Hezký podvečer. Vítejte u on-line reportáže ze souboje o třetí místo extraligové tabulky mezi celky Liberce a Zlína.
Liberečtí hokejisté propolouvají výsledkově vydařeným obdobím. Z posledních 15 odehraných utkání podlehli pouze Slavii, Třinci a Českým Budějovicím a atakují samotnou špičku. Případným vítězstvím proti Zlínu by zaútočili na druhou pozici.
Z nepovedené ruské mise se navíc do týmu pod Ještědem vrátil produktivní rychlík Milan Bartovič, který už v úvodních duelech vzpomenul na své slavné sezony. Dvěma brankami výrazně pomohl k výhře nad Litvínovem 6:3.

Rozhodčí: Homola (CZE), Blecha (CZE) - Bryška (CZE), Dřínovský (CZE)
Počet diváků: 5 254

Zlínští si však na sever Čech vezou podobnou formu. Brankářským statistikám kraluje Tomáš Duba, třetí v kanadském bodování soutěže je nezdolný patriot Petr Leška.
Petru Leškovi chybí už jen osm branek ke vstupence do Klubu ligových kanonýrů. V prestižní společnosti by doplnil svého spoluhráče Jaroslava Balaštíka, jenž 250. gól vstřelil při vítězném duelu v Pardubicích.
0:01
0:20
Do úvodní liberecké formace se místo Duška postavil Milan Bartovič. A hned jeho letka zahrozila, Kudrna z otočky mířil těsně vedle.
0:50
Důras se na druhé straně neprobil přes neprostupného obránce Moravce. Ten vrátil kotouč domácím.
1:30
Obránce Grof velel dalšímu zlínskému tažení, ránu mu ale Liberečtí zblokovali.
2:46
Kudrna (Liberec) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Nedvěd a Pavlů
Stav zápasu Liberec - Zlín 1:0

Kudrna hladkým průnikem po pravém křídle otevřel gólový účet! Zlínská obrana prospala útok, liberecký útočník si sjel do středu a trefou pod víko překonal Dubu.
3:31
Elitní formace Zlína se pokusila okamžitě odpovědět. Pinc ale i přes střet na brankovišti tlak ustál a nepropustil kotouč za čáru.
4:45
Víšek pálil z nebezpečné pozice a Ivan Rachůnek obětavým skokem zastavil kotouč. Zlínským útočníkem rána otřásla, ale pomoc lékaře potřebovat nebude.
5:41
Po dalekonosném pokusu Galvase přerušil Marek Pinc hru.
6:13
Vak se na brankovišti pokoušel tečovat kotouč do sítě, zlínská obrana ho ale spolehlivě přikryla.
6:24
Vyloučen hráč Bořuta (Zlín), 2 min. za napadení
Bořuta vrazil do brankáře Pince, který se v brankovišti otáčel za pukem, a odsedí si trest za napadení.
6:38
Zlínu se rychle povedlo vyhodit kotouč. Liberec odstartuje přesilovkovou souhru znovu.
7:02
Zlín opakovaně ubránil modrou čáru. Domácím se nedaří proniknout k Dubovi.
7:23
Jenže za chvíli zlínská obrana propadla a šanci si vytvořilo slovenské duo. Bartovič servíroval puk před odkrytou branku Podkonickému, který však z voleje nastřelil pouze Dubu.
8:14
Liberec bojuje o kotouč ve středním pásmu, Zlín úspěšně forčekuje.
8:24
A Bořuta naskočil na led. Zlín už bruslí kompletní.
9:06
Liberečtí opět neprošli do útočné třetiny a do protiakce se okamižitě vydali Leška s Köhlerem. Jenže i oni brzy ztroskotali.
9:30
Duba zachytil kotouč a přerušil hru, i přestože rána Michala Pavlů nemířila mezi tři tyče.
9:49
Vyloučen hráč Řezníček (Zlín), 2 min. za podražení
Bartovič odpálil do typického útoku a Řezníček na jeho start vůbec nestačil reagovat. Pomohl si tak faulem.
10:20
U mantinelu si nenápadně počíhal Sýkora a vyrazil do samostného úniku! Stíhal ho Petr Nedvěd, zlínský útočník tak zvolil ránu mezi betony, kterou si Pinc pohlídal.
11:34
Hunkes nepustil do dalšího brejku Balána. Liberci se druhá přesilovka příliš nevede.
11:49
Zlín ubránil i druhé oslabení. Řezníček se zapojil do hry.
11:57
Grof z poloviny hřiště našel Pincovu lapačku. Opět tak zastavil časomíru.
12:29
V Liberci se teď odehrává dlouhé intermezzo bez šancí a zajímavějších momentů. Často se přerušuje, o puk se válčí ve střední třetině.
13:01
Dobrou půlminutu dolovali domácí kotouč z útočné třetiny, znovu se jim ale nezadařilo. Zlín vyvezl puk a nahodil na Pince.
13:41
Liberečtí rozehrávají další kombinaci proti zformované obraně.
14:10
Po různých komplikacích zavezl kotouč do útočné třetiny Vak, trefil pouze zadní tvrzené sklo.
14:48
Vyloučen hráč Trončinský (Liberec), 2 min. za faul kolenem
Trončinský trefil Balána, první přesilovka pro Zlín.
15:30
Zlín sice chvíli vydržel v útočné třetině. Puk ale zcela nekontroloval, a tak se Liberečtí po pár momentech osvobodili.
16:30
Leška z otočky poslal puk Linhartovi, Pinc si s ránou od modré poradil.
16:40
Zlín hrozil až v závěru početní výhody. Leška rozdával kotouče a Pinc se musel rychleji hýbat. Pálil Hamrlík a Balaštík.
17:23
Sýkora (Zlín) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Sivák a Kubiš
Stav zápasu Liberec - Zlín 1:1

Sýkora v druhém duelu s brankářem Pincem už uspěl! Sivák mu kotouč prostrčil do volného prostoru a Sýkora rychlou kličkou vyrovnal stav.
18:21
Balaštík ostrou ránou z voleje nastřelil obránce Moravce, který dlouho zůstal ležet na ledě. Zlínští mezitím doráželi na brankovišti, Pinc všechny puky pokryl.
19:28
Zlínští po mírném tlaku soupeře zkoušeli odstartovat protiútok. Přišlo pouze zakázané uvolnění.
19:51
Puk se po nahození do zlínského brankoviště odrážel ke Klimentovi. Liberecký útočník ho ale do sítě nezametl.
20:00
20:01
20:19
Vyloučen hráč Kudrna (Liberec), 2 min. za držení protihráče
Kudrna fauloval při úvodním útoku druhé části. Druhá přesilovka pro Zlín.
20:51
Kotouč přiklouzal k obránci Hamrlíkovi na modrou čáru a brankář Pinc po jeho ráně pouze vyhlížel odkud se puk objeví. Zaletěl nakonec vedle.
21:20
Liberec v klidu brání. Zlín se zatím neprobojoval do vážnější příležitosti.
22:03
Nebezpečná střela z první Jakuba Grofa, liberecká defenziva ji srazila.
23:21
Vlach (Zlín) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Holík
Stav zápasu Liberec - Zlín 1:2

Nenápadná souhra Zlína vedla k druhé trefě! Pinc neudržel nahození z levého křídla, obránce Trončinský také kotouč neodpálil, a tak Roman Vlach dotlačil puk do sítě.
24:22
Balán se po Rachůnkově pasu ocitl sám před Pincem, liberecký brankář puk pohotově zastavil.
24:34
Vyloučen hráč Víšek (Liberec), 2 min. za hru vysokou holí
25:01
Liberečtí první atak Zlína přečkali, příchází druhý pokus Valachů.
25:44
Liberečtí hokejisté znovu vytlačili soupeře ze třetiny.
26:07
Leška povedeně tečoval Linhartovu skrytou střelu a Pinc s potížemi vyrazil před sebe.
26:34
Liberec oslabení přestál bez trestu. Víšek se vrátil na led.
27:13
Rachůnek důrazným forčekinkem sebral Lbiereckým kotouč a hledal lépe postaveného Důrase. Tomu se ale rána z voleje nepovedla. Pinc přikryl pomalý kotouč rukavicí.
27:29
Vyloučen hráč Důras (Zlín), 2 min. za podražení
Důras podrazil obránce Čakajíka. Využijí konečně Liberečtí přesilovku?
28:04
Grof odpálil kotouč do bezpečí.
28:19
Čakajík lehkým nahozením zasílal před Dubu nabídku na teč. Dušek kotouč netrefil, zlínský gólman tak snadno zastavil puk.
28:40
Vakova střela z velké dálky se nečekaně odrazila zpátky k odesílateli, dorážka už ale nepřišla.
29:38
Víšek (Liberec) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Hunkes
Stav zápasu Liberec - Zlín 2:2

Nádherná souhra! Hunkes od mantinelu zaslal perfektní křižný pas, jenž Víšek pouze na brankovišti usměrnil za bezmocného Dubu.
30:34
Nedvěd u pravého mantinelu vyhodnotil situaci a nabídl kotouč na modrou čáru volnému Trončinskému. Duba tvrdou střelu vyrazil do rohu.
31:36
Vyloučen hráč Pavlů (Liberec), 2 min. za podražení
31:48
Nejpříjemný odraz pro brankáře Pince. Puk od zadního mantinelu zamířil k tyčce liberecké branky, kde stálo hejno zlínských dravců. Pinc se mrštně obrátil a zažehnal nebezpečí.
32:20
Čároví rozhodčí přerušil hru, aby potrestal zlínskou lavičku za příliš mnoho hráčů na ledě. Hlavní si však všimli, že Zlínští střídali korektně, a tak předchozí rozhodnutí zrušili.
33:02
Důras (Zlín) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Rachůnek I.
Stav zápasu Liberec - Zlín 2:3

Zlín využil přesilovku po hrubém pochybení liberecké obrany. Rachůnkova rána od modré se odrazila na brankoviště k zcela nekrytému Důrasovi, který měl na zakončení dokonce dva pokusy. S námahou doklepl puk do sítě.
34:03
Pro obránce Linharta se otevřel rozlehlý prostor v hloubi útočného pásma. Pinc si ale daleko vyjel a zminimalizoval střelci prostor k úspěšnému zakončení.
34:22
Vyloučen hráč Köhler (Zlín), 2 min. za hákování
34:59
Liberečtí kombinaci rozehráli kombinaci skrz útočné pásmo, na jejímž konci se ocitl Tomáš Vak. Jeho pokus se otřel o boční síťku.
36:01
Víšek po Nedvědově ráně dvakrát dorážel. Proti otevřené bráně ale pálil trestuhodně, mířil vedle.
36:22
Zlín zvládl i čtvrté oslabení v utkání.
37:22
Puk několikrát překonal všechny třetiny, k brance se ale ani jednou nepřiblížil.
37:39
Vyloučen hráč Dušek (Liberec), 2 min. za držení protihráče
38:38
Vyloučen hráč Hunkes (Liberec), 2 min. za hrubost
38:34
Vyloučen hráč Linhart (Zlín), 2 min. za hrubost
Drobná rozmíška za brankou Duby končí rovnoměrným rozložením trestů. Pokračuje přesilovka Zlína.
39:24
Balaštík trefil přesně do lapačky Marka Pince. Ten chytil kotouč spolehlivě a nedal šanci případným dorážkám.
39:40
Liberečtí se ubránili. Do útoku se vydal Nedvěd s Hořavou, s pukem ale hrozili pouze kolem mantinelů.
40:00
40:01
40:01
41:04
Nedvěd (Liberec) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Hořava M.
Stav zápasu Liberec - Zlín 3:3

Liberec vtrhl do třetí třetiny jako tajfun a jeho nejprduktivnější hráč vrátil vyrovnané skóre. Švihem Petr Nevěd vymetl pravou šibenici. Duba si stěžoval na počínaní Kudrny, který mu chvíli předtím držel hůl. Rozhodčí jeho kritiku ignorovali.
41:32
Bartovič (Liberec) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Hořava M.
Stav zápasu Liberec - Zlín 4:3

A nebylo to žádná přeháňka! Liberec udeřil hned za dalších 28 sekund, když Hořava dalším povedeným pasem našel volného spoluhráče. Navrátilec Bartovič z mezikruží vypálil po ledě a puk projel Dubovi pod betonem.
41:56
Vyloučen hráč Klimenta (Liberec), 2 min. za hrubost
41:56
Vyloučen hráč Míka (Zlín), 2 min. za hrubost
Vzájemná potyčka končí tresty na obou stranách.
43:14
Rachůnek I. (Zlín) vstřelil branku (16. gól v sezóně) , asistence Důras
Stav zápasu Liberec - Zlín 4:4

Vyrovnáno! Důras se nezastavitelně vřítil do útočné třetiny, přibrzdil ho až Pincův beton. Jeho kroky však následoval Ivan Rachůnek, který volný kotouč doklepl do branky.
43:38
Čakajík neuspěl ve vyložené příležitosti! Úvod třetí třetiny je opravdu strhující.
45:54
Rychlé tempo utkání pokračuje. Klimenta a Víšek zkoušeli přelstít Dubu.
46:25
Pinc pozorně zasáhl proti střele Důrase.
47:26
Trončinský ostře pálil od modré. Puk narazil pouze na zadní hrazení.
48:45
Liberec rozjíždí další útočnou akci. Ve třetí části hraje mnohem odvážněji a útočněji. Zlínská obrana musí být ostražitá.
49:10
Vaka ale zastavil hvizd rozhodčího. Zřejmě hrál vysokou holí.
49:58
Rachůnek ze všech sil dosprintoval pro volný kotouč, před Pincem ještě ale zvolil otočku a příhru Balánovi. Ten už ale puk nezpracoval.
50:13
Po Kubišově nahození máchla lapačka Marka Pince.
50:57
Čakajík dopravil kotouč až k Dubovi. Propletl se zlínským polem a dovezl kotouč k zlínské brance.
50:57
Vyloučen hráč Vak (Liberec), ot 10 min. za nesportovní chování
Vak se nepohodl s rozhodčím a do konce třetí třetiny si nezahraje.
51:45
Nedvěd zasílal kotouč před branku, Kudrna se k němu přes ale všechnu snahu neprobojoval.
52:19
Nedvěd opět zlobil zlínskou defenzivu v brankovišti. Duba smršť přestál.
53:01
Dlouhá Čakajíkova přihrávka doputovala až k Bartovičovi, který neváhal a zápěstím vystřelil. Duba vyrazil pravým betonem a následně skočil po volném puku.
53:58
S ubíhajícími minutami jsou souboje stále důraznější a vzájemné rozmluvy vypjatější. Teď se do sebe pustili Galvas s Klimentou.
54:00
54:00
Vyloučen hráč Galvas (Zlín), 2+2 min. za hrubost
Galvas ale podle mínění sudích začal pěstní souboj, proto si odsedí ještě o dvě minuty více.
54:43
Zlín i v oslabení drží kotouč v útočném pásmu. Liberec může rozhdnout celý zápas, zatím k tomu ale nemá příležitost.
55:37
Víšek zavezl kotouč k Dubovi, ale neohrozil ho. Bude se vhazovat ve zlínské třeině.
56:00
Bartovič (Liberec) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Podkonický
Stav zápasu Liberec - Zlín 5:4

Milan Bartovič prožívá velkolepý návrat do Liberce. I proti Zlínu se trefil dvakrát. V přesilovce si vybruslil z rohu do středu třetiny a švihem poslal puk nad Dubův beton.
56:30
Zlín si na chvíli zabral útočné pásmo. Liberec se ale ubránil.
56:49
Trenér domácích Jiří Kalous požádal o oddechový čas.
57:06
Kudrna (Liberec) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Čakajík a Nedvěd
Stav zápasu Liberec - Zlín 6:4

Liberec po oddechovém čase vtrhl do útočného pásma a znovu udeřil! Obránce Čakajík podpořil útok, přihrál na střed Jaroslavu Kudrnovi, který do protipohybu brankáře přiblížil své mužstvo ke třem bodům.
57:30
Liberečtí udrželi kotouč u mantinelu v útočné třetině. Bude se vhazovat před Dubou.
58:36
Holík (Zlín) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Ondráček
Stav zápasu Liberec - Zlín 6:5

Zlín ale v přestřelce nezahazuje zbraně! Petr Holík si vyměnil kotouč s Ondráčkem a střelou z první zacílil přesně k tyči.
58:46
Nedvěd (Liberec) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Kudrna
Stav zápasu Liberec - Zlín 7:5

Ve chvíli, kdy Duba skočil na střídačku, Zlínští ztratili kotouč. Petr Nedvěd zůstal kousek za modrou čárou sám s kotoučem a trefil přesně střed prázdné brány.
59:14
O kotouč se bojuje v rohu liberecké třetiny. Zápal z předchozích dramatických minut už je ale pryč.
59:25
Vyloučen hráč Podkonický (Liberec), 2 min. za hru vysokou holí
Zlín po faulu Podkonického ještě jednou zkusí power-play. Bude hrát v šesti proti čtyřem.
59:34
Vyloučen hráč Hamrlík (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
Libereckým ale ujel Víšek a Hamrlík ho před prázdnou brankou nedovoleně zastavil.

9. 2. 2022 17:30Zlín–Liberec 5:3
28. 12. 2021 18:00Liberec–Zlín 4:1
2. 11. 2021 17:00Zlín–Liberec 1:2
21. 9. 2021 18:00Liberec–Zlín 3:4
5. 3. 2021 18:00Liberec–Zlín 5:2
22. 1. 2021 17:00Zlín–Liberec 2:3
12. 1. 2021 17:00Zlín–Liberec 4:3
6. 12. 2020 16:00Liberec–Zlín 2:4