Česká reprezentace přicestovala k prvnímu utkání Channel One Cupu do městečka Espoo na okraji Helsinek. Odtud se hokejsité přesunou do Moskvy, kde je o víkendu čekají zbylé dva zápasy turnaje, jenž je následníkem známé Ceny Izvestijí.
Zápas je jubilejní pro dvojici zkušených reprezentantů. Jak šikovný tahoun Jan Marek, tak dříč a kapitán Tomáš Rolinek odehrají 100. utkání v reprezentaci.
Zaplněnou Barona Areenou pro 7036 diváků znějí státní hymny.

Rozhodčí: Lärking (SWE) - Puolakka (FIN), Terho (FIN)

0:01
0:45
Po zaváhání české obrany měli Finové první šanci. Odražený puk ale zblízka před Štěpánkem do netrefili.
1:35
Finové dohrávají souboje, tři české hráče přišpendlili na mantinel za potlesku publika.
1:44
Vyloučen hráč Vašíček (Česko), 5+20 min. za vražení na hrazení
Jakmile na druhé straně Vašíček trefil Malmivaaru, rozhodčí ho vykázali do šaten. Fin si však částečně situaci zavinil sám, protože sklonil před Vašíčkem hlavu.
2:44
První minutu oslabení Češi přežili díky Štěpánkovi, jenž dvakrát vyrazil střelu od modré. Na oslabení je osvědčená dvojice útočníků z MS Koukal, Rolinek.
4:28
Finové měli velkou šanci, když se Lahti dostal k odraženému puku a zblízka se snažil zasunout ho podél ležícího Štěpánka do sítě. Brankář však odolal.
4:44
Jaakola mířil mimo, poté další střelu zblokoval Bla%ták a Češi vyhodili. Do konce oslabení zbývá už jen minuta.
5:12
Kotouč v ochranné síti. Finům už zbývá jen půlminuta z dlouhé přesilovky.
5:44
Adamský, který odpykával trest za Vašíčka, je na ledě. Češi se ubránili.
7:53
Reprezentanti se oklepali a začínají útočit. Marek pěkně prošel přes dva Finy a ostře vypálil, brankář Tarkki s potížemi tečoval puk lapačkou mimo nebezpečí.
8:05
Vyloučen hráč Nordlund (Finsko), 2 min. za hákování
Po slibné šanci Bulise fauloval Rolinka Nordlund. česko bude hrát přesilovku.
10:05
Přesilovka se českému výběru nepovedla, brankáře ohrozil jen jednou nahozením z dálky a většinu času strávil ve středním pásmu.
11:38
Hra je po nepodařené přesilovce rozháraná, akce obou týmů končí většinou ve středním pásmu. Nepovedená české rozehrávka vyústila v zakázané uvolnění.
11:59
Nebezpečný Lahti pronikal do šance, řítil se na Štěpánka, ale byl křižovaný obráncem Lojkem a proto z kruhu vypálil. Brankář puk vyrazil do bezpečí.
12:19
Vyloučen hráč Komarov (Finsko), 2 min. za hákování
Markova formace s Bulisem a Rolinkem si vynutila další faul Finů, Česko bude mít šanci na přesilovkový reparát.
12:42
Hezkou kombinaci zakončoval z pravého kruhu Rolinek. Tarkki puk vyrazil.
13:11
Karalahti odhodil Klepiše, který se dral za pukem. Sudí jsou v klidu.
14:19
Je po přesilovce. Ve zbytku početní výhody se Češi už do šance nedostali.
15:10
Barinka otestoval lapačku Tarkkiho. Ten viděl a s nahozením od modré neměl problémy.
16:47
Kvapil (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Koukal
Stav zápasu Finsko - Česko 0:1

Po sérii tvrdých finských zákroků odpověděli Češi nejlepším možným způsobem. Kvapil projel až k brance a jeho střelu odrazil Tarkki do břevna. Puk přepadl za brankovou čáru, což potvrdil i videorozhodčí.
18:11
Nejlepší český útok vedený Janem Markem se opět drží dlouho v pásmu Finů. Do šance se ale nedostal.
18:46
Češi kontrolují závěr první třetiny, i když po nepovedené rozehrávce se Finové na chvíli usadili v pásmu. Ani oni si však nepřihráli přesně a sami se vytlačili.
19:42
S obloučkem letícím pukem siˇčeská obrana poradila i přes všetečné napadání dvou Finů, pak ale přišla další nepřesná rozehrávka a zakázané uvolnění.
20:00
Česko první třetinu zvládlo i přes kritické momenty v úvodu utkání, kdy se muselo pět minut bránit v oslabení. A také přes nepovedené přesilovky.
Ve chvíli, kdy se Finové rozhodli začít ostře napadat, jim zasadil úder šikula Kvapil, který zakončil brejk střelou přes brankáře do břevna a těsně za brankovou čáru.
20:01
20:19
Vyloučen hráč Pesonen (Finsko), 2 min. za hákování
Pesonen lehce potáhl Blaťáka, sudí to nepřehlédli a Česko bude mít další přesilovku.
20:34
Vyloučen hráč Bulis (Česko), 2 min. za hákování
Bulis předvedl podobný faul jako Pesonen a je po přesilovce.
21:18
Lehtonen sebral puk u mantinelu a obkroužil s ním ekvilibristicky celé pásmo, při pokusu o střelu mu však kotouč sjel.
22:19
Finové jsou kompletní.
22:34
I Češi jsou v plném počtu.
23:19
Barinka na chvíli přišel o hůl, ale následnou Pesonenovu střelu Štěpánek vyrazil do sítě za brankou.
23:59
Bulis táhl český útok, pěkně si obhodil finského obránce, ale k Markovi jeho přihrávka nedoputovala.
24:22
Komarov se dral s pukem z pravé strany před českou branku. Po nepřesném zakončení ještě najel do brankáře Štěpánka, což Češi nenechali bez odezvy. Nastala krátká strkanice.
24:22
Vyloučen hráč Komarov (Finsko), 2 min. za napadení
Sudí po poradě vyloučili pouze Komarova za najetí do brankáře, Česko hraje přesilovku.
24:38
Blaťák s Rachůnkem si na modré špatně nahráli a dostali se do problémů, Finové díky tomu vyhodili.
25:32
Českým hráčům se nedaří rozehrávka, první útok se skoro minutu nedostal do pásma.
25:49
Ani Markově lajně se nedaří, Finové pohodlně vyhazují.
26:22
Česká přesilovka končáí, opět se vůbec nepovedla. Naopak v závěru oslabení zahrozili Finové, jejichž dalekonosnou střelu vytlačil Štěpánek těsně vedle.
26:57
Lojkovo nahození chytil Tarkki v pohodě do lapačky.
28:00
Finové drží puk daleko od svého pásma, ale sami jej jen nahazují za českou branku. Hraje se proto bez šancí na obou stranách.
28:47
Čáslava při křížné rozehrávce málem trefil napadajícího Lahtiho před brankou. Puk nakonec proletěl k mantinelu.
29:18
Wirtanen se nebezpečně řítil směrem k české brance, ale Blaťák mu vložil do střely hokejku a odrazil puk do ochranné sítě.
29:44
Koukal číhal na modré, ale neměl rychlost a prudký pas přes dvě pásma nezpracoval.
30:39
Druhá finská řada na chvíli zamotala hlavu české obraně, Lindgrenova střela však nebyla přesná.
31:12
Finský tlak pokračuje, ale střely Pesonena i Jalasvaary vyklekali obránci.
31:30
Pesonen se dral za dorážkou střely od modré, ale Stěpánek přikryl puk betonem.
31:57
Vyloučen hráč Lojek (Česko), 2 min. za držení protihráče
Marjamäki se tlačil z pravé strany před branku, Lojek ho stáhl k zemi a Finsko bude hrát přesilovku.
33:00
Barinku sestřelil tvrdou ranou jeden z Finů, obránce kulhá na střídačku.
33:17
Pyörälä se rázem zjevil v obrovské šanci, zcela sám před Štěpánkem sebral odražený puk. Ten mu však sjel při pokusu o blafák.
33:57
Češi se ubránili, i když měli co dělat. Štěpánek svůj tým několikrát podržel.
35:27
I Češi přitvrdili, při napadání atakoval soupeře Adamský i Ivan Rachůnek a Finové se na chvíli dostali do potíží. Nakonec vyhodili puk do středního pásma.
36:44
Po sérii nahrávek se puk dostal k Vampolovi, ale tomu v blízkosti finského brankoviště přeskočil puk. Češi dokázali zachytit zvýšené finské tempo a soupeři se v bruslení přinejmenším vyrovnají.
37:50
Vyloučen hráč Bulis (Česko), 2 min. za krosček
Bulis přehnal důraz při napadání, poslal Pesonena na mantinel a míří na trestnou lavici.
38:30
Krajíček vyhodil puk, podruhé se to povedlo lojkovi. Finové musí začít znovu za vlastní brankou.
39:40
Komarov (Finsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Finsko - Česko 1:1

Poměrně nepovedenou přesilovku finové zakončili paradoxně gólem. Komarov dostal puk mezi kruhy a i když u něj byli dva obránci, dokázal bez přípravy trefit nad Štěpánkovo rameno.
40:00
Česko sehrálo slušnou druhou třetinu, ale nechalo si vstřelit gól těsně před jejím koncem. Finové v polovině utkání přidali, na pár minut měli víc ze hry, ale Hadamczikovi svěřenci se jim dokázali vyrovnat a díky Štěpánkovi dlouho drželi nulu.
40:01
40:50
Finové začali aktivně, Lahti tvrdou ranou otestoval Štěpánka.
42:02
Vyloučen hráč Barinka (Česko), 2 min. za krosček
Barinka povalil dotírajícího Pesonena a míří na trestnou lavici. Sudí však předtím odpustili faul Jaakolovi, který přesekl hůl Kvapila.
43:00
Češi se brání dobře, třikrát vyhodili puk a ve středním pásmu narušují rozehrávku Finů, kteří se zatím nedostali před Štěpánka.
44:02
Louhivaara vypálil jen do chumlu těl před Štěpánkem a Barinka je na ledě.
44:14
Louhivaara skončil v brankovišti, Blaťák ho přistrčil a finský útočník padl přes Štěpánka na led.
44:41
Po Jaakolově nahození Štěpánek raději přikryl puk před dotírajícím TYrväinenem.
45:23
První útok českého mužstva držel puk v pásmu, ale do šance se nedostal. Uusitalo nakonec padl na puk v jednom ze soubojů a přerušil akci.
45:57
Finové dělají vířivým pohybem stále víc a víc problémů české obraně. Jaakolova střela však letěla vedle branky.
46:24
Češi odpovídají rovněž útočnou aktivitou. Irgl s Bulisem si předali puk, ten nakonec skončil jen v Tarkkiho lapačce.
46:31
Češi měli obrovskou šanci na druhý gól. Bulis vyšťoural po vzhazování puk a vypálil na zaskočeného Tarkkiho. Ten jen vyrazil před Koukala, jenž byl úplně sám před brankou, ale trefil jen beton přesouvajícího se gólmana.
47:45
Klepiš dnes nehraje povedený zápas. Tentorkát zbrzdil slibnou akci a nakonec nepřesnou nahrávkou odevzdal puk Finům.
48:59
Hraje se dlouho bez přerušení a Češi jsou nyní aktivnější. Krajíček střílel do zmatku před finskou brankou, puk se odrazil vedle.
49:34
Markův útok, kam kouč místo Bulise přesunul Irgla, dlouho motal finskou obranu. Do efektivního zakončení se nedostal, donutil však unavené Finy vyhodit na zakázané uvolnění.
50:00
Deset minut před koncem třetí třetiny je hra vyrovnaná, šanci strhnout vedení na svou stranu mají oba týmy. Momentálně jsou aktivnější Češi.
50:48
Do útoku se dostali Finové, Jalasvaarovo nahození nakonec Štěpánkovi vypadlo, ale dorážku pořešil Čáslava, který uklidil puk.
51:35
Ani Vampolovi se nedaří, v brejku dvou proti dvěma poslal puk hodně daleko od branky.
51:52
V permancenci je na druhé straně i Štěpánek, jenž dostal pukem do masky. Za chvíli se otřepal a pokračuje se ve hře.
52:43
Lojek (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Marek
Stav zápasu Finsko - Česko 1:2

Hubáček udržel puk v pásmu a u levého mantinelu ho sebral Marek, který vyjel bognu a nádherně křížem našel najetého Lojka. Ten se trefil bez přípravy ke vzdálenější tyči.
53:32
Marek hraje skvělý zápas. Chvíli po asistenci se snažil prosadit individuálně, projel z vlastní třetiny do útočného pásma, ale byl v něm sám a tak jen vypálil zdálky nad branku.
53:58
Na druhou stranu najížděl do nebezpečného brejku volný Lahti, z pravého kruhu pořádně protáhl Štěpánka, jenž jeho pokus chytil semaforem.
54:10
Wirtanen (Finsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Karalahti a Tyrväinen
Stav zápasu Finsko - Česko 2:2

Finové brzy po českém gólu vyrovnávají. Štěpánek vyrazil povedenou střelu Karalahtiho od modré pod sebe a Wirtanen ho dorazil do poloprázdné branky. U střelce stál Lojek, jenž krátce po vstřelené brance tentokrát zaváhal.
55:00
Finové ožili, mačkají českou defenzivu v pásmu. Lahti v dobré šanci mířil mimo.
56:21
Finové si vynutili velký tlak, ve dvou až třech hráčích se cpali před brankoviště. Puk se ale od chumlu těl odrazil vedle.
56:32
Vyloučen hráč Bulis (Česko), 2 min. za sekání
Nabuzení Finové budou hrát přesilovku, při jejich velkém náporu fauloval Bulis. Zmatený rozhodčí pak nepochopitelně přerušil hru při sérii finských dorážek. Kouč Hadamczik si vzal oddechový čas.
57:19
Česku se povedlo vyhodit puk a Rolinek navíc chytrou hrou nadělal problémy finské obraně. Vše musel nakonec vyřešit gólman Tarkki.
58:14
Štěpánek zaklekl v brankovišti a vyřešil dvě finské dorážky. Tlak domácích sílí.
58:32
Finvoé ostřelují českou branku ze všech stran, ale Češi odolali. Bulis je na ledě.
59:30
Finvoé krouží útočným pásmem, chtějí vystřelit dva body v normální hrací době. Do šance je však česká obrana nepustila.
59:48
Bulis s Klepišem najížděli do brejku, ale puk skončil v rohu. Zápas spěje do prodloužení.
60:00
Obě mužstva mají po bodu, pro český výběr je to v nové sezoně první bod v seriálu Euro Hockey Tour. O ten druhý si teď zahraje prodloužení.
60:01
60:25
Češi začali výborně, Rolinek tečoval prudký puk pár centimetrů vedle odkryté branky.
60:31
Marek poté vykroužil s pukem mezi kruhy a bekhendem trefil brankářovu lapačku.
61:25
Blesková akce: Čáslava poslal puk přes dvě pásma Irgliovi, ten ostře vypálil od modré. Tarkki vyrazil.
61:59
Karalahti se tlačil ze strany do brankoviště, Čáslava ho čistě poslal k ledu.
63:00
V prodlužení drží puk téměř výhradně Češi. Domácí obrana je však do dalších šancí nepouští.
63:37
Finové poprvé zahrozili. Štěpánek vyrazil střelu od modré, puk dojížděl Louhivaara, ale tomu vložil hůl do střely Blaťák a puk tak padáčkem doletěl do brankářovy lapačky.
64:07
Češi šli ve třech na dva, po Koukalově zakončení se tři hráči drali k dorážce. Klepiš pak z úhlu před odkrytou brankou trefil břevno.
64:14
Vyloučen hráč Hytönen (Finsko), 2 min. za napadení
Při českém tlaku Finové faulovali, Národní tým tak bdue prodloužení dohrávat ve výhodné přesilovce 4 na 3.
64:55
Češi měli velký nápor, ale vypdá to, že přesilovku už nevyužijí.
65:00
Prodloužení bylo většinou v české režii, hráči však ve velkých šancích nedokázali skórovat, takže zápas dospěl až k nájezdům. V těch posledních proti Finům uspěli Češi - ve čtvrtfinále letošního MS.