre je na ledě, začíná prozměnu přesilovka Plzně.
23:59
Vyloučen hráč Sýkora I (Plzeň), 2 min. za podražení
Plzeň v přesilovce nic nevymyslela a Sýkora navíc fauloval v útočném pásmu, takže přesilovka domácích končí předčasně.
24:45
Začíná zkrácená přesilovka Budějovic. Tu ale zahájil Snopek nahozením na vlastního gólmana, který měl co dělat, aby z toho nebyl vlastní gól.
25:25
Domácí útočník Dvořák skončil po ataku soupeře ležet na ledě, sudí nepískají. Kouč jelínek ostře protestuje.
25:45
Straka obral na modré o puk Šulce a ujížděl zcela sám na Kováře. Ten jeho bekhendovou kličku perfektně vystihl.
25:59
Plzeň je v plném počtu.
26:14
Vyloučen hráč Mikeska (Č. Budějovice), 2 min. za držení hole
Série vyloučení pokračuje. Tentokrát si zahraje přesilovku Plzeň.
27:21
Plzeň se usadila v pásmu, Kovář má co dělat. Vyrazil dvě střely Sýkory a poradil si i s nahozením Hanzlíka od modré.
27:49
Trest týmu (Plzeň), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Plzeň zazmatkovala při střídání a její přesilovka tím předčasně skončila. Na trestnou míří za hráčskou lavici útočník Kovář.
28:14
Mikeska je na ledě, začíná přesilovka hostů.
28:55
Mazanec měl co dělat se Šimánkovou střelou. Vyrazil ji před sebe, ale domácí nikho z Budějovic nenechali dorážet.
29:49
Plzeň se ubránila. Na konci přesilovky pálil Gulaš z kruhu těsně vedle.
31:46
Po dleší době se hra srovnala v pěti proti pěti. Kovář nadvakrát zkrotil střelu Vostřáka před dotírajícím Lammersem.
31:53
Po vyhrané buly střílel od modré Hanzlík, Kovář vyrazil.
32:23
Jan Heřman obkroužil tyčku a nahrál křížem Stránskému. Ten však netrefil odkrytou polovinu branky.
34:31
Rychlé akce na obou stranách: nejdřív pálil z otočky Mertl a tečovaná střela se prošourala těsně vedle tyčky. Na druhé straně v brejku mířil Vostřák pod břevno, ale Kovář máchl vyrážečkou a bravurně puk vytlačil mimo nebezpečí.
36:57
Martynek vybojoval za brankou puk a snažil se z úhlu zakončit. Mazanec si svou pravpu tyčku pohlídal.
38:41
Hosté rychle zaútočili a dostali se do přečíslení dvou na jednoho. Mikeska pěkně sehrál Pletkovi, ael ten dnes nejspíš nemá den, neboť opět minul v dobré pozici branku.
40:00
Druhá třetina byla vyrovnanější než ta první, ale zápasu dominují vynikající brankáři a diváci tak gól neviděli.
40:01
41:05
Modrý tvrdě vypálil od modré, Kovář vyrazil. Sýkora se ještě snažil doklepnout puk bekhendem, ale netrefil ho.
41:35
Červenka bojoval u levé plzeňské tyčky o puk, ten se nakonec odrazil na horní síťku.
43:26
Martin Heřman vypálil z uctivé vzdálenosti. Puk skončil v lapačce Kováře, který ho pro jistotu podržel.
44:25
Petr Sýkora si rukavicí sklepl puk a vyrazil kupředu. Tvrdě vypálil, Kovář stačil puk jen vytalčit před sebe. Sýkora si sjel pro dorážku, ale brankáře zblízka nepřekonal.
44:49
Šimánek se dostal k ráně mezi kruhy, ale Mazanec ji dokázal vyrazit.
45:20
Vyloučen hráč Snopek (Č. Budějovice), 2 min. za hákování
47:20
Budějovic jsou v pěti. Straka s Vlasákem byli na ledě skoro dvě minuty, ale dnes se jim nedaří a v přesilovce už vůbec ne. Plzeň si nevypracovala jedinou šanci.
48:29
Vyloučen hráč Vlasák (Plzeň), 2 min. za hru vysokou holí
50:29
Hosté naložili s přesilovkou podobně zoufale jako předtím Plzeň. Gólmana Mazance neohrozili ani jednou.
51:27
Zakázané uvolnění Plzně. Budějovičtí skvěle střeží střední pásmo a domácí se nemohou ofenzivně prosadit.
52:33
Nikdo především nechce udělat chybu, takže hokej v těchto minutách není nijak atraktivní. Tečovaný puk ve středním pásmu dvakrát skončil mezi diváky.
53:32
Stránský vybojoval puk za brankou, přihrál na modrou Benákovi. Jeho střela však končí na hrudi Kováře.
53:40
Utkání, ve kterém vládnou oba brankáři a ve třetí třetině i obrany, sleduje 5877 diváků.
53:52
Vyloučen hráč Pšurný (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
Sýkora nejdřív ranou z otočky pálil těsně vedle, pak si vynutil faul Pšurného.
55:04
Dvořák (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Sýkora I a Straka
Stav zápasu Plzeň - Č. Budějovice 2:1

Dlouho to vypadalo na další nepovedenou přesilovku. Nakonec ale Plzeň zamkla soupeře v pásmu a Dvořák tečoval Sýkorovu střelu pod horní tyčku.
53:30
Budějovická střela cinkla o železo, bude se zkoumat video.
53:30
Sudí rozpažili, Šimánek trefil pouze tyčku.
53:39
Pletka zůstal ležet u mantinelu po střetu s Modrým, na ledě je krev. Sudí však nevylučují.
53:39
Pletka opustil stadion na nosítkách, je na cestě do nemocnice. Sudí ale faul neviděli, vhazuje se ve středním pásmu.
56:09
Martynek (Č. Budějovice) vstřelil branku (6. gól v sezóně)
Stav zápasu Plzeň - Č. Budějovice 2:2

Martynek si zpracoval puk v útočném pásmu, z otočky vypálil. Trefil St. Pierrea, ale puk se odrazil znovu na jeho hůl. Martynek pak z úhlu pohotově dopravil puk mezi Mazancovými betony do branky.
56:52
Kovář (Plzeň) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Vlasák a Sýkora I
Stav zápasu Plzeň - Č. Budějovice 3:2

Za 47 vteřin Plzeň odpověděla. Sýkora zavezl puk, vypálil, budějovický Kovář puk vyrazil, stejně jako dorážku Vlasáka. Na druhou dorážku svého bratra už však nestačil a Jan Kovář tak vstřelil druhý gól v utkání.
58:11
Mazanec odrazil střelu Nováka od modré do ochranné sítě. Hosté si berou oddechový čas.
58:12
Hosté hrají bez brankáře.
58:24
St.Pierre vyhodil puk přes všechny čáry, opět se bude vhazovat před Mazancem.
58:49
Straka (Plzeň) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Vostřák
Stav zápasu Plzeň - Č. Budějovice 4:2

Vostřák vydřel puk v obranném pásmu, vyhodil do středního. Tam jej přebral Straka a od poloviny hřiště trefil prázdnou branku.

5. 3. 2023 16:30Plzeň–Č. Budějovice 3:5
20. 1. 2023 17:30Č. Budějovice–Plzeň 3:4
4. 12. 2022 16:30Plzeň–Č. Budějovice 4:1
20. 10. 2022 17:30Č. Budějovice–Plzeň 3:2
25. 1. 2022 17:30Plzeň–Č. Budějovice 4:1
28. 12. 2021 17:30Č. Budějovice–Plzeň 4:2
2. 11. 2021 17:30Plzeň–Č. Budějovice 3:4
21. 9. 2021 17:20Č. Budějovice–Plzeň 3:4