Slavia přivítá úřadujícího šampiona, který má v současnosti slušnou fazonu, vyhrál poslední tři zápasy. Tým trenéra Růžičky uspěl po reprezentační pauze v Plzni, kde se mu podařilo obrátit téměř ztracený zápas ve výhru v prodloužení.
Pardubický tým doprovází stovky fanoušků, kteří se chystali na svůj už tradiční výjezd do O2 areny. Opět využili blízkosti libeňského nádraží, kam dorazili po hodinové cestě vlakem.
Slavia je v současné tabulce o několik pater pod Pardubicemi, v úvodním vzájemném duelu nové sezony však dokázala na východě Čech uspět, vyhrála 4:2.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Minář (CZE) - Bryška (CZE), Novák (CZE)
Počet diváků: 6 902

Před zahájením utkání pořadatelé křtí novou knihu o stodedetileté historii slávistického hokeje za účasti známého internacionála Richarda Fardy.
V sestavě Slavie chybí letní posila z Vítkovic Juraj Štefanka, jenž nepodával takové výkony, které od něj trenér Vladimír Růžička očekával. Zatím není známo, zda je zraněný, nebo zda ho kouč posadil.
0:01
1:39
Po úvodním oťukávání otestoval pozornost brankáře Svobody Jaškin. Jeho střelu po průniku po levé straně gólman vyrazil a poradil si i s dorážkou.
2:43
Poprvé zahrazili hosté. Jejich čtvrtý útok zmáčkl soupeře v pásmu, i Kopřiva však byl pozorný.
4:12
Pivko nabil na modrou Kočímu, jeho pokus ještě tečoval Pineault, ale trefil jen bránícího hráče domácích. Dorážet se z úhlu pokoušel Bartek, ale přestřelil.
4:47
Slávisté se drali do brejku, Svobodu protáhla střela od modré, kteoru vykopl betonem.
5:13
Akci na druhé straně zakončoval Buchtele střelou vedle.
6:57
Velmi aktivní Jaškin se dvakrát pokoušel tlačit před branku. Napodruhé se mu to podařilo, nacpal se před brankoviště, ale Svobodu nepřekonal.
7:00
Vyloučen hráč Pospíšil (Slavia), 2 min. za sekání
V následné skrumáži u Svobodovy branky fauloval Pospíšil, Pardubice si tak zahrají první přesilovku.
7:34
Píša (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Bartek
Stav zápasu Slavia - Pardubice 0:1

Pardubice rychle využívají přesilovku. Bartek nahrál od zadního mantinelu na pravý kruh Píšovi a jeho střela se odrazila od brusle slávistiskcého obránce Kolaříka do Kopřivovy branky.
8:13
Jaškin byl opět v šanci, nastěhoval se před Svobodu a nahození od modré tečoval těsně vedle pardubické branky.
8:40
Vyloučen hráč Kočí (Pardubice), 2 min. za sekání
Za faul ve středním pásmu odjel na trestnou lavici Kočí. První přesilovku si zahraje i Slavia.
10:40
Slávisté hosty nenapodobili a přesilovku prohospodařili. Vondrka navíc inkasoval u mantinelu tvrdý úder od Nakládala.
11:27
Slavia měla slušnou šanci vyrovnat. Nahozený puk se odrazil k Tomicovi, který byl chvilku sám před Svobodou. Ihned se k němu však stáhli hostující beci a Tomica v tísni gólmana nepřehodil.
12:52
Na druhé straně zahrozil Koukalův útok, ani jeho akce se neujala. Ve svižně hraném utkání poskytne hráčům chvíli oddechu komerční pauza.
13:00
Domácí fanoušci oslavili 110 let fungování klubu obřím transparentem s osmi znaky, které hokejová Slavia používala během své dlouhé historie.
14:01
Tomica (Slavia) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Holec
Stav zápasu Slavia - Pardubice 1:1

Po krátkém tlaku domácích se dostal puk k Holcovi. Jeho střelu ze střední vzdálenosti ještě Svoboda vyrazil, před ním však clonil Svoboda i Tomica, jenž dokázal při dorážce zvednout puk pod břevno.
15:32
Bartek s Pivkem chvíli motali hlavu domácí obraně, Růžička jí však přispěl na pomoc a vyhodil puk.
16:10
Vyloučen hráč Somík (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Somík si vyšlápl na Svobodu ve středním pásmu a Slavia tak bude mít přesilovkový reparát.
17:19
Slkavia hraje zatím přesilovku bídně, Svoboda si ještě nesáhl na puk, zato domácí brankář Kopřiva musel dvakrát zasahovat.
18:10
Ani druhá přesilovka se Slavii nepovedla. Celou dobu nedostala Pardubice pod tlak, až v závěru se snažil individuálně prosadit dosud nejlepší hráč na ledě - sedmnáctiletý mladík Jaškin. I jemu však v poslední chvíli puk odskočil.
19:01
Svobodův pokus z otočky proletěl kolem levé tyčky jeho jmenovce v pardubické brance.
20:00
Před slušně zaplněným spodním ochozem O2 areny se hraje poměrně vyrovnané utkání: Svoboda zasahoval dvanáctkrát, Kopřiva osmkrát. Pardubice využily svou jedinou přesilovku, mezi domácími září mladík Jaškin. Hosté předvádějí kombinační hokej, ale Slavia je předčí v důrazu.
20:01
21:30
Druhá třetina zatím mnoho vzruchu nepřinesla, ani jeden z týmů se ofenzivně neprosazuje a puk přebývá hlavně ve středním pásmu.
22:25
Po krátkém tlaku Pardubic se puk odrazil na pravý kruh k volnému Bartekovi. Jeho pokus mezi nohy ale Kopřiva vystihl.
23:12
S Rothovým pokusem si Svoboda v pohodě poradil a hra se nastěhovala znovu do pásma Slavie.
24:30
Ve druhé třetině se zatím hraje podprůměrný hokej. Ten kazí řada nepřesností, nedostatek pohybu i dravosti. Rozehrávky často končí zakázanými uvolněními.
26:00
Oba brankáři se nudí. Hosté jsou o něco aktivnější, ale jejich nápor většinou končí kdesi v rohu u reklamy na pivo.
26:28
Vyloučen hráč Špirko (Pardubice), 2 min. za hákování
27:43
Žižka (Slavia) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Vondrka a Kadlec
Stav zápasu Slavia - Pardubice 2:1

I třetí přesilovku hrála Slavia prachšpatně. Hned z první kloudné akce se jí však podařilo skórovat. Vondrka zasekl puk na pravém mantinelu a křížným pasem´přenesl hru přes osu na Žižku. Ten byl na levé straně úplně sám a střelou k tyči dostal domácí tým do vedení.
28:40
Slavia je při chuti. Kubošovu střelu od modré nadvakrát dorážel Jelínek, ale Svoboda puk nakonec zkrotil.
30:30
Po druhém gólu domácí ovládli hru. Lépe bruslí a mají tlak na branku. Pardubičtí se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
32:12
Po dlouhé době zahrozili hosté. Po Špirkově slabé střele se dral k dorážce Pineault, ale obránci ho zablokovali a uklidili puk do bezpečí.
33:00
Hostům se teď na ledě nedaří nic moc vymyslet a tak vymýšlí aspoň pardubický kotel, který tvoří přibližně třetinu diváků. Fanoušci hostů se snažili se rozjet mexickou vlnu.
34:25
Pardubice se zničehonic mále dostaly k vyrovnání. Kaberleho nahození ze středního pásma tečoval jeden ze slávistů do protipohybu brankáře Kopřivy, ten je tak tak vytlačil puk těsně vedle branky.
35:27
Hosté se po inkasovaném gólu konečně osmělili a tlačí se znovu do útoku. Po jejich krátkém náporu vyhodili slávisté na zakázané uvolnění.
35:31
Tomica po následné buly padl na puk a slávisté střídají.
36:59
Po chybě v domácí rozehrávce se mohl do šance dostat Radil, místo nahrávky nebo střely však na pravém kruhu nesmyslně zasekl a přepadl přes klouzajícího Vašíčka.
38:08
Vyloučen hráč Jelínek (Slavia), 2 min. za držení hole
Jelínek přehnal důraz při napadání a nabídl Pardubicím přesilovku.
39:10
Hostům se přesilovka vůbec nedaří, zasahovat musel dokonce jejich brankář Svoboda, který vykopl střelu po brejku Svobody.
39:55
Ve druhé třetině už Pardubice přesilovku nevyužíjí, zbyde jim 10 vteřin ve třetí části.
40:00
Slavia byla ve druhé třetině o něco lepším týmem, na Svobodu poslala 12 střel, z nichž jedna se ujala. Druhá branka domácím pomohla, ale celkově je obraz hry nevalný. Chybí přesnost v přihrávkách, nasazení i chuť víc bruslit.
40:01
40:10
Slavia je v pěti.
41:15
Špirko (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Bartek
Stav zápasu Slavia - Pardubice 2:2

Po Žižkově chybě Pardubice nečekaně vyrovnávají. Žižka si hrál s pukem za vlastní brankou, až ho o něj obral Bartek, přiklepl vedle stojícímu Špirkovi a ten ho z otočky podél tyčky procpal za Kopřivova záda.
42:13
Hosté ožili, po jejich náporu trefil Kaberle nahozením od modré tyčku!
42:35
Buchtele (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně)
Stav zápasu Slavia - Pardubice 2:3

Další kiks domácí defenzivy přinesl další gól Pardubic. Místo vyhození z pásma plácl mezi kruhy napadající Buchtele do puku a ten zaletěl až za Kopřivova záda. Hosté otáčejí zápas během 80 vteřin.
43:20
Vyloučen hráč Vašíček (Slavia), 2 min. za hákování
Z poklidného východního větříčku je rázem pardubický uragán. Do další šance se dral Kolář s Koukalem, Vašíček si ale pomohl faulem. Nabuzení hosté hrají přesilovku.
45:20
Slávisté se ubránili. Parduničtí se několikrát nastěhovali do pásma, ale stříleli většinou mimo.
46:02
Domácím jakoby chyby ve vlastním obranném pásmu nestačily: Svobodu obral o puk útočník Kolář, ale tvrdou ránu ze střední vzdálenosti pak poslal nad branku.
48:14
Tentokrát prozměnu chybovali hosté a Slavia mohla po delší době ohrozit Svobodu. Tomu však pomohla posunutá branka.
48:29
Domácí se oklepali, Růžička střílel zblízka a Svoboda bravurně vyrazil.
48:37
Růžička (Slavia) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Vondrka
Stav zápasu Slavia - Pardubice 3:3

Napodruhé se už Růžička proti Svobodovi prosadil. Pardubický gólman vyrazil lehkou střelu Vondrky před sebe a Růžička, kterého špatně ohlídal Starý, doklepl puk do sítě.
49:50
Z ve druhé třetině nudného duelu je rázem velmi zajímavý zápas. Pineault se dral do brejku dvou na jednoho po pravé straně, jenže si nevšiml najíždějícího Špirka a jeho střelu Kopřiva vyrazil.
50:59
Starý (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Kolář
Stav zápasu Slavia - Pardubice 3:4

Pardubice dostaly soupeře znovu pod tlak, měly výhodu při faulu Slavie. Kolář při ní od zadního mantinelu ideálně našel volného Starého, který mezi kruhy zaklekl a poslal puk podél Kopřivy do sítě.
51:30
Velmi zajímavou třetí třetinu sleduje dobrá návštěva 6902 diváků. Minimálně třetina jich ovšem fandí hostům.
52:22
Hosté způsobili melu před slávistickou brankou, Kopřiva byl na zemi, ale Radil trefil jen chumel těl před ním.
53:17
Jaškin (Slavia) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Doležal
Stav zápasu Slavia - Pardubice 4:4

Na druhé straně způsobil podobnou situaci útok domácích, Svobodovi prolétla střela Jaškina mezi betony a puk se šoural do branky. Z brankové čáry se ho marně snažil uklidit Kaberle, minul a Slavia tak se štěstím vyrovnala.
54:33
Kopřiva vykopl Pineaultovu sřelu, Slavia se následně drala do brejku, ale její akce skončila v rohu.
57:00
Hraje se nahoru dolů, ale obrany už zpozorněly a rychlonohé útočníky do šancí nepoustějí. Dvě střely zdályk vyřešili gólmani na obou stranách bez potíží.
58:17
Somík se dral do slibného brejku, Doležal byl však rychlejší a obral ho o puk.
59:07
Slávistický trenér Růžička si vzal oddechový čas. Pardubice si jej vybraly už po čtvrtém gólu Slavie.
59:21
Slavia rozehrála od Kadlece pěknou akci, Svoboda tentokrát nebezpečné střele z prostoru mezi kruhy odolal.
59:44
Do brejku se dral hostující Kolář, skončil však za brankou a na jeho zpětnou nahrávku nikdo ze spoluhráčů nedosáhl.
60:00
60:01
60:23
Kadlec mohl rozhodnout, ale před poloprázdnou brankou mu puk sklouzl.
60:47
Trest týmu (Pardubice), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Pivko se po sporné situaci, kdy se zapletl do souboje se soupeřem, zdržel na ledě déle a Pardubice hrály v pěti. Slavia bude hrát výhodnou přesilovku 4 na 3.
61:07
Vyloučen hráč Svoboda T. (Slavia), 2 min. za držení hole
Síly na ledě se vyrovnají, zápas čeká zajímavá mezihra 3 na 3.
61:40
Kadlec připravil otočkou a pěknou nahrávkou šanci pro Vondrku, ten však trefil gólmana. Přesto Kadlec našel Vondrku i podruhé, útočník však dokázal usměrnit puk jen vedle branky.
61:59
Na druhé straně se individuálně snažil prosadit Bartek, i on ale mířil mimo.
62:47
Pardubice jsou ve čtyřech.
63:07
I Slavia je ve čtyřech, krátké oslabení v pohodě ubránila.
64:02
Pardubice měly velký tlak, naujala se však střela Nakládala ani Kaberleho. I následná dorážka Starého se odrazila od slávistického obránce mimo nebezpečí.
64:55
Poslední střelu Vondrky Svoboda vyrazil, zápas se rozhodne až v nájezdech.
65:00
1:0
Svoboda T. (Slavia) nájezd proměnil (5 gól v sezóně)
Útočník Svoboda vyzrál na svého jmenovce střelou mezi betony.
1:0
Buchtele (Pardubice) nájezd neproměnil
Buchtele se pokoušel o podobnou střelu, ale Kořpiva si prostor mezi betony pohlídal.
2:0
Růžička (Slavia) nájezd proměnil
I Růžička se trefil, mířil nad vyrážečku.
2:0
Pivko (Pardubice) nájezd neproměnil
Pivko při svém rozvážném nájezdu přetáhl forhendovou kličku. Pardubicím opět nevyšly penatly, Slavia vítězí za dva body.

27. 1. 2015 18:15Slavia–Pardubice 1:6
13. 1. 2015 18:15Slavia–Pardubice 1:6
12. 12. 2014 18:00Pardubice–Slavia 4:1
16. 9. 2014 18:00Pardubice–Slavia 4:2
16. 3. 2014 0:00Pardubice–Slavia 6:4
14. 3. 2014 18:20Slavia–Pardubice 1:0
13. 3. 2014 18:15Slavia–Pardubice 2:4
11. 3. 2014 18:20Pardubice–Slavia 3:4