Hezký nedělní večer, vítejte u sledování on-line reportáže z utkání Karlovy Vary - Sparta.
Protože dnes začíná druhá čtvrtina základní části, oba týmy už se v sezoně jednou utkaly. Sparta doma v prvním kole vyhrála nad Energií 2:1 po nájezdech.
Zatímco ve čtvrtek sledovala Kladno vyprodaná KV Arena, dnes je karlovarský stánek poloprázdný. A to zbývá do začátku pár minut...

Rozhodčí: Lacina (CZE), Svoboda (CZE) - Jelínek (CZE), Pešek (CZE)

Na ledě už krouží čtveřice rozhodčích, za chvíli je doplní i hráči.
Týmy už nastupují, v karlovarské brance bude chytat Mensator, do hostující se staví Neuvirth.
0:01
0:08
Při úvodním buly úspěšnější sparťan Broš a Mensator hned zasahuje.
0:25
Tísněný Ton posílal puk před branku, ale domácí se ubránili.
1:02
Rychlý brejk Sparty končí jen zakázaným uvolněním.
1:20
Po vhazování v útočném pásmu se po puku natahoval Zaťovič, ale vystřelit nedokázal. A rozhozená Sparta pak vyhodila jen na další zakázané uvolnění.
2:11
Z levého křídla pálil Vantuch, ale přesouvající se Mensator nemusel zasahovat.
2:34
Po nahození z pravé strany se natahoval Heřman, ale puk nedokázal tečovat, takže Neuvirth měl práci ulehčenou.
3:30
Krstev chtěl vystřelit od modré, ale trefil prvního hráče před sebou. Domácí to k rychlému brejku nevyužili.
3:58
Kumstát přebral puk v obranném pásmu, domácí diváci ho hlasitě nabádali k brejku, jenže karlovarskému útočníkovi se nepovedla přihrávka, takže obrana Sparta se stihla zformovat.
4:48
Vantuchova střela z otočky z levé strany šla mimo branku.
5:10
Sparťanskou střelu po vhazování Mensator jen vyrazil, poblíž jeho brankoviště vznikl závar, ale puk jako první získal domácí Koblasa.
6:10
Ton si bruslí přikopnul puk, a před stínujícími obránci na hranici kruhů vystřelil. Avšak jen doprostřed branky, takže Mensator v pohodě zasáhl.
6:41
Karlovarské přečíslení 2 na 1 řešil Zucker přihrávkou na MacDonalda, jehož střelu Neuvirth zřejmě stihl vyrazit.
7:14
Neuvirth měl znovu práci. Tentokrát snadnější po nahození Doležala z rohu.
8:01
První šanci Pohl nevyužil, ale karlovarská akce v útočném pásmu pokračovala a do další příležitosti se právě po Pohlově přihrávce dostal Skladaný. I jeho střelu Neuvirth zneškodnil.
8:39
Kumstát si z rohu útočného pásma vybruslil až před Neuvirtha, ale sparťanský brankář si poradil s dvojitým zakončením.
8:48
Další útočnou akci domácích přerušuje ofsajd.
9:31
Hlinka chtěl po vhazování hned projít před branku, ale rychle narazil.
10:14
Hovorka měl na pravém křídle hodně prostoru, rozhodl se pro střelu a Mensator zasáhl betonem.
11:01
Dlouhý pobyt Sparty v útočném pásmu zakončil Philipp střelou od modré a Mensator chytil puk do lapačky.
11:27
Pech (K. Vary) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Kumstát
Stav zápasu K. Vary - Sparta 1:0

Napadající Kumstát získal puk v útočném pásmu a ten se šťastně odrazil k Pechovi. Jeho první zakončení Neuvirth vyrazil, ale puk se vrátil ke karlovarskému útočníkovi a podruhé už jeho střela prošla do branky.
13:15
Klozova střela od modré vypadla Neuvirthovi, ale mimo bezprostřední dosah domácích útočníků.
14:02
Přibyl (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Bahenský
Stav zápasu K. Vary - Sparta 1:1

Už to vypadalo, že Bahenský v útočném pásmu přišel o puk, ale Přibyl pokračoval v napadání, u pravé tyčky se zmocnil kotouče, a přestože byl faulovaný, dokázal zakončit pod horní tyčku. Je vyrovnáno.
15:24
Z rohu obranného pásma se odrazil puk k brankovišti Mensatora a ten ho raději přikryl lapačkou.
16:30
Gründlingovi se nepovedla střela od modré a trefil prvního hráče před sebou, Sparta šla do brejku, ale Hovorka nakonec ani nezakončil.
17:31
Philippa zřejmě zasáhl puk do oblasti obličeje, hra je proto přerušena. Vhazovat se bude po levici Neuvirtha.
18:45
Proti sražené střele Pohla z pravé strany Neuvirth nemusel zasahovat.
19:11
O chvíli později Pohl chyboval v obranném pásmu, o puk ho obral Broš, ale jeho střelu Mensator vyrazil.
19:40
Broš číhal před brankou, ale nečekanou přihrávku zpoza nezpracoval a puk mu jen projel mezi bruslemi.
20:00
Domácí šli do vedení díky Pechovi, ale sparťan Přibyl svým důrazem před brankou stanovil skóre první třetiny na 1:1. Kdo bude mít další slovo?
20:01
21:20
Sparta se usadila v útočném pásmu, bylo to však bez ohrožení Mensatora.
22:10
Kohn od levého mantinelu nahazoval puk před Neuvirtha. Neúspěšně.
23:03
Na opačné straně Mensator zasahuje proti nahození Bahenského.
24:15
Vyloučen hráč Sičák (Sparta), 2 min. za hákování
Teprve první trest v utkání.
24:25
Gřegořkovu střelu od modré Neuvirth vyrazil.
25:03
Kumstát (K. Vary) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Nosek D.
Stav zápasu K. Vary - Sparta 2:1

Noskovu tvrdou střelu od modré Neuvirth vyrazil před brankoviště a Kumstát zametl puk za sparťanského gólmana. Karlovy Vary tak využívají přesilovku.
25:50
Sparťanská obrana si vůbec nevšímala Doležala, který byl několik vteřin úplně volný před Neuvirthem. Domácí mu však nepřihráli.
26:11
Z ledu se těžko zvedá domácí Gründling, masér už ho má v péči.
26:45
Vachovec přihrával před branku najíždějícímu Heřmanovi, druhý jmenovaný jen promáchl.
27:50
Po sparťanském náporu Skuhravý odpálil puk alespoň do středního pásma.
28:02
Vyloučen hráč Rachůnek (Sparta), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Sparta hrála v šesti.
28:25
Pech (K. Vary) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Gřegořek
Stav zápasu K. Vary - Sparta 3:1

Karlovy Vary využívají i druhou přesilovku, tentokrát ještě rychleji - za 23 vteřin. Skrytá střela Pecha z pravého křídla prošla za Neuvirtha.
29:55
Sparta má problémy s rozehrávkou. Vachovec teď získal puk v útočném pásmu a jeho střelu likviduje Neuvirth.
30:10
Znovu v akci Vachovec, tentokrát z mezikruží minul.
30:26
Po dlouhých minutách také střela Sparty. Vyslal ji Forman a Mensator v klidu zasáhl.
30:46
Vyloučen hráč Košťál (K. Vary), 2 min. za sekání
První přesilovka Sparty.
31:30
Zaťovič vystihl sparťanskou rozehrávku, hnal do útočného pásma a tam na první pohled o puk přišel. Jenže vzápětí si ho vzal zpátky mezi dvěma protihráči a ještě vystřelil.
31:54
Rachůnek (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Gawryletz a Sičák
Stav zápasu K. Vary - Sparta 3:2

I Sparta ale přesilovku využívá a týmy jsou v této činnosti zatím stoprocentní. Tomáš Rachůnek těsně před Mensatorem tečoval střelu Gawryletze od modré.
32:59
Kloz nepřesně rozehrál, ale zakázané uvolnění z toho není.
33:36
Vachovec šel dravě za pukem, ale zapomněl na pravidla. Ofsajd.
34:20
Sparta po vstřelené brance přece jen působí aktivněji.
34:59
Po Hořavově nahození do rohu útočného pásma už Sparta puk neudržela.
35:50
Unavená domácí pětka vyhazuje na zakázané uvolnění.
36:47
Skladaný získal puk ve středním pásmu a Energie se dostala do přečíslení 2 na 1. Jenže Skladaný dlouho váhal s přihrávkou a pak trefil Neuvirtha.
37:28
Vyloučen hráč Forman (Sparta), 2 min. za držení protihráče
Třetí přesilovka pro domácí. Udrží si Karlovy Vary dnešní stoprocentní bilanci?
37:50
Hosté vypíchli puk do útočného pásma.
38:10
A znovu vyhazují.
38:51
Nosek si od modré sjel před branku, ale Neuvirth se stihl přesunout a zasáhl!
39:28
Sparta se poprvé v zápase ubránila, už je v pěti.
39:59
Ton se v posledních vteřinách druhé třetiny řítil na Mensatora, ale minul jeho branku.
40:00
Karlovy Vary nejprve v prostřední třetině využily dvě přesilovky, ale početní výhodu zhodnotila i Sparta, takže domácí vedou 3:2.
40:01
40:22
Broš (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně)
Stav zápasu K. Vary - Sparta 3:3

Sparta začala třetí třetinu ofenzivně a hned po 22 vteřinách vyrovnává! Broš se s pukem protáhl před branku a zakončil nad položeného Mensatora.
40:50
Odpovědět mohl Gřegořek, jeho střelu Neuvirth vyrazil.
41:52
Bahenského nahození ze středního pásma Mensator udržel v lapačce.
42:50
Koblasa přihrál mezi kruhy Košťálovi, jehož nebezpečná střela z první šla těsně vedle.
43:40
Gulašiho nahození z levé strany končí v lapačce Neuvirtha.
43:49
Kumstát (K. Vary) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Pech a Zaťovič
Stav zápasu K. Vary - Sparta 4:3

K Pechovi na levý kruh se odrazil puk, karlovarský útočník se neukvapil, ještě přihrál na pravou stranu Kumstátovi a Neuvirth na jeho pohotovou střelu nedosáhl. Energie se vrací do vedení.
45:25
Philipp (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Forman a Přibyl
Stav zápasu K. Vary - Sparta 4:4

Osmý gól zápasu střílí Sparta a už je zase vyrovnáno! Přibyl z rohu útočného pásma přihrál před branku Formanovi, který ještě vylepšil střeleckou pozici pro Philippa. A ten už zakončil do poloprázdné branky.
45:56
Další akci Sparty přerušuje ofsajd.
46:25
Pech nabral rychlost ve středním pásmu a za modrou přenechal puk MacDonaldovi. Jeho sražená střela skončila v ochranné síti.
47:59
Kohn přihrával ve vlastním pásmu přihrával nepřesně a ke střele se dostal Přibyl. Minul.
48:57
Vyloučen hráč Gulaši (K. Vary), 2 min. za faul loktem
Sparta už dnes jednu přesilovku využila. Jak si poradí s druhou?
50:20
Po nepřesné přihrávce Hlinky domácí vyhazují.
50:57
Energie už je kompletní.
52:30
Od modré střílel Kohn a nechybělo příliš, aby se k dorážce dostal Skadaný.
53:50
Diváci se v krátkém čase poněkolikáté zlobí na rozhodčí. Tentokrát kvůli neodpískanému zakázanému uvolnění Sparty.
54:36
Velký tlak domácích přerušuje komerční přestávka.
55:05
Ton v útočném pásmu přenechával puk za sebou Brošovi, ale ten ho nepřevzal.
55:31
Vyloučen hráč Ton (Sparta), 2 min. za faul loktem
Domácí se mohou přiblížit výhře.
55:50
Neuvirth zasahuje proti střele Pohla z hranice levého kruhu.
56:15
Pohlovu přihrávku z levé strany hosté zblokovali do středního pásma.
56:54
Zakázané uvolnění Karlových Varů při vlastní přesilovce.
57:17
Vyloučen hráč Rachůnek I. (Sparta), 2 min. za zdržování hry
Ivan Rachůnek nešťastně vyhodil puk z vlastního pásma mimo ledovou plochu.
57:17
Domácí budou hrát 14 vteřin přesilovku 5 na 3 a vzali si oddechový čas.
Stav zápasu K. Vary - Sparta 5:4

Sparta se dlouho úspěšně bránila v útočném pásmu, ale nakonec inkasuje 65 vteřin před koncem třetí třetiny. Na levý kruh si sjel Gřegořek, dostal přihrávku od Pecha a propálil Neuvirtha.
58:55
Hosté reagují oddechovým časem.
59:10
Neuvirth odjíždí na střídačku, Sparta to zkouší v šesti.
59:36
Zakázané uvolnění domácích.
59:47
Kotouč těsně minul prázdnou branku Sparty, takže další zakázané uvolnění domácích.
Karlovy Vary už se ubránily a berou tedy tři body.
Energie dnes využila tři přesilovky, symbolicky při ní rozhodla také o výhře. 65 vteřin před koncem třetí třetiny skóroval na 5:4 Gřegořek.
Díky za sledování on-line reportáže, hezký zbytek večera.

15. 2. 2023 17:30K. Vary–Sparta 3:6
31. 1. 2023 18:30Sparta–K. Vary 6:3
18. 11. 2022 17:30K. Vary–Sparta 1:5
2. 10. 2022 16:00Sparta–K. Vary 4:5
4. 3. 2022 17:30K. Vary–Sparta 1:4
17. 2. 2022 18:30Sparta–K. Vary 4:3
30. 11. 2021 17:30K. Vary–Sparta 4:5
10. 10. 2021 16:00Sparta–K. Vary 8:4