Dobrý večer u úvodního zápasu české reprezentace na mistrovství světa. Ve federálním derby se utká se Slovenskem.
Zápas se hraje v Aréně Čižovka pro 9 600 diváků.
Naposledy se reprezentace ze sousedních zemí potkaly v únoru na olympiádě v Soči, český tým v osmifimále porazil Slováky 5:3. V sestavě vítězů tehdy byli ze současného mužstva jen útočníci Jágr a Červenka.

Rozhodčí: Bulanov (RUS), Piechaczek (GER) - Deďulja (BLR), Raming (RUS)
Počet diváků: 6 920

Slováci jsou vedení jako domácí, nastoupí v modrých dresech. Češi se obléknou do bílých.
Hráči už skáčou na led, v hledišti to vře; převahu mají slovenští fanoušci.
0:01
0:01
Vhazování vyhrál Sobotka.
0:57
Réway skončil v české brance, dobrá obranná práce Poláka. Klec je posunutá.
1:22
Hertl vyjel zpoza branky, z otočky vystřelil. Ale byl v úhlu a Laco si tyčku pokryl.
1:45
Po přihrávce Červenky před branku zlobil Slováky znovu Hertl, ale ležícího Laca neprostřelil.
2:17
Vyloučen hráč Mikúš (Slovensko), 2+2 min. za hru vysokou holí
2:57
Viedenský obral o puk Jágra a pelášil sám na Saláka, v sólu byl zahákovaný a v koncovce selhal, přestřelil.
4:57
Český tým je v plné síle a hraje 5 na 3.
5:10
Jágr dotíral u tyčky, ale z úhlu se netrefil.
5:45
Salák nechal při rozehrávce puk za brankou, Šatan toho mohl využít, ale kotouč nezachytil.
6:24
Němec (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Hudler a Červenka
Stav zápasu Slovensko - Česko 0:1

Využitá přesilovka 5 na 4! Němec propálil Laca od modré čáry. Už pár vteřin předtím nebezpečně střílel a Hertl dorážel, pak se k obránci vrátil puk a napodruhé už se nemýli.
6:45
Novotný z první poslal na Laca puk opuštěný v mezikruží, slovenský gólman zasáhl betonem.
7:14
Další nebezpečí z českých hokejek, Slováci pokus Kováře ustáli.
8:35
Dva Šatanovy pokusy: první od modré čáry vedle, pak z kruhu do brankáře.
9:10
Slováci dotírali zpoza branky u tyček, obě si Salák pohlídal.
9:30
Rozejtý Zaťovič pálil přes obránce, Laco puk jen vyrazil. K dorážce se český útočník nedostal.
10:02
Polákova teč zvedla puk nad českou branku.
10:40
Lacko skryl v lapačce puk po střele Zámorského.
11:19
Jágrův švih z druhé vlny, slovenskou branku netrefil.
12:19
Nápor Slováků utlumili obránci, díky kterým střely k Salákovi neprošly.
13:01
Němcova rána od modré čáry, tentokrát neúspěšná.
14:50
Marinčin to zkusil od modré, ale střela byla hned v zárodku zblokovaná.
15:12
Vyloučen hráč Zámorský (Česko), 2 min. za hákování
15:49
Nagy si vyměnil puk se Šatanem, který mu ho zpátky poslal zpoza branky, ale vystřelil přímo do Salákovy hrudi.
16:07
Nagy tentokrát pálil vedle.
16:27
Salák zasáhl proti střele Šatana z úhlu.
17:12
Český tým je v pěti.
17:39
Kovář to zkusil téměř z nulého úhlu a nepochodil.
18:11
Po střele od modré dorážel u tyčky Mikuš, rozvnil boční síťku!
18:55
Polákova rána před Laca neprošla.
19:22
Po Brejčákově chybě se dostal k puku Jágr, místo střely přihrával a akce pak skončila. Ale faulem Slováků.
19:25
Vyloučen hráč Brejčák (Slovensko), 2 min. za držení protihráče
19:50
Laco v permanenci, Kindl dotíral před brankou.
19:59
Ještě s klaksonem rána Zámorského od modré čáry.
20:00
Po 1. třetině vede Česko nejen na skóre, ale i na střely. A to výrazně, je to 17:5. Ale první šanci měl soupeř, když v oslabení ujel Viedenský.
20:01
20:01
Český tým má ještě 85 vteřin přesilovku.
20:59
Při pokusu o ránu od modré zlomil Klepiš hokejku.
23:30
Nagy přihrál z pravého kruhu na levý, ale Ďaloga puk dobře nezpracoval.
24:10
Šatan nabíjel před branku Hrivíkovi, ten puk netrefil.
24:33
Hrivík ztečoval střelu od modré až do ochranné sítě.
25:04
Češi jsou kompletní.
25:17
Miklík (Slovensko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Tatar
Stav zápasu Slovensko - Česko 1:1

Slováci vyrovnávají! Český tým nedokázal dostat puk podél mantinelu pryč z pásma, zachytil ho Tatar a posunul na Miklíka. Jeho švih od modré čáry zaplul do branky nad Salákovým ramenem. Pomohla tomu i Ševcova teč.
27:10
Klepiš nabil Ševcovi, jeho rána zblokovaná.
27:48
Jágr a Polák leží na ledě. Jágr už vstal, stěží to jde Polákovi.
27:48
Vyloučen hráč Brejčák (Slovensko), 2 min. za krosček
28:28
Zámorský pálil od modré čáry.
29:15
Tatar frnknul v oslabení, na Saláka najížděl z pravého křídla. Jeho střela narazila na brankářů beton.
29:48
Slováci v pěti.
30:00
Polák po nárazu na mantinel odešel do kabiny. Vrátí se ještě?
30:17
Hudlerovu zadovku Laco jistil.
31:33
Klepišova střela přes obránce z levého kruhu, puk skončil v Lacově lapačce.
32:00
Podle České televize už Polák dohrál, má zraněné rameno.
32:14
Vyloučen hráč Kindl (Česko), 2 min. za hrubost
Zbytečně dal Marcinkovi pěstí.
33:10
Vitásek špatně vyhazoval za brankou, přímo na hůl Mikuše. Ten vyjel zpoza klece, ale Salák jeho pokus čapl. Mikuš si naštěstí pro český tým nevšiml volného Šatana.
34:14
Češi kompletní.
34:45
Jágr od mantinelu nabil za levý kruh Sobotkovi, jeho ránu skryl Laco v lapačce.
35:07
Nebezpečné nahození od mantinelu, Klepišova teč a Lacův zásah u tyčky.
35:20
Přečíslení 2 na 1 v podání Slovenska, Marcinko nabíjel Miklíkovi, Kolář puk srazil na Saláka. Ten vytěsnil.
35:35
Jágrův pokus.
35:45
Viedenský (Slovensko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Miklík a Réway
Stav zápasu Slovensko - Česko 2:1

Slováci otáčejí! Rychlý ťukes v rozhozené české obraně a Viedenský z voleje zametl puk do branky. Salák se nestihl přemístit.
36:29
Kindlovu ránu vyrazil Laco.
37:00
Ševc to zkusil od modré, Laco secvakl betony a puk nepropustil.
37:10
Hned po buly se prodral před branku Červenka, puk v Lacově lapačce.
37:34
Zakázané uvolnění české reprezentace.
38:29
Ďaloga chyboval při rozehrávce, Zaťovič postrčil na Petružálka. Z pravého kruhu Laca nepropálil.
40:00
Druhá třetina byla ve znamení slovenského povstání. Teď jsou to Češi, kteří musejí dohánět manko, byť i tuhle část na střely vyhráli (10:4).
Podle informací z Minsku byl obránce Roman Polák odvezen se zraněním do nemocnice.
40:01
40:31
Nagy vystřelil z pravého kruhu do Salákovy hrudi.
40:49
Červenkův bekhend v moci Laca.
41:33
Kovář přestřelil slovenskou branku.
41:50
A znovu Kovář, tentokrát Laco zasáhl betonem.
42:40
Petružálek střílel od modré do chumlu před Lacem, který musel zakročit.
43:17
Šatan to zkusil od modré, Salák v klidu odklonil do rohu.
44:35
Nedotažený český brejk, který vedl Červenka.
45:05
Zámorský bombil od modré čáry, brankář má puk v lapačce.
46:00
Petružálek našel na levém kruhu volného Zaťoviče, který přihrával rovněž neobsazenému Novotnému před branku. Jenže příhra byla prudká a před odkrytou klecí ji Novotný nezachytil.
47:19
Zakázané uvolnění českého týmu.
48:22
Závar před Lacem, Slováci ho přežili.
50:00
Zámorský to zkusil od modré, ale nepřesně.
50:40
Rychlý kontr Slovenska, Marcinko nabil před branku Réwayovi, kterého skvěle vychytal Salák. Beton vykopl k tyčce.
52:45
Hrivík se dral za kotoučem, rodící se sólo Češi zastavili faulem.
52:55
Vyloučen hráč Vitásek (Česko), 2 min. za hákování
53:05
Slovobodu i Šatanovi střelu český brankář zlikvidoval.
53:30
Sloboda pálil od modré, Salák zasáhl betonem.
54:55
Česko kompletní.
55:01
Réwayova rána mimo.
55:49
Zaťovič i Hertl své střely k Lacovi nedostali, puk zastavili obránci.
56:22
Vitáskova rána od modré čáry letěla vedle slovenské branky.
57:53
Jágr (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Němec a Hertl
Stav zápasu Slovensko - Česko 2:2

Číslo 68 vyrovnává! Němec se v rohu kluziště uvolnil, poslal puk před branku k Jágrovi, který jej ztečoval přesně k tyčce.
59:00
Němcova střela se neujala.
60:00
Český tým díky své legendě dotáhl zápas do prodloužení. Na střely vede 32:16, ve 3. třetině to bylo 5:7.
60:01
61:05
Po Hudlerově akci střílel po ledě Hertl, ale mimo.
61:50
Klepiš (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Vitásek a Ševc
Stav zápasu Slovensko - Česko 2:3

Klepiš doklepl obrat! Projel z obranného pásma až do útočného, kousek za modrou napřáhl a puk zapadl k tyčce.
Nakonec zasloužené vítězství trefil Klepiš po samostatné akci v prodloužení, Česko vyhrálo na góly i na střely, tuhle statistiku 33:16. Při dalších on-line přenosech z mistrovství světa nashledanou.

1. 6. 2021 15:15Slovensko–Česko 3:7
16. 5. 2020 20:20Slovensko–Česko 0:0
5. 5. 2018 20:15Česko–Slovensko 3:2
9. 5. 2014 19:45Slovensko–Česko 2:3
18. 2. 2014 18:00Česko–Slovensko 5:3
19. 5. 2012 17:30Česko–Slovensko 1:3
6. 5. 2011 20:15Česko–Slovensko 3:2
18. 2. 2010 6:00Česko–Slovensko 3:1