Pardubice čeká druhý semifinálový duel s Libercem, který v sobotu zaskočil domácí tým výhrou 5:3. Hattrickem se blýskl někdejší pardubický útočník ve službách Severočechů Jaroslav Kudrna.
Východočeši mají po prvním semifinále co napravovat. Zejména musí zpevnit až příliš prostupnou obranu, která včera hodně ustupovala od modré čáry a nechala Liberci zbytečně moc prostoru.
Domácím se nepodařilo uhlídat ani skvělého veterána Nedvěda, jenž dal gól a na jeden nahrával. Otázkou je, zda bude trenér Hynek dál nasazovat na jeho útok pardubickou lajnu hlídačů se Zohornou, Rákosem a Cetkovským.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Husička (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 9 727

Pardubice mají v sestavě několik změn. Vypadl z ní centr druhého útoku Corey Elkins, místo něj je na soupisce psaný Lukáš Radil. Otázkou je, kdo bude chytat. Podle soupisky to vypadá na Martina Růžičku, který včera seděl na střídačce.
I Liberec ovšem ve čtvrtfinále ukázal, že umí pořádně zamíchat sestavou. Ani dnes tak zatím není jisté, zda se do jeho branky postaví Marek Pinc, nebo Tomáš Vošvrda.
V liberecké sestavě navíc chybí obránce z první dvojice Lukáš Derner, který se v prvním utkání zranil. Osmým bekem v sestavě je místo něj Petr Ulrych.
Potemnělá hala se zaplňuje, dá se očekávat odobná návštěva jako v sobotu atakující hranici 10 tisíc diváků. Vyprodáno však ani tentokrát zřejmě nebude, na rozdíl od předchozích let musí být pro pořadatele mírným zklamáním, že nevyprodali stadion na semifinále v tradiční hokejové baště.
Do pardubiceké branky se postavil Růžička, libereckou bude skutečně hájit Vošvrda. Vše je připraveno k úvodní buly mezi Nedvědem a Koukalem, jenž tak znovu začíná v prvním útoku.
0:01
0:31
Sražená Nedvědova střela končí v ochranné síti.
1:11
Markovič poslal křížným pasem přes střední pásmo do brejku Barteka. Ten najel po pravé straně do pásma a ostře vypálil zápěstím z pravého kruhu. Vošvrda škrtl puk lapačkou a tečoval ho tak nad branku.
1:21
Vyloučen hráč Výtisk (Liberec), 2 min. za hrubost
1:21
Vyloučen hráč Bartek (Pardubice), 2 min. za hrubost
1:51
Zápas má hodně ostrý úvod. Liberecký Urban se vřítil dpo ofsajdu, ale po odpískání naboural do brankáře Růžičky, takže se po něm okamžitě vrhli pardubičtí mstitelé. V bitce pak obránce Kolář přetáhl dres Trončinskému přes hlavu a povalil ho na zem.
1:51
Vyloučen hráč Trončinský (Liberec), 2+2 min. za hrubost
1:51
Vyloučen hráč Kolář (Pardubice), 2+2 min. za hrubost
2:23
Bartovič (Liberec) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Nedvěd a Holub
Stav zápasu Pardubice - Liberec 0:1

Liberec se prosadil v protiútoku dvou proti dvěma. Nedvěd se snažil najít Bartoviče, napoprvé se mu to nepovedlo, ale napodruhé se puk odrazil od nohy bránícího hráče ke slovenskému útočníkovi. Ten si srovnal kotouč a poslal ho z levého kruhu k bližší tyči.
3:39
V play-off zcela nevídaná situace: domácí fatálně propadli v útočném pásmu a Liberec jel ve čtyřech proti jedinému pardubickému obránci! Jenže toho nedokázal využít, protože Moravec v obrovské šanci přestřelil branku.
4:11
Vyloučen hráč Výtisk (Liberec), 2 min. za držení protihráče
4:58
Píša na modré špatně vyhodnotil situaci a Liberec toho využil, když poslal do samostatného úniku v oslabení Bortňáka. Jeho blafák však vystihl Růžička levým betonem.
5:27
Vyloučen hráč Vantuch (Liberec), 2 min. za zdržování hry
Vantuch nešťastně vyhodil puk a Pardubice hrají přesilovku pět na tři!
6:11
Liberec je ve čtyřech. Pardubice předvedly ve dvojnásobné výhdoě jen dvě nepovedené střely. V závěru navíc Píša znovu chyboval na modré a umožnil hostům brejk.
6:26
O ujíždějícího Bortňáka se nakonec postarali vracející se útočníci. Ještě minutu pokračuje pardubická přesilovka.
7:27
Liberec se ubránil bez nejmenších problémů.
8:29
Zmatená pardubická obrana vůbec nestíháý pokrývat pohyb libereckých útočníků. Těm stačilo nahodit do pásma a párkrát praštit do puku, aby se dostali do šance. Bartovič však mířilo v dobé pozici mimo.
8:35
Vyloučen hráč Urban T. (Liberec), 2 min. za sekání
Při pokračujícím tlaku Liberce Růžička pak neměl puk pod sebou a při snaze vyšťourat puk ho sekl Urban. Poté se strhla menší potyčka.
10:35
Liberečtí hráči skáčou do střel a skvělou obětavostí tak zamezili veškerým pokusům ohrozit Vošvrdovu branku. Hosté se díky tomu v oslabení ubránili.
11:11
Rákos objel v rohu bránícího soupeře a našel ideálně před brankou Semoráda. Ten však ze dvou metrů místo do odkryté poloviny branky uzamířil vedle.
11:11
Vyloučen hráč Moravec (Liberec), 2 min. za podražení
11:31
Kolář zůstal ležet v rohu a bolestivě se sbírá z ledu. Sudí stěhují hru do pardubického obranného pásma.
12:43
Urban parádně zahrál v oslabení. Vyvezl puk, udělal stahovačku a řítil se do šance. V ní však zamířil vedle, ale při návratu znovu odebral puk ve středhím pásmu.
13:11
Liberec je kompletní.
13:53
Kočí (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Zohorna a Semorád
Stav zápasu Pardubice - Liberec 1:1

Až po přesilocve se Pardubicím podařilo vyrovnat. Zohorna zajel za branku a nahrál zpět před brankoviště Kočímu, jenž si chytře najel na přihrávku a poslal puk podél Vošvrdova betonu do sítě.
14:26
Vyloučen hráč Koukal (Pardubice), 2 min. za krosček
Domácí kapitán přehnal důraz u mantinelu a Liberec si zahraje přesilovku.
15:10
Vyloučen hráč Rákos (Pardubice), 2 min. za sekání
Liberec si zahraje minutu a čtvrt dlouhou přesilovku pět na tři! Domácí se hodně zlobí.
15:42
Vyloučen hráč Píša (Pardubice), 2 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
Liberecká přesilovka pět na tři se notně se prodlouží. Píša masíroval Kudrnu tak dlouho, až ho trefil krosčekem do obličeje.
15:42
Vyloučen hráč Píša (Pardubice), ot 10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
16:46
Pardubická trojice se brání velmi dobře. Liberec dlouho nevystřelil, teď ho navíc rozhodčí vykazují z pásma za hru vysokou holí.
17:10
Rákos je na ledě a Pardubice jsou ve čtyřech. Liberec trestuhodně prohospodařil téměř tříminutovou přesilovku pět na tři. Stále však má možnost skórovat v obyčejné přesilovce.
18:13
Vyloučen hráč Růžička (Pardubice), 2 min. za krosček
Nedvěd najel do brankoviště a Růžička srazil dotírajícího centra krosčekem do žeber.
18:13
Vyloučen hráč Nedvěd (Liberec), 2 min. za napadení
20:00
První třetina toho nabídla tolik, jako jindy celý zápas: spousty šancí, dva góly, přesilovky pět na tři, množství brejků, několik šarvátek a kvantum tvrdých střetů.
Kdyby dal Liberec v prvních deseti minutách tři góly, sotva by se někdo mohl divit. V úvodu utkání byli hosté jasně lepší, vypracovali množství tutovek a další jim darovali domácí svými minelami.
Jenže Pardubice dokázaly po nenápadné akci vyrovnat a od té doby se hraje oboustranně útočný a tvrdý zápas. V závěru se hodně přiostřilo - poté, co domácí hodně nevybíravě faulovali Kudrnu a Nedvěda, začali Liberečtí tvrdě dohrávat všechny souboje.
20:01
20:55
Liberec nasadil do první minuty trio Urban, Kica, Klimenta. Otázka je, co je s Petrem Nedvěděm.
22:30
Až teď se objevil liberecký kapitán není na ledě. Je možné, že zůstal v kabině déle kvůli poraněným zádům po krosčeku od brankáře Růžičky.
22:55
Nechybělo mnoho a Nedvěd se hned mohl dostat do šance. Brejk tří proti dvěma však zastavil ofsajd.
23:39
Pardubice jsou ve druhé třetině pod tlakem. Kolář raději vyhodil puk na zakázané uvolnění.
24:01
Bártovu střelu po pkěné kombinaci Růžička vyrazil. O zbytek se postarali beci.
24:46
Čtvrtý pardubický útok si vytvořil krátký nápor. Zohorna však tečoval nahození vedle branky.
25:18
Pardubice občas brání dost podivně. Teď čtyři domácí blokovali modrou čáru, ale jen na levé straně. Vpravo tak měl Kudrna hodně místa. Ovšem po přejetí čáry zamířil svůj příklep vedle.
25:42
Vyloučen hráč Víšek (Liberec), 2 min. za podražení
27:50
Zatím nejpovedenější pardubickou přesilovku teď přerušil ofsajd. Kolář měl dvě šance. Nejdřív najel z rohu až před Vošvrdu, ale z úhlu ho nepřekonal. Pak dostal pěkný pas mezi kruhy, ale trefil znovu jen do brankáře.
27:42
Liberec se ubránil, ale tentokrát měl namále. V závěru přesilovky jely Pardubice tři na dva, Bartek nalákal beky, naznačil střelu, ale pak místo přihrávky lépe postavenému Zohornovi zvolil skutečně střelu zápěstím. Puk však poslal těsně vedle.
29:00
Druhá třetina je zatím o poznání klidnější. Oba týmy zpevnily defenzivu. Pardubice teď drží puk, ale ne a ne se dostat na dostřel liberecké branky.
29:36
Domácí rozjeli slibný protiútok. Koukal vystřelil přes beka, ale jen doprostřed branky.
29:42
Somík (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Zohorna a Píša
Stav zápasu Pardubice - Liberec 2:1

Domácí vyhráli vhazování a nahození od modré se odrazilo od dvou hráčů až k Somíkovi, který číhal před brankou a dokázal sklepnout nad ledem letící puk za Vošvrdova záda.
30:26
Na ledě je znovu hodně dusno. Benák si počíhal na Víška a bodyčekem ho poslal na led.
30:26
Vyloučen hráč Benák (Pardubice), 2 min. za faul kolenem
Rozhodčí vyhodnotil střet jako faul kolenem a Pardubice budou hrát v oslabení.
32:00
Pardubice se zatím brání dobře. Skvěle zahrál Zohorna, jenž protlačil puk po pravém mantinelu přes tři hráče až do libereckého pásma a tam ho dokázal dlouho udržet.
32:26
Benák je na ledě, Pardubice jsou kompletní.
33:42
Pardubičtí hráči se téměř přestali hýbat a nabídli tak dobře bruslícím soupeřům tři střely na Růžičku. Ten odolal.
34:08
Teď naopak dvakrát zahrozili domácí. Vošvrda se vytáhl hlavně proti střele Starého z pozice mezi kruhy.
34:50
Útočník Kolář zakličkoval v pásmu, pěkně se uvolnil a poslal puk těsně vedle liberecké branky.
34:59
Hra se znovu zvrhla v atraktivní střídání protiútoků do otevřených obran. Trenéři z toho sice nejhsou šťastní, ale fanoušci se mají rozhodně na co dívat.
35:38
Vyloučen hráč Štich (Liberec), 2+2 min. za hru vysokou holí
Štich si vyšlápl na Semoráda a trefil ho vysokou holí v obličeji. Na ledě je krev, rozhodčí tak udělili libereckému zadákovi zdvojený trest.
35:53
Nedvěd ujížděl v oslabení jeden na jednoho, Růžička si s jeho střelou přes beka poradil.
36:20
Pardubicím se zatím přesilovka moc nedaří, na led jde místo prvního třetí útok.
37:00
Ani třetí útok se však zatím kvůli nepřesnostem neprosazuje.
37:58
Radil (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Buchtele a Kousal
Stav zápasu Pardubice - Liberec 3:1

Nakonec se však domácí přece jen dostali do pásma, rozehráli přesilovkový zámek. Buchtele si pak u tyčky stáhl puk a parádně našel u druhé tyčky Radila, jenž v pohodě dopravil puk do odkryté branky.
38:28
Liberec mohl snížit. Dostal se do tlaku a od zad pardubického beka se odrazil puk ke Klimentovi. Ten však zblízka Růžičku nepřekonal.
39:03
Bartovič (Liberec) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Roth a Špaček
Stav zápasu Pardubice - Liberec 3:2

Pardubice neproměnily obrovskou šanci, kdyý střelu z kruhu vytáhl Vošvrda okrajem lapačky těsně nad. Z protiútoku se pak prosadil nenápadnou střelou Bartovič, který přejel modrou a švihem zaskočil brankáře Růžičku.
39:29
Liberec byl blízko vyrovnání. Domácí nedostali puk z pásma a nahození od mantinelu tečoval zblízka Nedvěd na branku. Růžička se štestím puk vyškrábl.
40:00
Ve druhé třetině se Pardubicím vyplatila o kousek větší aktivita. Díky dvěma povedeným akcím se dostali domácí do vedení, ale sami mohli hodněkrát inkasovat. Růžička je držel, ovšem pak si vybral slabší chvilku při střele Bartoviče.
Díky tomu je Liberec ve hře, i když se prvních deset minut třetí třetiny bude muset obejít bez Petra Nedvěda. Ten dostal za příliš ostré protesty na konci druhé třetiny osobní trest.
40:01
40:00
Vyloučen hráč Nedvěd (Liberec), ot 10 min. za nesportovní chování
40:23
Pardubice se hned v úvodu třetiny dostaly do velké šance. Domácí jeli tři na dva, hezky si vyměnili puk, ale Koukal ho u levé tyčky poslal vedle.
41:11
Východočeši začali aktivně. Další možnost měl Starý. Jeho bombu z kruhu však Vošvrda vykopl betonem.
41:39
I Liberec zahrozil. Obránce Roth se zjevil před brankou Pardubic a tečoval puk na hranici brankoviště. Růžička ho však odrazil.
42:18
Vyloučen hráč Klimenta (Liberec), 2 min. za podražení
Pardubický kontr zastavil Klimetna nedovoleně, domácí si tak zahrají přesilovku.
42:34
Vyloučen hráč Starý (Pardubice), 2 min. za podražení
Jenomžě početní výhoda dlouho netrvala. Po buly v obranném pásmu Pardubic fauloval Starý a síly na ledě se srovnají.
43:31
Bojovník Zohorna udržel puk sám v rohu v útočném pásmu tak dlouho, že domácí mohli zatím vystřídat. Pak ho žabkou poslal Buchtelemu, jenže jeho střelu srazili beci.
44:18
Klimenta je na ledě, začíná kratinká přesilovka Liberce.
44:34
I domácí jsou kompletní.
46:04
Pardubičtí trenéři chtějí využít potenciálu skvěle hrajícího Zohorny, a tak ho posunuli do druhého útoku k Bartekovi se Somíkem. Tato lajna si teď vynutila velký tlak, Somíkova ani Kočího střela od modré se neulala.
46:28
Další mela před brankou se zvrhla v hromadnou strkanici. Aktéry jsou Cetkovský, Rákos, Bartovič, Šich, Výtisk... Kdo bude vyloučen?
46:28
Vyloučen hráč Štich (Liberec), 2 min. za hrubost
46:28
Vyloučen hráč Cetkovský (Pardubice), 2 min. za hrubost
Nakonec to odnesli jen dva nejaktivnější: Štich s Cetkovským.
47:58
Liberec je při hře ve čtyřech aktivnější. Bartovič však namířil střelu z kruhu vedle.
48:28
Oba celky jsou v pěti.
48:39
Urban se dral před branku, Kočí ho natlačil na brankovou konstrukci i na Růžičku. Liberecký útočník si to s domácími hráčři tentokrát v klidu vysvětlil.
48:47
Vyloučen hráč Růžička (Pardubice), 2 min. za podražení
Podruhé v zápase je vyloučen brankář Růžička. Tentokrát zavadil holí o jednoho z libereckých útočníků, kterého tím podrazil.
49:32
Vyloučen hráč Trončinský (Liberec), 2 min. za nedovolené bránění
Trončinský vysekl mimo hru Somíkovi hokejku z ruky, síly na ledě se vyrovnají.
49:53
A zase je tu drobná rozmíška, tentokrát před parduibickou brankou.
49:53
Vyloučen hráč Vantuch (Liberec), 2 min. za hrubost
49:53
Vyloučen hráč Zohorna (Pardubice), 2 min. za hrubost
A trestná lavice se plní... Hraje se dál ve čtyřech.
50:47
Bártův pokus z otočky Růžička zlikvidoval. Pardubice jsou kompletní a začíná jejich krátká přesilovka.
51:32
I Liberec je v plném počtu. Pardubice se v přesilovce usadily v pásmu, ale nedostaly se ke střele.
52:13
Vyloučen hráč Nedvěd (Liberec), 2 min. za nedovolené bránění
Poté, co si poseděl Nedvěd deset minut na trestné, vlétl na led jako ďábel a jal se srážet pardubické hráče. Jenže rozhodčí se teď upískli: nejdřív odpustili Pardubicím sekání a pak Nedvěda velmi přísně vyloučili za nedvolené bránění. Liberecký kapitán právem rozhazuje rukama.
52:37
Vyloučen hráč Sičák (Pardubice), 2 min. za držení hole
Jenže arbitři po chvíli kompenzují Liberci předchozí rozhodnutí. Sotva se Sičák zlehka dotkl Kudrny, ten se skácel k zemi a sudí vyloučili pardubického beka.
53:21
Dva liberečtí útočníci se natlačili před branku, jenže ani jeden nezkrotil divoce skákající puk.
53:37
Vyloučen hráč Rákos (Pardubice), 2 min. za zdržování hry
Liberec bude hrát přesilovku 4 na 3, která se za 36 vteřin změní ve výhodu pěti proti třem!
54:13
Vyloučen hráč Bulíř (Liberec), 2 min. za hru vysokou holí
Sotva však vyjel Nedvěd z trestné lavice, míří tam další liberecký hráč. Hosté tak budou mít přesilovku jen 4 na 3.
54:37
Domácí jsou ve čtyřech.
55:07
Starý poslal zbytečně puk na zakázané uvolnění a Koukal mu vysvětluje, že Pardubice už nejsou v oslabení.
55:37
Pardubice jsou kompletní a začíná jejich krátká přesilovka.
56:10
Nedvěd projel po levé straně a ostře vypálil. Růžička puk vyrazil. Ovšem Nedvěd ho dojel a pokryl si ho za brankou, přičemž ho fauloval Kočí. Liberec má výhodu.
56:17
Vyloučen hráč Kočí (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
Liberec hraje přesilovku.
56:38
Zohorna (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v play-off) , asistence Rákos a Píša
Stav zápasu Pardubice - Liberec 4:2

Zohorna v oslabení ujel do brejku, při něm byl faulován, Při signalizovaném trestu však Pardubice zahrnuly rozhozeného Vošvrdu sprškou nahození. Puk se nakonec odrazil zpět k Zohornovi, jenž se trefil do prázdné branky.
58:00
Liberec se v přesilovce tlačí za snížením. Urban však minul před brankou puk a neujaly se ani další dva nebezpečné pokusy hostů.
58:17
Kočí je na ledě, Pardubice jsou kompletní.
58:32
Pardubice vyhazují puk na zakázané uvolnění. Kouč Kalous si nechce brát oddechový čas, ale odvolává z branky Vošvrdu. Začíná liberecká power play.
58:38
Jenže po liberecké hře vysokou holí se hra stěhuje zpět do pásma Liberce a Vošvrda se musí vrátit. 9727 diváků sleduje závěr třetiny vestoje.
59:09
Vyloučen hráč Zohorna (Pardubice), 2 min. za držení hole
Pardubičtí jeli tři na jednoho, Vošvrda narychlo couval do branky. Jenže rozhodčí pískli faul domácích a Liberec tak bude mít možnost hrát 6 na 4. Pardubice si berou oddechový čas.
59:33
Obránce Kolář padl do střely a vytlačil tak puk z pásma.
59:58
Zbytek zápasu se už dohrál mimo pardubické obranné pásmo.
Díky výhře ve druhém zápase Pardubice srovnávají sérii. Ta se za stavu 1:1 stěhuje do Liberce, kde se hraje ve středu a ve čtvrtek. Zároveň je jasné, že se za týden v neděli bude u Labe hrát pátý zápas.

28. 2. 2023 18:00Liberec–Pardubice 5:1
13. 1. 2023 18:00Liberec–Pardubice 3:4
29. 11. 2022 18:00Pardubice–Liberec 1:3
16. 10. 2022 17:00Pardubice–Liberec 1:0
22. 2. 2022 18:00Pardubice–Liberec 1:2
9. 1. 2022 16:00Liberec–Pardubice 3:4
23. 11. 2021 17:20Pardubice–Liberec 2:3
1. 10. 2021 18:00Liberec–Pardubice 3:4