Hezký čtvrteční večer z Plzně, vítejte u sledování on-line reportáže z předehrávky 39. kola mezi domácí Škodou a Třincem.
Plzeň jasně vládne extralize, jenže s tím se pojí i zájem o hráče Západočechů. Zahraniční kluby stojí především o dvaadvacetiletého útočníka Jana Kováře, v dnešní sestavě nechybí.
Extraligovou premiéru zažije v dresu domácích devatenáctiletý útočník Filip Vlček, který hraje první ligu za mateřský Písek.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Hodek (CZE) - Horinek (SVK), Pešek (CZE)
Počet diváků: 4 722

Domácím hokejistům dnes budou fandit na stadionu i úspěšní plzeňští fotbalisté Pavel Horváth či Václav Procházka.
0:01
0:44
Domácí elitní formace se Strakou začala zápas v útočném pásmu, ale Straka a Gulaš si vyměňovali puk přihrávkami podél mantinelu tak dlouho, až o kotouč přišli.
2:01
Johnson převzal puk před útočnou modrou čárou, ale nepřesnosti třineckého obránce nevyužil.
2:43
Adamského střelu z levého křídla vytáhl gólman Svoboda ramenem.
3:51
St. Pierre si dojel do útočného pásma pro puk, který za třineckou branku sám nahodil, ale domácí ho příliš nepodpořili a obránce Západočechů po chvíli o kotouč přišel.
4:20
Vlasák na levé straně dlouho míchal s pukem a hledal ideálně postaveného spoluhráče. Nakonec se vzhledem k okolnostem rozhodl pro nahození, které k Hrubcovi neprošlo.
5:14
Pletka (Plzeň) vstřelil branku (17. gól v sezóně) , asistence Kovář
Stav zápasu Plzeň - Třinec 1:0

Hanzlíkovi se před třineckou brankou zamotal puk mezi brusle, takže se zdálo, že hosté se ubrání. Jenže Kovář za okamžik adresoval před Hrubce další přihrávku a Pletka se trefil nádherně do levého horního rohu. 1:0 pro Škodu!
6:50
Nechybělo příliš, aby Gulaš sám před třineckou brankou zpracoval přihrávku. To byl další náznak plzeňské šance.
7:25
Martin Růžička si chtěl vyměnit puk s Peterkem. Neúspěšně. Zabránil jim v tom domácí Dan Růžička.
8:15
V akci lapačka Svobody. Plzeňský brankář přerušil hru po střele Orsavy z pravé strany.
8:30
Tyč! Hosté po buly zůstali v útočném pásmu a Klimenta trefil z levého křídla konstrukci branky. Pak Svoboda zasáhl proti dalšímu pokusu Adamského.
9:30
Oba týmy střídají a třinecký Klouček drží puk za vlastní brankou.
10:01
Rychlý protiútok Plzně. Straka našel na útočné modré Gulaše, ten vzápětí pálil na Hrubce.
10:12
Vyloučen hráč Růžička (Třinec), 2 min. za hákování
11:01
Nahození St. Pierra nebylo přesné, ale útočné pásmo udržel pro Plzeň Straka.
11:20
Teď už ne a hosté vyhodili ke Svobodovi.
12:05
Po střele Vlasáka zůstal Hrubec v univerzálním pokleku a nemusel zasahovat. Zblokovaný puk skončil v ochranné síti.
12:12
Zbývajících pár vteřin v oslabení hosté zvládli a jsou kompletní.
13:13
Adamský dostal ideální přihrávku mezi kruhy, ale netrefil branku.
13:48
Varaďa se chtěl elegantně uvolnit přes Hanzlíka, ale místo toho po střetu s plzeňským obráncem padl na zem.
15:05
Rákosova přihrávka na útočnou modrou nebyla přesná, jenže ani domácím nevyšel přechod přes střední pásmo.
16:01
Adamský si s Polanským dvakrát vyměnil puk, pak střílel tvrdě od modré a Svoboda zasáhl betonem.
16:15
Gulaš vybojoval puk v nebezpečně za třineckou brankou, jenže následná přihrávka mezi kruhy byla nepřesná.
17:11
Straka v obranném pásmu moc dobře viděl, že se Gulaš rozjíždí za třineckou defenzivu a okamžitě mu nahrál. Jenže Gulašovi se nepovedlo zpracování a nakonec ani nezakončil.
18:17
Adamský (Třinec) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Růžička
Stav zápasu Plzeň - Třinec 1:1

Naopak třineckému Adamskému se nájezd povedl a je vyrovnáno! Bývalý hráč Plzně převzal puk ve středním pásmu a sólo zakončil mezi betony Svobody.
18:17
Asistence je připsána Růžičkovi, takže nejproduktivnější extraligový hráč už bodoval proti všem týmům v soutěži.
19:46
Frolo měl problémy s dotírajícím Květoněm a gólman Svoboda nakonec musel přikrýt puk lapačkou.
20:00
Poměrně vyrovnaná první třetina končí i vyrovnaným stavem. Na obou stranách se prosadili hráči, kteří dříve působili v týmu soupeře. Za Plzeň skóroval Pletka, za Třinec Adamský.
20:01
20:34
Třineckou akci v útočném pásmu přerušuje posunutá branka Svobody.
20:57
Třinec už mohl dokonat obrat! Květoň byl mezi kruhy úplně volný, dostal přihrávku a trefil horní tyč.
21:30
Klimentova zpětná přihrávka na Adamského neprošla.
21:50
Znovu v akci Klimenta na pravém křídle útočného pásma. Bekhendem zakončoval dost nepřesně.
23:30
Strakovo zakončení mířilo do Hrubce, takže třinecký brankář měl snadnější úlohu.
24:03
Na druhé straně zakončoval z mezikruží Orsava, ale měl puk na bekhend a minul.
24:15
Vzápětí další třinecká přiležitost! Za obranu domácích se dostal Polanský, jenže netrefil branku.
24:31
Vyloučen hráč Dvořák (Plzeň), 2 min. za hrubost
25:05
Plzeň se zatím skvěle brání a domácí sklidili potlesk i díky čistému zákroku Hollwega na Galvase.
26:02
Vyloučen hráč Mozík (Plzeň), 2 min. za sekání
29 vteřin přesilové hry 5 na 3 pro Třinec!
26:31
Domácí už jsou ve čtyřech.
27:01
Třinecká přesilovka je zatím hodně slabá.
27:30
Domácí budou hrát znovu ve třech. Nejprve totiž Dvořák fauloval v útočném pásmu a pak naprosto zbytečně naložil do obličeje Polanskému.
28:02
Mozík opustil trestnou lavici, takže se hraje 4 na 4.
28:25
Frolovo lehké nahození od modré vyrazil Hrubec do rohu.
29:30
Začala zkrácená přesilovka Plzně.
30:00
Po velkém vytížení rozhodčích také práce pro gólmany. Dvě šance v krátkém čase měl Straka, při druhé střele zřejmě zasáhl Rotha, který reklamuje u sudích krev v obličeji.
31:29
Růžička se v útočném pásmu protáhl kolem Jeřábka na brankoviště a Svoboda měl co dělat, aby udržel puk ve své moci.
31:35
Vyloučen hráč Varaďa (Třinec), 2 min. za sekání
31:55
Vyloučen hráč Květoň (Třinec), 2 min. za podražení
Tohle tedy bude těžká chvíle pro Třinec. Stráví minutu a čtyřicet vteřin ve dvojitém oslabení.
32:33
Pletka (Plzeň) vstřelil branku (18. gól v sezóně) , asistence Vlasák a Hanzlík
Stav zápasu Plzeň - Třinec 2:1

Plzeň využívá přesilovku 5 na 3. Proti Vlasákově střele z levé strany do poloprázdné branky se Hrubec ještě stihl přesunout a skvěle zasáhnout, ale pak úspěšně dorážel Pletka.
32:34
Navíc pokračuje klasická početní výhoda domácích.
33:55
Hosté jsou kompletní. Jak dlouho se bude hrát v plném počtu na obou stranách? Tento stav v divoké druhé třetině příliš dlouho neplatil.
34:40
Květoň si udělal prostor ke střele, ale Svobodu z pravého kruhu neohrozil.
35:50
Orsava převzal puk na útočné modré, jenže kotouč k němu směřoval odrazem o mantinel a rozhodčí odpískali těsný ofsajd.
37:19
Vyloučen hráč Gulaš (Plzeň), 2 min. za nedovolené bránění
37:45
Varaďa krásně přes brankoviště přihrál Růžičkovi, který v obtížné pozici minul.
39:10
Domácí dvakrát vyhodili, z třinecké přesilovky zbývá už jen pár vteřinek.
39:33
Plzeň už byla kompletní, když Adamský dvakrát zahrozil z pravé strany. První jeho střelu vyrazil Svoboda, pak bývalý hráč Západočechů přestřelil.
40:00
Druhá třetina se odehrávala z velké části v nestandardním počtu hráčů na ledě, ale mnoho přesilovek včetně dvojnásobných přineslo jen jeden gól. Podruhé v utkání se trefil domácí Pletka, když dorážel na brankovišti při početní výhodě 5 na 3. Udrží Plzeň těsné vedení?
40:01
40:30
Tohle mohl být gól! Gulaš dorážel na brankovišti, jenže skákající puk netrefil ideálně a Hrubec úspěšně máchl lapačkou.
41:25
Tohle přerušení hry kvůli kotouči na plzeňské střídačce domácího Dvořáka muselo potěšit. Po čtrnácti odpykaných minutách opouští trestnou lavici.
42:12
Peterek šermoval poblíž brankoviště, ale Svoboda použil lapačku a uťal třinecké dotírání.
42:35
Plzeňského brankáře chtěl zaměstnat i Varaďa, ovšem z levého křídla minul.
43:41
Vyloučen hráč Orsava (Třinec), 2 min. za nedovolené bránění
Orsava narazil do gólmana Svobody.
44:22
Vyloučen hráč Hanzlík (Plzeň), 2 min. za podražení
Plzeňská přesilovka předčasně končí, byť domácí nedali gól. Jenže se provinili.
44:39
To byla rána! Třinecký Zíb, jehož střely patří k nejtvrdším v extralize, pořádně napřáhl na hranici kruhů a trefil Svobodu.
45:21
Paráda na jeden dotek! Plzeňští na tři rychlé doteky dostali puk na Vlasáka před poloprázdnou branku, ale zkušený ďomácí borec měl zablokovanou hokejku.
46:11
Zíb dostal přihrávku na hranici levého kruhu nepřesně, takže ještě posunul puk na Růžičku, který však nebyl v ideálním úhlu a Svoboda zasáhl.
46:58
Mozík střílel od modré, ale Hrubec měl dobrý výhled a udržel puk ve výzbroji.
47:29
Peterkovo nahození z levé strany nikdo netečoval, takže puk jen proletěl brankovištěm Svobody do opačného rohu pásma.
48:15
Polanský už možná přemýšlel, jak bude oslavovat vyrovnání, ale proti jeho povedené střele na poslední chvíli zasáhl Svoboda vyrážečkou.
49:45
Naštvaný Orsava. Hrabal se vydal do útoku, takže Orsava zůstal jako falešný obránce na hranici kruhů a klepal hokejkou o puk. Ale přihrávku nedostal a pak rozzlobeně gestikuloval rukama.
50:40
Polanský (Třinec) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Adamský
Stav zápasu Plzeň - Třinec 2:2

Krásná individuální akce Polanského! Třinecký šikula převzal puk na obranné modré, zařadil vysokou rychlost, profrčel kolem Mozíka a forhendovou kličkou překonal Svobodu.
51:55
Růžičkova střela přes obránce z mezikruží šla jen do Svobody.
52:20
Pozorný musí být i Hrubec! Na levé straně se s pukem otočil Vlasák a nechybělo moc, aby se poblíž brankoviště dostal k dorážce Straka.
54:05
Zdánlivě nenápadná střela Ovčačíka od modré nadělala zmatky v plzeňském brankovišti, protože ležící Svoboda na puk lapačkou nedosáhl. Ale domácí obránci kotouč nakonec odklidili.
54:05
Komerční přestávka se nejspíš trochu protáhne, pracovníci stadionu plní díru ve středovém kruhu.
54:44
Adamského střela od levého mantinelu Svobodovi vypadla, plzeňský brankář stoprocentně zasáhl až po slabém doteku Peterka, kterému kotouč zřejmě utekl.
55:33
Pletka přátelsky klepe na Hrubcovu masku. Ale nejdřív třinecký brankář asi z Pletkova pobytu v brankovišti radost neměl, hokejka plzeňského útočníka se zamotala do Hrubcovy výzbroje.
57:16
Zakázané uvolnění Plzně.
57:44
A další vyhození domácích přes všechny čáry. V závěru třetí třetiny jsou Třinečtí o něco aktivnější.
58:05
Květoňovo nahození z ostrého úhlu Svoboda pokryl.
59:00
Třetí třetina ještě neskončila, ale domácí Frolo už odchází z neznámého důvodu do kabiny.
60:00
Oba týmy mají jistý bod, teď si zahrají o bonus. Nebo bude dnešní výsledek pro Plzeň ztrátou, když dvakrát vedla?
60:01
60:49
První střelu v prodloužení si připsal St. Pierre, ale Hrubec nemusel zasahovat.
61:33
Pletka mohl završit hattrick a získat pro Plzeň druhý bod, ale nájezd nevyužil.
61:59
Polanský (Třinec) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Adamský
Stav zápasu Plzeň - Třinec 2:3

A z brejku se prosazují hosté! Po průniku Adamského měl Svoboda puk pod betonem a Polanský ho dorazil do branky.

24. 2. 2023 17:30Plzeň–Třinec 4:5
8. 1. 2023 17:20Třinec–Plzeň 6:1
27. 11. 2022 16:30Plzeň–Třinec 2:1
14. 10. 2022 17:00Třinec–Plzeň 3:2
30. 1. 2022 15:00Třinec–Plzeň 0:1
12. 12. 2021 15:00Třinec–Plzeň 2:3
24. 10. 2021 13:00Plzeň–Třinec 1:2
12. 9. 2021 17:30Plzeň–Třinec 3:2