Dobrý den, vítejte u sledování on-line reportáže z utkání 44. kola hokejové extraligy mezi Pardubicemi a Libercem.
Liberec se v případě zaváhání Vítkovic, které na začátku třetí třetiny prohrávají na Slavii 2:4, může posunout na druhé místo. Musí ovšem na ledě mistra zvítězit za tři body.
Pardubice zase na pátém místě musejí odolávat tlaku šestých Českých Budějovic, které hostí Kladno.

Rozhodčí: Šindler (CZE), Jeřábek (CZE) - Jindra (CZE), Kostka (CZE)
Počet diváků: 8 645

0:01
0:49
Vyloučen hráč Derner (Liberec), 2 min. za podražení
2:49
Pardubice přesilovku nevyužily. Šance měli z levé stran Špirko a pak Píša střelou od modré. V závěru oslabení měl šanci i Liberec, byl to Podkonický, který unikl. Svoboda však jeho šanci přikryl.
4:55
Vyloučen hráč Kaberle (Pardubice), 2 min. za podražení
4:55
Vyloučen hráč Bartovič (Liberec), 2 min. za nafilmovaný pád
6:06
Domácí se pustili do soupeře s chutí, jedna z střel skončila na tyči.
6:55
Oba tresty vypršely, obě mužstva hrají v plném počtu.
7:56
Vantuch (Liberec) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Urban T.
Stav zápasu Pardubice - Liberec 0:1

Liberec se dostává do vedení. Vantuch se prosazuje z otočky, když dorazkl Urbanovu střelu.
9:45
Dvě šance libereckého Klimenty těsně za sebou. Nejprve pálil od modré, Svoboda vyrazil a div že se puk neodrazil k některému ze soupeřů, který by dorážel do prázdné. Ve druhém případě si najel Klimenta středem a vyzkoušel pozornost brankáře golfákem. Ten puk kryje.
10:27
Vyloučen hráč Vak (Liberec), 2+2 min. za hru vysokou holí
12:27
Konec přesilovky. V ní si domácí vypracovali pouze střely od modré. Pálil Mezei a Píša. Jinak Liberec bránil naprosto s přehledem.
15:54
Koukal vysunul Bartka po levém křídle a Pinc musel po dlouhé době zasahovat.
16:34
Pinc chytá do výstroje nebezpečnou střelu Buchteleho.
16:59
Vyloučen hráč Nedvěd (Liberec), 2 min. za krosček
18:59
Další přesilovka nevyužita, domácí si opět nevypracovali jedinou větší příležitost.
20:00
20:01
20:30
Obrovská šance Starého v situaci dva na jednoho. Domácímu útočníkovi však zase v rozhodujícím okamžiku ujel puk z hole a vůbec nevystřelil.
21:40
Další akce dva na jednoho, tentokrát jeli Špirko a Buchtele, ale v útoku se zamotali a koncovku nezvládli. Pardubice se snaží s výsledkem něco udělat, ale zatím je to příliš kostrbaté.
24:00
Zatím se hraje spíš před libereckou brankou.
25:17
Zohorna po zpětné příhrávce Rákose minul libereckou branku.
26:20
Bartek nebezpečně tečuje nahození od modré před Pincem, ten však stačí zasáhnout.
28:15
Kudrna (Liberec) vstřelil branku (15. gól v sezóně) , asistence Čakajík a Dušek
Stav zápasu Pardubice - Liberec 0:2

Liberečtí po delší době zamkli domácí v jejich třetině na minutu. Čakajík našel mezi kruhy volného Kudrunu, který prostřelil brankáře.
28:39
Vyloučen hráč Podkonický (Liberec), 2 min. za hru vysokou holí
30:39
Také tato přesilovka zůstává nevyužuta. domácí měli dvě zajímavé příležitosti. Nejprve Kůrka nabil na modrou Mezeiovi, ten pálil ale vedle. Pak z dálky trefil tyč.
31:06
Vyloučen hráč Čakajík (Liberec), ot 10 min. za nesportovní chování
31:53
Strkanice před Pincem, které se zůčastnil Rákos a Bartovič, rozhodčí však nevylučují.
33:22
Chybu v rozehrávce řeší Pardubičtí raději vyhozením puku na zakázané uvolnění.
34:01
Domácí Špirko nedokázal tečovat pod horní tyčku přihrávku, Pardubice začínají tlačit.
34:31
Vyloučen hráč Rákos (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
34:31
Vyloučen hráč Bartovič (Liberec), 2 min. za hru vysokou holí
36:15
Puk se z pravého křídla dostal od Barteka až ke Kočímu najíždějícímu z druhé vlny, ten ale nedokázal přesně zakončit.
38:20
Domácí jsou teď ve svých útočných výpadech trochu bezradní. Další přihrávka prošla středním pásmem až na zakázané uvolnění.
39:43
Kudrna (Liberec) vstřelil branku (16. gól v sezóně) , asistence Vak a Moravec
Stav zápasu Pardubice - Liberec 0:3

Liberec udeřil potřetí. Kudrna kousek za modrou prostřelil Svobodu, trefil přesně šibenici.
40:00
40:01
41:00
Domácí trenéři zkoušejí prohazovat útoky.
41:21
Hořava M. (Liberec) vstřelil branku (16. gól v sezóně) , asistence Nedvěd
Stav zápasu Pardubice - Liberec 0:4

Liberec po zisku kotouče rychle založit útok, kdy Nedvěd vysunul Hořavu do nájezdu. Hostující útočník vystřelil mezi betony Svobody, puk se pomalu došoural za brankovou čáru.
43:34
Pokud domácí přemýšleli o zvratu v zápase, tak Hořavův gól jim vzal vítr z plachet. Naopak hosté hrají v pohodě a dál nebezpečně útočí.
44:30
Liberecká dvojice Dušek, Kudrna neproměnila další přečíslení dvou na jednoho.
45:14
Koukal (Pardubice) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Starý
Stav zápasu Pardubice - Liberec 1:4

Tak Pardubice se dočkávají. Koukal se dostal k odraženému kotouči a přesnou střelou pod horní tyčku nedal Pincovi šanci.
46:40
Gól domácí nakopnul a snaží se natlačil kotouč do Pincovy branky. teď tam ale skončil Pinneault společně s brankářem.
48:15
Zohorna se snažíl dorazit kotouč, který se motal pod nohama jednoho z obránců. Pinc kryje.
49:46
Koukal (Pardubice) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Kolář a Kaberle
Stav zápasu Pardubice - Liberec 2:4

Domácí oživují naděje. Po nahrávce Koláře z levé strany se Koukal prosazuje střelou z hranice kruhu bez přípravy.
51:20
Svoboda drží své spoluhráče ve hře po Kudrnově střele z pravého kruhu. Snažíl se trefit prostor mezi betonama, brankář puk vyrazil hokejkou.
52:36
Bartekovi se nepodařilo dorazil bekenedem vyražený kotouč. Naopak ještě trefil hokejkou gólmana, který se však po chvíli zvedá a je v pořádku.
53:17
Další tutovka Kudrny: střílel z mezikruží, když se k němu odrazil puk z levého křídla. Svoboda opět stačil zasáhnout.
54:30
Utkání sĺeduje 8 645 diváků.
56:23
Mezei (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Bartek a Špirko
Stav zápasu Pardubice - Liberec 3:4

Domácí stahují na rozdíl jediného gólu: Bartek povyjel před branku a našel u pravé tyče úplně volného Mezeie.
56:23
Liberecký kouč Kalous reaguje na třetí gól oddechovým časem.
57:16
Pardubice se nadechují k náporu, hosté vyhazují kotouče na icing.
58:16
Oddechový čas si berou Pardubice. Brankář Svoboda zřejmě zůstane na střídačce a domácí budou hrát power-play.
59:27
Kudrna (Liberec) vstřelil branku (17. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Liberec 3:5

Ke Kudrnovi se odrazil puk po závaru ve vlastní třetině a už pro něj nebyl problém dojet k prázdné brance a rozhodnout o vítězství Liberce.

28. 2. 2023 18:00Liberec–Pardubice 5:1
13. 1. 2023 18:00Liberec–Pardubice 3:4
29. 11. 2022 18:00Pardubice–Liberec 1:3
16. 10. 2022 17:00Pardubice–Liberec 1:0
22. 2. 2022 18:00Pardubice–Liberec 1:2
9. 1. 2022 16:00Liberec–Pardubice 3:4
23. 11. 2021 17:20Pardubice–Liberec 2:3
1. 10. 2021 18:00Liberec–Pardubice 3:4