Vítejte u dalšího z řady online přenosu z hokejové extraligy.
Na kladenský led přijela pražská Slavie, která touží po třetím vítězství v řadě. Naposledy porazila na domácím stadionu obhájce titulu z Pardubic. Kladno naopak podlehlo Plzni.
Slavia tu naposledy vyhrála 14.10.2007. Povede se jí to znovu?

Rozhodčí: Turčan (CZE), Polák (CZE) - Bryška (CZE), Novák (CZE)
Počet diváků: 2 883

0:01
0:25
První šanci měl na svědomí domácí Kuchler, ale svého bývalého spoluhráče Kopřivu v brance Slavie nepřekonal.
1:25
Druhý útok Kladna Slavii zatlačil do obranného pásma, ale nadějný útok skončil ofsajdovým postavením.
1:42
A další útok Kladna, ale Kopřiva na Stiela vyzrál. Na druhé straně branku minul Krenželok.
2:30
Slavia o sobě dává výrazně vědět a její aktivita bude odměněna první přesilovou hrou.
2:40
Vyloučen hráč Kotrla (Kladno), 2 min. za faul kolenem
3:30
Kladenští drží puk daleko od svého obranného pásma. Díky tomu jim utekla minuta z oslabení.
4:30
Až na úplném konci přesilové hry měli slávisté gólovou šanci. Cigánek se dostal mimo branku a Špelda mířil do opuštěné brány. Do střely se mu však postavil jeden z obránců.
5:36
Už se hraje v plném počtu a šanci si připisuje pro změnu Kladno. Bicek zavezl puk do útočného pásma a vybojoval vhazování po levé ruce Kopřivy.
6:10
Iniciativu převzalo opět Kladno. Nadějné útoky však končí většinou nepřesnou přihrávkou.
6:38
Látal ujel podél mantinelu celé slávistické obraně, ale z úhlu Kopřivu neprostřelil.
7:21
Vyloučen hráč Micka (Slavia), 2 min. za sekání
Domácí čeká první přesilová hra v zápase. Branku mohli dát ještě dříve, když rozhodčí dlouho avizoval vyloučení a oni hráli o jednoho hráče v poli více. Bohužel nikdo z nich neměl dost odvahy ke střele.
8:08
Ani přesilovka Kladna není povedená. Slávisté se v klidu brání.
8:08
Vyloučen hráč Drtina (Kladno), 2 min. za faul loktem
Přesilová hra skončila po necelé minutě. Po hodně diskutabilním faulu Drtiny se bude hrát ve čtyřech. Na ledě se teď chvílí protestuje proti výroku rozhodčího.
9:11
Vyloučen hráč Patera (Kladno), 2 min. za hru vysokou holí
Nyní si všichni mysleli, včetně hostů, že bude vyloučen jeden ze slávistických hráčů, ale rozhodčí místo hákování Patery, odpískali jeho vysokou hůl. Ani brankář Kopřiva si nebyl vůbec jistý, zda má vyjet z branky při avizovaném vyloučení.
9:40
Slavia má přesilovku 5 na 3. Pospíšil ostřeloval branku Cigánka, ale marně.
10:50
Krátkou dvojnásobnou přesilovku hosté nevyužili. Nyní mají alespoň přesilu o jednoho hráče, ale spíše si při ní musí dávat pozor na zadní vrátka.
10:55
U mantinelu nyní zůstal ležet hostující Jaškin. S pomocí týmových doktorů odjel na střídačku.
11:15
Kladno přežilo dlouhé oslabení a už se vrhá do útoku. Slavia však zodpovědně brání a sama vystrkuje růžky při rychlých protiútocích.
12:30
Hodně šťastně teď doputovala nepovedená přihrávka až ke Kallovi. Ten se ale do zakončení nedostal.
13:06
Kameš střílel z ostrého úhlu do opuštěné branky, ale trefil jen boční síť.
14:21
Bělohlav (Kladno) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Látal a Stieler
Stav zápasu Kladno - Slavia 1:0

Slavia o tuhle branku pořádně dlouho koledovala. Zatím se totiž není schopna rozehrát k optimálnímu výkonu a nyní přišel první trest.
15:02
Vyloučen hráč Svoboda T. (Slavia), 2 min. za držení hole
15:10
Tlak Kladna pokračuje i po vstřelené brance. Nyní má navíc k dispozici přesilovou hru. David Růžička při ní trefil tyč.
16:01
Pěkná kombinace Kladna skončila na obranném bloku Slavie, která vzápětí vyhodila.
16:38
Vyloučen hráč Micka (Slavia), 2 min. za krosček
Další Mickovo vyloučení. Tentokrát poslal svůj tým do třech hodně zbytečným krosčekem.
16:45
Slavia vyhrála úvodní přesilovkové vhazování a úspěšně vyhodila. Nyní je už ve čtyřech.
17:45
Kladenští byli až moc dlouho zavřeni v rohu kluziště a ztratili většinu času.
18:00
Až teď přišly šance Kladna, ale Kopřiva při nich nemusel výrazně zasahovat. Obrana Slavie pracuje spolehlivě v těchto chvílích.
18:56
Vyloučen hráč Tomica (Slavia), 2 min. za držení protihráče
Slavia nestačí bránit rychlé útoky domácích hráčů. Výsledkem je její další vyloučený hráč.
19:20
Blíží se konec první třetiny. Kladno se snaží využít přesilovou hru, ale zatím marně. Je to především díky skvělému Kopřivovi.
20:00
20:01
20:20
Začala druhá třetina. Kladno do ní vstoupilo tlakem. Trvá totiž stále jeho přesilová hra. Drtinova střela mířila těsně vedle.
21:01
Další šance domácích, tentokrát ji zmařil pravý beton brankáře Kopřivy.
22:15
Už dávno jsou oba týmy v plném počtu. Přesto je více v tempu Kladno. Slavia ještě nebyla s pukem na útočné půlce.
22:55
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Stieler (Kladno) neproměnil
Kopřiva zahodil hůl a zmařil tak šanci kladenských. Následné trestné střílení ale Stieler neproměnil, když netrefil vůbec branku.
23:30
Slávista Micka nemá svůj den. Kromě zbytečných vyloučení v první třetině, teď svou nešikovností zkazil přečíslení svého týmu.
24:50
Krenželok najížděl do útočného pásma při ojedinělém útoku Slavie. Akce však skončila stejně rychle jako začala.
25:34
Vyloučen hráč Bílek (Kladno), 2 min. za hákování
25:59
Šance pro Slavii, jak se vymanit ze stálého tlaku Kladna. Ani přesilovka jí v tom však paradoxně nepomáhá.
26:40
Slávista Růžička se ocitl z ničeho nic v šanci, ale Cigánek byl připraven.
27:40
Výkon Slavie dostal nepovedenou přesilovkou další ránu. Kladno hraje zatím v pohodě. Jen tomu chybí branky.
28:25
Vyloučen hráč Micka (Slavia), 2+2 min. za hru vysokou holí
Knotek dostal od Micky holí do obličeje a leží na ledě. Micku čeká další chvilka na trestné lavici. Tentokrát bude trošku delší. Ne dvě, ale čtyři minuty.
29:10
Domácí jsou usazeni v obranném pásmu Slavie a vyčkávají na vhodný okamžik úderu.
29:29
Růžička (Kladno) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Bílek
Stav zápasu Kladno - Slavia 2:0

Ve skrumáží před brankou se nejlépe zorientoval Bílek a nedal Kopřivovi šanci.
30:20
Hosté se musí dál bránit po dvojnásobném trestu Micky. V oslabení budou hrát ještě necelou minutu.
30:52
Stieler pálil ostře z mezikruží, ale Kopřiva proti jeho střele úspěšně vytasil pravý beton. Dnes už podruhé.
32:20
Po dlouhé době se hosté usazují v útočném pásmu a mají i šance. Proti Krenželokově střele zápěstím skvěle zasáhla lapačka Cigánka.
33:27
Slavia zařadila vyšší rychlost. Domácí se zatím úspěšně brání. Pomáhá jim k tomu i skvělý Cikánek.
35:05
Bicek (Kladno) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Patera a Kuchler
Stav zápasu Kladno - Slavia 3:0

Po hluchých minutách přišla z čista jasna branka Kladna. Bicka před brankou našel krásně Patera a Kopřiva potřetí kapituloval.
36:18
Doležal zkusil pozornost Cikánka. Ten si s jeho nevýrazným pokusem poradil.
36:32
Vyloučen hráč Doležal (Slavia), 2 min. za nedovolené bránění
37:53
Kladno sice drží Slavii při své přesilovce v obranném pásmu, ale žádné větší šance nemá.
38:50
Blíží se závěr druhé třetiny. Tu ovládli jasně domácí hráči. Slavia se dostává ze hry především zbytečnými vyloučeními.
39:41
Poslední vteřiny druhé části se odehrají u kladenské branky. Nyní se vhazuje po pravé ruce Cikánka.