Hezký den ze Zlína, kam přijely České Budějovice. V předchozích třech zápasech vždy dominovali Jihočeši. Doma vyhráli 4:0 a 3:2, venku 3:2.
Oba týmy výsledkově tápou. Zlín už pětkrát v řadě nedokázal vyhrál za tři body, Budějovice dokonce osmkrát.
Zlínu jde o přímý postup do čtvrtfinále, Budějovice zase usilují o čtvrté místo.

Rozhodčí: Blecha (CZE), Polák (CZE) - Bryška (CZE), Novák (CZE)

Stav zápasu Zlín - Č. Budějovice 1:0

Veselý dostal přihrávku na útočnou modrou za obranu, najel si ke Kovářovi a zamířil přesně k tyčce.
2:55
Fořt z rohu hledal dvojici Holík, Köhler, která stála před brankou, ale přihrál nepřesně.
3:51
Čajánek uvolnil na pravém kruhu Důrase, ale tomu střela nesedla. Puk mu sjel z hole.
4:44
Tesařík od bočního mantinelu nepochopitelně rozehrál přímo na Mertla, který byl volný mezi kruhy. Hostující forvard okamžitě vystřelil, Sedláček chytil.
4:51
Hosté dali gól, ale až poté, co rozhodčí přerušil hru kvůli tomu, že byli v brankovišti.
5:16
Holík pálil z levého kruhu těsně vedle. V hledišti to jen zahučelo.
5:25
Do kontru se dostal Martynek. Vystřelil od levého mantinelu rovnou do Sedláčka.
6:38
Míkova střela od modré nadělala Kovářovi problémy.
7:24
Linhart chyboval v rozehrávce, tentokrát to nevyužil Gulaš. Na Sedláčka zkusil blafák, ale domácí gólman parádně betonem vyrazil.
7:48
Vyloučen hráč Veselý (Zlín), 2 min. za hákování
8:48
Hosté téměř minutu kombinovali v útočném pásmu, Sedláček přesto nemusel zasahovat.
9:48
Veselý je na ledě, domácí se hravě ubránili.
11:49
Vlachova formace se na dlouho usadila v útočném pásmu, ale ke střelu se nedostal a nevynutila si ani faul.
12:53
Květoň střílel z levého křídla do Sedláčka.
13:25
Vyloučen hráč Kolarz (Č. Budějovice), 2 min. za hákování
15:25
Čajánkův útok strávil téměř celé dvě minuty v útočném pásmu, ale hosté odolali. Proti Kovářovi neuspěl zblízka Důras, ani zdálky Zámorský.
18:01
Šimánek si najel před branku, ale nezpracoval Martynkovu nahrávku z levé strany.
20:00
Zásahy brankářů: Sedláček 9 - Kovář 5
Po vyrovnané první třetině má Zlín navrch díky rychlému gólu.
20:01
20:41
Leška od zadního mantinelu nahrával volnému Köhlerovi, ale puk se zastavil o brankovou konstrukci.
21:10
Důras v rychlé akci přebruslil obránce a dostal se k zakončení. Ale byl v úhlu a střílel backhandem do Kovářovy masky.

24:32
Budějovice hrozí od modré, ovšem Sedláček si poradil se střelami Kranjce i Vydareného.
24:57
Čajánek je na ledě.
26:34
Vyloučen hráč Červený (Č. Budějovice), 2 min. za napadení
26:49
Leška zůstal před ležícím Kovářem, ale nedokázal puk zvednout.
27:39
Zlín při vlastní přesilovce zahrál zakázané uvolnění.
28:34
Budějovice jsou kompletní.
29:51
Domácí dvakrát promarnili dobré šance, vždy stříleli nepřesně. Nejprve z mezikruží Linhart, pak zblízka Čech.
30:48
Kovář dvakrát podržel hosty. Nejprve zbrzdil střelu Lešky, který byl volný před ním, pak si poradil i s Köhlerovou střelou.
32:11
Šimánek zkoušel štěstí od modré, jeho vysokou střelu chytil Sedláček do náruče.
35:47
Při akci dva na jednoho trefil Kuchejda tyčku.
36:42
Šimánkova střela od bočního mantinelu nemohla Sedláčka překvapit, ale jen potvrdila trend posledních minut. Hosté jsou výrazně aktivnější.
37:35
Vyloučen hráč Kranjc (Č. Budějovice), 2 min. za držení protihráče
38:40
Zlín se dál trápí, ani se nedokáže usadit v útočném pásmu.
39:35
Hosté se ubránili, v největší šanci Zlína neuspěl Čajánek s dorážkou.
40:00
Zásahy brankářů ve 2. třetině: Sedláček 10 - Kovář 8
Druhá třetina moc krásy nepřinesla. Hosté byli aktivnější, takže průběžná remiza odpovídá obrazu hry.
40:01
41:07
Zpoza obránce střílel Květoň. Sedláček nejprve nevěděl, kde má puk, ale pak ho objevil pod sebou a přikryl ho.
41:56
Zlínský trenér Vlach stáhl sestavu na tři formace.
42:25
Čajánek střílel z pravé strany do Kovářových betonů.
42:41
Vyloučen hráč Červený (Č. Budějovice), 2 min. za hru vysokou holí
43:20
Hamrlík střílel od modré do Kováře.
44:24
Čajánek pálil z první od modré opět jen do Kováře.
44:21
Vyloučen hráč Řezníček (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
44:41
Začíná přesilovka Budějovic.
46:21
Zlín je kompletní, ani Budějovice nepředvádějí v přesilovkách nic světoborného.
46:56
Nedůrazná střela Melenovského z pravé strany nemohla Kováře ani postrašit.
48:19
Vyloučen hráč Němeček (Č. Budějovice), 2 min. za nedovolené bránění
50:02
Další bídná přesilovka Zlína a v ní další zakázané uvolnění. Diváci jsou naštvaní a pískají.
50:19
Hosté jsou v pěti.
51:01
Po Vlachově nahrávce byl Melenovský sám před ležícím Kovářem, ale blafák zakončil nepřesně.
52:08
Při akci dva na jednoho Holík podklouzl, přesto zakončil, ale trefil jen Kováře.
55:03
Z levého křídla nepřesně zakončoval Mertl.
55:37
Köhler dal gól, ale regulérnost bude posuzovat videorozhodčí.
55:37
Köhler (Zlín) vstřelil branku (17. gól v sezóně) , asistence Holík
Stav zápasu Zlín - Č. Budějovice 2:1

Gól platí. Holík od modré čáry přihrál před branku rozjetému Köhlerovi, který procedil puk skrz Kováře.
56:34
Zápas sleduje 4 187 diváků.
56:58
Ptáček krosčekoval Melenovského, ale sudí nevylučují.
57:53
Holík s Leškou jeli dva na jednoho, ale Holík nezpracoval přihrávku.
58:22
Zámorský pálil od modré do Kováře.
58:56
Budějovice si vzaly time-out.
58:56
Kovář zůstal na střídačce, hosté hrají power-play.
59:15
Při hře ve středním pásmu zhaslo osvětlení, ale už zaskočilo. Vhazovat se bude na půlce, Kovář se vrací do branky.