Vítejte na dalším z řady online přenosů z hokejové extraligy, konkrétně z utkání 41. kola mezi Kladnem a pražskou Spartou.
Zápas bude zahájen za několik minut. Hráči obou týmů mají již po rozbruslení a slušně zaplněný kladenský stadion vyčkává na jejich příchod na led.
Pojďme se podívat na několik statistických údajů dnešních soupeřů. Sparta, která letos výsledkově jako jeden z hlavních favoritů soutěže, tápe, před touto sezonou držela s Kladnem více jak dvouletou neporazitelnost. Tahle série však skončila před třemi měsíci, kdy zde prohrála 3:1.

Rozhodčí: Minář (CZE), Trombík (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 3 822

V novém roce je zatím úspěšnější domácí celek, který dokázal z posledních tří venkovních duelů přivézt hned dvě tříbodová vítězství. Sparťané naopak první výhru brali teprve v minulém kole doma s Pardubicemi.
V tabulce oba kluby dělí 11 bodů a jediná příčka. Sparta je na tom lépe, v tabulce je 12.
Čtvrteční výhrou Spartě ožila naděje na postup do předkola play-off. Nyní na 10. místo, tedy nejhorší postupové, ztrácí 12 bodů. I proto musí sledovat výsledky Litvínova a Komety Brno, které má na postupových místech nejblíže.
To kladenští se dívají především v tabulce za sebe, kde odskočili poslední Mladé Boleslavi, díky páteční výhře na jejím ledě, na 13 bodů.
V letošním sezoně zatím platí ve vzájemných soubojích Sparty a Kladna, že kdo hraje doma, tak zvítězí. Uvidíme, zda to bude platit i dnes.
Na led přijíždějí za pískotu domácích fanoušků sparťanští hokejisté.
A máme tu rovněž i domácí mužstvo vedené kapitánem Pavlem Paterou. Právě na něj a jeho útok budou kladenští spoléhat. V klíčovém pátečním duelu v Mladé Boleslavi byl jeho útok u třech branek svého týmu.
První útoky jsou na ledě, rozhodčí Minář je připraven zahájit utkání.
0:01
0:30
Sparťané, kteří útočí na branku u svých fanoušků, začali náporem. Falter v brance Kladna zatím bez problémů odolal.
1:15
Kladenský Treille netrefil v rozhodujícím okamžiku puk mezi kruhy. Hostující brankář tak mohl zůstat v klidu.
1:27
O první střelu na branku se postaral domácí Kalla. Následně si za to vysloužil od sparťanského Macholdy pár ostrých strkanců.
2:05
Kladno se rychle oklepalo z úvodního tlaku Sparty a je nebezpečnějším mužstvem.
2:52
Opět aktivní Treille. Tentokrát dojížděl puk v útočném pásmu. Pöpperle byl u něj ale dřív a pokryl ho. Bude se vhazovat po jeho levici.
4:05
První útok Sparty zatlačil svého soupeře v jeho obranném pásmu, paradoxně se však při napadání dopustil nedovoleného zákroku a budeme tak sledovat první přesilovou hru.
4:27
Vyloučen hráč Výborný (Sparta), 2 min. za podražení
4:40
Tomanova ostrá střela nemířila špatně, ovšem Pöpperle zůstal v základním postoji a puk vyrazil.
5:22
Patera připravil šanci pro své spoluhráče. Nejdříve sice u mantinelu přišel o puk, ale hned ho dokázal získat zpět a prudce ho poslat před branku. Tam však úřadovala obrana holešovických.
7:12
Macholda si málem poslal puk z rohu kluziště do vlastní branky, ale Pöpperle byl pozorný a jeho nechtěný pokus hokejkou vyrazil.
7:30
Znovu štěstí pro hosty. Bicekovu tečovanou střelu s velkými problémy kryl pravý beton sparťanského gólmana.
8:16
Po dlouhých minutách musel být na pozoru i Falter na druhé straně v brance Kladna. Nic vážněho ale neřešil.
8:30
Bělohlav se rozjel do útočného pásma Sparty a z mezikruží prudce vypálil. Jeho projektil minul branku jen o centimetry.
9:40
Sparta mohla jít do vedení. Kafka, který ještě před několika týdny nastupoval v domácím dresu, prudce vypálil z levého kruhu. Jeho pokus dorážel do prázdné branky Žalčík, ale branku netrefil.
10:41
Vyloučen hráč Husák (Sparta), 2 min. za držení hole
Druhá přesilovka pro domácí tým.
11:31
Tohle mohutný útočník Kladna Treille nezažívá každý zápas. Za brankou se do něj ostře opřel Gulaši a francouzský hráč skončil na ledě.
12:08
Patera si počkal na zadní tyčce na přihrávku. Dostal jí, ale místo střely dlouho váhal a nakonec jeho přihrávku sparťané zblokovali.
12:14
Další ostrý souboj odnesl zraněním domácí Kalla. Chvíli ležel bezvládně na ledě. Nyní odjíždí z ledu za pomoci spoluhráčů.
13:12
Broš (Sparta) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Ton a Philipp
Stav zápasu Kladno - Sparta 0:1

Ani druhou početní výhodu domácí nevyužili a tak přišel trest. K puku se v útočném pásmu dostal sparťan Ton, ideálně ho přichystal Brošovi a ten už měl pozici snadnou.
14:20
Bruslařský souboj Bicek - Husák lépe zvládl sparťanský obránce. Na deseti metrech ujel svému soupeři o dobré tři metry a zmařil mu tak vyloženou šanci. Jako by měl Bicek pod bruslemi písek.
15:28
Broš (Sparta) vstřelil branku (14. gól v sezóně) , asistence Ton a Hanzlík
Stav zápasu Kladno - Sparta 0:2

Kladno hraje, útočí a dostává se do šancí, Sparta dává branky. Jak je to jednoduché nyní prokázal opět Michal Broš.
16:30
Sympatický výkon Kladna maří jeho nemohoucnost v koncovce. Nyní se domácí útočníci trefili navzájem a puk tak ani k Pöpperlemu nedoletěl.
17:30
Štěstí stojí zatím jednoznačně na straně hostů. Teď téměř z ničeho málem přidali další branku, ale tečovaná přihrávka skončila kousek vedle branky překvapeného Faltera.
17:57
Bartánus (Sparta) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Hanzlík
Stav zápasu Kladno - Sparta 0:3

Zápas dostává pro domácí natěšené diváky hodně hořký nádech. Bartánusově průniku se snad ani nedá říkat šance. Jeho nenápadný průjezd podél mantinelu zakončil střelou z levého kruhu a Falter opět kapituloval. Sám byl asi překvapený, že puk skončil za jeho zády.
17:57
Brankář Falter se nechává vystřídat. Do branky nastupuje Lukáš Cikánek.
18:55
Blíží se závěr první třetiny. Domácí na ni budou chtít hodně rychle zapomenout a pokusit se ve zbytku utkání s výsledkem něco udělat. Začít by však měli hodně rychle, tříbrankové manko po 20 minutách je hrozivé.
19:20
Spartě je to stále málo a poslední vteřiny první části patří jí.
20:00
Hokejisté obou klubů jsou zpět na ledové ploše. Kladno se pokusí o zázrak a dotáhnout náskok Sparty.
To už se mu jednou povedlo. V lednu 2007 prohrávalo doma se Spartou 0:3 ještě ve 27. minutě. Utkání nakonec vyhrálo 7:5, i díky úžasné střelecké formě Martina Procházky.
20:01
20:40
První zákrok po návratu z kabin si připsal kladenský náhradní brankář Cikánek. S nahozeným pukem neměl starost.
21:20
Bartánus si jel pro druhou branku v zápase, ale Cikánek byl proti.
22:27
Sparťan Koreis přišel o hokejku, ale po chvíli si pro ni dojel a stihl se ještě zapojit do útočné akce svého týmu.
23:25
Kuchlerova tvrdá rána prověřila pozornost Pöpperleho.
24:10
Kladno do druhé části nevstoupilo žádným náporem. Hra je vyrovnaná.
24:54
Drtina ztratil školácky puk za brankou a dal tak příležitost Smoleňákovi. Ten trefil z těžkého úhlu pouze tyčku.
25:19
Libor Procházka po vhazování nahazoval puk před branku od modré čáry, ale nikdo z jeho spoluhráčů jeho pokus netečoval a tak s ním neměl Pöpperle sebemenší problémy.
25:44
Vyloučen hráč Toman (Kladno), 2 min. za krosček
Domácí zatím hráli velmi disciplinovaně. Dnes poprvé nabízejí Spartě přesilovku.
26:50
Bicek ztratil puk na útočné modré, sparťané šli hned do brejku, jmenovitě Hromas, ale Eberle jeho pokus dokázal tečovat mimo branku.
27:34
Bartánus využil špatného střídání Kladna, jel úplně sám na Cikánka, zvolil kličku do backhandu, ale neúspěšně. Kladenský brankář mu vykryl úhel.
28:07
Cikánek se po svém příchodu na led rozhodně nenudí. Opět musel zasahovat proti prudké střele od mantinelu.
29:20
Karpov z otočky vyzkoušel pozornost Cikánka. Ten si s jeho pokusem poradil rozklekem.
30:02
Máme za sebou polovinu utkání. Sparta stále vede na ledě Kladna 3:0 a nezdá se, že by měla v blízké době o svůj náskok přijít.
31:06
Bělohlav (Kladno) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Eberle
Stav zápasu Kladno - Sparta 1:3

Nedáš dostaneš. Kratěna nedal vylouženou šanci a hned z následného brejku protlačil puk za Pöpperleho zkušený Radek Bělohlav.
31:06
I před čtyřmi lety vzájemný souboj Kladna se Spartou za stavu 0:3 zdramatizoval Bělohlav. Povede se Středočechům podobný obrat? Tehdy zápas skončil jejich výhrou 7:5. Nyní jsou však sparťané až příliš sebevědomí. Hrají v pohodě.
32:15
Kladenští cítí šanci a i oni si začínají více věřit. Hraje se nahoru dolu.
32:34
Vyloučen hráč Toman (Kladno), 2 min. za nedovolené bránění
Hodně zbytečný faul Tomana, který bere šanci Kladnu dál svého soupeře tlačit.
32:34
Na led vyjíždějí holky v růžovém a jdou čistit led. Diváci jejich upnuté oblečky oceňují hlasitým potleskem. Nuda na kladenském stadionu rozhodně není.
33:21
Aplaus však střídá pískot. Sparťané totiž hrají přesilovou hru a drží puk na svých holích.
33:54
Bělohlav přišel o hokejku a kladenští tak bránili ve třech. Gulaši navíc ležící hokejku přesekl a domácí útočník si ji tak už nemohl sebrat.
35:34
Atmosféra houstne. Přetahovaná Luňáka s Mrázkem po odpískání diváky musela pobavit.
35:51
Vyloučen hráč Karpov (Sparta), 2 min. za držení hole
36:51
Kladno sice má puk v útočném pásmu, ale není schopno si ho přihrát před branku a polovina přesilovky je pryč.
17:30
Vyloučen hráč Macholda (Sparta), 2 min. za zdržování hry
Zdržování hry pro Macholdu. Kladno čeká 21 vteřin hry 5 proti 3.
37:42
Ton (Sparta) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Broš
Stav zápasu Kladno - Sparta 1:4

Tak to je pořádný zmar. Bělohlavovi se nepodařila střela od modré, trefil Tona, který ujel ve dvojnásobném oslabení společně s Brošem a pohlednou narážečkou zakončoval do prázdné branky.
39:17
Kameš (Kladno) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Kalla a Bílek
Stav zápasu Kladno - Sparta 2:4

Kladno ještě žije. Při přesilové hře si počkal na zadní tyči na puk Kameš a v pohodě zakončil do prázdné branky.
40:00
Na ledě je jako první čtveřice rozhodčích.
Chvíli po nich následovali hokejisté obou týmů, kteří už teď krouží po ledově ploše.
40:01
40:42
Úvody třetin patří výhradně sparťanům, kteří jsou opět aktivnějším týmem. Už podruhé ve třetí třetině se vhazuje u branky domácích.
41:05
Jako bych svými slovy vyprovokoval k útočné akci kladenského Bílka, který se prosadil do koncovky a málem vyzrál na Pöpperleho.
42:08
Obrovský závar před brankou hostů. Látal se čtyřikrát během několika vteřin opřel do puku, ale ani jednou ho neprocedil až k Pöpperlemu.
42:29
Dnešní utkání sleduje krásná návštěva, 3822 diváků. To v Kladně letos rozhodně není zvykem.
43:20
Dva sporné zákroky na kladenské hráče, které rozhodčí nepískají. Pískot za ně obstarávají hluční diváci.
44:36
Za svou brankou zůstal ležet sparťan Philipp. Nyní za pomoci lékaře odjíždí na střídačku.
46:01
Kameš na poslední chvíli vypíchl puk Kratěnovi a ten tak nestačil vystřelit.
46:42
Skvělý Pöpperle. Nevyzrál na něj Stieler ani následně Toman.
47:20
Toman se stále odvážněji pouští do útočných dobrodružství. Nyní zavezl puk do třetiny, ten se nakonec dostal ke zcela volnému Paterovi na zadní tyčce, ale zkušený kapitán dnes již podruhé prováhal ideální moment pro zakončení.
49:45
Hra má teď hluchá místa. Sparta má nahráno a nikam nespěchá. Naopak kladenští, i když bojují, nemohou se dostat k pořádnému útoku.
50:40
Do konce zápasu zbývá necelých 10 minut, pokud se nebude prodlužovat. Sparta v pohodě drží dvoubrankový náskok.
52:30
Z hokejové podívané se stává pomalu nekoukatelná bramboračka. Ještě si k ní dát víno a může vám být pořádně špatně. Pohledných kombinací jsme v posledních minutých moc neviděli.
52:48
Poslední čištění ledu. Sedm minut do konce. Uvidíme, co nám borci obou týmů nabídnou.
52:23
Hodně ostrý zákrok Treilleho na Bartánuse mezi střídačkami. Kapitán Sparty Výborný hned také žaluje u rozhodčích, ale vypadá to, že se trestat nebude, což se hostům vůbec nelíbí.
54:19
Kladno je pod tlakem a pouze vyhazuje na zakázané uvolnění.
56:04
Libor Procházka se prokličkoval až před Pöpperleho, ale backhandem nastřelil jen jeho beton.
56:51
Treilleho sympatický útok zpravé strany zakončený backhandovou střelou. Pöpperle opět připraven.
57:15
Broš s Tonem ujeli obraně domácích, ale prvně jmenovaný nedokázal puk ke svému spoluhráči přes dojíždějícího obránce protlačit.
58:08
Výborný se opět hádá s rozhodčími. Domácí fanoušci to komentují po svém - hlasitým pískotem.
59:10
Tady už se zázraky dít nebudou. Jakoby tohle prohlášení podepsal kladenský útočník Bílek, když zahodil vyloženou šanci.