Na jihu Čech se všechno chystá na střet jednoho z nejlepších celků nového ročníku s posledním mužstvem extraligy. Budějovičtí hostí Boleslav po vynikající sérii šesti výher, v níž z možného maxima 18 bodů vytěžili 17. V neděli však doma nečekaně podlehli Litvínovu.
Reputaci před domácími diváky si tak Jihočeši budou chtít spravit proti Mladé Boleslavi. Poslední tým tabulky dohání Karlovy Vary, které mu odskočily na tříbodový rozdíl. Boleslav však má na Vary dva zápasy k dobru - včetně toho dnešního.
V pátečním prvním vzájemném zápase obou celků v sezoně uspěli v Boleslavi hokejisté Budějovic 5:2.

Rozhodčí: Minář (CZE), Šindler (CZE) - Bejček (CZE), Jindra (CZE)
Počet diváků: 3 852

0:01
0:25
Kotalík (Č. Budějovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Kranjc
Stav zápasu Č. Budějovice - Ml. Boleslav 1:0

Střelec dostal nahrávku do jízdy a proti brance hostů jl sám. Sólo bezpečně proměnil.
0:55
Langhammer (Č. Budějovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Gulaš
Stav zápasu Č. Budějovice - Ml. Boleslav 2:0

Budějovický úvod snů: ještě v první minutě přidávají domácí druhý gól. Gulaš objel branku a nahrál volnému Langhammerovi.
4:50
Langhammerův útok zavřel hosty a tři střely po sobě z prostoru před brankou byly gólové.
5:56
Vyloučen hráč Tomas (Ml. Boleslav), 2 min. za sekání
7:56
Hosté oslabní přečkali. Spíš domácí zastavilo. Předtím měli jednu šanci za druhou a střely jen pršely.
10:28
Hosté hru vyrovnali, ale ke střelbě se zatím moc nedostali. Hraje se od branky k brance, gólmani se pozorně dívají.
12:40
Po nepřesném pokusu od modré se puk odrazil od zadního mantinelu a snášel se k Valentovi, který jej chytil do lapačky. Těžko říct, zda se bude počítat jeho další zásah.
12:55
Balaštík si odstavil beka a střílel zblízka bekhendem. Vytáhl puk zblízka až na horní tyčku.
15:45
Balaštík (Ml. Boleslav) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Výborný
Stav zápasu Č. Budějovice - Ml. Boleslav 2:1

Brankář Kovář klečel a zřejmě si myslel, že má puk pod sebou. Ale hosté kotouč vyšťourali a Balaštík se přece jen trefil. Divákům v kotli za brankou se to moc nezdálo a hučeli.
18:23
Další střela Balaštíka, tentokrát zleva. Kovář puk chytil.
20:00
20:00
Kovářovi nakonec napočítali 13 zásahů. Hübl měl jeden, Valent sedm. Utkání není rozhodnuté. Ke konci první třetiny byli hosté po gólu Balaštíka aktivnější.
20:01
21:10
Langhammer střílel zprava, Podlešák zleva. Valent si poradil.
21:55
Střelu Červeného od modré chytil Valnt do lapačky.
22:48
Balaštík se po chybě domácích na útočné modré dostal do podobného sóla jako Kotalík v úvodu. Kovář však střelu Balaštíka nad ledem zneškodnil.
23:37
Další střelu na Kováře vyslal Mozík. Kovář puk vyrazil a dorážku chytil.
24:57
Mertl hledal zpoza branky beka Kolarze. Do akce se vložil Valent a přihrávku zachytil.
25:59
Mozík je aktivní, znovu střílel od modré. Kovář puk chytil.
27:05
Další střela na Kováře od modré přiletěla z levé strany.
27:50
Pokus Výborného z kruhu Kovář vyrazil betonem. Další střela Balaštíka šla do boční síťky.
29:41
Zakázané uvolnění domácích. I oni měli několik pokusů. Zvlášť Langhammer s Podlešákem jsou vidět. Ale střely létaly mimo branku Valenta.
30:33
Vyloučen hráč Demel (Ml. Boleslav), 2 min. za nedovolené bránění
Před svojí brankou sundal Kuchejdu.
30:54
Květoň (Č. Budějovice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Kotalík
Stav zápasu Č. Budějovice - Ml. Boleslav 3:1

Květoň procpal zblízka bkhendem puk po ledě mezi betony Valenta za jeho záda. Kotalík šikovně kotouč přikryl a pak přihrával.
31:53
Květoň (Č. Budějovice) vstřelil branku (8. gól v sezóně)
Stav zápasu Č. Budějovice - Ml. Boleslav 4:1

Květoně diváci zrovna oslavovali. Jako by jim chtěl poděkovat. Zachytil vyhozený puk a tentokrát ukázal, že umí i tvrdě vypálit. Poslal puk nad lapačku Valenta.
33:03
Vrbatovu střelu z kruhu Kovář vyrazil.
34:09
První střelu Tomase srazil Kovář za svoji branku do rohu. Druhou po chvíli chytil.
35:22
Tentokrát zachytil rozehrávku v útočném pásmu Kuchejda a vystřelil. Valent puk na těle ztlumil a chytil.
35:55
Vyloučen hráč Pšurný (Č. Budějovice), 2 min. za hru vysokou holí
Bylo to v souboji, ve kterém Pšurný sám sotva zůstal na bruslích.
35:55
37:55
Ne že by hosté přesilovku sehráli špatně. Ale jedna a půl střely na Kováře nestačily.
39:35
Po střele Vrbaty do Kováře najel Goertzen. Povalil ho a ani nebyl moc bit. Domácí beci ho napomenuli.
40:00
40:00
Zásahy Kovář 13, celkem 26, Valent 9, celkem 16. Byla to třetina hostů. Jejich aktivita však skončila na brankáři Kovářovi. Valent tak úspěšný nebyl. Květoň ho dvakrát dostal.
40:01
41:50
Další pokus Balaštíka nebyl prudký. Spíš to byla snaha nachytat Kováře. Nedal se.
43:09
Bahenský pálil z kruhu, Kovář puk srazil za branku. Bahenský měl už dříve také několik pokusů. Patří k lepším hráčům hostů.
Stav zápasu Č. Budějovice - Ml. Boleslav 4:2

Tak chladnokrevný bkhendový blafák může předvést jen mazák. Výborný nebyl obsazený a zneužil toho. Potáhl puk, nechal Kováře jít na led přehodil ho jako kdyby si zkoušel žabku na rybníku.
47:21
Podlešák našel mezi kruhy Gulaše, který se do puku opřel. Valenta neprostřelil, ale gólman hostů měl dost a vyžádal si krátkou přestávku. Už se hraje.
48:22
Vydarený předvedl pěknou akci. Projel až na útočnou modrou a opřel se do puku. Byla to prudká rána, ale Valent si na ni v rozkleku s lapačkou smlsnul.
51:12
Kvedlá se s pukem, jezdí sem a tam, ale šance nejsou. Střelba vázne. I atmosféra v hale je vyjma kotle domácích povadlá.
51:20
Vyloučen hráč Mikulík (Ml. Boleslav), 2 min. za hákování
Mikulík krásně uvolnil Davida Výborného před jeho gólem. Teď je to horší.
53:20
Aktivita domácích narostla, ale střelba chybí. S hvizdem polal Žabka na led u mantinelu Langhammera a může být rád, že nedostal také dvě minuty. Pět na pět.
54:17
Martynek poslal na své obranné modré Mikulíka na led a sám přišel o přilbu. Mikulík se těžko zvedal. Trestat se nebude.
54:50
Vhazovalo se několikrát v obranném pásmu domácích, ale znovu se hosté ke střelbě moc nedostali. Domácí si vedení hlídají.
55:07
Vyloučen hráč Gulaš (Č. Budějovice), 2 min. za zdržování hry
56:08
Hledá se Baštík. Hosté by ještě mohli zápas zdramatizovat. Ale střela Balaštíka tentokrát o dost minula branku.
57:05
Hosté snahu přehnali a při střídání hráli v šesti. Budou pykat.
57:05
Vyloučen hráč Demel (Ml. Boleslav), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Už pykají.
57:07
Gulaš se vrátil. Přesilovka domácích napovídá, že drama asi odpadne. Hala se dala do oslav.
58:56
Protiútok Mikulíka a jeho střela z kruhu, kterou Kovář chytil. Hosté si vzali oddechový čas.
59:05
Balaštík byl na beku. Hraje se pět na pět. Domácí zatím nedovolili power play hostů.