Vítejte u podrobné reportáže z Brna, kde se domácí Kometa pokusí utnout sérii pěti porážek. Vítkovice hodlají navázat na povedené účinkování na Spengler Cupu.
0:01
1:14
Hruška (Kometa) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Zohorna a Čermák
Stav zápasu Kometa - Vítkovice 1:0

Velkolepý nástup Komety! Brňané rychlými přihrávkami v útočném pásmu rozebrali obranu hostů a Hruška pohodlně zakončoval do odkryté branky.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Jeřábek (CZE) - Bádal (CZE), Lhotský (CZE)
Počet diváků: 7 200

3:20
První nebezpečnou akci hostů měl na svědomí Burger, jeho pokus z pravého kruhu ke vzdálenější tyči brankář Trvaj vyrazil.
3:27
Na druhé straně pálil z dálky Jakub Svoboda, puk přistál v náruči gólmana Šindeláře.
4:45
Nájezd domácího Petrovického skončil posunutou vítkovickou brankou.
5:09
Brněnský Dlouhý hledal před brankou soupeře neexistujícího spoluhráče.
6:17
Brněnský Erat rozjel rychlou akci, v jejímž závěru nebezpečně střílel Dočekal. Šindelář vykopl puk betonem.
6:27
Na modré čáře dostal prostor ke střele domácí bek Valach, jeho tečovaný pokus Šindelář se štěstím zastavil. Kometa je zatím jasně aktivnější.
8:31
Tlak Komety vyústil v jasnou šanci Žižky. Ten byl na levém kruhu úplně sám a Šindelář navíc nebyl ideálně postavený, přesto střelu brněnského obránce ramenem dokázal vytlačit.
10:12
Po Divíškově zadovce zakončoval z ostrého úhlu Jakub Svoboda, vítkovický brankář si bližší tyč pohlídal. Jeho protějšek Trvaj je zatím takřka bez práce.
10:37
Huna (Vítkovice) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Sloboda
Stav zápasu Kometa - Vítkovice 1:1

Vítkovicím ale stačí ke gólu málo. Huna si vyjel zpoza brány, bránící Kováčik mu nepochopitelně udělal místo a slovenský útočník tak měl dost času, aby zblízka zamířil do horního rohu.
10:58
Vyloučen hráč Malík (Vítkovice), 2 min. za držení protihráče
11:06
Od modré tvrdě pálil Žižka, Šindelář vyrazil.
11:38
Brňané málem vyšachovali obranu Vítkovic, když Zohorna přihrával Žižkovi před odkrytou bránu. Bek Komety už ale byl ve velkém úhlu a puk mezi tyče nenasměroval.
12:35
Vítkovice ustály i situaci, kdy jejich brankář ztratil hokejku. Poté, co ji sebral zpět, zastavil bez větších potíží střelu Švrčka.
12:58
Vítkovice jsou v pěti.
14:12
Erat objel vítkovickou branku, před zakončením nebo přihrávkou mu ale ujel puk.
14:36
Vyloučen hráč Barinka (Vítkovice), 2 min. za hákování
15:11
Domácí Jan Hruška mířil z pravého kruhu pod horní tyč, Šindelář zůstal stát a puk schoval ve výstroji.
16:36
Při návratu potrestaného Barinky pálil z první domácí obránce Valach, puk však poslal daleko od branky.
16:52
Po další brněnské ráně od modré dorážel nepřesně Erat.
18:27
Čermák objel hostující branku, jeho přihrávka však projela ven z útočného pásma.
19:15
Kometa se neustále snaží o skórování, pokus Jakuba Svobody ovšem Šindelář bez větších potíží schoval do lapačky.
20:00
Převaha Komety v první třetině byla drtivá, na střely na branku domácí vyhráli 17:4. Jenže skóre je kvůli jednomu kiksu brněnské obrany a vynikajícímu Šindelářovi ve vítkovické brance nerozhodné.
20:01
20:38
Brněnský Jakub Svoboda nabral ve středním pásmu rychlost, následně však vystřelil nad branku.
20:45
Vyloučen hráč Stehlík (Vítkovice), 2 min. za hru vysokou holí
Třetí přesilovka pro Kometu.
21:30
Hráči Komety tak dlouho honili puk podél mantinelu, až jim utekl z útočného pásma.
22:11
Bičánkovu ránu od modré vytěsnil Šindelář betony.
22:45
Vítkovice i třetí oslabení přežily.
22:54
Vyloučen hráč Barinka (Vítkovice), 2 min. za zdržování hry
A hned je tu čtvrté poté, co Barinka vystřelil puk mimo kluziště.
23:24
Brněnský Holec hrozivě napřáhl, pak ale puk nechtěně poslal přímo na hokejku soupeře.
24:54
Ani tato přesilovka se Kometě vůbec nepovedla.
25:29
Od modré pohotově pálil domácí Holec, Šindelář si pro puk máchnul lapačkou.
25:49
Pořád se hraje jen na jednu bránu, útočné pokusy Komety už ale postrádají nebezpečnost. Střelu Jakuba Svobody z křídla stihl zblokovat bránící hráč.
27:01
Jeden z řídkých kontrů Vítkovic zakončil Roman slabou střelou, kterou chytil Trvaj do lapačky.
27:32
Hosté se dostali do situace tři na jednoho, Radim Hruška však místo gólové přihrávky před prázdnou bránu upadl.
28:23
Brněnský Erat si vyměnil puk se spoluhráčem a tvrdě vypálil, brankář Šindelář si nebyl jistý, zda má puk pod sebou. Následovala menší potyčka a hledání kotouče ve výstroji vítkovického brankáře.
29:17
Valach po přejetí modré čáry vystřelil těsně nad ledem, Šindelář vyrazil puk do rohu.
30:18
Brěnský brankář Trvaj si procvičil lapačku při nahození Klimka.
31:22
Před brněnskou brankou se dostal k puku Strapáč a poslal jej bekhendem těsně vedle. Hosté ožívají.
32:26
Na pravém kruhu napřáhl brněnský Zohorna a poslal puk kousek vedle bližší tyče.
33:28
Vyloučen hráč Bičánek (Kometa), 2 min. za držení protihráče
První přesilovka pro hosty.
34:18
Už se zdálo, že Burger po křížné přihrávce zamete puk do odkryté brněnské branky, Trvaj se ale bleskově přemístil a betonem vyrazil.
35:26
Tentokrát Trvaj předvedl hbitou lapačku, do níž chytil dobře mířený pokus Romana.
36:00
Kometa oslabení přežila, ale Vítkovice jsou čím dál smělejší.
36:18
Domácí Jakub Svoboda mířil mezi Šindelářovy betony, ten je sklapl včas.
36:23
Vyloučen hráč Rehák (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
36:29
Od modré střílel Malec, vítkovický brankář vyrazil.
36:57
Holec se před vítkovickým brankovištěm šikovně uvolnil a zakončil bekhendem, Šindelář opět pozorný.
38:13
Čermák najel do útočného pásma a mířil do horního růžku, Šindelář pohotově vymrštil lapačku.
38:23
Kometa v přesilovce hrozila, ale opět ji nevyužila.
39:10
Závěr třetiny patří domácím, Holcova střela však skončila v boční síti a následně se puk odrazil k Šindelářovi.
39:48
A ještě pokus Petrovického, ten však neměl důraz ani přesnost, takže jej Šindelář ztlumil na hrudi.
40:00
I když se hra ve druhé třetině opticky vyrovnala, statistici napočítali poměr střel 20:9 pro domácí. Většími šancemi však hrozily Vítkovice.
40:01
40:22
Vyloučen hráč Švrček (Kometa), 2 min. za držení protihráče
41:30
Zatím je přesilovka hostů hodně zoufalá.
42:09
Trvaj odrazil pokus Svačiny k bližší tyči a následně chytil nahození Stehlíka.
42:22
Kometa hraje v pěti.
43:35
Vítkovický Szturc stihl klepnout do puku odraženého od zadního mantinelu, Trvaje ale příliš neohrozil.
44:58
Trvaj nejprve čelil Szturcově střele z mezikruží, poté i dvěma dorážkám Šedivého zblízka, ale ani jednou puk za svůj beton nepustil.
46:25
Obrovská šance i na druhé straně. Čermák se ocitl úplně sám před Šindelářem a pokoušel se za něj zasunout puk, což se mu ovšem nepovedlo. Místo toho ze Šindeláře vypadl puk ztracený ve druhé třetině, takže rozhodčí přerušili hru.
47:41
Svoboda (Kometa) vstřelil branku (14. gól v sezóně) , asistence Divíšek a Svoboda T.
Stav zápasu Kometa - Vítkovice 2:1

Kometa se přece jen dočkala gólu! Jakub Svoboda na útočné modré čáře objel Malíka, natlačil se před branku a zavěsil puk přesně do vzdálenějšího horního růžku.
49:40
Jakub Svoboda mohl přidat další zásah, zcela osamocený v mezikruží si však nezpracoval puk.
50:41
Vyloučen hráč Malík (Vítkovice), 2 min. za hákování
50:41
NAŘÍZENO TRESTNÉ STŘÍLENÍ! Malík (Vítkovice) za sekání
Kometa může zvýšit z trestného střílení nařízeného za druhý faul Malíka na Čermáka.
50:41
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Čermák (Kometa) neproměnil
Čermák se pokusil Šindeláře zmást kličkou, ten však nechal beton položený na ledě a od něj se puk odrazil mimo branku. Kometa ještě bude hrát přesilovku.
52:41
Vítkovice jsou v pěti, čas na vyrovnání se jim však krátí.
53:57
Vyloučen hráč Petrovický (Kometa), 2 min. za sekání
Vítkovicím se nabízí přesilovka.
55:26
Hostům trvalo dlouho, než se usadili v útočném pásmu, a ani pak vystřelit nedokázali.
55:57
Brňané jsou kompletní.
56:20
Od mantinelu pálil domácí Holec, Šindelář chytil lapačkou.
56:28
Z úhlu zkoušel štěstí Huna, Trvaj si bližší tyč pohlídal.
56:40
Domácí najížděli dva na jednoho obránce, Jan Hruška se dostal až před Šindeláře, ale ani nepřihrál, ani nevystřelil. Nakonec mu vítkovický brankář puk vypíchl.
Stav zápasu Kometa - Vítkovice 2:2

Hosté se přece jen dočkali vyrovnání! Svačina našel u vzdálenější tyče Hunu, který protlačil puk škvírou mezi přesouvajícím se Trvajem a bližší tyčkou.
59:13
Vyloučen hráč Čermák (Kometa), ot 20 min. za nesportovní chování
Čermák po inkasovaném gólu prásknul hokejkou o střídačku, od níž se odrazila do hlediště. Proto dostal trest do konce zápasu.
60:00
Ve třetí třetině byl poměr střel 9:9, celkově tedy 46:22 pro Kometu, ale ani tato převaha jí ke třem bodům nepomohla. V předchozím vzájemném utkání v Brně rozhodli domácí v poslední minutě normální hrací doby o vítězství, teď o něj naopak přišli.
60:01
61:30
Prodloužení je zatím oboustranně opatrné.
62:11
Vyloučen hráč Klimek (Vítkovice), 2 min. za držení protihráče
Hosté v přesilovce vyrovnali, domácí mohou v početní převaze rozhodnout. Kometa si proto vzala oddechový čas.
62:20
Jakub Svoboda při pokusu o střelu špatně trefil puk, Vítkovice vyhazují.
62:58
Pokus o přihrávku Tomáše Svobody se odrazil na vítkovickou branku, Šindelář stihl zasáhnout.
63:45
Puk je za brněnskou brankou, domácím se přesilovka čtyři na tři nedaří.
64:11
Teď už jsou Vítkovičtí ve čtyřech.
64:45
Rozhodčí přerušili hru poté, co na ledě zůstal ležet domácí Malec.
65:00
V prodloužení byl poměr střel 2:2, rozhodnou nájezdy. Vítkovice do nich nasadí brankáře Málka.