Dobré odpoledne, vítejte u přenosu ze zápasu mezi Slovenskem a Rakouskem.
Papírovým favoritem jsou jednoznačně Slováci, kteří si budou chtít spravit chuť po včerejší prohře s výběrem Lotyšska. Tomu podlehli 3:5. Celkově zatím celek českého trenéra Vůjtka slavil dvě výhry a dvakrát odcházel z ledu poražen.
Rakušané mají zatím na turnaji bilanci tří proher a jedné výhry nad Lotyšskem. Velkou hvězdou výběru je Thomas Vanek, který zatím na turnaji vstřelil dvě branky.

Rozhodčí: Brueggemann (GER), Fraňo (CZE) - Deďulja (BLR), Kilian (NOR)
Počet diváků: 8 449

V brance slovenského výběru se znovu přestaví Rastislav Staňa, jehož v posledním zápase s Lotyšskem po první třetině střídal Jaroslav Janus.
Tým kolem lídra Miroslava Šatana aktuálně figuruje na čtvrté příčce helsinské základní skupiny, pátí Francouzi však mají na kontě stejný počet bodů. Rakušané o tři body méně.
0:01
0:34
První zákrok si připsal rakouský brankář Starkbaum, jenž s klidem kryl střelu Radivojeviče.
1:24
Unterluggauer chtěl rychle rozehrát z obranného pásmá, ale jeho přihrávka nenašla svého adresáta. Bude se vhazovat v obranném pásmu Rakouska.
2:01
Jurčina hledal Šatana na modré, jeho přihrávka byla však hodně nepřesná.
2:54
Sekara rozjíždí slovenský útok za Staňovou brankou. Rakušané se ale zatím velice dobře brání a nedovolují Slovákům souvislejší tlak.
3:44
Staňa s menšími problémy zkrotil nahození rakouského obránce. Po vhazovaní se do dobré pozice dostal útočník Rakouska Matthias Iberer, jeho pokus však Staňa vyrazil
4:36
Hasčák pálil z mezikruží, ale nenadělal větší problémy rakouskému brankáři.
4:52
Vyloučen hráč Haščák (Slovensko), 2 min. za podražení
Rakušany čeká první přesilová hra.
5:26
Záborský vyváží puk a zároveň prověřuje Bernharda Starkbauma v rakouské brance.
6:02
Slováci se zatím skvěle brání a nepouští soupeře k sebemenšímu tlaku.
6:28
Kopecký zachytil zblokovanou ránu Mezeie a z otočky pálil do skrumáže před brankou. Nikdo však nedokázal jeho pokus dorazit do rakouské branky.
7:02
Rakušané v šanci: Andreas Kristler dorážel puk za Staňu ten v leže pokryl puk před brankovou čárou.
7:23
Slováci jeli do přečíslení Daňo však nezvládl nahrát na najetého spoluhráče.
9:05
Surový (Slovensko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství) , asistence Sersen a Radivojevič
Stav zápasu Slovensko - Rakousko 1:0

Sersenovu střelu ještě brankář Rakouska vyrazil, ale se střelou Surového z otočky už si nedokázal poradit.
9:37
Vyloučen hráč Koch (Rakousko), 2 min. za hákování
10:45
Slováci v tlaku, odstřelují rakouskou branku, ale bez gólového efektu.
10:45
11:43
Vyloučen hráč Kopecký (Slovensko), 2 min. za podražení
Slovenký obr oslabuje po faulu v útočném pásmu zcela zbytečně svůj tým.
12:42
Rakušané v přesilovkové formaci, jejich tlaku však zatím chybí přesnější střelba.
12:54
Pockovu nepříjemnou střelu od modré slovenský brankář vyraží do rohu.
13:43
Slováci se ubránili. Útočník Floridy zpátky na ledě.
14:54
Slováci teď zavřeli na minutu svého soupeře v jejich obranném pásmu. Rakušané však jejich tlak ustáli.
16:12
Roman Kukumberg zvýšil frekvenci bruslení a dostal se z pravého kruhu do dobré pozice. Brankář Rakouska však střelu útočníka Slovanu bez problému kryl.
17:48
Raphael Herburger zatím v největší šanci Rakouska. Ke smůle jeho týmu v ideální pozici u pravé tyče Staňovi branky nedokázal zkrotit puk.
18:19
Puk mají v těchto chvílích na hokejkách hlavně slovenští hokejisté.
19:31
Miklík po vyjetí od mantinelu byl blízko druhému gólu Slovenska. Jeho střelu se štěstím vyrazil ramenem rakouský brankář mimo tři tyče.
20:00
První třetina zatím příliš pohledného hokeje nepřinesla. Rakušané jsou favoritovi trochu překvapivě vyrovnaným soupeřem.
20:01
20:36
Kopecký po krásné přihrávce Radivojeviče v dobré pozice. Slovenský útočník Floridy však tvrdou střelou nepropálil rakouského brankáře.
21:15
Záborský po rychlé akci se dostal do dobré pozice, bohužel pro Slováky jeho střela neskončila za zády Bernharda Starkbauma.
21:48
Roman Kukumberg dorážel hodně vehementně puk za brankovou čáru až jej dotlačil společně s gólmanem do branky. Gól samozřejmě nemůže platit.
22:46
Gregor Baumgartner se dostal po krkolomné situaci do dobré pozice. Z otočky na pravém kruhu však mířil pouze do připraveného brankáře CSKA Moskva.
23:02
Bartekova dobrá střela ze za modré končí v náruči rakouského gólmana
24:37
Záborský hledal u druhé tyče Miklika, jeho příhrávka však k útočníkovi Slovanu Bratislava neprošla.
25:47
Daniel Welser mohl vyrovnat z mezikruží, jeho střela ale zamířila do středu rakouské branky, kde byl připravený Staňa.
26:53
V těchto chvílích se hraje hodně v obranném pásmu Slováků. Staňa beton vyrazil další nebezpečný pokus Rakušanů.
27:31
Radivojevič v ideální pozici, ale po krásné přihrávce od Surového napálil svůj pokus přímo do připraveného rakouského brankáře, jenž neměl sebemenší problém zkrotit puk.
28:24
Bartek pálil velmi šikovně zpoza obránce. Rakouský brankář ale střelu libereckého útočnika vyrazil šikovně do rohu.
29:02
Slováci zvýšili aktivitu. Sersen napálil puk levé tyčky Starkbaumovi branky.
30:25
Daňo se tlačil šikovně do branky. Syn Jozefa Daňa, jenž působil několik sezon v dresu Třince, nedokázal procedit puk za rakouského brankáře.
31:02
Haščák se po Bartekově přistrčení dostal ke střeleckému pokusu
31:43
Jurčina pálil do ležícího Starkbauma, ale ten jeho střelu zkrotil i v nepříliš brankařské pozici.
33:18
Unterluggauer (Rakousko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Baumgartner a Oberkofler
Stav zápasu Slovensko - Rakousko 1:1

Rakušané ze zvýšené útočné aktivity se dočkali vyrovnání. Poté co obránce Villachu propálil vše, co mu stálo v cestě. Staňa nic neviděl.
34:21
Slováci se snaží odpovědět, ale Rakušané se dnes velice dobře bránit. Slovenský výběr stejně jako včera ten český proti Dánsku nečeká nic lehkého.
35:12
Šatan nabíjel na modrou Sekerovi, jenž ke smůle slovenského celku netrefil rakouskou branku.
36:37
Slovenští fanoušci si pokřikem říkají o gól. Ten však zatím nepřichází. Bernhard Starkbaum v brance Rakouska zatím trápí slovenské nájezníky.
37:59
Sekera v ideální pozici si sjel na útočný výlet, ale jeho střela nemířila mezi tři tyče. Slováci se dál trápí v koncovce, když ani Haščakova dorážka se neujala.
38:56
Brankář Bernhard Starkbaum teď z buly dobře zkrotil nebezpečný pokus Slováků.
39:36
Unterluggauerova střela, ta ale trefila jen spoluhráče Herburgera přímo do obličeje. Ten se jen těžko zvedá z ledu. Rakouský rekordman v počtu odehraných zápasů v reprezentaci dnes opravdu pálí ostrými a poznává to jak slovenský brankář, tak rakouský spoluhráč.
40:00
Slovenští hokejisté v druhé třetině zvýšili aktivitu, ale paradoxně jedinou branku druhé třetiny dali dobře bránící Rakušané, kteří mají blízko k dalšímu překvapení mistrovství.
40:01
40:25
Surový z pravého strany pálí hned po pár sekundách, po něm se puku zmocnil Kopecký, ale technickým pokusem si na rakouského brankáře nepřišel.
41:39
Rakušané pokračují v pozorném výkonu z druhé třetiny. Dobře brání a čekají na každou chybičku v rozehrávce slovenského celku.
42:16
Bližňák zavezl puk do pásma, jeho přihrávka na najetého spoluhráče však byla nepřesná.
43:15
Slováci dobře kombinují ve svém útočném pásmu. Střelcký pokus, který však vyslali na rakouskou branku úspěšný nebyl.
44:38
Vyloučen hráč Schuller (Rakousko), 2 min. za hrubost
Schuller "sroloval" u mantinelu Sekeru a půjde si odsedět dvě minuty na trestnou lavici.
45:58
Slováci v tlaku, Jurčinova střela však napálil puk pouze do tyče rakouské branky. V dalšísch sekundách se slovenský obránce s "68" na zádech prezentoval dalšími nebezpečnými pokusy, ani jeden však neskončil za zády rakouského brankáře.
47:47
Slováci teď měli velké štěstí. Poté co zazmatkovali na modré a rakouský útočník mohl jít sám na branku, nepřesnou přihrávku však nedokázal zpracovat.