Potemnělá třinecká hala očekává příchod obou finalistů. Hokejisté Vítkovic znovu musí vyhrát, pokud chtějí uchovat naději na titul. Doma se jim to povedlo v dramtickém 4. duelu, předtím třikrát prohráli a stav série je tak 3:1 pro Třinec.
0:01
0:26
Trest týmu (Třinec), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Třinečtí zmateně střídali a budou se muset bránit v oslabení.

Rozhodčí: Baluška (SVK) - Charvát (CZE), Kalivoda (CZE)

1:01
Hostům se zatím nevede, Třinec dvakrát sebral puk hned za modrou a vyhodil.
1:39
Růžička (Třinec) vstřelil branku (17. gól v play-off)
Stav zápasu Třinec - Vítkovice 1:0

Třinec dává gól v oslabení! Růžička vypíchl na modré puk Vosátkovi a ujížděl z levé strany na branku. Poslal střelu k protější tyčce, kotouč lehce škrtl o Málkův rukáv a zapadl do horního růžku.
2:12
Ovčačík (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Pohl
Stav zápasu Třinec - Vítkovice 1:1

Vítkovice bleskově kontrují v přesilovce! Pohl nahrál křížem přes celé pásmo Ovčačíkovi, který se na pravé straně opřel do puku a poslal ho bez přípravy do sítě. Ani jeden z brankářů si ještě nesáhl ve hře na puk a stav je 1:1.
2:58
Kohn ostře sestřelil Káňu na modré, vítkovický útočník se skácel k ledu a dlouho leží v krvavé louži. Na ledě je doktor i masér.
Káňa zamířil do kabin, na ledě se hodně diskutuje. Kohn bude zřejmě vyloučen na pět minut a do konce utkání.
2:58
Vyloučen hráč Kohn (Třinec), 5+20 min. za napadení
Kohn putuje do kabin, zákrok byl diskutabilní. Káňa se nedíval a měl hlavu dole, Kohn ho zasáhl ramenem, podle starých pravidel by to byl čistý hit. Útočník Třince však soupeře nejspíš trefil do hlavy. Původně přitom ani jeden rozhodčí neměl ruku nahoře, zdá se, že trestali spíš následek.
4:15
Vítkovicím se zatím v pětiminutové přesilovce vůbec nedaří.
5:06
Vítkovický přesilovkový zmar pokračuje, Punčochář přejel s pukem do ofsajdu, v němž byl Sýkora.
5:20
První přesilovkovou šanci měl Húževka, zblízka tečoval puk do Hamerlíka a Třinec vyhodil.
7:00
Třinec držel dlouho puk daleko od vlastní branky. Vítkovice se znovu dostaly do ofsajdu.
7:58
Pětiminutová přesilovka Vítkovic končí, přinelsa jen jeden náznak šance.
8:43
Vyloučen hráč Krajíček (Třinec), 2 min. za sekání
8:43
Vyloučen hráč Strapáč (Vítkovice), 2 min. za krosček
Bude se hrát 4 na 4.
10:43
Hra ve čtyřech svědčila Třinci. Do šance se dral Polák, ale Bartoň ho zastavil. Po něm se dostal k bekhendové střele Bonk. A do třetice mladík Orsava.
12:07
Polanský vyslal do slibné šance Poláka, ten se snažil protáhnout Málka. Gólman včas zasáhl betonem.
12:48
Třinec si vynutil ohromný tlak. Málek nakonec přikryl puk lapačkou po dvou střelách zblízka.
13:15
Vítkovice školácky nabídly puk do brejku Varaďovi. Ten najel do pásma a přes beka ostře vypálil. Trefil Málkovu lapačku.
13:44
Vyloučen hráč Trnka (Vítkovice), 2+2 min. za hru vysokou holí
Atakovanému Trnkovi vylétla hůl do obličeje Peterka. Třinec hraje poprvé přesilovku.
14:09
Vyloučen hráč Sýkora (Vítkovice), 2 min. za podražení
Sýkora podrazil na modré Květňě a Třinec bude hrát dvě minuty v pěti proti třem!
14:40
Domácí rozehráli kolotoč, ale Málek odolal, přikryl puk a po buly Vítkovice vyhodily.
15:30
Třinec znovu mačká vítkovicou trojici. Střílejí především obránci. Zíb pálil mimo, Hrabal do Málka.
15:44
Málek vyrazil střelu Květoně a další Hrabalův pokus bez přípravy.
16:09
Hosté po buly znovu vyhodili a jsou ve čtyřech.
16:44
Peterek přihrál o brankovou konstrukci Varaďovi, jeho rána ale letěla vedle. Třinci zbývá už jen minuta přesilovky.
17:44
Zíb naznačil střelu a místo toho našel u tyčky Květoně. Ten si však místo teče dlouho rovnal puk, až na něj popadali vítkovičtí hráči. Varaďa pak tečoval puk mimo. Hosté se ubránili a jsou v pěti.
18:02
Pohl se řítil na Semana, ten stačil jeho střelu tečovat mimo.
18:13
Květoň (Třinec) vstřelil branku (7. gól v play-off) , asistence Seman a Peterek
Stav zápasu Třinec - Vítkovice 2:1

Třinec jel do brejku tři na jednoho. Peterek nahrál do druhé vlny Semanovi, ten vracel puk zpět k tyčce. Do přihrávky vložil hůl vítkovický bek, ale kotouč se dostal pod nohy Květoňovi. Útočník si ho přikopl na hůl a poslal nad rameno Málka.
19:36
Obě obrany jsou pozorné, brankáři byli minutu bez práce. Až šikovný Peterek se uvolnil kličkou a otestoval Málkovu lapačku.
20:00
První třetina začala zostra, na gól Třince v oslabení odpověděl soupeř gólem v té samé přesilovce. Třinec pak nevyužil dlouhou přesilovku a z ní dvě minuty proti třem. V závěru třetiny však byl výrazně aktivnější a po zásluze vede.
20:01
20:01
Vyloučen hráč Ujčík (Vítkovice), ot 10 min. za nesportovní chování
Ujčík dostal za prostesty na konci třetiny osobní trest. Po návratu mu rozhodčí udělili za pokračující prostesty trest ve hře!
20:01
Vyloučen hráč Ujčík (Vítkovice), trest ve hře za nesportovní chování
Třinec tak bude hrát pětiminutovou přesilovku.
21:40
Třinec se usadil v pásmu. Hrabalova střela mířila vedle, Zíb pak naznačil ránu a objížděl dva hráče. Z pravého kruhu trefil Málkovu lapačku.
23:30
Vítkovice několikrát vyhodily. Květoňova bomba pak trefila Málka do ramena a puk se odrazil do ochranné sítě.
24:01
třinec měl tři šance. Nejprve zblízka Polák pálil do Málka, Růžička pak posílal žabku před branku, tam se odrazil od nohy vítkovického beka směrem do branky, ale Málek stačil zareagovat. Hrabalova střela pak trefila obránce.
25:00
Vítkovice se ubránily dlouhé přesilovce a drží hratelný stav 1:2.
25:43
Ostravané se osmělili a derou se dopředu. Třinecká defenziva však pracuje dobře a před branku nikoho nepustila.
26:43
Hrabal (Třinec) vstřelil branku (3. gól v play-off)
Stav zápasu Třinec - Vítkovice 3:1

Čtvrtý útok domácích zmáčkl soupeře a vedlo to až ke gólu. Vyhazovaný puk od Malíka zachytil na modré Hrabal, nahodil ho příklepem na branku, kde clonil Koudelka. Málkovi zapadl kotouč podél těla do sítě.
28:10
Třinec je při chuti. Po třetím gólu se tlačí dopředu a Málek je v neustálé permanenci. V komerční pauze musí vítkovičtí trenéři vymyslet, jak zpomalit nápor domácích.
28:42
Polanský se uvolnil krásnou stahovačkou a nahrával Orsavovi. Tomu v šanci zablokoval hůl jeden ze soupeřů.
29:43
Vítkovičtí přidali. Klimek se dostal do šance, bekhendem ohrozil Hamerlíka, který vyrazil puk.
30:14
Třinecký démon Růžička znovu zahrozil. Nejdřív vyslal ostrou střelu, ta letěla vedle. Puk se však odrazil od mantinelu zpět a Růžička z úhlu dorážel. Málek se dobře přesunul a show jednoho muže zastavil.
31:00
Vyloučen hráč Polák (Třinec), 2 min. za hrubost
Polák zbytečně fauloval, když si dělal prostor před brankou soupeře.
31:33
Huna projel do pásma a sám vystřelil. Hamerlík si však prostor u tyčky pohlídal.
32:00
Hostům se nevede, Třinec v oslabení už třikrát vyhodil a Hamerlík je v klidu mimo ohrožení.
33:00
Vítkovice přesilovku zpackaly. Nakonec se samy vytlačily z pásma a Hamerlíka vyjma Hunovy střely vůbec neohrozily.
33:28
Sražený puk po Strapáčově střele z otočky doklouzal až k Hamerlíkovi. Ten ho přikryl pod rukavici.
33:51
Dravý mladík Orsava se po krátkém tlaku hostů dostal do brejku. Kolem mantinelu projel k brance tak rychle, že z Malíka udělal statistu. Při forhendovém blafáku však nezvedl puk a Málek stačil zakončení vykopnout špičkou betonu.
34:32
Húževka se dral přeplněným pásmem k brance, nakonec vypálil bekhendem. Hamerlík šel do rozkleku a nenechal se překvapit.
35:18
Třinec měl velkou šanci zvýšit skóre. Adamský dostal puk a najížděl úplně sám na branku Vítkovic. vystřelil z dálky, Málek puk tečoval vedle.
36:40
Hosté se snaží tlačit dopřeu, ale Třinec je nepouští dál než do rohů nebo na modrou.
37:31
Hrňa (Třinec) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Zagrapan
Stav zápasu Třinec - Vítkovice 4:1

Vítkovice otevřely hru a Třinec toho využil ke smrtícímu brejku. V akci dvou na jednoho nahrál Zagrapan křížem Hrňovi a mladík se bez přípravy krásně trefil k tyčce.
38:45
Třinečtí fanoušci mohutně oslavují, jejich oblíbenci na ledě dominují a hlídají si jakýkoliv náznak akce soupeře. Přesto se Ostravanům povedlo zahrozit, Burger clonil při Trnkově střele. Nakonec však naletěl do branky jen on.
40:00
Ve druhé třetině ovládl Třinec hru a hlavně střílel góly. K titulu mu tak chybí jen jediná třetina.
40:01
41:02
Káňa se vrátil do hry a hned na začátku třetí třetiny měl libnou šanci. Malíkova střela se odrazila od Hamerlíka do vzduchu. Káňa puk trefil, ale mířil těsně nad.
43:03
Třinecký Růžička se dostal do šance. Puk však v tísni netrefil přesně.
43:46
Hosté se snaží útočit, ale nemají mnoho klidu. Naposledy jim tak dlouho trvalo vyklidit pásmo při postavenímimo hru, až ho sudí odpískal.
44:15
Po Káňově akci se dostal ke střele Ovčačík, ale nemířil přesně.
45:20
Hezký hokejový moment: Klimek stahovačkou za sebe nechal puk Malíkovi, ten okamžitě vystřelil. Hamerlík střelu lapil, efektně protáhl ruku a posadil se na zem.
45:25
Vyloučen hráč Bonk (Třinec), 2 min. za hákování
Vítkovice budou hrát přesilovku.
46:11
Hosté se nemohou dostat do tlaku, hraje se spíš nahoru dolů. Káňa se ovšem dostal k pěkné střele, Hamerlík ji vyrazil ramenem.
47:25
Ostravané možnost snížit v přesilovce nevyužili, Třinec je v pěti.
48:47
Peterek s Adamským mohli jet do brejku, ale na modré jim uskočil puk.
49:31
Vyloučen hráč Ficenc (Vítkovice), 2 min. za podražení
Přesilovku si zahraje Třinec.
50:11
Třinec zamkl soupeře, po krásné kombinaci pálil Bonk, ale Málek si poradil.
51:16
Peterek (Třinec) vstřelil branku (5. gól v play-off) , asistence Krajíček
Stav zápasu Třinec - Vítkovice 5:1

Obránce Krajíček poslal od modré krásný křížný pas Peterkovi. Te se u tyčky otočil, naznačil přihrávku a místo ní vystřelil nad Málkovo rameno.
52:34
Vítkovice se snaží útočit, Húževka tečoval nahození od modré těsně vedle.
53:09
Káňa dostal puk na hranici brankoviště a snažil se zasunout ho nad Hamerlíka. Ten si prostor u tyčky pohlídal.
54:30
Z ochozů se poprvé ozvalo skandování: Mistři, mistři! Teď už se domácí fanoušci nejspíš nebojí, že by to zakřikli.
55:41
Na ledě se objevil i vítkovický třináctý útočník Kucsera. Jeho akce však brzy skončila u mantinelu.
56:00
Diváci vstávají, Třinec je čtyři minuty od historicky prvního titulu. Vítkovice už zřejmě síly na zvrat nenajdou.
56:37
Domácí hokejisté se už začínají na střídačce plácat po ramenou a objímat. Třinec kontroluje hru a nepouští soupeře do větších akcí.
58:00
Vítkovice drží puk, ale Třinec jen pohodlně vyhazuje do středního pásma. K triumfu chybí Slezanům jen dvě minuty.
59:10
Jedna z posledních akcí sezony: Huna s Punčochářem zatáhli puk do rohu, ale hosté ho odtamtud ne a ne vydolovat.