Hezký večer, vítejte u on-line reportáže z utkání 26. kola mezi Kometou Brno a Spartou Praha.
Dnešní soupeři prožívají v extralize dost rozdílná období. Zatímco Sparta po návratu trenéra Jandače ožila a díky pěti výhrám z šesti utkání se odlepila z posledního místa tabulky, Kometa uplynulá utkání spíše strádá.
Za každou výhrou hned následuje porážka. Mimo jiné za tento trend může rozsáhlá brněnská marodka, na níž se ocitlo sedm hokejistů. Kvůli různým potížím nemohou nastoupit Tomáš Svoboda i Jakub Svoboda, dále Dlouhý, Divíšek, Koreis, Milan Hruška, Švrček a Trvaj.

Rozhodčí: Husička (CZE), Polák (CZE) - Jindra (CZE), Skopal (CZE)
Počet diváků: 7 200

Kometa odehehraje první třetinu v historických dresech s rudou hvězdou. Připomíná si tak šedesát let od prvního mistrovského zápasu.
0:01
0:34
Kotouč na modré čáře nečekaně spadl před Hovorku. Sparťanský útočník hned nahazoval na branku, ale zasáhl jeno Žižku.
1:24
Kometa předvedla v úvodu obrovský nápor na branku. Kotouč do brankoviště přivezl Erat, pak se ho snažil dorazit Petrovický. Schwarz se marně otáčel a hledal puk, ale šťastně ho nakonec zasedl.
1:25
Vyloučen hráč Krstev (Sparta), 2 min. za hákování
2:10
Schwarz chytil do náruče prudkou ránu Kováčika. Brněnský tlak pokračuje.
2:54
Sparta až po více než dvou minutách vyhodila kotouč z vlastní třetiny. Schwarz musel zastavit ještě skrytou ránu Čermáka.
3:25
Krstev se vrátil na led. Brno přesilovku nevyužilo.
5:10
Klidnější pasáž hry. Puk drží na hokejkách spíše Kometa a snaží se najít skulinu ve sparťanské obraně.
5:58
Do šance si nakonec nabruslil Čermák. Puk mezi kruhy poslal bez přípravy na branku a Schwarz dobře zasáhl.
6:01
Vyloučen hráč Malec (Kometa), 2 min. za sekání
Malec faulem zastavil šanci Sekáče. I Sparta bude mít první přesilovku.
6:24
Vallinův pokus domácí obrana zablokovala. Puk se odrazil do středního pásma.
7:42
Milam vyslal parádní přihrávku na rozjetého Tenkráta, který postupoval sám na branku. Provedl blafák do bekhendu a vyřadil Faltera ze souboje, pak mu ale ujel puk z čepele.
8:01
Malec je na ledě, v početní výhodě se neprosadila ani Sparta.
9:21
Dobrou příležitost zase na opačné straně nevyužil Erat. Stál nehlídaný u tyčky, ale za Schwarze puk neprotlačil.
10:05
Sparťanského brankáře Schwarze teď ohrozil vlastní obránce. Lehké nahození Čermáka se divoce odrazilo od brusle Vallina a puk se valil k opačné tyči. Schwarz ale výborně zareagoval a stihl vrátit beton na na druhou stranu, než kam původně směřoval.
11:01
Sekáč ujížděl brněnské obraně po pravé straně, jenže vyjel z dobrého střeleckého úhlu a Falter mu nenechal žádný prostor k zakončení.
12:34
Gólmani si neoddechnou. Na Schwarze zase pádil osamocený Zohorna. Brankáře si položil, ale pak nenašel místo mezi bruslí a tyčkou, kudy by puk zasunul za čáru.
13:25
Pacovského ránu zneškondil Falter. Střela střídá střelu, hraje se ofenzivně.
14:43
Kometa se usadila v soupeřově třetině a čeká na lepší střeleckou příležitost.
15:36
Zakončoval Holec, ale Schwarz neměl s jeho pokusem vážnější potíže. Sparta se už ze sevření vymanila.
17:01
Sparta kombinuje ve středním pásmu a nemůže proniknout za modrou čáru. Brno pečlivě střeží obrannou třetinu.
17:34
Hru teď kazí nepřesnosti. Sparťanské i ty brněnské.
18:38
Vyloučen hráč Broš (Sparta), 2 min. za hákování
19:01
Čermák prostrčil puk k Hořavovi, který stál sám před Schwarzem. Švihem minul branku.
19:24
Vyloučen hráč Rachůnek I. (Sparta), 2+2 min. za hru vysokou holí
To je hodně nešťastný moment pro Spartu. Čermák vrazil do Rachůnka, ten padal k ledu a hokejka mu vyletěla do soupeřova obličeje. Čermák má rozseknutý ret a Kometa bude hrát v pěti proti třem.
19:54
Kováčik místo rány v dobré pozici ještě přihrával a sparťasnká trojka stačila pas zblokovat.
20:00
Brněnští převlékli dresy a už v tradičních barvách dohrají zbytek přesilovky pět na tři. Zbývá z ní ještě více než půl minuty.
20:01
20:12
Kováčikova rána proletěla mimo branku. Sparta pak vyhodila puk až za domácí branku.
20:38
Broš se zapojil do hry, Kometa pokračuje v klasické přesilovce pět na čtyři.
21:31
Schwarz stáhl kotouč ze vzduchu. Kometa zatím branku výrazněji neohrozila. Polovina z čtyřminutového trestu Rachůnka už uplynula.
22:01
Sparta zase vyvezla puk mimo vlastní třetinu. Brno už ani neudrží kotouč blízko protivníkovy branky.
22:16
Schwarze teď ale zasáhla smršť střel. A jako poslední mířil do odkrytého prostoru branky Němec. Netrefil se.
23:02
Milam (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Hovorka
Stav zápasu Kometa - Sparta 0:1

Kdo by to do Troye Milama řekl... Sparťanský bek riskantně vyrazil v oslabení do přečíslení, na modré čáře převzal přihrávku Hovorky a bravurním blafákem dovezl puk za Faltera.
23:29
Pacovský (Sparta) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Hlinka a Sičák
Stav zápasu Kometa - Sparta 0:2

Brno prožilo minuty hrůzy. Nejenže nevyužilo přesilovku pět na tři ani následnou dlouhou výhodu proti čtyřem, ještě utržilo kruté rány. Sotva Rachůnek skočil na led, Sparta založila ddruhý gólový protiútok. Hlinka uvolnil Pacovského, který po jednoduché kličce znovu překonal Faltera.
24:32
Ton pálil bez přípravy, ale mířil těsně vedle.
26:46
Vyloučen hráč Valábik (Kometa), 2 min. za hrubost
26:46
Vyloučen hráč Jánský (Sparta), 2 min. za držení protihráče
28:48
Vyloučen hráč Čermák (Kometa), 2 min. za krosček
Čermák strčil do Tenkráta, jenž se snažil tečovat puk před brankou. Sparta si zahraje přesilovku.
29:31
Ton minul puk před prázdnou brankou. Kotouč skákal k levé tyči a sparťanský útočník ho promáchl.
30:01
Zohorna se snažil utéct v oslabení obraně, jenže Tona nepřebruslil. Sparťanský útočník zatlačil soupeře do nevýhodné pozice a Schwarz pokus vyrazil bezony.
30:58
Čermákův trest vypršel a Kometa postupovala ve čtyřech proti jedinému bekovi. Žižka ale zakončil možná moc ukvapeně a trefil připraveného Schwarze.
31:54
Vyloučen hráč Dočekal (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
Dočekal dohrál souboj ve středu hřiště s rukama nahoře. Sparta bude opět hrát v početní výhodě.
32:21
Brněnští vyvezli puk až za soupeřovu branku. Tam ale Čermákovi nevyšla klička, a tak mají kotouč zase sparťané.
33:06
Pražanům se v přesilovce nedaří. Zatím neudrželi hru v útočném pásmu na více než pár vteřin.
33:41
Sičákova tvrdá rána příklepem narazila do zadního hrazení. Pak puk zase vyletěl z třetiny domácího týmu.
33:54
Sparta přesilovku nevyužila. Kometa pokračuje v pěti.
34:49
Žižka (Kometa) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Dočekal
Stav zápasu Kometa - Sparta 1:2

Kometa snižuje stav při signalizovaném vyloučení. Dočekal vyslal skrz brankoviště pas na Tomáš Žižku, jenž doklepl puk do nekryté branky.
35:34
Brněnští ožili. Útočí, ale Hrušková rána teď nemířila na branku.
36:32
Hruška (Kometa) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Němec a Zohorna
Stav zápasu Kometa - Sparta 2:2

Jak Sparta k vedení rychle přišla, rychle ho zase ztratila. Dlouhý nápor vyvrcholil výjezdem Vojtěcha Němce zpoza branky a následnou prudkou ranou Hrušky, který poslal vyražený puk do sítě.
38:01
Sparta se musí bránit brněnskému náporu. Povzbuzení domácí se ženou do útoku.
39:34
Vallin si klekl do pokusu Hrušky. Sparťané už asi konec druhé třetiny přečkají bez další újmy.
40:00
40:01
41:01
Holec před sparťanskou brankou zpracoval vysokou přihrávku a tlačil puk za Schwarze. Brankář puk vyrazil.
41:23
Kometa nastoupila i do třetí části velmi živě. Sparta zatím nestíhá pokrývat protivníka, který hýří pohybem.
44:02
Kočí srazil u mantinelu Petrovického, vyskočil a loktem ho poslal k ledu. Brněnský útočník teď klečí v rohu.
44:02
Kočího okamžitě vyzval na pěstní souboj mstitel Valábik a sparťanský specialista na rvačky rychle shodil rukavice. Souboj dopadl na rány nerozhodně, oba hokejisté jich schytali zhruba stejně a nikdo neupadl.
44:02
Vyloučen hráč Kočí (Sparta), 5+20 min. za vražení na hrazení
44:02
Vyloučen hráč Kočí (Sparta), 5+20 min. za hrubost
44:02
Vyloučen hráč Valábik (Kometa), 5+20 min. za hrubost
Kometa po rozdělení trestů získala pětiminutovou přesilovku.
45:12
Přesilovka se ale Kometě vůbec nevede. Sparta brání bez vážnějších starostí.
46:12
Schwarz ještě nemusel ani jednou zasahovat. Brno se vůbec nemůže usadit ve třetině a rozehrát souvislejší kombinaci.
47:21
Sparta zase vyhodila.
48:01
Až teď. Brno udrželo puk v útoku a na Schwarze pálil Malec. Puk se odrazil do rohu.
48:36
Petrovický (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Holec
Stav zápasu Kometa - Sparta 3:2

Bezradná domácí přesilovka nakonec končí gólem. Ale hodně mu pomohli sparťané. Milam se Sičákem se nedohodli za brankou a Petrovický přes Schwarzovu lapačku protlačil puk do sítě. Hrubý faul tak Spartě vrátil vstřelenou brankou.
50:01
Kometa, kterou žene vyhecované publikum, drží kotouč a nepouští Spartu do výhodných pozic.
51:31
Čermák pronikl středem sparťanské obraně a najížděl sám na branku. Protihráč ho zastavil zákrokem na hraně povolených prostředků.
52:10
Falter zlikvidoval obrovskou šanci Tona. Sparťanský útočník střílel hned, jak k němu dorazil pas Bahenského, ale domácí gólman si stihl povyjet a ránu ramenem vykrýt.
54:01
Brněnští kontrolují střední pásmo. Spartě se vůbec nedaří projít před branku. A čas se jí krátí...
55:13
Rychlá rozehrávka Hlinky skočila přes Pacovského hůl a odjela na zakázané uvolnění.
55:54
Holec se pustil sám mezi obránce a bekhendem se snažil zvednout puk pod horní tyč. Schwarz chytil puk do lapačky.
56:45
Sparta stále neúspěšně buší do modrých vrat. Kometa zavřela střední pásmo a soupeři se nedaří protlačit puk do útočné třetiny. Byť třeba jen nahodit za branku.
58:11
Obraz hry vypadá pořád stejně. Sparta ještě nedokázala zbořit modrou hradbu.
58:21
Trenér Sparty Jandač si vzal oddechový čas. Marek Schwarz už zůstane na střídačce a jeho spoluhráči zkusí vyrovnat v šesti.
58:30
Broš na brankovišti zkusil provést kličku, ale tísnil ho obránce. Brno pak vyhodilo na zakázané uvolnění.
58:40
Po Sičákově střele vylétl puk po mantinelu až na druhou stranu hřiště.
59:35
Kováčik zkusil poslat puk do prázdné branky, jenže minul, a tak sudí odpískali zakázané uvolnění. Kometa si vybrala oddechový čas.
59:41
Tonova rána se od Kováčikovy brusle odrazil do ochranné sítě.
59:50
Hořava M. (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně)
Stav zápasu Kometa - Sparta 4:2

Hořava vyhodil bekhendem puk z vlastní třetiny, přeskočil Gřegořkovu hokejku a skončil v brance.

5. 3. 2023 16:30Kometa–Sparta 5:2
20. 1. 2023 18:30Sparta–Kometa 5:3
4. 12. 2022 17:00Kometa–Sparta 2:6
21. 10. 2022 18:30Sparta–Kometa 2:3
18. 2. 2022 18:00Kometa–Sparta 2:1
4. 1. 2022 18:30Sparta–Kometa 3:2
7. 11. 2021 16:20Kometa–Sparta 2:5
26. 9. 2021 16:00Sparta–Kometa 3:2