Hezký podvečer, vítejte u on-line reportáže z úvodního utkání čtvrtfinálové série mezi Libercem a Slavií.
Pod Ještědem jako každoročně propuká hokejové šílenství. Liberečtí hokejisté pohodlně projeli základní částí a dnes otevírají bránu play-off.
Automobily i vozidla hromadné dopravy křižují ulicemi vyzdobeny vlaječkami se znakem tygra a fanoušci z celého okolí, mimo jiné i z německého příhraničí, už utkání nemohli dospat.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Hribik (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 7 500

Každý návštěvník úvodního zápasu získal u vchodu bíle tričko a ručník. Soupeř tak znovu bude muset čelit obávanému bílému peklu. Při posledním vzájemném souboji v play-off, kdy Liberečtí také přichystali akci white-out, nevyhrála Slavia na severu Čech ani jediné utkání.
Na obě víkendová klání se očekává vyprodané hlediště. Místní Tipsport arena pojme maximálně 7500 diváků.
Do série sice vstupuje v pozici favorita Liberec, který v základní části obsadil druhé místo. Letošní bilance ovšem vypadá lépe pro Pražany. Ti jednou uspěli v Liberci a ovládli i dva domácí duely, z toho jeden vysokým rozdílem 7:1.
Tribuny už jsou napěchované. Bílou masu porušuje pouze rohový sektor, jemuž vládne barva Slavie - červená.
Slavistů dorazilo do Liberce opravdu dost. Do vyhrazeného sektoru se skoro nevejdou a mísí se s libereckými fanoušky.
Bílí Tygři před play-off nazpívali hudební klip... Pár minut před zahájením rozeznívá libereckou arénu.
Atmosféru pekla dokreslují plameny na světelném pásu a mlžný opar nad ledovou plochou.
Bouřlivý potlesk přivítal liberecké hokejisty, kteří na kluziště vstoupili skrz hlavu tygra a dvě světlice. V tichosti dorazili na led i hráči soupeře.
Hymna dozněla, utkání může začít.
0:01
0:11
Vyloučen hráč Nedvěd (Liberec), 2 min. za nedovolené bránění
Tak to nebyl příliš povedený vstup do utkání. Liberečtí chtěli od začátku hrát agresivně, vznikl z toho ale pouze faul kapitána Nedvěda.
0:29
Liberečtí rychle vyvezli puk, Slavia musí odstartovat přesilovku znovu.
1:00
A domácí se osvobodili i podruhé, Slavia si zatím nevytvořila tlak v útočném pásmu.
1:29
Marek Pinc se dočkal prvního zákroku. Žižka nahodil puk a Pinc nejistě vyrazil do rohu.
2:11
Liberečtí se ubránili. Do šance si ještě sjel Kolařík, z dobré pozice ale přestřelil.
2:56
Aréna bouří po zákroku na Petra Nedvěda. Liberecký kapitán unikal obránci po mantinelu, sudí ponechali situaci bez trestu.
3:21
Moravec nadvakrát střílel od modré. Nejprve puk ztlumil slavistický útočník, poté se odrazil od betonu Kopřivy.
3:34
Vyloučen hráč Micka (Slavia), 2 min. za hákování
Do dobré příležitosti se proplétal Klimenta, na poslední chvíli ho k ledu srazil Micka.
3:46
Ránu Hunkese vyrazil Kopřiva před sebe, Kudrna na dorážku nedosáhl.
4:05
Pinc zatím působí v úvodních minutách hodně nervózně. Teď rozehrál přímo na hůl Jelínka, slavistický útočník svou možnost zahodil.
4:46
Liberci se nepodařilo rozehrát kloudnou kombinaci. Zkoušel to Bartovič, ale Slavia vyhodila ven ze třetiny.
5:15
Bartovič nabízel kotouč Podkonickému, toho ale před brankou pokryla slavistická obrana.
5:54
Slavia už hraje v plném počtu. Přesto se ještě bránila průniku Vantucha, který střílel do Kopřivovy vyrážečky.
6:43
Vyloučen hráč Žižka (Slavia), 2 min. za hrubost
6:43
Vyloučen hráč Žižka (Slavia), 2 min. za hru vysokou holí
6:43
Vyloučen hráč Kudrna (Liberec), 2 min. za hrubost
Po zákroku Žižky se strhla před brankou Slavia menší šarvátka. Po rozdělení trestů si Liberečtí zahrají druhou přesilovku.
7:20
Liberečtí se usadili v pásmu. Nedvěd prudkou střelou těsně minul, stejně tak Hunkes.
8:07
Kopřivu málem překonal vlastní hráč. Klimenta vracel puk před branku, kde se odrazil od brusle Rotha.
8:43
Liberci se druhá část přesilovky příliš nepovedla. Útočil naopak ještě Tomica, jenž položil Pince a obkroužil branku. Více už nestihl.
10:04
Třetina (Slavia) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Svoboda T.
Stav zápasu Liberec - Slavia 0:1

Obránce Trončinský se dopustil obrovské minely a daroval Slavii úvodní branku. Špatně rozehrál, puku se chopil Svoboda a v přečíslení přihrál před prázdnou branku skórujícímu Miroslavu Třetinovi.
10:26
Vyloučen hráč Jaškin (Slavia), 2 min. za podražení
Bartovič si vynutil faul Jaškina. Liberec čeká třetí přesilovka.
10:42
Bartovič naslepo přihrával skrz třetinu, nikdo jeho myšlenku nepochopil. Puk odklouzal do středního pásma.
11:24
Hořava M. (Liberec) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Čakajík
Stav zápasu Liberec - Slavia 1:1

Liberec nakonec využil přesilovku jednoduchou souhrou. Čakajík nahazoval od modré a z chumlu před brankou tečoval do sítě Miloslav Hořava.
12:01
Rána Trončinského těsně minula levou Kopřivovu tyč, Slavia se dostala do menšího útlumu.
12:50
Andrej Podkonický se vytočil zpoza branky a mířil pod víko. Kopřiva si ránu pohlídal.
13:30
A další nadějnou pozici si vytvořil Víšek. Prokličkoval se po pravé straně a pak strmě zabočil k brance. Kopřiva zůstal stát a puk vyrazil.
14:11
Liberci se vrátilo sebevědomí. Kopřiva likvidoval ránu Dernera a následně i dorážku Urbana, jenž toto střídání hodně zlobil soupeřovu obranu.
14:19
Krátce po vhazování potrápila Kopřivu tečovaná střela Kudrny. Těsně minula branku.
15:10
Kudrna s Nedvědem kombinovali s pukem mezi slavistickými obránci, k ráně na Kopřivu ale nakonec nedospěli. Po podobné situaci pálil do Pincovy náruče Jelínek.
15:36
Bartovič už startoval tryskový pohon, ale červená hráz ho rychle zastavila. Dnes svou největší zbraň ještě naplno nepředvedl.
16:55
Klimenta (Liberec) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Urban T.
Stav zápasu Liberec - Slavia 2:1

Nenápadná střela Tomáše Klimenty posílá Liberec do vedení. Urban dlouho operoval s pukem v útočné třetině, nakonec předal Klimentovi, který na chvíli zastavil a rychlou ranou zápěstím přes několik těl překonal Kopřivu.
17:39
Urban znovu přebruslil slavistickou obranu. Vyjel ale z dobrého střeleckého úhlu a už nestihl zamířit do branky.
18:10
Na opačné straně vyslal povedený pokus Doležal. Rána minula klec o malý kousek.
18:43
Nádherná spolupráce libereckých útočníků neskončila gólem! Kudrna přiťukl do jízdy Nedvědovi, který si dlouhou kličkou položil Kopřivu. Pak přestřelil branku.
19:21
Slavia marně rozehrávala útok. Puk opět drží Liberečtí.
19:43
Zajímavé setkání u levé Pincovy tyčky. Vzájemně se srazili liberecký Vak, slavistický Třetina a hlavní rozhodčí. Nejhůře dopadl hostující hokejista, který zůstal ve spodku hromady a dlouho se zvedal z ledu.
20:00
Marek Pinc si v 1. třetině připsal 7 zásahů, Miroslav Kopřiva 10.
Liberečtí hokejisté do úvodní třetiny rozhodně nevstoupili suverénně. Jejich hru kazilo hodně nejistoty a nepřesností. Po hrubce Trončinského se také Slavia ujala vedení. Pak ale domácím pomohla přesilovka, kterou proměnil Hořava a následně chytrá střela Tomáše Klimenty.
20:01
20:08
Nedvěd padl na led jako zralá hruška. U rozhodčího si mohl vymoci maximálně trest za nesportovní chování.
20:21
Micka si počíhal u tyčky na odražený kotouč. Pinc vykryl volné prostory a puk nepropustil.
20:49
Vašíčkovi se otevíral prostor k výpadu. Nezpracoval dobře kotouč a ztratil šanci.
21:08
Sklenář (Slavia) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Vondrka
Stav zápasu Liberec - Slavia 2:2

Slavia vletěla do druhé třetiny jako tajfun a po několika náznacích skórovala. Vondrka posunul před branku Jakubu Sklenářovi, který se obtočil kolem svého strážce a přízemní ranou překonal Pince.
22:06
V útoku nebezpečně působil liberecký Vantuch. Více vzruchu mezi slávisty ale nezpůsobil.
22:33
Vyloučen hráč Moravec (Liberec), 2 min. za zdržování hry
Po dalším náporu Slavie, který vedl Svoboda si vysloužil trest liberecký bek Moravec. Sevřel kotouč v rukavici a oslabil svůj tým.
23:08
Vyprodané hlediště zkouší pomoci zkroušeným hokejistům, ale hosté útočí dál.
23:37
V dobré pozici zůstal obránce Roth, Pinc vyrazil a na dorážku se ještě chystal Vondrka. Liberec nápor přestál.
24:10
Liberečtí vyhodili kotouč, Slavia hraje ve střední třetině.
24:33
Liberec přestál přesilovku. Do útoku se hned hnal Kudrna, Kopřiva puk udržel ve výstroji.
24:50
Čakajík mířil vedle tyčky, Liberečtí ale uzavřeli útočné pásmo.
25:19
Pávlů pálil od modré, nikomu v bílém se nepovedlo tečovat puk za Kopřivu.
25:52
Kudrna vysílal do brejku Nedvěda. Jeho start ale nepatřil mezi nejrychlejší, a tak ho v klidu zakřižoval Kadlec.
25:58
Vyloučen hráč Derner (Liberec), 2 min. za hákování
26:12
Slávisté se nedohodli ve vlastní třetině a do šance se prokousával Víšek. Těsně před cílem byl odzbrojen.
26:58
Při vlastním oslabení Liberečtí zaútočili. Špaček zasunoval puk za tyčku, Kopřiva udržel beton na správném místě.
27:58
Slavii se početní výhoda vůbec nepovedla. Liberečtí dobře napadali a hosté Pince ani jednou neohrozili.
28:21
A Liberec znovu na chvíli sevřel soupeře. Pavlů střílel při ledě, k tyči. Kopřiva vyrazil betonem do rohu.
29:25
Několik chvil plných nedorozumění. Nezajímavou pasáž zakončilo zakázané uvolnění.
29:56
Bartovič (Liberec) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Derner
Stav zápasu Liberec - Slavia 3:2

A Liberec opět vede. Žižka neudržel kotouč na modré čáře a domácí vyrazili do protiútoku. Bartovič ujel po pravém křídle a místo přihrávky vystřelil na Kopřivu. Tomu kotouč nečekaně propadl za záda.
30:32
Liberečtí využili vlnu povedených minut a přiklonili stav zpět na svou stranu. A dále pokračují v útočení.
31:03
Hrozí ovšem i Slavia, která rozhodně do Liberce nepřijela pouze bránit. Pinc zakročil vyrážečkou proti Endálovi.
32:01
A dál motá liberecké hráče před Pincem. Domácí brankář si musí dávat na střely ze všech stran.
32:35
Liberec nakonec nepříjemné minuty vyřešil zakázaným uvolněním. Boční síť předtím rozvlnil Tomáš Žižka.
33:05
Vyloučen hráč Žižka (Slavia), 2 min. za hákování
Kudrna způsobil ve slavistické obraně spousty starostí. Hákovat a sekat ho musel obránce Žižka.
33:38
Vondrka selhal v samostatném úniku! Zkusil bekhendový blafák a ten mu Pinc vystihl.
33:38
Vyloučen hráč Bartovič (Liberec), 2 min. za hákování
V zakončení ho ještě vyrušil Bartovič. Bude se tak hrát ve čtyřech na obou stranách.
34:09
Do brejku zase vyjel liberecký Klimenta. Kopřiva udržel základní postavení a rána ho trefila.
34:55
Krenželok bojoval před bránou, aby mohl doklepnout puk do branky. Obrana ho odstavila.
35:14
Hokejisté při hře ve čtyřech trochu zdivočeli. Brankáři měli spoustu práce.
35:46
Slavia opět mohla vyrovnat! Pinc se obracel na ledě jako leklá ryba a nejprve zničil možnost Doležala a pak vykryl i dorážku Žižky.
35:46
Poslední puk ho ale trefil mezi nohy, proto Pincovi chvíli trvalo než se vzpamatoval.
36:43
Vondrka odjíždí na střídačku a drží se za obličej. Rozhodčí ale trestat nikoho nebudou.
37:40
Puk se na dlouhé vteřiny zasekl u hrazení v libereckém pásmu. Rozhodčímu nakonec došla trpělivost a zapískal.
37:59
Nedvěd (Liberec) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Kudrna a Čakajík
Stav zápasu Liberec - Slavia 4:2

Do útoku vyrazila celá formace a Slavia její síle podlehla. Čakajík vyvezl puk, posunul na pravé křídlo Kudrnovi, který vrátil do středu Nedvědovi. Ten rychle vystřelil k pravé tyči.
38:19
Vondrka (Slavia) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Vašíček
Stav zápasu Liberec - Slavia 4:3

Slavia kontruje nádhernou brankou! Michal Vondrka se ujal puku, dovezl ho kousek za modrou čárou a vypálil... Kotouč cinkl o břevno a zapadl za Pince.
39:40
Rušné minuty pokračují. Ondřej z pravého křídla těsně minul branku. Mířil do růžku a Kopřiva tam vyrážečku neměl.
40:00
Oba gólmani si ve 2. třetině připsali po 7 zákrocích.
Druhou třetinu ovládl nádherný hokej plný šancí a gólů. Místo zarputilého boje defenziv se oba celky soustředí spíše na útočné akce a to se líbí.
Slavia rychle po přestávce vyrovnala zásluhou Sklenáře, pak ale Liberec zase uklidnily rychlé útoky Bartoviče s Nedvědem. Hosté snížili těsně před druhou pauzou díky Vondrkovi.
40:01
40:00
Nedvěd na úvodním buly najel do Sklenáře, i když sudí ještě nevhodil puk. Na třetí část je liberecký kapitá zřejmě hodně nahecovaný.
40:49
Slavia začíná dobře i třetí třetinu. Svoboda si dlouho hledal místo k zakončení, ránu musel zastavovat Pinc.
41:23
Hlasatel oznámil očekávanou informaci - v Liberci je vyprodáno.
42:05
Obránce Roth vyrazil do útočného dobrodružství a křižnou ranou nechal vyniknout Pince. Ten okázalým zákrokem roztleskal diváky.
42:30
Před brankou se objevil Vantuch. Čekal na přihrávku Ondřej, hůl měl ale trochu zablokovanou.
43:13
Vyloučen hráč Vašíček (Slavia), 2 min. za nedovolené bránění
Vašíček v jasné příležitosti zahákoval Kudrnu.
43:30
Nedvěd se dvakrát natahoval po vyraženém kotouči. Dřív po něm ale skočil Kopřiva.
43:53
Nečekané starosti brankáře Kopřivy! V rohu kluziště nevinně o puk bojovali Dušek s Kudrnou, když kotouč najednou vylétl do brankoviště. Kopřiva střelu dlouho krotil mezi betony.
44:45
Pavlů parádním fotbalovým zákrokem zachránil útočnou třetinu pro Liberec a ještě vytvořil šanci pro Vaka. Kopřiva se ale na jeho střelu z voleje stihl přemístit.
45:13
Přesilovka Liberce skončila bez úspěchu.
46:02
Kudrna si na brankovišti připravoval hůl na přihrávku Duška, Tomica mu ovšem visel na zádech a situaci pohlídal.
46:06
Vyloučen hráč Nedvěd (Liberec), 2 min. za hru vysokou holí
Nedvěd zasáhl Vašíčka hokejkou do obličeje. Slavia si zahraje přesilovku.
46:40
Pincova vyrážečka vylétla proti střele Micky.
47:02
Špačkův výpad skončil v síti. Liberecký útočník přejel kolem obrany a bekhendem pálil na Kopřivu. Brankář puk vyrazil, Špaček spadl do branky.
47:18
Vyloučen hráč Holub (Liberec), 2 min. za zdržování hry
Sporné rozhodnutí přináší Slavii velkou šanci. Bude hrát pět na tři. Trenér Růžička si bere oddechový čas poté, co Holub na rozmezí obranného a středního pásma vyhodil puk mimo kluziště.
47:25
Hunkes vyvezl puk ze třetiny.
47:45
A pak se zadařilo i Špačkovi. Slavia ještě nevystřelila.
48:10
Liberec už hraje ve čtyřech. Slavia ve zdvojené výhodě nic nevymyslela.
48:44
Slavia vyhodila mimo hřiště, Liberec se dobře brání. Nepouští soupeře do vlastní třetiny.
49:14
Tomica mířil na branku z úhlu, ale ne příliš nebezpečně. Liberec už je kompletní.
49:50
Na ledě leží po zásahu jednoho ze slávistických útočníků obránce Čakajík.
50:10
Kudrna ve dvou velkých šancích! Nejprve svůj slalom soupeřovou třetinou zakončil střelou mimo, poté mířil z voleje do nekryté branky. Kopřiva se přesunul včas.
50:40
Trest týmu (Liberec), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Trest odpyká Andrej Podkonický. Stadionem zní ostrý pískot.
51:00
Odehrálo se jenom dvacet vteřin, hra už ale byla alespoň třikrát přerušená.
52:01
Svoboda T. (Slavia) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Roth
Stav zápasu Liberec - Slavia 4:4

Smršť střel a Pinc inkasoval. Slavia dlouho obléhala útočné pásmo, několikrát pálil Pospíšil. Nakonec se kotouč odrazil do mezikruží k Tomáši Svobodovi, který napřáhl a prostřelil Pince.
52:24
Liberečtí ustrnuli, Krenželok se kolem nich prohnal jako ve formuli. Pince se mu ale překonat nepodařilo.
52:52
Pak ovšem domácí vyrazili do brejku. Klimenta přenechal puk Hunkesovi, jehož pokus Kopřiva vyrazil.
53:25
Podkonického pas do jízdy nenašel adresáta. Pak puk vylétl do ochranné sítě.
53:59
K Víškovi se po buly odrazil kotouč a Kopřiva vůbec nebyl připraven. Střela do prázdné branky se ovšem zastavila o obránce.
54:49
Slavia dlouhou dobu motala liberecké ve vlastní třetině. Zakončoval Tomica, minul ale klec.
55:46
Slavia trápí Liberec. Na Pince létá jedna střela za druhou, Pražané působí jako by byli v přesile.
56:25
Liberec si přímo říkal o gól. A Slavia opravdu puk do sítě dotlačila, rozhodčí ale bude zkoumat jeho regulérnost.
56:25
Na Pince se valila slávistická vlna a liberecký brankář podlehl. Zapadl do sítě i s pukem.
56:25
Endál (Slavia) vstřelil branku (1. gól v play-off)
Stav zápasu Liberec - Slavia 4:5

Jiné rozhodnutí zřejmě padnout nemohlo. Slavia semlela soupeře a Endál se stal posledním, kdo se dotkl kotouče.
57:14
Puk prolétl těsně vedle, mohlo být vyrovnáno. Derner střílel od modré čáry a Kopřiva zůstal po předchozím souboji na kolenou.
57:51
Liberecký trenér Kalous si vyžádal oddechový čas. Odvolá brzy brankáře, jak je jeho zvykem?
57:51
Zatím neměl příležitost. Vhazovalo se ve střední třetině, Liberec musí přesunout kotouč ke Kopřivovi.
58:21
Domácí zoufale nahazují, Pinc už je na střídačce.
58:44
Puk se vznášel nad brankovištěm, Kudrna ho zkoušel srazit do sítě. Kopřiva kotouč odpálil.
58:54
Vhazuje se v útočném pásmu. Liberec je na ledě v šesti.
58:59
Kopřiva neudržel po rychlé střele kotouč, a tak rychle dorazil k jeho betonu Víšek. Slávistický brankář na poslední chvíli puk přikryl.
59:14
Kopřiva se skácel v brankovišti a hodlá si vyřídit účty s Bartovičem. Větší rozmíška ale nebude. Vhazuje se v útočném pásmu Liberce.
59:29
Kolařík vyhodil puk do hlediště. Podle rozhodčího to bylo s tečí skla.
59:49
Kombinace Liberci nevyšla, puk prošel do středního pásma.
Slavia ještě přidala jednu branku, už to ale nestihla v časovém limitu.
Slavia nakonec udržela těsný rozdíl a získala cenné vítězství na libereckém ledě. Zítra bude mít Liberec možnost nápravy.

25. 1. 2015 15:00Liberec–Slavia 1:3
2. 1. 2015 18:15Slavia–Liberec 1:2
23. 10. 2014 18:00Liberec–Slavia 4:1
14. 9. 2014 17:00Slavia–Liberec 3:2
14. 1. 2014 18:15Slavia–Liberec 5:6
30. 12. 2013 18:00Liberec–Slavia 3:2
26. 11. 2013 18:15Slavia–Liberec 3:4
1. 10. 2013 18:20Liberec–Slavia 2:1