Hezký podvečer, vítejte u on-line přenosu z předehrávky 30. kola extraligy. Liberečtí hokejisté se vezou na vítězné vlně. Uspěli už pětkrát za sebou a v případě, že dnes získají tři body, dotáhnou vedoucí Třinec.
To Plzeňští trápí jiné starosti. Západočeši po odečtu bodů bojují o postupové příčky do play-off. Zatím svádí souboj o jednácté místo s pražskou Spartou.
0:01

Rozhodčí: Hradil (CZE), Husička (CZE) - Bryška (CZE), Novák (CZE)
Počet diváků: 4 122

0:28
Úvodní nápor připravila na kluzišti pod Ještědem Plzeň. Straka na brankovišti sahal rukou po vysokém kotouči, srazil si ho však do rohu třetiny.
1:04
Straka (Plzeň) vstřelil branku (14. gól v sezóně) , asistence Vlasák
Stav zápasu Liberec - Plzeň 0:1

A Plzeňský kapitán předvedl důraz na brankovišti i v následném útoku. Tentokrát už gólovém! Gólman Pinc neudržel ránu Dudy, Martin Straka lehce proklouzl mezi Hunkesem a Čakajíkem a doklepl kotouč do sítě.
1:50
Liberecké krušný start citelně zasáhl. Nedaří se jim vytvořit souvislejší kombinaci, natož tlak.
2:31
Kovář odrazil Vlasákův pokus mimo Pincovu klec.
3:50
Mazanec zatím vůbec nemusel zasahovat. Když už se Liberec pokusí o střelu, ihned přichází plzeňský blok.
4:40
Mohutné tělo Lukáše Vantucha se dralo plzeňskou houští směrem k brance. Zastavila ho však hned první obranná vlna.
5:30
Pinc tentokrát Kovářovu ránu udržel v náruči. Dravý Vlasák se k dorážce nedostal.
5:50
Formace s Dudou a Strakou výrazně trápí libereckou sestavu. Opět ovládla útočné pásmo a zásluhou Strakovy střely i ohrozila Pince.
6:50
Domácí zatím předvádí bídný výkon. Plzeň jasně kraluje a přehrává všechny liberecké formace.
8:48
Duda (Plzeň) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Straka a Vlasák
Stav zápasu Liberec - Plzeň 0:2

Liberečtí si opět nepohlídali nezdolného Martina Straku, který připravil další plzeňskou trefu. Třemi rychlými kroky získal náskok na obranu a v přečíslení předal zakončujícímu Dudovi. Ten umístil kotouč pod Pincovu vyrážečku.
9:10
Liberec mohl okamžitě odpovědět! Vůbec první útok na plzeňskou bránu táhl kapitán Nedvěd, vychytal ho ovšem Mazanec.
9:40
Do boje o Zlatý míč by na poslední chvíli mohl zasáhnout i Jan Kovář. Plzeňský útočník fotbalovým trikem posunul kotouč na Vlasáka, před nímž se na levém křídle objevila poloodkrytá branka. Pinc kotouč vyrazil betonem.
11:04
Vyloučen hráč Podkonický (Liberec), 2 min. za podražení
12:01
Liberec zatím dobře v oslabení brání. Špaček se dokonce chystal zaútočit, sám se však vystavil do ofsajdu.
12:34
Odchovanec Plzně Štich osvobodil liberecké mužstvo.
12:56
Vlasák si nabruslil před bránu na pas Lammerse. Dokázal zvednout kotouč, zblízka ale nastřelil pouze rameno Pince.
13:04
Liberec už hraje v plném počtu. Oslabení, na rozdíl od předchozího průbehu třetiny, zvládl bez větších potíží.
14:25
Domácí hokejisté zatím vypálili na branku za skoro 15 minut hry pouze jednou! Polehčující okolností pro výběr ze severu je, že Nedvěd tento jediný útok málem proměnil v gól.
15:20
Konečně ostřejší rána. Derner od modré tvrdě nastřelil Mazance.
16:01
Liberečtí už se trochu vzpamatovali z tragických předchozích minut a opticky vyrovnali hru. K úvodnímu gólu se ovšem stejně přibližují tempem zraněného hlemýždě.
16:40
Libereckou hrůzu se snažil vymazat Víšek. V přečíslení dvou na jednoho zvolil střelu a trefil pohotového Mazance.
16:49
Vyloučen hráč Nedvěd (Liberec), 2 min. za napadení
17:30
I druhá plzeňská přesilovka se neodvíjí dle připravného plánu. Hosté bojují spíše po rozích a předávají si kotouč po mantinelech.
18:02
Po ráně od modré Pinc opět vyrazil puk před sebe. S pomocí obránců si nakonec ale poradil.
19:06
Špaček (Liberec) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Vak a Nedvěd
Stav zápasu Liberec - Plzeň 1:2

Liberec si nakonec přece jen zlepšil reputaci po bídné třetině. Pleňská obrana se nechala přečíslit, Vak vytáhl kotouč před brankoviště volnému Špačkovi, který se trefil pod víko.
20:00
20:01
20:18
Kudrna se kolem tyče plzeňské branky tlačil s takovým důrazem, že celou klec posunul. Puk navíc s jistotou pokryl Mazanec.
20:50
Vak se neprobojoval zformovanou soupeřovou obranou. Útok může založit Plzeň.
21:38
Ale domácí se pokusu o průlom ubránili. Puk se tak posunul do středního pásma, kde se celky přetlačují o cenné metry.
22:30
Nakonec po levém křídle unikl liberecké hlídce Petruška. Pinc proti jeho ráně zasáhl lapačkou.
22:59
Na opačné straně hrozil Nedvěd. Kotouč ovšem po několika kličkách poslal do ochranné sítě.
23:31
Pinc pouze kroutil hlavou ze strany na stranu, když hledal Dvořákovu ránu od modré čáry. Kotouč nakonec prolétl nad jeho hlavou i břevnem.
24:04
Lammers (Plzeň) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Petruška a Diviš
Stav zápasu Liberec - Plzeň 1:3

Plzeň sice ve druhé třetině trochu ubrala na ofenzivní činnosti, přesto opět soupeři odskakuje. John Lammers nenápadně vpadl do útočné třetiny a s pomocí obránce trefil pravý horní roh branky.
24:29
Trenér Kalous na nepříznivý vývoj reaguje změnou brankáře. Do branky se místo Pince staví Vošvrda, jenž se v posledních utkáních prezentoval ve vynikající formě.
25:04
Na brankovišti v akrobatické pozici zakončoval Špaček. Mazanec proti němu vytasil levý beton.
25:18
Vyloučen hráč Johnson (Plzeň), 2 min. za nedovolené bránění
25:50
Hunkes si sjel na nekryté pravé křídlo. Nabízený kotouč ale netrefil.
27:18
Liberec se přesilovkou spíše protrápil. Odehrál ji z velké části ve středním pásmu a Mazance vůbec nezaměstnal.
27:39
Johnson po odjezdu z trestné lavice okamžitě zamířil směrem k brance. Našel si kotouč a nastřelil Vošvrdu.
29:04
Dva ofsajdy v řadě roztříštily hru. Celkově ale ve druhé třetině poněkud opadlo tempo. Zásluhu na tom mají především Plzeňští, kteří se víc zaměřují na obrannou fázi.
30:10
Liberec složitě přechází do útočného pásma. Úspěšnost v této činnosti má velmi nízkou.
31:02
Vyloučen hráč Derner (Liberec), 2 min. za nedovolené bránění
Vostřák nabral rychlost a dojel si za libereckou obranu pro volný kotouč. K zemi ho nedovoleně srazil Derner.
32:10
Modrý nahodilou ranou od mantinelu trefil tyčku. Vošvrda natahoval rukavici pozdě.
33:02
Zbytek oslabení i po několika šťastných momentech Liberec přečkal. Plzeň na branku znovu nezamířila.
33:18
Vyloučen hráč Johnson (Plzeň), 2 min. za podražení
Druhou přesilovku pro Liberec opět přinesl faul Johnsona. Tentokrát nedovoleně srazil Čakajíka.
33:40
Liberečtí krátce zakombinovali, po chvíli jim ale utekl puk a Plzeň vyhodila.
34:17
Následně hosté zaforčekovali a opět odejmuli soupeři kotouč.
34:40
Vakovi se alespoň jednou povedlo vystřelit. Nebezpečí ale Mazancovi nehrozilo.
34:50
Klimenta (Liberec) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Čakajík
Stav zápasu Liberec - Plzeň 2:3

Liberec ale Plzeňské v přesilovce uspal a v závěru udeřil! Klimenta si vybruslil od mantinelu do středu hřiště, odkud prostřelil soupeřící dvojici na brankovišti i gólmana Mazance.
36:01
Nahození na Vošvrdu tečoval Kovář. Puk narazil pouze do zadního mantinelu.
36:20
Vyloučen hráč Dresler (Plzeň), 2 min. za hrubost
36:20
Vyloučen hráč Kudrna (Liberec), 2 min. za hrubost
Po rozmíšce u liberecké střídačky rozdělili sudí tresty rovnoměrně.
36:54
Při hře ve čtyřech se hra přelila přes všechna pásma, k brance se ale puk nepřiblížil. Následně vypadl ze hřiště.
37:04
Klimentovi se otevřel prostor na levé straně, odkud zkoušel přestřelit skládajícího se Mazance. Plzeňský brankář ho vychytal.
38:09
Utkání plyne bez šancí. Oba celky předvádí nedotažené kombinace a útoky.
38:40
Duda s Vlasákem ale nakonec přehráli libereckou obranu a jen včasný zákrok obránce zmařil Vlasákův volej do odkryté sítě.
39:28
Na opačné straně sklepával kotouč do sítě Ondřej. Těsně minul.
39:31
Vyloučen hráč Diviš (Plzeň), 2 min. za hrubost
A právě po faulu na Ondřeje si Liberec zahraje další přesilovku.
40:00
40:01
40:25
Liberec zahájil třetinu pěknou souhrou. Kudrna projel středem útočného pásma a zadovkou nabídl výhodnou pozici Hunkesovi. Tomu se ovšem očekávaná rána příliš nevyvedla.
40:40
Liberečtí se tlačí za vyrovnáním už od úvodních sekund. V dallším ataku se předvedl Nedvěd.
41:16
Opět kombinace jako z tréninku. Špaček po průniku do třetiny postrčil puk na Duška. Liberci chybí jen lepší zakončení.
41:30
Mazanec neudržel nahození od modré čáry a kotouč pro něj nepříjemně poskakoval kolem modrého půlkruhu. Stihl ho přikrýt ještě před napadajícími útočníky.
41:40
Plzeňští oslabení z předchozího dějství ubránili. Liberec ale při něm vystřelil víckrát než ve všech ostatních dohromady.
42:47
Dernerovo dobrodružství za plzeňskou brankou málem potrestal rychlý Strakův brejk. Přečíslení Plzně zastavil až ofsajd.
43:59
Hanzlík (Plzeň) vstřelil branku (6. gól v sezóně)
Stav zápasu Liberec - Plzeň 2:4

Neuvěřitelná branka krutě sráží liberecké snažení. Obránce Trončinský při obvyklé rozehře zpoza branky trefil projíždějícího spoluhráče Duška, od jehož brusle se puk odrazil do sítě. Jiří Hanzlík si připsal nejjednodušší gól v kariéře.
44:20
Vyloučen hráč Johnson (Plzeň), 2 min. za hákování
Třetí dnešní trest pro Johnsona. Liberec ještě může oživit naděje.
45:20
Ale Liberci se v útoku nedaří. Plzeň se brání bez potíží.
46:10
Mazanec přikryl puk až po Trončinského nahození.
46:20
Plzeň už nastupuje v plném počtu. Otřesení domácí hokejisté v přesilovce nevymysleli aboslutně nic.
47:21
Duda s Johnsonem kroužili jako supi kolem brankoviště, kotouč za Vošvrdu však neprotlačili.
48:10
Liberečtí si dobře přeposílali kotouč kolem plzeňských holí, Dušek s Kudrnou se ovšem nakonec k ráně ani nedostali.
49:49
50:37
Vostřák (Plzeň) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Vlasák
Stav zápasu Liberec - Plzeň 2:5

Krásně sehraná přesilovka! Plzeňská pětka vytvořila ideální pozici pro Pavla Vostřáka, jenž z voleje zavěsil přesně pod břevno.
50:52
Heřman M. (Plzeň) vstřelil branku (7. gól v sezóně)
Stav zápasu Liberec - Plzeň 2:6

Derner zkazil rozehrávku a Plzeň okamžitě trestala. Martin Heřman se v mezikruží zastavil s kotoučem, napřáhl a trefil přesně nad Vošvrdův beton. Akcie libereckého mužstva v utkání padají rychlostí blesku. A nemůže za to hospodářská krize.
52:36
Vyloučen hráč Duda (Plzeň), 2 min. za hrubost
52:58
Klimenta (Liberec) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Vak a Hořava M.
Stav zápasu Liberec - Plzeň 3:6

Liberec rychle využil přesilovku a vykřesal jiskru naděje. Vakovu přihrávku zpoza branky poslal do branky Tomáš Klimenta.
53:18
Trončinský (Liberec) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Podkonický a Víšek
Stav zápasu Liberec - Plzeň 4:6

Liberec staví základy na velký obrat! Podkonický perfektním pasem vyhledal u levé tyče volného Troničnského, jenž trefil odkrytou bránu.
54:25
Kontaktní liberecká branka se zatím neblíží tak rychle jako ta předchozí, přesto Liberec na Mazance tlačí. Probudilo se i publikum a žene domácí k nevídanému zvratu.
54:57
Nedvěd ani Kudrna neuspěli. Mazanec si proti jejich pokusům z těsné blízkosti poradil.
56:15
Podkonický (Liberec) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Víšek
Stav zápasu Liberec - Plzeň 5:6

Plzeňská morálka se pomalu ocitá v troskách. Víšek před brankou našel Podkonického, který usměrnil kotouč mezi Mazancovy betony.
56:33
Vostřák mohl definitivně pojistit výhru, Vošvrda ale zachránil Liberec pvoedeným zákrokem.
57:22
Vyloučen hráč Kudrna (Liberec), 2 min. za hru vysokou holí
Jenže Kudrna kazí liberecký finiš. Zasáhl Jeřábka u mantinelu do obličeje a odsedí si dvě minuty na trestné lavici. Euforie domácích mizí.