0:00
Je po desetidenní přestávce. Fanoušci jsou vždy napnutí, co přinese a jaká bude forma jejich týmu. Fanoušci domácích jsou navíc zvědaví, zda jejich Mountfield konečně porazí protřelého nováčka.
0:00
Pro postup do play-off potřebují domácí bodovat, mají slušnou motivaci. Hosté jsou poslední a to jim nebude dělat dobře. Jistě budou koukat zopakovat úspěchy proti týmu z jihu Čech.
0:01

Rozhodčí: Hribik (CZE), Jeřábek (CZE) - Bláha (CZE), Kostka (CZE)
Počet diváků: 4 085

1:10
Minutu se toho moc nedělo. Pak ale dostal Kraft před odkrytou branku puk a mohl dát gól. Puk skončil na plexisklu nad mantinelem.
1:24
Kovář dvakrát za sebou přikryl puk. Hosté přijeli hrát hokej.
3:00
Nejdříve trwefil Suja tečí přihrávky Podlešáka oblouk branky. Pak předvedli hosté bleskovou kombinaci a znovu měli namazáno na střelu mezi kruhy. Netrefili branku.
5:00
Dvakrát se domácí zakázaně uvolňovali. Pokaždé se beci do puku opřeli tak, že by se nedal chytit ani na hrablo.
5:51
Podlešák se opřel do puku a šlupkou trefil oblouk branky přesně v místech, kam přistála předtím Sujova teč.
9:10
Hruška střílal od modré. Mířil na levý horní roh, ale minul Kovářovu branku.
10:22
Vyloučen hráč Ptáček (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
Zavadil o Hromase u mantinelu a hráč hostů padl jako sestřelený.
10:38
Vyloučen hráč Divíšek (Chomutov), 2 min. za hru vysokou holí
Přesilovka hostů skončila. Čtyři na čtyři.
12:00
Vráblík ani Langhammer Hanuljaka nedostali. První pálil zprava od modré, druhý zleva kousek za modrou.
12:22
Ptáček může hrát. Ale přesilovka domácích bude krátká.
12:38
I Divíškovi trest skončil.
13:27
Kubinčák se ocitl u branky Kováře a hned tam schytal nějaké štulce.
13:35
Vyloučen hráč Podlešák (Č. Budějovice), 2 min. za zdržování hry
Další přesilovka pro hosty.
15:35
Až ke konci přesilovky se hosté dostali před Kováře. Znovu tam byl Kraft v šanci po rychlé přihrávce, ale i tentokrát minul. Pět na pět.
17:21
Zápas zatím žádné strhující tempo nepobral. Hraje se dost opatrně.
19:10
Mertl vymíchal puk v kruhu a mohl nahrát Dejovi. Volil prudkou střelu tahem, ale Hanuljak puk chytil.
20:00
20:00
Opatrnější první třetina byla bez gólu. Zásahy: Kovář 8, Hanuljak 11.
20:01
21:40
Palin ubránil Kotalíka, který se dostal k brance hostů. Nemohl zakončit, ale i tak puk putoval pomalu pod beton Hanuljaka. Za čáru nepřešel.
22:44
Vyloučen hráč Pulpán (Chomutov), 2 min. za sekání
Vydarený se pustil mezi beky hostů k brance, ale netrefil ji. Když si puk dojížděl, dostal hokejkou.
23:48
Po levé straně projel Květoň a vystřelil. Hanuljak vytasil lapačku.
24:44
Moc si domácí útočné pásmo nevychutnali. Museli pro puk jezdit, míjeli branku hostů. Nebyla to povedená přesilovka.
26:07
Bude trestné střílení za faul Macháčka na Šimánka.
26:07
Šimánek Hanuljaka z branky nedostal a po naznačení střely šel do forhendového blafáku. Ale už byl moc blízko branky a nedal.
27:08
Luňák se mohl proslavit. Byl sám u tyčky branky hostů a šťouchal puk za Hanuljaka, ale neprošťouchal. Hanuljak ležel na ledě, ale místo u tyčky ucpal.
27:32
Vyloučen hráč Vráblík (Č. Budějovice), 2 min. za držení protihráče
Podržel na své modré nejspíš Sikoru při brejku hostů.
28:55
Ani hosté nemají festivalovou přesilovku. Teď zahráli zakázaneé uvolnění.
29:32
Přesilovka hostům skončila.
30:28
Vyloučen hráč Květoň (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
Květoň upadl a v jízdě po ledě zasáhl Sikoru u mantinalu, který se také svalil na led.
32:28
Květoň se vrátil z trestné lavice. Důras zkusil Kováře, ale neprostřelil ho. Jinak museli hosté často pro puky ke své brance.
33:37
Pokus Šagáta skončil v síti nad brankou Kováře. Puk tečoval jeden z domácích hráčů.
34:13
Rousek dorážel puk před Hanuljakem a vysloužil si dohrání zadáka hostů.
34:50
Ruta se pošťouchal s Podlešákem, který zkoušel doklepnout vyražený puk do branky Hanuljaka.
36:55
Kraft střílel přes bránícího Ptáčka. Kovář puk viděl a střelu vyrazil.
39:05
Vyloučen hráč Vráblík (Č. Budějovice), 2 min. za zdržování hry
Vyhodil puk u střídačky hostů. Bylo ho hlavně v první třetině dost vidět. Druhým trestem si sám kazí dojem.
40:00
40:00
Čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny střílel prudce Šagát, ale Kovář si poradil. Ještě 64 vteřin chybí do konce přesilovky hostů. Ani druhá třetina nebyla moc zajímavá. Zásahy - Kovář 8, Hanuljak 17, celkem 16:28.
40:01
40:17
Zleva střílel Kubinčák. Kovář puk chytil.
41:05
Pět na pět, Vráblík může hrát.
43:32
Podlešák napřáhl na modré a trefil konstrukci branky. Byla to prudká střela, po které ani Hanuljak nestačil kouknout.
44:31
Vyloučen hráč Kotalík (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
Zasáhl Krafta u střídaček, ani nechtěl.
44:38
Vyloučen hráč Kubinčák (Chomutov), 2 min. za hákování
Historie z první třetiny se opakuje. Hosté znovu zkrátili svoji přesilovku faulem.
45:35
Hanuljaka vyzkoušel Šimánek. Puk se odrazil do pole.
46:17
Ptáček s Dejem zaútočili, ale Hanuljak má další zákrok.
46:38
Oba týmy jsou kompletní.
47:29
Vyloučen hráč Mertl (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
Fauloval ve středovém kruhu podobně jako předtím Kotalík. To jsou fauly z nešikovnosti, bez úmyslu.
48:27
Květoň (Č. Budějovice) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Ptáček a Langhammer
Stav zápasu Č. Budějovice - Chomutov 1:0

Ve třech se dostali domácí do brejku. Květoň napálil přihrávku od Ptáčka, jen co přejeli všichni modrou. Prostřelil Hanuljaka po ledě.
49:51
Vyloučen hráč Hřebejk (Chomutov), 2 min. za držení protihráče
Fauloval rozehrávajícího beka domácích za brankou Kováře.
50:46
Ptáček (Č. Budějovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Dej
Stav zápasu Č. Budějovice - Chomutov 2:0

Dohady, kdo dal gól. Ptáček střílel z kruhu a trefil Květoně, nebo hráče hostů. Od jednoho z nich se puk odrazil do branky. Hlasatel střelce neopravil, nejspíš gól patří Ptáčkovi.
51:20
Vyloučen hráč Hruška (Chomutov), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Špatné střídání hostů odsedí Hruška.
53:30
Tentokrát se ani domácí za gólem nehnali. Jen Dej se snažil před brankou hostů, ale nedostal se ke střele.
54:27
Střelu Palina vyrazil jeden z hráčů domácích do sítě nad brankou.
54:50
Palin tentokrát Kotalíka neubránil. Střela mezi kruhy se odrazila od Hanuljaka do pole.
55:58
V menší potyčce u branky Kováře byl Vráblík. Nebylo to tak horké, nikdo nešel ani ven.
56:54
Oddechový čas pro domácí tým.
59:00
Hanuljak opustil branku, hosté hrají power play.
59:15
Oddechový čas hostů.
60:00
Tlak na branku Kováře v závěru sice hosté vystupňovali, ale druhou nulu v sezoně gólman domácích udržel. Zásahy: Kovář 11, Hanuljak 9, celkem 27:37. Pěkný večer.