Hezký podvečer, vítejte u on-line reportáže z třetího utkání čtvrtfinále play-off. Po dvou utkáních na ledě Slavie, které ovládl domácí celek, se série přesouvá do Kladna.
Kladenští za nepříznivého stavu 0:2 na zápasy připravili pro domácí klání obdobu libereckého "white-out". Fanoušci dostanou bílé šály s nápisem "Nevzdat se a neustoupit". Stejnou větu si ponesou i na dresech.
0:01

Rozhodčí: Hribik (CZE), Jeřábek (CZE) - Kostka (CZE), Bláha (CZE)
Počet diváků: 4 118

0:42
V první minutě zápasu drží kotouč Kladno. Slavia vyčkává na své polovině a číhá na příležitost k protiútoku. Předbrankové prostory zatím zejí prázdnotou.
1:42
Slávisté teď nechali před brankou úplně volného Rudovského. Z křídla mu nahrával Valský, jenže prudká přihrávka prolétla pouze mezi Rudovského nohama.
2:10
Další mezery ve slávistické obraně. Kolařík se potácel ze strany na stranu, ale mrštné kladenské útočníky neuhlídal. Rudovského zakončení nakonec zneškodnil Kopřiva. Škoda pro Kladno, že mu přišla přihrávka na brusle.
3:13
Střelu už vyslala i Slavia. Od modré nahodil puk na Cháberu Holub. Kladenský gólman vytěsnil pokus betonem do rohu hřiště.
4:19
A znovu šance kladenských hokejistů, kteří do utkání vlétli s pořádným elánem. Eberle přesnou přihrávkou vrátil puk před branku Melkovi, jehož rána skončila na Kopřivově betonu.
4:42
Slávistická obrana opět vyhořela. Kladenští postupovali v přečíslení dvou na jednoho a obránce Černošek měl v dobré pozici hodně času i místa ke střele. Mířil ovšem nad branku!
5:10
Vyloučen hráč Macholda (Kladno), 2 min. za podražení
Macholda za vlastní brankou podrazil Skokana, který trošku nadskočil. Bude to první přesilovka pro Slavii.
5:45
Kubošovi rána od modré čáry vůbec nesedla. Mířil nepřesně, ale Slavia se přesto udržela u kotouče.
6:19
Až teď ztratila pásmo. Kuboš nahodil puk před branku, odkud ho srazil Růžička do ochranné sítě.
6:45
Kladenští vyjeli do brejku. Z pravého křídla se tlačil před obránce Hořava a zvedl puk bekhendem. Kopřiva zůstal stát a mohutnou postavou vykryl volný prostor.
7:32
Vyloučen hráč Tomica (Slavia), 2 min. za podražení
7:56
Slavia vyhodila kotouč ze třetiny, Kladnu se nedaří zatlačit soupeře před branku.
9:32
Slavia sehrála oslabení výborně. Kladenští nepronikli do útočné třetiny, natož aby ještě vystřelili na branku.
10:34
Patera se prodral přes obránce, aby měl před Kopřivou to nejlepší místo k zakončení. Přihrávka zpoza branky k němu ale stejně neprošla. Byla to zbytečná práce.
11:43
Kladenští jsou zatím živější a s pukem kombinují častěji. Trápí je ale stejná věc jako v celé sérii - koncovka. Kopřiva se pro ně stává nepřekonatelnou překážkou.
13:32
Hra se zklidnila. Slávistická defenziva se zlepšila, místo děr musí Kladno hledat škvíry. A to je náročnější úkol.
14:23
Kladno zavřelo protivníka ve třetině. Patera vypracoval prostor pro Melku, ale ten trefil jen protihráče. Před branku zatím domácí nepronikli.
14:45
Puk se na chvíli ocitl před Kopřivou, diváci ožili. Ale moment vzrušení netrval dlouho. Dragouna hned srazilo zemi tříčlenné slávistické komando.
16:23
To samé. Kladenští si posouvají kotouč, sešívaní čekají. Domácí se pak většinou chytnou do ofsajdu, špatně rozehrají nebo třeba narazí do soupeře.
17:32
Poslední minuty se ani nevyplatí dívat na hrací plochu, hokejisté nenabízí vůbec nic zajímavého. Další pokus o útok skončil zakázaným uvolněním.
18:23
Černošek zpoza brankové čáry zdvihl čepelí kotouč a hodil ho před branku, kde se pral o místo Rudovský. Zpod kravaty se ale těžko soukal ven, natož aby ještě zakončil.
19:02
Vyloučen hráč Růžička (Kladno), 2 min. za nedovolené bránění
Druhá přesilovka Slavia. Na to sešívaní čekali...
19:32
Alinč přihrával na modrou čáru, ale Kuchler jeho pas vystihl. Slavia v přesilovce ještě nezahrozila.
20:00
20:01
20:55
Slávisté dohrávali přesilovku z druhé části a velkou šanci promrhal Růžička. Stoupl si k pravé tyčce, kam k němu proskákal puk. Zasáhl ho, jenže netrefil napůl odkrytou klec.
22:13
Jelínek těsně před Cháberou tečoval Mickovo skákavé nahození. Kladenský gólman si ovšem poradil, klesl na kolena a zakryl puk lapačkou.
23:10
Slavia i díky přesilové hře začala druhou třetinu výrazně aktivněji než tu první. Nepouští Kladno k puku a vymyšlí, kudy projít do šance.
24:14
Látal najížděl proti trojici slávistů, a tak jen vysokým obloukem nahodil puk na branku. Kopřivova lapačka kotouč spolkla a sudí přerušil hvizdem hru.
24:45
Jass si nechal puk odrazit od mantinelu a bez přípravy ho pálil k brance. Puk se z rohu odrazil zpět, odkud ho další kladenský hokejista vrátil před branku. Tu chvíli zasáhl Kopřiva betonem.
26:29
Vyloučen hráč Kolařík (Slavia), 2 min. za hrubost
Druhou přesilovku bude mít také Kladno.
27:59
Vyloučen hráč Holub (Slavia), 2 min. za podražení
Holub nešťastně podrazil soupeře a Slavia se bude půl minuty bránit pouze ve třech!
28:05
Kameš rychle po vhazování střílel, ale jeho bomba jenom trefila Kuboše do zad.
28:35
Slavia už je ve čtyřech. Žádná střela na Kopřivu neprošla, hosté těžké oslabení zvládli bezvadně.
29:10
Valský zůstal chvilku bez strážce v palebné pozici a využil toho. Nastřelil ale jen prostředek branky a brankáře Kopřivu.
30:12
Koba Jass vpadl kolem obránce do mezikruží, odkud švihem mířil pod horní tyč. Prudký puk prosvištěl kolem branky na zadní hrazení.
30:21
Vyloučen hráč Jelínek (Slavia), 2 min. za zdržování hry
Jelínek vyhodil puk ze hřiště. Kladno má další přesilovku.
31:14
Dragoun dvakrát sjel před branku a dvakrát pomýšlel na střelu. Ani jednou se mu záměr nepodařil. Kladenská přesilovka ale nevypadá vůbec zle.
31:59
Puk prošel přes šířku kluziště až k Daleckému, který čekal u levé tyčky. Puk pálil na branku hned bez přípravy, jenže minul a ještě upadl.
32:21
Ani dalšího přesilovku Kladno nevyužilo. Šance má, ale pevného Kopřivu se mu nedaří propálit.
35:01
David Růžička zachránil Kladno před slávistickým brejkem. Skočil do přihrávky v přečíslení dvou na jednoho.
35:49
Vyloučen hráč Dragoun (Kladno), 2 min. za nedovolené bránění
Slavia si vůbec poprvé ve druhé třetině zahraje přesilovku.
36:11
Slavii vykazují z pásma kvůli postavení hráče v brankovišti.
37:06
Kadlecova rána neprošla k brance. Kladenští bez vážnějších potíží brání.
37:41
Vyloučen hráč Jass (Kladno), 2 min. za nedovolené bránění
Po útočném faulu Jasse, jemuž se Kempný připletl do cesty, bude Kladno oslabeno o dalšího hokejistu. Čeká ho pár vteřin ve třech.
38:04
Krenželok se pustil mezi obránce sám, ale neuspěl. Kladenští už jsou ve čtyřech a vyhazují kotouč z vlastní třetiny.
38:49
Růžička projel nerušeně po pravém křídle, ale k přímé střele neměl dobrou pozici. Přesto to zkusil a trefil Cháberu.
39:30
Kempnému se nepovedla střela z voleje, a tak Kladno opět vystřeluje kotouč na opačnou stranu hřiště.
40:00
40:01
41:11
Růžička se dostal do situace dva na jednoho s Hertlem. Ten dostal přihrávku a pálil bez přípravy, pak ještě dorážel. Ani jeden pokus se však neujal.
42:11
Vyloučen hráč Kempný (Slavia), 2 min. za nedovolené bránění
Kladno si při výhodě vynutilo obrovský tlak. Ani jedna ze tří střel však nemířila na branku.
44:11
Ani tuto přesilovku Kladno nevyužilo. Mělo v ní slušné možnosti, ale v té největší zblokoval Jassovi střelu Jelínek.
44:45
Rychlý protiútok Slavie zakončoval Kempný. Chábera však zasáhl lapačkou.
45:22
Eberle se protlačil za branku a zbavil se beka. Pak nahrál Paterovi, ten z úhlu tlačil puk do branky. Kopřiva však bÿl na místě.
47:24
Kladno přidává na útočném snažení. Douderovu střelu vytěsnil Kopřiva těsně vedle, pak v obrovské šanci Dragoun mířil jen do prsou brankáře.
47:38
Dalecký (Kladno) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Látal
Stav zápasu Kladno - Slavia 1:0

Látal nahrál od zadního mantinelu na pravý kruh Daleckému. Jeho střela byla tak prudká, že se ihned od sítě v brance odrazila ven a někteří hráči ani neviděli, že šlo o gól. Sudí ho však viděl a ihned uznal.
49:10
Slavia se po delší době dostala do útoku. Poletínova střela však skončila tečovaná kladenskými beky nad brankou.
49:42
Vyloučen hráč Žejdl (Slavia), 2 min. za hákování
51:42
Kladnu se přesilovka vůbec nepovedla. Slavia přes minutu držela puk a Tomica se v oslabení dostal dokonce do brejku. Hosté jsem kompletní.
51:57
Po kladenském pokusu o dorážku se strhla menší mela. Ale rozhodčí vylučovat nebudou.
53:00
Kladno hraje takticky velmi dobře. Drží puky v rozích v útočném pásmu. Na ledě se přiostřuje, rozhodčí však nechávají hru plynout.
54:15
Slávisté se začínají tlačit dopředu. Hertlova nahrávka přes celé pásmo však Kempnému uskočila. Zápas sleduje 4118 diváků.
55:32
Kuboš najel mezi kladenské hráče a odnesl to ranou v obličeji, nejspíš po vysoké holi. Rozhodčí nechali pokračovat ve hře.
56:28
Hra se téměř trvale přestěhovala do obranného pásma Slavie. Modří však soupeře přesto do ničeho nepouštějí. Pražané se dostali jen k nahození od modré, které zlikvidoval Chánera.
57:15
Slavia se drží v útočném pásmu, snaží se střílet ze všech pozic, ale hráči na to nemají klid. Kladno dobře brání a nenechává soupeře ohrozit Cháberovu branku.
57:37
Až teď se slávisté dostali do šance: Alinč se po buly protlačil k brance, ale zblízka nedokázal překonat Cháberu.
58:41
Slávisté se dostali do pásma, vyjetý Kopřiva už bušil hokejkou o led a chtěl střídat. Kouč Růžička ho však zatím neodvolal, počkal si na vhazování a vzal si oddechový čas.
58:42
Slavia hraje v šesti.
58:54
Domácí vydolovali puk, ale vyhodili ho jen na zakázané uvolnění.
59:18
Melka dojel vyhozený puk, zaměstnal tři soupeře a držel čas. Pak kotouč zašlápl. Rozhodčí vykázal buly z pásma do středního, ale Kopřiva se musí vrátit do branky.
59:24
Slavia opět v útoku a Kopřiva na střídačce.
59:43
Skokan se v power play dostal do velké šance. Ale Chábera vykopl puk betonem.
59:54
Zřejmě poslední buly. V obranném pásmu Kladna. Slávisté mají stále šanci. A reklamují, že čas běžel chvilku i po odpískání.

19. 1. 2014 15:00Slavia–Kladno 4:1
3. 12. 2013 18:00Kladno–Slavia 3:1
20. 10. 2013 17:00Slavia–Kladno 1:0
13. 9. 2013 18:00Kladno–Slavia 1:3
18. 3. 2013 18:15Slavia–Kladno 4:0
15. 3. 2013 17:30Kladno–Slavia 1:5
14. 3. 2013 17:30Kladno–Slavia 1:0
11. 3. 2013 18:15Slavia–Kladno 3:1