0:01
1:15
Eberle se řítil na finského gólmana, ale ke střele se nedostal. Finští obránci ho nepustili.
2:10
Hra je z obou stran zatím opatrná, mírně navrh mají důraznější Kanaďané.

Rozhodčí: Lärking (SWE), Fraňo (CZE) - Dahmen (SWE), Šeljanin (RUS)
Počet diváků: 13 059

3:22
Obrovská šance domácího Jokinena, který si najel sám do kanadské třetiny. Po něm nastřeloval kanadského gólmana Koivu, ale ani on neuspěl.
4:35
Tavares přiklepl puk před branku Lehtonena, ale jeho spoluhráči se k němu nedostali.
5:22
Velká šance Skinner, který se ocitl sám před Lehtonenem, ale ten si lehl na led a puk vyrazil.
5:53
Pihlström (Finsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Kapanen
Stav zápasu Finsko - Kanada 2:0

Po velké chybě kanadské obrany se Pihlström ocitl sám před gólmanem a u oravé tyčky branky se nemýlil. Ward neměl šanci. Diváci bouří.
7:14
Další šance Finů, kteří teď znovu vlétli na zaskočené Kanaďany. Puk skončil v lapačce gólmana Warda a hra je přerušena.
8:15
Finové mají stále ze hry, snaží se přidat druhou branku. Komarov se svými spoluhráči dobývají kanadskou branku a hosté se brání pouze za cenu zákroků na hranicic pravidel.
8:23
Vyloučen hráč Russell (Kanada), 2 min. za krosček
9:20
Jokinen a Koivu "uzamkli" Kanaďany v jejich obranném pásmu, ale vyloženou gólovou šanci si nedokázali vypracovat.
10:05
Vyloučen hráč Phaneuf (Kanada), 2 min. za sekání
18 vteřin přesilovky 5 na 3 pro Finsko
10:31
Koivu (Finsko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Jokinen

Kanaďané již byli ve čtyřech, ale jejich obrana byla již tak rozhozená, že nedokázali odolat náporu Finů. Koivu zakončoval ve chvíli, kdy byl gólman Ward zády k puku a nemohl zasáhnout.
11:12
Kontiola a Komarova roztočili kolotoč přihrávek před kanadským gólmanem, ale Ward úspěšně zasáhnul. Další obrovská šance.
13:06
Kanaďané se pokoušejí prolomit hráz rychlých Finů ve středu ledové plochy, ale ani Bouwmeester ani Getzlaf se do šance nedostali. Domácí zatím zápasu dominují.
14:38
O charakteru hry v první třetině vypovídá i počet střel na branku. Je to 12:2 pro domácí Finy.
14:52
Sharp se po sérii krátkých přihrávek dostal před finského gólmana, ale nedosáhl na kotouč. Kanaďanům zatím chybí totální zápal pro hru, jaký je vidět na domácích Finech hnaných dopředu hlasitým publikem.
16:23
Filppula po přihrávce Granlunda střílel z pěti metrů na Warda, ten však spolehlivě zasáhl. Přesto šlo o další zaváhání kanadské obrany.
16:56
Getzlaf hledal Methota, ale přihrávka nevyšla a diváci viděli jen další marné kroužení červených v obranném pásmu domácích.
18:22
Finové s přehledem brání dvoubrankový náskok. Kanaďany nepouštějí do šancí a hledají mezeru v jejich obraně.
18:59
Skinner střílel na finského gólmana, ten však v pohodě vyrazil a vpřed jdou opět domácí hokejisté.
19:59
První třetina skončila bezradným nahozením Perryho na finského gólmana. Pro průběh zápasu to bylo typické. Kanaďané nedokázali být nebezpeční.
20:00
20:01
20:10
Po první třetině vedou domácí Finové na střely suverénně 15:4.
20:32
Koivu se po přesné přihrávce blížil ke gólmanovi Wardovi, vystřelil k tyči, ale kanadská jednička v brance se stihla přesunout s puk vytěsnila ven z branky.
21:30
Obraz hry se zatím nezměnil. Kanaďané se ztěžka dostávají z vlastní obranné poloviny. Finské napadání jim dělá velké problémy.
22:09
Zakázané uvolnění hráčů v červených dresech. Finové jsou stále o krok vpřed.
22:48
Dobrá střela Burrowse od modré, ale Lehtonena ve finské brance nepřekvapil.
23:46
Kanďané se jedno střídání udrželi ve finské třetině, ale k šanci jejich snaha nevedla. Z jejich strany je to zatím jasně nejslabší výkon na šampionátu.
25:34
Burrows (Kanada) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence O´Reilly a Methot
Stav zápasu Finsko - Kanada 2:1

Burrows si vybruslil zpoza branky, objel Lehtonena a nikým nebráněn napálil po klasické kanadské akci puk k tyči.
26:32
Koivu si šikovně nachystal puk před kanadským gólmanem, ale jeho střela neuspěla.
26:36
Vyloučen hráč Skinner (Kanada), 2 min. za faul loktem
27:36
Jokinen (Finsko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství) , asistence Salmela
Stav zápasu Finsko - Kanada 3:1

Jokinen bez přípravy vystřelil po přihrávce od modré a z těžkého úhlu prostřelil svého spoluhráče z Caroliny Warda. Rychlé využití přesilovky.
28:39
Eberle nastřeloval puk od modré, ale Lehtonen ho jistě schoval ve své lapačce.
29:20
Vyloučen hráč Perry (Kanada), 2 min. za krosček
Útočný faul za finskou brankou znamená další přesilovku domácích.
30:31
Filppula, Hietanen a Koivu si přihrávali okolo branky Warda, jednou dorážel Filppula do jeho betonů, ale další branky domácí nedosáhli.
31:20
Salmelovou nepřesnou dělovkou skončila další přesilovka Finů. Kanaďané ubránili dvoubrankovou ztrátu a další gól nedostali.
32:20
Getzlaf a Perry důrazem vytvořili zmatek před gólmanem Finska, Perry dorážel puk do prázdné branky, ale Lehtonen vystrčením betonu k tyči na poslední chvíli zachránil.
33:24
Joensuu s Bennem se poprali u mantinelu a vypadá, že po strkanici půjdou oba na trestnou lavici.
33:24
Vyloučen hráč Benn (Kanada), 2 min. za hrubost
33:24
Vyloučen hráč Joensuu (Finsko), 2 min. za hrubost
34:31
Tavares (Kanada) vstřelil branku (3. gól na mistrovství) , asistence Skinner a Russell
Stav zápasu Finsko - Kanada 3:2

Kanaďané se vrací do hry. Skinner při rychlém protiútoku předal Tavaresovi puk a ten bez přípravy prostřelil přesunujícího se gólmana Lehtonena. Hra 4 na 4 vyšla lépe týmu hostí.
35:15
Kanaďané ukazují, že jim stačí na pár minut "zapnout", párkrát se dostat před branku do té doby jasně lepšího týmu a mohou klidně i vyhrát...
36:36
Hra je přerušena pro postavení Perryho v brankovišti, ale ten zuřivě diskutuje s rozhodčím. Je přesvědčen, že byl nedovoleně bráněn.
37:30
V závěru druhé třetiny mají více ze hry hokejisté Kanady. Puk se pohybuje převážně před Lehtonenem. Jakoby Finové nechali všechny síly v první polovině zápasu.
38:18
Skinner (Kanada) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Nugent-Hopkins a Keith
Stav zápasu Finsko - Kanada 3:3

Nádherná branka Jeffa Skinnera. Nabruslil si s pukem od modré před branku, objel ji a rychlým švihem bekhendem zakončil za záda překvapeného Lehtonena.
38:53
Vyloučen hráč Komarov (Finsko), 2 min. za hákování
Kanaďané hrají svou první přesilovku zápasu.
39:59
Kanaďanům se přesilovka nedaří, vůbec se nemohou dostat do útočného pásma.
40:00
40:01
40:01
Kanada má ještě 52 vteřin přesilovku 5 na 4.
41:00
Kanaďané nedokázali v přesilovce Finy ohrozit, naopak Komarov dostal po návratu z trestné lavice přihrávku a střílel na Warda.
42:20
I začátek poslední třetiny má strhující tempo. Převahu mají Kanaďané, jak špatně hráli přesilovku, o to lépe hrají při plném počtu hokejistů na obou stranách.
43:30
Eberle střílel nebezpečně na Lehtonena, ten srazil betony k sobě a puk zadržel na svém těle.
44:11
Eberle a Skinner rozpoutali před Lehtonenem kanadské peklo a Finové se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
45:24
Finové se po delší době dostali před gólmana Warda a hned byli nebezpeční. Pihlström tečoval nahození na branku do tyčky.
46:04
Kane (Kanada) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Perry
Stav zápasu Finsko - Kanada 3:4

Perry v rychlé akci zatáhl puk do útočného pásma, našel připraveného Kanea, který ranou po ledu překvapil gólmana Lehtonena. Kanada otáčí vývoj zápasu.
47:52
Po šanci Sharpa si najížděl po rychlém protiútoku před Warda Filppula, ale kanadští obránci ho obrali o puk dřív, než stačil vystřelit.
48:30
Hra je přerušena. Kanaďané obrátili vývoj zápasu a dosud halasné ochozy v Helsinkách ztichly.
49:00
Immonenova dorážka Warda nepřekvapila.
49:32
Getzlaf a Bouwmeester vytvořili závar před Lehtonenem, ale finský gólman byl tentokrát přesně tam, kde měl být.
50:21
Trochu náhodná šance Kontioly. Fin se dostal sám s pukem na holi mezi čtyři Kanaďany, dokázal vystřelit a dostal se dokonce k dorážce. Gólman Ward však povyjel a i na podruhé puk vyrazil.
52:01
Tavares a spol. dostali důrazem Finy do úzkých a ti se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
53:00
Sharp a Benn ostřelovali finskou branku, ale gól se jim dát nepodařilo. Domácí však místo toho, aby se snažili vyrovnat, většinou jen brání.
54:09
Vyloučen hráč Perry (Kanada), 2 min. za hru vysokou holí
Finové dostávají šanci - budou hrát první přesilovku závěrečné třetiny.
56:09
Granlundův útok se dostal do kandského třetiny, ale šanci si dlouho nedokázal vypracovat. Přesilovka se Finům moc nepovedla.
56:15
Těsně po skončení přesilovky dostali Finové Kanaďany při rychlém protiútoku do úzkých, Ward v pádu pouze vykopl puk a Pihlström poté trefil tyč. Největší šance Finů ve třetí třetině.
58:00
Finský první útok zatlačil Kanaďany do jejich obranného pásma, ale k přímému ohrození Warda se domácí nedostali.
59:00
Finové hrají bez brankáře. Lehtonen odjel na střídačku.
59:36
Eberle (Kanada) vstřelil branku (4. gól na mistrovství) , asistence Tavares a Keith
Stav zápasu Finsko - Kanada 3:5

Gól Eberleho do prázdné branky při power play domácích rozhoduje zápas. Finové prohrají první zápas na domácím šampionátu.

29. 5. 2022 19:20Finsko–Kanada 4:3
18. 12. 2021 9:00Finsko–Kanada 0:0
26. 5. 2019 20:15Kanada–Finsko 1:3
22. 5. 2016 19:45Finsko–Kanada 0:2
22. 5. 2014 19:00Kanada–Finsko 2:3
16. 2. 2014 18:00Finsko–Kanada 1:2
17. 5. 2012 12:00Kanada–Finsko 0:0
11. 5. 2012 19:15Finsko–Kanada 3:5