Tomica otestoval mazancovu pozornost. Jenže zároveň vystavil Slavii do úmyslného ofsajdu.
Pletka nepříjemně dopadl na rameno po čistém střetu s Holubem. Těžko se zvedá z ledu a kulhá na levou nohu.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Hradil (CZE) - Tošenovjan (CZE), Hlavatý (CZE)

2:58
Vyloučen hráč Skokan (Slavia), 2 min. za nafilmovaný pád
Skokan si přitáhl vampolu, který vyjížděl před branku do nebezpečné pozice.
3:15
Plzeň sestavila zámek a pěkná křížná přihrávka Jeřábka dostala do velké šance Johnsona. Jeho střelu zblízka bez přípravy, která už už mířila do branky, však přesouvající se Furch výtečně vyškrábl betonem.
5:15
Ve zbytku oslabení se Slavia celkem v pohodě ubránila.
5:25
Vyloučen hráč St. Pierre (Plzeň), 2 min. za hákování
Podobná situace jako při Skokanově faulu. první přesilovka domácích.
7:25
Slavia sehrálam velmi dobrou přesilokvu. Téměř celé dvě minuty se držela v pásmu a měla velký tlak. Mazanec však odolal při Hertlově i Krenželokově šanci. A Plzeň je kompletní.
8:44
Slavia velmi dobře brání střední pásmo a zachytává puky od soupeře. K nebezpečné střele se teď díky tomu dostal Růžička, ale Mazanec opět dobře zasáhl.
9:19
Vyloučen hráč Jeřábek (Plzeň), 2 min. za hru vysokou holí
Přesilovku si opět zahraje Slavia.
11:19
tentokrát se Slavii přesilovka nepovedla, Mazanec nemusel ani jednou zasahovat.
15:35
Plzeň se pustila do útočení. Skoro dvě minuty se tlačila do útočného pásma a vybnutila si nápor. K brandce brance se však dostala až první formace - Johnson se tlačil do brankoviště, puk zůstal pod hradbou těl a rozhodčí zapískali.
15:45
Po buly nebezpečně pálil Kovář, ale puk letěl těsně vedle Furchovy branky. Plzeň je v této fázi utkání výrazně aktivnější a velmi dobrým napadáním drží Slavii v jejím obranném pásmu.
16:13
Vyloučen hráč Kempný (Slavia), 2 min. za sekání
Při výhodě si Vlasák krásně položil obránce a ńajel až před Furcha. ten jeho úmysl trefit se mezi betony vystihl.
18:13
Plzeňská přesilovka byla velmi dobře sehraná. Jenže Kovářovi ve velké šanci přeskočil puk hokejku. A pak už se slávisté ubránili.
20:00
Oba týmy mohly několikrát skórovat, ale brankáři odolali. slavia dobře brání střední pásmo, odkud vyráží do šancí. Ale často se nechává zamknout v obranné třetině kreativními útočníky Plzně.
20:01
22:10
Druhá třetina začala útoky na obou stranách. Největší šanci měl Alinč, který jel do brejku, ale zakřižován obráncem musel střílet a Mazanec si poradil.
23:48
Plzeň je aktivní a mačká unavené slávisty v pásmu. Furch si však s Mozíkovou střelou poradil.
24:25
Vyloučen hráč Růžička (Slavia), 2 min. za podražení
Plzeň si zahraje přesilovku, Poživil však spíš sklouzl po šlápnnutí na puk. Kouč Růžička se hodně zlobí.
25:33
Sýkora dostal ideální pas od Straky a sám mezi kruhy vypálil. Jenže netrefil branku.
26:25
Furchův zákrok ukončil plzeňskou přesilovku.
27:11
Alinč ujížděl po pravé straně, ale beci ho nakonec vytlačili z osy, takže zakončoval bekhendem do připraveného Mazance.
27:21
Vyloučen hráč Kempný (Slavia), 2 min. za zdržování hry
Kempný omylem vyhodil puk na plzeňskou střídačku.
28:17
Plzeň má tlak. Johnson pěkně tečoval střelu od modré, ale Furch na poslední chvíli puk vyškrábl vedle.
30:17
Furch odolal i při dalších plzeňských pokusech. A Slavia je opět v pěti. Tentokrát však byli hosté blízko gólu.
31:21
Po delší době je v útoku Slavia. Jelínek s Mickou výtečně napadali a vybojovali puk pro poletína, jehož střelu po ledě Mazanec vyrazil.
32:07
Vampola se dostal do brejku a prosadil se individuálně přes dva hráče. Furch však jeho střelu z pozice mezi kruhy vyrazil.
32:29
Vyloučen hráč Mozík (Plzeň), 2 min. za zdržování hry
Mozík předvedl podobné vyhození jako před pár minutami Kempný.
34:29
Alinč se dostal do dobré šance, ale objížděl brankoviště příliš dlouho. V závěru přesilovky pak Slavia soupeře zamkla, ale Mazanec chytil Krenželokovu střelu. A Plzeň je kompletní.
34:49
Jelínek sebral zvláštně odražený puk, o němž nikdo jiný v tu cvhíli nevěděl, a metelil k brance. Jenže místo střely nahrával, což vystihl pádem do přihráívky jeřábek. A bylo po šanci.
35:31
Hertl (Slavia) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Kučný
Stav zápasu Slavia - Plzeň 1:0

Kučný vyrazil na výlet po levé straně a nastřelil ho od mantinelu na branku. Mazanec betonem vyrazil na Hertlovu brusli, od níž si útočník přikopl puk na hůl a dorazil ho do volné branky.
36:12
Kovář dostal dobrý pas do brejku, ale neměl rychlost a střela mu ujela do rohu.
37:48
Na druhé straně se dostal k dorážce Lev, ale ve velké šanci mířil vedle.
38:44
Alinč v další své šanci. Dostal pěknou přihrávku, ale mezi kruhy zamířil nepřesně.
39:08
Skokanův brejk. Jeho střelu však srazil obránce Mozík ro rohu.
40:00
Plzeň byla na začátku druhé třetiny jasně lepší, jenže ji sráží mizerná střelba v jasných pozicích, a ani z množství příležitostí nedokázala skórovat. A tak udeřila Slavia, která po gólu ožila a herně konec třetiny ovládla.
40:01
41:38
Vyloučen hráč Kolařík (Slavia), 2 min. za napadení
43:38
Slavia se bez potíží ubránila.
45:00
Obě obrany jsou velmni spolehlivé a většina střel končí ještě před tím, než doletí ke gólmanům. Plzeň se marně snaží tlait do útoku.
46:02
Sýkora byl v dobré pozici na pravém kruhu, ale akci zbytečně překombinoval.
47:30
Slávistické akce končí na obráncích hostů, ty plzeňské naopak většinou v rohu.
47:46
Vyloučen hráč Stránský (Slavia), 2 min. za držení protihráče
Jeden mezní zákrok Slavii prošel, druhý už ne. Plzeň bude mít další možnost vyrovnat v přesilovce.
47:54
Jelínek (Slavia) vstřelil branku (2. gól v play-off)
Stav zápasu Slavia - Plzeň 2:0

Slavia zvyšuje v oslabení! Rozehrávku St. Pierrea vystihl Jelínek, najel na levý kruh a vypálil pod Mazancovu vyrážečku.
49:45
Stránský je zpět, Slavia je kompletní.
50:37
Plzeň špatně střídala a Poletín najížděl do brejku. jeho střelu však Mazanec vyškrábl rukavicí vedle.
51:49
Furch se možná až moc klidně vracel z malého výletu mimo brankoviště a překvapil ho nahozený puk. na poslední chvíli ho však zkrotil.
53:29
Vyloučen hráč Dvořák (Plzeň), 2 min. za hrubost
Lvova šance už byla marná, i kdyby ji Furch nechytil. Hra totiž byla přerušená pro plzeňský faul.
55:29
Slavia sehrála přesilovku zkušeně. v situaci, kdy vede 2:0, nestřílela za každou cenu, ale stále držela puk. Kempného bombu vyrazil Mazanec. Plzeň je v pěti.
56:30
Slavia velmi dobře drží hru daleko od vlastní branky. Plzeň se ani v ěpti nemůže dostat do náporu.
56:47
Žejdl (Slavia) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Alinč
Stav zápasu Slavia - Plzeň 3:0

Místo náporu Plzně přichází rána z milosti. Nejspíš je rozhodnuto. Hosté střídali a přišli zároveň o puk. Alinč najel do pásma a našel mezi kruhy Žejdla, který prostřelil Mazance.
57:50
Až teď se Plzeň usadila v útoku a snažila se dostat od mantinelu. Nakonec musel Boháč střílet z úhlu, Furch byl pozorný. A velmi dobře zaplněná aréna se baví, ochozy obíhá vlna.
58:30
Vyloučen hráč Slovák (Plzeň), 2 min. za zdržování hry
Slavia hraje, co potřebuje. Drží puky v rohu útočného pásma, Hertl se dokonce vytočil až do střelecké pozice. Slovák pak vyhodil puk až na tribunu, plzeňské šance definitivně padly.