0:00
Dobrý večer z Budvar arény. Hala se zvolna plní, ale určitě se hodně zaplní. Kdo by nebyl zvědavý na týmy, které v posledních třech zápasech pokaždé vyhrály.
0:00
Domácí mají sérii ještě o dvě utkání delší. Obě mužstva jsou dole, ale věří, že se do play-off určitě dostanou. A chtějí pro to udělat všechno.
0:00
V týmu domácích není Toman, který se vrátil do Mladé Boleslavi. Chybí i další dva zranění beci Mikuš a Frühauf. Sparta nemá do obrany Kočího, který je v trestu. Dobře místní halu znají kouč Jandač, Sičák i Gřegořek. Všichni tři v ní bývali doma.

Rozhodčí: Trombík (CZE), Šír (CZE) - Kostka (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 4 603

0:00
Oba týmy poklepaly své gólmany. Oba na ně hodně spoléhají. Za chvíli se začne, diváci už fandí naplno.
0:01
1:18
První kontakt s pukem měl z gólmanů Kovář. Ale jen srazil poskakující kotouč spoluhráči.
1:56
Zdravíme Spartu, křičel kotel domácích. Dál se hraje bez střelby.
3:06
Květoň mezi bruslemi zády k brance tečoval střelu Janka. Neuvirth byl pozorný.
3:58
Michálek přejel vlevo modrou a hledal horní růžek nad lapačkou. Minul branku.
4:49
Branku netrefili Ference ani Hanzal. Pokaždé o dva až tři vlásky.
5:17
Broš (Sparta) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Sekáč
Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 0:1

První udeřila Sparta. Střelec gólu dostal puk zpoza branky a pověsil ho z mírného úhlu pod horní tyčku.
7:22
Michálek (Č. Budějovice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Prospal a Hanzal
Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 1:1

Michálek byl téměřž na stejném místě jako předtím Broš. I akce byla podobná. Rychlá přihrávka a střela z voleje. Byl to příklep, zatímco Broš pálil zápěstím.
10:32
Vyloučen hráč Sekáč (Sparta), 2 min. za sekání
Vracel se s Hanzalem a sekl ho ve chvíli, kdy se pokoušel centr domácích zakončit.
10:59
Kotalík byl v kruhu a pálil neobsazený. Nedal.
11:39
Střelu Květoně chytil Neuvirth do lapačky.
12:32
Sekáč může hrát.
12:50
Vyloučen hráč Rachůnek I. (Sparta), 2 min. za držení protihráče
Chytil Podlešáka, který se točil kolem branky Sparty.
13:55
Hovorka (Sparta) vstřelil branku (9. gól v sezóně)
Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 1:2

Hovorka vjel do přihrávky Ferenceho na Kotalíka a přesně zakončil sólo v oslabení.
14:50
Sparta je v pěti a ještě vede.
18:24
Další pasáž urputného boje a jízdou ze třetiny do třetiny. azkončil ji Podlešák. Neuvirth puk chytil.
18:55
Tenkrát jel zprava a už byl u Kováře, který povyjel. Sparťan nezakončil, zajel s pukem za branku.
20:00
20:00
Zásahy měl Kovář čtyři. Neuvirth 10. Hosté přesto vedou. Byli nekompromisní při obou větších šancích, které měli. Sparta jinak musela bránit, ale šlo jí to. Hodně a svižně bruslí.
20:01
21:15
Po chybě obrany Sparty se k puku mezi kruhy dostal Podlešák. Střelou po ledě neuspěl. Vráblíkovu ránu od modré Neuvirth viděl a puk stejně jako u Podlešáka srazil.
23:04
Znovu chybí více střelby. Hráči obou týmů jsou dobře pokrytí a nedostávají se ke koncovce.
24:44
Blesková akce. Prospal zachytil puk na mantinelu a poslal prudkou přihrávku Hanzalovi. Hanzal zblízka zakončil, ale Neuvirth střelu sklepl.
26:13
I Sparta měla před šancí Hanzala chvíli převahu, viděl byl Hlinka. Teď se znovu musela bránit.
26:13
Vyloučen hráč Milam (Sparta), 2 min. za nedovolené bránění
27:21
Kotalík (Č. Budějovice) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Prospal a Ference
Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 2:2

Napřáhl za modrou a trefil se. Chvilku předtím nastřelil Ference od modré tyčku.
27:50
Přibyl (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně)
Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 2:3

Nekrytý Přibyl se po buly dostal k puku u branky Kováře a poodjel si kousek do strany. Odtud zvedl puk pod horní tyčku a Kováře tím zjevně zaskočil.
29:10
Hanzal se dostal zleva do nájezdu. Zkusil puk zatáhnout, ale podklouzl a zakončení mu nevyšlo.
29:51
Ke střele zblízka se dostal Prospal. Neuvirth zakročil včas.
31:22
Neuvirth raději po pokusu Květoně přikryl puk.
32:53
Ofsajd Sparty. Je delší přestávka. Znovu se hráči ke koncovce nedostávají. To je obraz celého zápasu. Pak ale přijdou tresty i šance.
33:25
Kohn vysunul Vydareného. Jeho střelu ze strany Neuvirth chytil.
33:47
Ani Langhammer si na Neuvirtha nepřišel.
35:01
Michálek zakončoval bekhendem. Neuvirthův beton nepřehodil.
37:04
Neuvirth musí být neustále ve střehu. Domácí se kolem něj točí jako při čardáši.
37:59
Vyloučen hráč Prospal (Č. Budějovice), 2 min. za sekání
Měl problém s Brošem a dlouho po odpískání si ještě povídali. Fauloval ve své obranné třetině.
39:02
Střelu Pilaře srazil Kotalík. Předtím neuspěl Rachůnek.
39:59
Dvakrát minul Pilař. Hlinkovu střelu Kovář chytil.
40:00
40:00
Sparta se většinou musela bránit, ale dál si vede svou. Zásahy brankářů: Kovář 4, Neuvirth 15, celkem 8:25.
40:01
40:01
Ještě se čekalo, až za brankou Sparty bude lepší led. Byla tam voda.
40:42
Vyloučen hráč Tenkrát (Sparta), 2 min. za hákování
Hákoval unikajícího Hanzala.
41:42
Neuvirth správně pokryl teč Michálka a nedovolil Hanzalovi dorážku.
42:42
Tenkrát se vrátil do hry.
43:21
Philipp srazil střelu Podlešáka nad branku.
45:39
Ani ve třetí třetině se nehraje jinak. Domácí se tlačí dopředu a Sparta čeká na šanci.
48:10
Suja zakončil střelou z úhlu do betonu Neuvirtha a odražený puk před Podlešákem sparťané uklidili. Jinak nic. Střelba zase chybí, obrany jsou lepší.
49:45
Tři hráči Sparty na jednoho. Hlinka střílel mezi kruhy forhendem, ale tahem beton Kováře nepřestřelil.
49:55
Vyloučen hráč Michálek (Č. Budějovice), 2 min. za hru vysokou holí
Byl v souboji s Pilařem a poslal ho na led.
50:48
Kohn skočil do střely od modré a zůstal ležet. Pak se přec e jen zvedl a odjel na střídačku.
51:55
Pět na pět. Sparta začala přesilovku zostra, pak povolila.
52:28
Broš tečoval puk na Kováře, který střelu chytil.
52:59
Vyloučen hráč Kohn (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
Kohn se vrátil do hry, ale u mantinelu fauloval. Zřejmě zasáhl čiperného Hovorku.
54:00
Střelu Sičáka od modré Kovář chytil.
54:40
Bekhend Sekáče i přiklepnutí Hovorky Kovář zneškodnil. I když ve druhém případě chvíli váhal, kde má puk.
54:59
Kohn může hrát.
55:31
Michálek tečoval nahrávku na střední čáře, ale sudí pískli zakázané uvolnění. Pak se omluvili, vhazovalo se uprostřed.
56:05
Vyloučen hráč Bahenský (Sparta), 2 min. za podražení
Při závaru u Neuvirtha zapracoval na Hanzalovi.
58:05
Sparta zdárně vyhazovala puk a ubránila se.
58:28
Sudí Trombík chtěl vyloučit hráče Sparty, ale čárový mu ně+co vysvětlil a hlavní arbitr se omluvil. Hraje se v plném počtu.
59:09
Oddechový čas pro Spartu. Power play domácích.
59:29
Hovorka si oddechl. Hanzal zachytil jeho přihrávku ala žáci kolem branky a ohrozil Neuvirtha. Ten Hovorku podržel.
60:00
Kovář měl v poslední části 8 zásahů, Neuvirth 13, celkem 16:38. Sparta vyhrála díky proměňování šancí. Umí dát gól a dobře bránila. Domácí jsou notně zklamaní, soupeř jim dnes tolik nedovolil. Kotel domácích ještě oslavil Josefa Jandače. Pěkný večer.

17. 2. 2023 17:30Č. Budějovice–Sparta 3:4
17. 1. 2023 18:30Sparta–Č. Budějovice 5:0
3. 1. 2023 18:30Sparta–Č. Budějovice 5:3
7. 10. 2022 17:30Č. Budějovice–Sparta 2:3
11. 4. 2022 18:30Sparta–Č. Budějovice 3:2
8. 4. 2022 19:00Č. Budějovice–Sparta 3:1
7. 4. 2022 19:00Č. Budějovice–Sparta 2:3
4. 4. 2022 19:00Sparta–Č. Budějovice 5:1