Hezký den, vítejte u podrobné on-line reportáže ze čtvrtého semifinále extraligy mezi Slavií a Třincem.
Hokejisté Slavie ve včerejším dramatickém závěru utkání urvali druhé vítězství (4:3 v prodloužení) a v případě dalšího úspěchu se už mohou výrazně přiblížit postupu do finále.
Hrdiny posledního duelu se stali Martin Růžička a Vladimír Roth. Oba vstřelili po dvou gólech, ovšem šťastnější nakonec byl slávistický bek. Jeho trefa totiž rozhodla prodloužení.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Minář (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 13 052

Největší aréna v republice se opět velmi slušně zaplnila. Návštěva určitě bude atakovat číslo ze včerejšího duelu, na který přišlo 12 251 diváků.
0:01
Do branky Třince se nakonec postavil Martin Vojtek. Třinec přitom avizoval, že bude v sérii pokračovat Slovák Hamerlík.
0:01
0:13
Třinec začal rychlým a jednoduchým útokem. Puk doputoval po přihrávkách na jeden dotek až k Martinu Růžičkovi. Jeho ránu zblokovala obrana.
1:24
Vyloučen hráč Lojek (Třinec), 2+2 min. za hru vysokou holí
Třinečtí pokračují ve svém nešvaru ze včerejšího duelu. Lojek zasáhl soupeře vysokou holí a na čtyři minuty oslabí tým.
2:12
Slavii se první přesilovková kombinace nepovedla. Nevedla ke střele a Třinec se brzy osvobodil.
2:41
Třinec opět vyhodil. Vojtek zatím dnes, ani v celém semifinále nemusel zasahovat.
3:01
Jaškin se sápal do brankoviště a Vojtek chvíli nekontroloval puk. Párkrát se pak ale převalil a zalehl ho.
3:36
Vojtek si vyjel proti Krenželokovi. Rána ho zasáhla do hrudi.
4:12
Početní výhoda domácích příliš nebezpečí nepřináší. Vojtek pokrývá jednodušší puky, obrana Třince pracuje zatím slušně.
4:30
Před brankou teď ale vzniklo přečíslení, které mohl využít Sklenář! Stál před brankou a čekal na pas od Tomáše Pospíšila. Puk skutečně dorazil, útočník ho na brankovišti ale netrefil.
5:24
A Třinec oslabení přečkal. Největší příležitost si Slavia vytvořila až v závěru, jinak příliš starostí Vojtkovi nepřipravila.
6:21
Mírný nápor Pražanů po přesilovce neskončil. V útočné třetině bojovali ještě Třetina s Poletínem. Nadějnou kombinaci ovšem střelou nezakončili.
7:01
Vojtek lapil ránu Krenželoka, který vlétl do pásma. Mířila ovšem na prostředek, gólma si ji tak snadno pohlídal.
8:21
Micka bekhendem nahodil do brankoviště, Vojtek zůstal stát a zasáhl puk hokejkou.
9:01
Slavia podržela puk před Vojtkem a nakonec ho natlačila do brankoviště. Třinecký brankář si ho k sobě nestáhl, obrana ho ale rychle vyhodila.
9:54
A Vojtek znovu musel zasahovat. Oproti Kopřivovi je zatím enormně vytížený. Tentokrát ho z křídla zkoušel prostřelit Endál.
11:24
Třinečtí už dlouho nezaútočili. Oslabení v úvodu duelu utlumilo jejich aktivitu, teď se jen brání výpadům Slavie.
12:06
Kolem branky proletěla střela Krejčíka, pak zkoušel vypálit i Třetina. Třinec se nemůže vymanit ze sevření.
12:22
Vyloučen hráč Třetina (Slavia), 2 min. za napadení
Třinec si však zahraje první přesilovku. Třetina u mantinelu srazil Hrabala.
13:04
Puk léta hlavně mezi Varaďou a Bonkem, nikdo se zatím ale neodhodlal ke střele.
13:27
Varaďa se neprosadil před brankou. Ještě se ohlížel po rozhodčím a dožadoval se odpískání faulu. Slavia pak vyhodila kotouč ze třetiny.
13:45
Vyloučen hráč Kadlec (Slavia), 2 min. za podražení
Třinec si zahraje 37 sekund přesilovku 5 na 3! Kadlec podrazil ve střdním pásmu Květoně.
14:14
Vašíček výborně pokryl prostor před brankou, Třinec tak poslal kotouč na modoru čáru. Střílel Hrabal a Kopřiva zachytil kotouč.
14:22
Slavia už je ve čtyřech, třinecký nápor pokračuje.
15:04
Kopřiva zastavil další kotouč, nevyrazil ho. Třinec nemá šanci dorážet.
15:45
Slavia přežila kritický moment a už je opět kompletní.
16:41
Slavia už znovu létá před Vojtkem. Puky dojíždí dřív a motá obráncům hlavy.
18:11
Poletín (Slavia) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Jaškin
Stav zápasu Slavia - Třinec 1:0

Dlouhý tlak vyústil v úvodní branku duelu. Vojtek si špatně pokryl tyčku a Michal Poletín se trefil takřka z nulového úhlu. Nepovedený start nového třineckého gólmana.
18:49
Vyloučen hráč Polanský (Třinec), 2 min. za držení protihráče
19:34
Pospíšil se natahoval po puku, který Vojtkovi utekl z brankoviště. Třinečtí beci nakonec ale kotouč ukořistili.
20:00
Slavia se odrazila od čtyřminutové přesilovky v úvodu třetiny a takřka po celou dobu hře dominovala. Z opakovaného tlaku nakonec v 19. minutě vytežila vedoucí branku. Postaral se o ní mladý útočník Poletín, který Vojtka zaskočil z pozice blízko rohu hřiště.
20:01
20:48
Slavia nevyužila krátkou přesilovku k výraznější převaze a Třinec nepotrápila. Naopak Polanský ještě nebezpečně pálil bekhendem.
21:45
Třinec nahazuje puky do třetiny a snaží se je agresivně dojíždět. Poměrně tak narušuje slávistickou rozehru.
22:13
Pražané ale nakonec překonali vysunutý útok soupeře a Endál z levého křídla najížděl na branku. Vojtek křižnou ránu schoval do lapačky.
22:34
Třinec znovu agresivně napadal a odnesl to slávistický bek Kuboš. U mantinelu ho po odehrání puku trefil Adamský, zdálo, že si ale počínal bez faulu.
22:34
Kuboš v předklonu odjíždí na střídačku, podpírá ho klubový lékař.
23:35
Peterek se postavil na pozici mezi kruhy a připravil se na střelu. Přihrávka přišla, mířil však hodně mimo.
24:34
Třinečtí pokračují v důrazné hře, Slavia však pokaždé dokáže z vlastní třetiny vyklouznout. Kopřiva zatím mnoho potíží neměl.
25:35
Bonk se za brankou rozhlédl a pěkně našel volného obránce Richtra. Ten zvolil vysokou ránu, proti které Kopřiva vyskočil a vyrazil do rohu.
26:16
Vojtek ramenem vytěsnil nebezpečný pokus Jelínka. Ten neváhal a střílel okamžitě po zisku puku.
26:45
Vyloučen hráč Richter (Třinec), 2 min. za hákování
27:04
Slávisté si trochu zkomplikovali rozehrávku a připravili se o mnoho vteřin početní výhody.
27:40
Třinec snadno odeslal kotouč za soupeřovu branku, Slavia posílá na led čertvou formaci.
28:08
A opět třinecký důraz u mantinelu. Tentokrát se na ledě svíjí Tomáš Pospíšil po zákroku Květoně.
28:08
Pospíšil však dopadl lépe než jeho spoluhráč Kuboš. Zvedl se sám a odjel na střídačku.
28:36
Trest týmu (Třinec), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Slavia si chvíli zahraje vylepšenou početní výhodu. Třinec špatně střídal.
28:51
Kadlec střílel v momentě, kdy se mu za zády zjevil vyloučený Richter. Slavia pokračuje v klasické přesilovce.
29:26
Vondrka (Slavia) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Svoboda T.
Stav zápasu Slavia - Třinec 2:0

Slavia dlouho držela soupeře pod tlakem a uspěla s dorážkami na brankovišti. Od modré pálil Roth, do puku ještě před Vojtkem klepl Svoboda, jako poslední však střílel Michal Vondrka.
31:01
Třinec se dnes zdá bezbranný. Adamského průnik Kopřiva snadno pokryl.
32:13
Povedené nahození Hudce proletělo těsně kolem tyče. Kopřiva si nebyl jistý, kam přesně kotouč mířil.
32:45
Vyloučen hráč Vondrka (Slavia), 2 min. za hru vysokou holí
Vondrka trefil do obličeje Radka Bonka, Třinec může snížit ztrátu v přesilovce.
33:23
Varaďovi se nepovedla střela. Dorazila sice ke Kopřivovi, jenže se zpožděním...
33:55
A Třinec neudržel útočné pásmo, Slavia může střídat.
34:45
A Slavia už je kompletní. Třinec k šanci nepustila, ošemetné situace vyřešila.
35:04
Ovšem krátce po vypršení Vondrkova trestu si do dobrého místa najel obránce Hudec! Zůstal nehlídaný na levém křídla a mířil mezi betony. Kopřiva se stačil včas přesunout.
35:24
Třinec navázal na převahu z početní výhody a nepouští Slavii k puku. O střelbu se snaží Růžička s Varaďou.
36:13
Jenže slávisté Třinci příliš prostoru nenechali. Střely tak buď obránci zblokovali, nebo ani nevznikly.
36:45
Podobně si vedli na druhé straně Vondrka s Endálem. Brankáři čekají na zákrok, hokejisté ale bojují spíše u mantinelu.
37:43
Za Kopřivu propadla rána Polanského a k puku měl nejblíž Varaďa. Obránce Roth ho ale uhlídal, a tak třinecký útočník na puk pouze spadl.
38:30
A obrovskou příležitost neproměnila ani Slavia. Jelínek vybruslil zpoza branky a získal místo pro Micku, který střílel skoro do prázdné branky. Puk netrefil ideálně, posunul ho pouze k Vojtkovi.
39:10
Slavia drží kotouč daleko od Kopřivy. Třinec neví, jak přejít střední pásmo.
40:00
Favorizovaný Třinec na Slavii stále nemůže vyzrát. Sráží ho častá oslabení a pevná soupeřova obrana. Ve druhé třetině navíc znovu inkasoval, tentokrát po přesilovkové dorážce Vondrky.
40:01
40:11
Květoň vlétl po vhazování před Kopřivu a namířil mu kotouč do lapačky.
40:36
Vondrka agresivně napadal za brankou a kotouč najednou vyklouzl před branku, kde napřahoval ke střele Endál. Vychytal ho Vojtek.
41:35
Mezihra plná dlouhých pasů skončila. Kopřiva schoval klouzající kotouč pod lapačku.
42:35
Hraje se daleko od Kopřivy. Třinci se vůbec nedaří vymyslet kombinaci, jež by ohrozila slávistické vedení.
43:26
Vyloučen hráč Polák (Třinec), 2+2 min. za hrubost
43:26
Vyloučen hráč Pospíšil (Slavia), 2 min. za hrubost
Rozhodčí vyhodnotili potyčku u mantinelu lépe pro Slavii. Bude hrát přesilovku.
44:00
Svobodův příklep od modré čáry zapadl do Vojtkovy lapačky.
44:22
Třinec na chvíli udržel kotouč v soupeřově třetině, v oslabení zatím nemá potíže.
44:51
Vyloučen hráč Micka (Slavia), 2 min. za hru vysokou holí
Micka za brankou nešťastně zasáhl Krajíčka do obličeje. Bude se hrát ve čtyřech.
45:12
Před Vondrkou se otevřel prostor, od mantinelu střílel těsně vedle.
45:30
Sklenář s Vondrkou se pohlednou kombinací propletli mezi třineckými obránci. Vojtek přízemní ránu zastavil.
45:57
Bonk vedle tyčky vracel puk do brankoviště. Kopřiva kotouč rychle našel a chytil ho.
46:09
Svoboda v přečíslení chytře mířil pod ruku Martina Vojtka. Ten ale kotouč nepropustil, udržel pevný postoj.
47:50
Třinec na chvíli zavřel Slavii v její třetině. Květoňova rána před Kopřivu neprošla, domácí obránci se vrhají do střel.
49:19
Třinec slaví branku, ale rozhodčí ji ještě budou kontrolovat u videa. Hosté totiž puk dotlačili možná do posunuté branky.
49:19
Rozhodčí gól neuznávají! Branka byla podle všeho nadzvednutá.
49:19
Verdikt spustil vlnu emocí, trenér Marek se dožadoval vysvětlení. Kontroverzní moment může ovlivnit celý zápas.
50:15
Třinec zakládá další útok za vlastní brankou. Snaží se tlačit do útoku, příliš času už mu nezbývá.
50:45
Vyloučen hráč Vašíček (Slavia), 2 min. za zdržování hry
Šance pro Třinec. Vašíček vyhodil kotouč do hlediště a odsedí si dvě minuty.
51:21
Vyloučen hráč Kadlec (Slavia), 2 min. za hru vysokou holí
Kadlec putuje na trestnou lavici za vysokou hůl po šarvátce před brankou. Třinec čeká více než minuta hry proti třem!
51:36
Tvrdá Růžičkova rána skončila u Kopřivy. Opět nevyrazil, bez problémů ukryl puk v náručí.
52:02
Kopřiva se roztáhl v brankovišti a Květoň ho nedokázal přehodit! Dlouho čekal, měl dost času. Trefil jen brankáře.
52:34
Květoň opět válčil v brankovišti. Puk klouzal kolem, Kopřiva ho neměl pod kontrolou. Znovu ale všechny dorážky zastavil.
52:45
Vašíček na ledě, Slavia už hraje ve čtyřech. Drtivý tlak přestála.
53:21
A přesilovka Třince je pryč. Slavia už nedovolila soupeři vypálit.
54:32
Třinec pokračuje v náporu. Spíše ale jen kolem mantinelů. O průnik se pokusil Krajíček, také neuspěl.
55:29
Svoboda T. (Slavia) vstřelil branku (7. gól v play-off) , asistence Kolařík
Stav zápasu Slavia - Třinec 3:0

Slavia oěpt ukázala svou sílu. Třinec tlačil, Růžičkova parta skórovala. Tomáš Svoboda zůstal v útoku proti třem soupeřům, krásně ale vystřelil a puk zamířil pod břevno.
56:05
Vyloučen hráč Poletín (Slavia), 2 min. za hrubost
56:06
Vyloučen hráč Varaďa (Třinec), 2 min. za hrubost
Po menší potyčce se bude hrát ve čtyřech.
57:04
Třinec kombinuje za vlastní brankou. Slavia hraje v pohodě a nenechá se zatlačit.
57:24
Micka zaútočil, puk znovu získal Třinec a míří na Kopřivu.
58:07
Už se hraje v plném počtu a Třinci dohasíná naděje. Kopřiva sleduje puk z velké dálky.
58:50
Vondrka ujel do brejku a zkoušel Vojtka prostřelit mezi betony. Třinecký gólman je sklapl k sobě, puk nepustil.
59:19
Aréna slaví, Třinec už se ani nesnaží útočit.
59:46
Endál (Slavia) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Třetina a Krenželok
Stav zápasu Slavia - Třinec 4:0

Lukáš Endál stvrdil výhru čtvrtým gólem. Přes obránce Richtra vystřelil a Vojtkova lapačka marně letěla za pukem.

18. 2. 2015 18:15Slavia–Třinec 2:1
11. 1. 2015 15:00Třinec–Slavia 5:2
25. 11. 2014 18:15Slavia–Třinec 2:6
12. 10. 2014 15:00Třinec–Slavia 4:0
28. 2. 2014 17:30Slavia–Třinec 2:3
5. 1. 2014 15:00Slavia–Třinec 1:4
22. 11. 2013 18:20Třinec–Slavia 5:2
6. 10. 2013 17:00Třinec–Slavia 3:2