Hezký podvečer z Liberce. Vítejte u podrobné on-line reportáže z duelu 10. kola extraligy. Domácí tým vyzve pražská Slavia.
Střetli se spolu v posledním play-off a hokejisté Slavie ve čtvrtfinále překvapivě zvítězili. I dnes je mírným favoritem pátý tým tabulky Liberec, jenže na sešívané se mu v posledních letech nedaří. V souboji trenérských kolegů Kalouse a Růžička se častěji raduje hlavní kouč Slavie.
Přestože je neděle a přestože se liberecké výsledky na domácím ledě zlepšily, návštěva v Tipsport areně bude zřejmě opět podprůměrná.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Homola (CZE) - Bádal (CZE), Kis (CZE)
Počet diváků: 5 527

0:01
0:45
První vteřiny zápasu přinesly pár nepovedených přihrávek, několik zkušebních průniků. Zatím se čeká na první střelu zápasu.
1:01
Na ledě se prostřídaly už všechny formace a žádná se ani nepřiblížila brance. Nejnapínavějším momentem úvodních sekund se tak stalo zakázané uvolnění.
1:39
Vyloučen hráč Moravec (Liberec), 2 min. za sekání
2:01
Kuboš dvakrát nahodil kotouč na branku, ale Vošvrda nemusel být nervózní. Pokus byly slabé a nikdo je netečoval.
2:45
Liberec vyhodil puk, slavisté jsou zatím v přesilovce hodně slabí.
3:01
Až teď trošku zručněji vypálil Růžička. Vošvrda si kotouč pohlídal, chytil ho do rukavice a podržel.
3:12
Vyloučen hráč Kalus (Slavia), 2 min. za sekání
Bude se hrát ve čtyřech.
3:34
Micka (Slavia) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Doležal
Stav zápasu Liberec - Slavia 0:1

Nenápadná střela končí v liberecké síti. Vošvrda zřejmě špatně viděl na střelce, protože jeho zákrok proti přízemní ráně švihem z hole Tomáše Micky vůbec nebyl vzorový. Gólman se složil do rozkleku a puk mu prolétl mezi betony.
4:12
Liberec zahájil zkrácenou početní výhodu. Dvěma střely ohrozil Kopřivu, který si při zákrocích počínal jistě.
5:12
Kalus skočil na led, Slavia hraje v plném počtu.
5:35
Bárta (Liberec) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Vak
Stav zápasu Liberec - Slavia 1:1

Liberci se povedlo rychle vyrovnat. Zatlačil hru před Kopřivovu branku, kde čekali Vak s Bártou. Druhý z nich si kličkou položil Kopřivu a vstřelil už svůj pátý gól v sezoně.
6:16
Na rychlou libereckou souhru ani Kopřiva nereagoval. Přihrávka prolétla na hůl Duška, který z voleje pálil těsně vedle.
7:01
První liberecký útok vysunul forčekink a Slavii se vůbec nedaří rozehrát.
7:32
Liberečtí za pár okamžiků zaslouženě získali puk a Bartovič mířil z křídla na branku. Nestačil ale vystřelit ani přihrát.
8:28
Po nadějném útoku prohrál Špaček souboj u mantinelu a Slavia ukořistila kotouč. V útoku však zatím nic nepředvedla, když nepočítáme Mickovo nahození, které zapadlo do branky.
9:45
Slavii se vůbec nedaří prorazit libereckou obranu. Domácí beci výborně pozičně brání.
10:30
Bartovičova ostrá rána zaduněla o zadní tvrzené sklo, předtím proletěla nad horní tyčí.
11:29
Hertl chytrou přihrávkou našel rozjetého Kůrku, jehož následná rána mířila mimo. Za pár sekund vybojoval puk zpět, k další střele se už ale neprobil.
12:10
Slavia se usadila před Vošvrdou a několika přihrávkami dostala domácí pod tlak. Pak ale puk uvízl u mantinelu a už se nepokračovalo.
12:34
Myslel to výborně, Tomica se snažil obstřelit chumel hráčů před brankou. Při svém pokusu ovšem obstřelil i Vošvrdovu klec.
13:21
Utkání se zatím nehraje v kdovíjakém tempu. Oba týmy se pečlivě vracejí do obrany a nepouští soupeře do přečíslení.
14:19
Nedvědova rána skončila na betonech Miloslava Kopřivy. Puk se odrazil a získali ho hosté.
15:07
Po souboji u mantinelu se na led zhroutil obránce Moravec. Na led vběhl liberecký lékař Dušan Morman a odvedl pochroumaného hokejistu do kabiny.
16:14
Tribuny pískají, v souboji u střídaček se totiž střetli Tomáš Urban a Petr Jelínek. Rozhodčí vylučovat nebudou.
17:34
Brankáři moc práce nemají. Většina souvislejších kombinací končí ve středním pásmu.
17:50
Vyloučen hráč Kůrka (Slavia), 2 min. za sekání
17:56
Okamžitě po vhazování spadl liberecký Kudrna a s rukama na obličeji odjel na střídačku, rozhodčí se teď radí nad možným trestem.
17:56
Po zhruba minutové poradě se Homola s Fraňem rozhodli nevylučovat, nedovolený zákrok neviděli.
18:26
Nadějnou libereckou rozehrávku početní výhody zastavil těsný ofsajd, ve kterém byl Darrell Hay.
19:00
Holubova střela od modré čáry letěla hodně mimo, Slavia pak vyhodila puk z vlastní třetiny.
19:30
Další úspěšný odpal hokejistů v sešívaných dresech.
20:00
Střely na branku: Liberec 6 - Slavia 7.
První třetina sice nenabídla příliš pohledný hokej, zato však padly hned dvě branky. Nejprve prošla do sítě rána z nouze Tomáš Micky, hned za dvě minuty zase vyrovnal liberecký střelec úvodu sezony Michal Bárta.
20:01
20:13
Vyloučen hráč Šulc (Slavia), 2 min. za podražení
Po faulu na Nedvěda si Liberec zahraje přesilovku.
20:27
Vyloučen hráč Doležal (Slavia), 2 min. za sekání
Doležal vysekl Kudrnovi hůl a doplní Šulce na trestné lavici. Liberec čeká dlouhá přesilovka v pěti proti třem.
20:55
Nedvěd si v pozici falešného bek sjel pro střelu a trefil Kopřivu. Následně z mezikruží minul Kudrna.
21:09
Bárta (Liberec) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Nedvěd
Stav zápasu Liberec - Slavia 2:1

Liberečtí našli letos nového střelce. Michal Bárta se znovu prosadil, tentokrát ve vylepšené přesilovce po krátké přihrávce Nedvěda.
21:26
Bartovič (Liberec) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Nedvěd
Stav zápasu Liberec - Slavia 3:1

A Liberec využil i zbytek klasické přesilovky. Po vhazování se k brance rozjel Nedvěd připravil kotouč před otevřenou branku Milanu Bartovičovi. Slovenský útočník nezaváhal.
21:51
Vyloučen hráč Čakajík (Liberec), 2 min. za držení protihráče
22:31
Kůrka střílel z křídla na Vošvrdu. Liberecký gólman položil na led beton a puk vyrazil.
23:30
Slavia je v přesilovce bezradná. Přihrává si ve vlastní třetině a neví, kudy proniknout před Vošvrdu.
23:51
Čakajík je na ledě, Liberec se v oslabení snadno ubránil.
24:30
Podivný odraz o mantinelu málem zavařil brankáři Vošvrdovi. Za pukem se hnal Micka, jenže vysoký útočník zrovna nepatří mezi největší rychlíky, takže mu kotouč ujel.
25:01
Čermák z ostrého úhlu chtěl zaskočit Vošvrdu. Liberecký gólman se nedal a puk zastavil.
25:56
Kůrka dnes pálí na bránu, co může. Stejně jako v 26. minutě však jeho rány často míjí svůj cíl.
27:15
Puk se vyhnul několika tělům a po střele Vladímira Rotha zaplachtil do Vošvrdovy lapačky.
28:00
Slavisté zamkli soupeře v jeho pásmu a několikrát doráželi v těsné blízkosti branky. Nejblíže ke gólové ráně měl útočník Kalus.
28:50
Vakovi se před brankou nabízel spoluhráč, liberecký útočník však raději střílel. Trefil pouze Kopřivu.
30:07
Liberečtí tlačili kotouč do branky i přes Kopřivův odpor. Brankář Slavie nápor ustál.
31:14
Před brankami se příliš nehraje. Zápas stále nedostal větší spád.
32:01
Teď to ale hokejisté na obou stranách vyvrátili. Čakajík střílel na bližší tyč, z podobné pozice na druhé straně pak pálil Hertl. Oba přestřelili.
32:40
Nejaktivnější slavistický útočník Kůrka se ocitl v další slušné příležitosti. Před položeným Vošvrdou si ale špatně zpracoval puk, a tak ani nevystřelil.
33:23
Slavisté v soubojích u mantinelu přiostřili, ale nic platné jim to není. Liberečtí protáhli kotouč do útočné třetiny a Vantuch vypálil na Kopřivu.
34:12
Růžičkův pokus zblokoval obránce, Vošvrda zůstal bez práce.
35:10
Slavia nahazuje do útočné třetiny, Liberec vyváží kotouče. Obraz hry se moc nemění.
35:50
Dříve býval kanonýrem, co dnes ale ještě může zahodit? Tomáš Kůrka stál před poloprázdnou brankou a přesný pas namířil rovnou do gólmana Vošvrdy, který se vůbec nestihl přemístit k tyči.
36:07
Vyloučen hráč Špaček (Liberec), 2 min. za podražení
37:02
Svoboda T. (Slavia) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Růžička a Roth
Stav zápasu Liberec - Slavia 3:2

Liberecká čtyřka neustálá drtivý tlak a podlehla. Po několika hrozbách udeřil Tomáš Svoboda, který ranou z první trefil místo pod Vošvrdovou vyrážečkou.
37:34
Prudkou ránu Lukáše Dernera schoval Kopřiva do lapačky. Vypadalo to snadně, jako kdyby sebral ze vzduchu pěnový míček. Přitom kotouč se na něj řítil ohromnou rychlostí.
38:08
Po souhře s Nedvědem se sám před Kopřivou objevil Bartovič. Kopřiva mu ale nedaroval moc času. Rychle vyrazil vpřed a vykryl volné mezery.
39:32
Slavia v posledních minutách lépe bruslí, vyhrává osobní souboje. Liberečtí musí těsné vedení pečlivě bránit.
39:56
Vyloučen hráč Bartovič (Liberec), 2 min. za zdržování hry
Bartovič v posledních sekundách třetiny vyhodil kotouč mimo hřiště.
40:00
Střely na branku po 2. třetině: Liberec 19 - Slavia 20.
Ve druhé třetině se hrál o trochu svižnější hokej, branky ale padaly pouze v početních výhodách. Nejprve využil přesilovku pět na tři Bárta a pak ve zbytku slávistického trestu skóroval Bartovič. Slavia krátce před přestávkou snížila díky brance Svobody.
40:01
40:16
Sice v oslabení, přesto Liberečtí vlétli do třetiny ofenzivní smrští. Výtisk napřáhl na modré a po jeho příklepu narazil puk do horní tyče.
41:23
Slavii se přesilovka vůbec nevede. Kotouč hledají v rozích, přihrávky míjí nastavené hole.
41:56
Bartovič si odpykal trest, Liberc už hraje kompletní.
42:30
Kudrna se pokoušel najít díru v Kopřivově betonu a prostrčit jí puk. Nepovedlo se mu to.
42:59
Do hlediště nakonec dorazilo solidních 5527 diváků, na tuto sezony velmi vysoký počet.
43:54
Liberec si dlouho držel kotouč na hokejkách, střeleckou pozici si ovšem nevytvořil.
45:01
Hertl vyslal takovou žabku na Vošvrdu, liberecký brankář rozehrál puk do protiútoku.
45:15
Ten vedl Milan Bartovič. Na levé straně mu obrana nechala hodně místa, Kopřiva však jeho střelu švihem pod horní tyčku zneškondil.
46:21
Vak si držel protihráče na zádech a objížděl branku. Najel ale mezi slávisty a ti mu nakonec kotouč odebrali.
47:14
Vyloučen hráč Derner (Liberec), 2 min. za držení protihráče
47:35
Nádherný průnik libereckého veterána Nedvěda. Získal kotouč na vlastní modré čáře a i v takřka čtyřiceti letech zrychlil tak, že přebruslil obránce a vypracoval si gólovou šanci. Kopřiva výborně zasáhl lapačkou.
48:46
A ještě větší možnost skórovat v oslabení měl obránce Čakajík. V samostatném úniku ukázal, že zakončení nepatří mezi jeho nejsilnější stránky, a Kopřiva ho v pohodě vybruslil.
49:14
Derner na ledě, Liberec oslabení zvládl excelentně a ještě mohl dvakrát skórovat.
50:20
Zblízka proti Vošvrdovi neuspěl Kalus, puk se pak objevil v brankovišti, ale nikdo z hostů ho do branky nedoklepl.
51:13
Klidnější pasáž hry. Liberec se tolik nehrne do útoku a soustředí se na defenzivu.
52:45
Nahození od modré čáry liberečtí hokejisté zblokovali, k odrazu se pak nedostal Tomáš Kůrka.
53:42
Bárta chtěl individuálně projít soupeřovou obranou, zle však narazil. Tři hráči ho sevřeli jako do lisu.
55:01
Výtisk zkusil vystřelit od modré, ale puk mu správně nesedl na hokejku.
55:30
Hertl (Slavia) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Roth a Sklenář
Stav zápasu Liberec - Slavia 3:3

U levé Vošvrdovy tyče zůstali volní hned dva slávisté, a Tomáš Hertl tak v pohodě usměrnil do sítě nahození obránce Rotha. Slavia pár minut před koncem třetí třetiny dorovnala dlouho nepříznivý stav.
57:10
Vantuch přebruslil celou útočnou třetinu a z úhlu posílal kotouč do brankoviště. Kotouč projel bez na opačnou strnau, kde si ho Vantuch zase vyzvedl.
58:00
Ĺiberečtí před brankou přečíslili soupeře. Nedvěd střílel pod horní tyčku, kousek od něj se mu ještě nabízel Kudrna.
59:12
Domácí se nedohodli ve středním pásmu. Špatně si přihráli a slávisté jim puk vypíchli.
60:00
Střely na branku po třetí třetině: Liberec 27 - Slavia 26.
60:01
60:34
Obdivuhodný průnik obránce Dernera. Defenzivní bek naznačil střelu, potáhl si kotouč kolem padajícího obránce a chystal se bekhendem zakončit. Už ale své obraty neustál a padl na led.
61:45
Mohl rozhodnout jiný liberecký obránce. Darrell Hay si sjel pro odražený puk a z vynikající pozice pálil na branku. Trefil Kopřivu do betonu.
62:08
Liberecký trenér Kalous si vybral oddechový čas.
62:30
Zdálky střílel Doležal, Vošvrda v rozkleku zasáhl.
63:15
A zase Tomáš Kůrka. Na Vošvrdu najížděl prakticky sám, mířil mu na vyrážečku. Liberecký brankář ale včas zasáhl a udržel svůj tým ve hře.
64:02
Před Kopřivou zakončoval pěknou souhru Liberce obránce Trončinský. Nepovedlo se mu však zvednou puk, a tak narazil jen do položeného brankáře.
65:00
Celkový počet střel: Liberec 30 - Slavia 29.
0:0
Bárta (Liberec) nájezd neproměnil
Bárta najel proti Kopřivovi a vystřelil do betonu. Špatné zakončení.
0:0
Svoboda T. (Slavia) nájezd neproměnil
Svoboda si vedl podobně. Vošvrda zůstal stát na čáře a střelu vyrazil.
1:0
Nedvěd (Liberec) nájezd proměnil (5 gól v sezóně)
Se štěstím, ale Petr Nedvěd jako první proměnil nájezd. Puk vypadl Kopřivovi z lapačky.
1:0
Kalus (Slavia) nájezd neproměnil
Kalus najížděl pomalu a poté minul branku.
1:0
Urban T. (Liberec) nájezd neproměnil
Kopřiva Tomáš Urbana v pohodě vybruslil. Útočník neměl kam střílet.
1:0
Růžička (Slavia) nájezd neproměnil
Růžička předvedl nejlepší zakončení, ale také Vošvrdu nepřekonal. Brankář výborně zakročil lapačkou.

25. 1. 2015 15:00Liberec–Slavia 1:3
2. 1. 2015 18:15Slavia–Liberec 1:2
23. 10. 2014 18:00Liberec–Slavia 4:1
14. 9. 2014 17:00Slavia–Liberec 3:2
14. 1. 2014 18:15Slavia–Liberec 5:6
30. 12. 2013 18:00Liberec–Slavia 3:2
26. 11. 2013 18:15Slavia–Liberec 3:4
1. 10. 2013 18:20Liberec–Slavia 2:1