Hezký hokejový večer z Brna. Necelých 22 hodin po konci nedělní bitvy se oba semifinalisté - Sparta Praha a brněnská Kometa - střetávají opět na stejném místě. Pěkný zážitek při sledování online přenosu přeje Jan Daněk.
Nedělní třetí semifinálový zápas vyhrála až v prodloužení Kometa 3:2. V dnešním duelu půjde o to, zda si Brno vybobuje mečbol, nebo Sparta srovná v sérii krok. Stav je zatím 2:1 na zápasy ve prospěchu Brňanů.
Sestavy obou celků doznaly oproti včerejšímu drobných korekcí. Například Kometa v obraně místo Millera nasazuje Dlapu. Hostující trenéři do sestavy zařadili Kubáta namísto Krejčíka.

Rozhodčí: Pešina (CZE), Šír (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)

Zápas začíná za necelou čtvrthodinku, sektory za brankami jsou již plné a tribuny na sezení se pozvonla plní. I dnes lze očekávat, že Kometu požene za třetí výhrou v semifinále play-off zaplněná Kajot Arena.
Dle časomíry do začátku utkání zbývá více než pět minut, na ledě se objevují první aktéři dnešní semifinálové bitvy - čtveřice rozhodčích.
Do arény za ohlušujícího pískotu vstupují hosté z pražské Sparty. O několik vteřin pískot přebíjí potlesk. Na ledě je i modrobílá Kometa.
Na ledě zůstávají první pětky, čtvrté semifinále play-off může vypuknout.
0:01
0:20
Po Dlapově váhavé rozehrávce se do šance řítila první útočná formace Sparťanů. Čiliak puk u své branky zalehl.
0:47
Aktviněji do duelu vstoupila Sparta, v nebezpečné blízkosti brněnské branky se octil Kumstát. K zakončení se nepropracoval.
1:32
Teď táhl hostující Divíšek puk, přečíslení ale nevyřešil dobře. Jeho přihrávku srazil Kuboš.
2:17
Oba celky už prostřídaly všechny formace. Na vhazování před Čiliakem jsou opět první útoky.
2:49
Čermkák se dokázal v pravého kruhu uvolnit, jeho střela po ledu Pöpperleho nevystrašila. Betony sklapl včas.
3:24
Rolinek (Sparta) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Pech a Philipp
Stav zápasu Kometa - Sparta 0:1

Domácí teď propadli ve středním pásmu. K puku se dostal Pech, posunul kotouč po levici rozjetému Rolinkovi. Ten se štěstím propálil Čiliaka a Sparta vede 1:0.
4:20
Kometa zase zaspala, hostující bek Polášek se řítil sám na Čiliaka, lk zakončení ho nepustil domácí obránce. S následnou dorážkou si brněnský gólman poradil.
5:19
Vyloučen hráč Polášek (Sparta), 2 min. za podražení
Kometu může do tempa dostat první přesilovka.
5:45
Domácí Tomáš Svoboda ale nepřesným pasem vyhání domácí z útočné třetiny.
6:15
Tvrdá Kempného rána končí těsně vedle pravé Pöpperleho tyčky.
6:25
Hosté hrají v plném počtu.
8:04
Brněnský Káňa přišel ve středním pásmu o puk a oba týmy střídají.
8:26
Po komerční pauze se bude vhazovat po Čiliakově pravici.
9:13
Tomáš Svoboda se protáhl podél pravého mantinelu. S ne příliš prdudkou ránou si ale hostující gólman poradil.
9:33
První útok Komety teď nepříjemně za hostující brankou dotíral. Kromě zblokovaného pokusu Jakuba Svobody však nic Brno nevytěžilo.
9:44
Koreis (Kometa) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Vondráček a Dlapa
Stav zápasu Kometa - Sparta 1:1

Od levého mantinelu poslal před branku Vondráček gólovou pobídku. V závaru před Pöpperlem se nejlépe zorientoval Koreis a srovnává krok. Stav je 1:1.
10:29
Za sparťanskou brankou zůstal ležet jeden z Brňanů. Hosté ale pokračovali v akci a Formanovu střelu musel likvidovat levým betonem Čiliak. Až po hvizdu sudího odjíždí za pomoci lékařů Němec na brněnskou střídačku.
11:00
Kometa šikovně vyhazuje, nejedná se o zakázané uvolnění.
12:09
S Kumstátovým bekhendem si Čiliak poradil. V útočném pásmu ale nadále zůstává Sparta.
13:30
Sparta teď zamčela domácí ve vlastním pásmu. Brněnský bek Hanzlík musel na ledě pobýt skoro dvě minuty a ke konci sotva pletl nohama. O vážnějším ohrožení domácí svatyně se pokoušel prodrat Buchtele. Bránu však nedokázal objet včas a cestu mu zatarasili unavení brněnští obránci.
14:07
Polášek (Sparta) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Forman a Rachůnek
Stav zápasu Kometa - Sparta 1:2

Ukázkový brejk Sparty. Forman po pravém křídle potáhl puk a akci čtyři na dva zakončil do poloodkryté branky Polášek. Sparta podruhé v zápase vede.
14:41
Tonovu dělovku hokejkou zblokoval domácí Hanzlík. Projektil skončil v ochranné síti.
15:00
Dobrou práci teď odvedl opět čtvrtý brněnský útok. Situaci musel hasit před Burianem až Pöpperle.
15:00
Vyloučen hráč Vondráček (Kometa), 2 min. za hrubost
15:00
Vyloučen hráč Kumstát (Sparta), 2 min. za hrubost
Po vzájemné potyčce se oba kohouti zchladí na trestné lavici.
15:10
Po buly těsně vedle bez přípravy pálil domácí Kováčik.
15:32
Čermákovi příliš rychle do pásma najel kolega Hruška. Postavení mimo hru.
16:48
Více než minutu se hrálo bez přerušení. To si vynutil až hostující gólman, který pokryl puk před dotírajícím utočníkem Brna.
17:13
Jeden z brněnských fanoušků má pěkný suvenýr. Kotouč skončil po soubji ve středním pásmu v hledišti.
17:49
Teď se Sparta ve středním pásmu nedohodla. Puku se jal Jakub Svoboda, s technickou střelu si však Pöpperle poradil.
18:10
V ideální pozici mezi kruhy se octil domácí Pivko. Přihrávku zpoza branky však nezužitkoval, rána prosvištěla těsně vedle hostující svatyně.
19:12
Tomáš Rachůnek zprava servíroval pěkný pas na Přibyla. Ten přihrávku nezkrotil a nepovedlo se mu ani zakončit.
19:31
Vyloučen hráč Polášek (Sparta), 2+2 min. za hrubost
19:31
Vyloučen hráč Koreis (Kometa), 2 min. za hrubost
Další kočkovačka na ledě. Sudí ale vyšší trest udělili hostujícímu zadákovi.
19:48
Kempného pokus vyrážkou zlikvidoval Pöpperle. Stav je stále 1:2 v neprospěch Komety.
20:00
Více se v prvním dějství neudálo. Sparta zatím po zásluze vede. Ta lépe začala a byla i nebezpečnější. Kometa se do tempa dostala až v polovině třetiny. Hraje se zatím svižný hokej.
20:01
20:01
Za zpěvu brněnských fanoušků začíná druhá třetina. Kometa máu k dobru ještě více než 90 sekund početní výhody.
20:50
Kempný (Kometa) vstřelil branku (1. gól v play-off)
Stav zápasu Kometa - Sparta 2:2

A Kometa přesilovku využívá! Chybnou rozehrávku Sičáka trestá zcela volný Kempný. Z pozice mezi kruhy se nemýlil.
21:15
Sparta se snaží opět jít do vedení. Kumstátovi akce za brankou nevyšla.
21:50
Pivko byl hodně těsně bráněný. V útočném pásmu se neprosadil.
22:51
Klimek využil drobného zaváhání Brňanů ve středním pásmu. Hanzlík ale jako poslední nezazmatkoval a Klimkovu ráýnu zblokoval.
23:02
Forman pěkně zprava vybruslil do střelecké pozice, brněnský Čiliak ale betonem vyráží.
24:06
Žižkovu ránu od modré i přes špatný výhled kryje spolehlivě Pöpperle. Bude se vhazovat po jeho pravici.
24:47
Kubát se vydal na útočný výpad. Jeho ránu ale betony sráží do bezpečného prostoru Čiliak.
26:06
Sparťané páchají postavení mimo hru. Hokejisté mají čas na oddech, komerční přestávka.
26:20
Čtvrtý útok Sparty teď zamotal Brňanům hlavu. Kometa se ale osvobodila.
27:07
Ač tísněný, tak přesto dokázal Ton nasměrovat hokejku, aby ztečovala puk na Čiliakovu branku. Ten přízemní pokus kryje.
28:11
Vyloučen hráč Hanzlík (Kometa), 5+20 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
Bývalý sparťan Hanzlík trefil před bránou krosčekem do obličeje Pecha, který zůstal dlouho ležet otřesený na ledě. Hanzlík se hodně rozčiloval.
31:28
Vyloučen hráč Rolinek (Sparta), 2 min. za nedovolené bránění
Síly na ledě se vyrovnávají. Sparťané tak korunují ne příliš vyvedenou pasáž hry. Převahu měla, ale žádnou šanci si nevypracovala.
32:10
Za modrou čárou se napřáhl domácí Němec, ale střela mu nesedla.
32:35
Hruška teď puk přidržel až moc. Nechtěl se zbrkle zbavovat kotouče, ale nakonec vhodný moment pro přihrávku či zakončení promeškal.
33:40
Hra je teď hodně rozháraná. Pohlednou akci zaplněná Kajot Arena už nějaký čas neviděla.
34:20
Kubát teď na hranici faulu nepustil k zakončení domácího Hrušku.
35:04
Rolinek teď zatlačil Tomáše Svobodu až na střídačku, kde potyčka pokračovala. Bizarní situace končí vyloučením pro oba borce.
35:06
Vyloučen hráč Svoboda T. (Kometa), 2 min. za hrubost
35:06
Vyloučen hráč Rolinek (Sparta), 2+2 min. za nedovolené bránění
Hostující útočník, který podkopnutím Káni konflikt vyvolal, si posedí na lavici o dvě minuty déle.
36:19
Podruhé v zápase zůstává na ledě domácí Němec. V Brně se teď hodně přiostřilo.
36:19
A zatímco arbitři dumají, zda se jednalo o nedovolený zákrok, pro brněnskou oporu musí dojet nosítka.
36:19
Vyloučen hráč Rachůnek (Sparta), 5+20 min. za faul loktem
Hříšník Rachůnek dnes dohrál.
37:00
Velké šance Brna! Kubošovu ránu Pöpperle kryje, Hruškovu ránu zblokovali hostující beci. Sparta už je ve čtyřech.
38:16
Rozjetý Pivko pálí bez přípravy za modrou čáru. Pöpperle je pozorný.
38:46
Buchtele (Sparta) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Hlinka
Stav zápasu Kometa - Sparta 2:3

Obrovská chyba Kempného! Jeho křižnou rozehrávku vystihl Hlinka, ten nezazmatkoval a posunul puk Buchtelemu. Ten střelou do horní poloviny branky překonává bezmocného Čiliaka. SParta už potřetí dnes vede.
39:30
Kometa měla díky přesilovkám v posledních chvílích navrch. Inkasovaná branka pro ni ale znamená velký šok.
40:00
40:01
40:20
Jakub Svoboda trefuje jen obětavého Pilaře. Kometa nezahájila přesilovku nejlépe.
41:26
Přibyl (Sparta) vstřelil branku (4. gól v play-off) , asistence Klimek
Stav zápasu Kometa - Sparta 2:4

Přibyl se vrátil z trestné lavice a hned skóroval. Na pravé straně si na led položil Kempného a technickou ranou překonal klečícího Čiliaka. Sparta vede dvoubrankovým rozdílem.
42:40
Kometa se snaží výsledek zkorigovat. Do zakončení ale domácí nemůžou propracovat.
43:10
... a když už, tak Hruškovu ránu Pöpperle vyráží.
44:38
Vyloučen hráč Vondráček (Kometa), 2 min. za hru vysokou holí
Nápor Komety otupí Vondráčkovo vyloučení.
44:50
Poláškovu pumelici za pomoci svých obránců Čiliak zlikvidoval.
45:40
Sparta kombinuje v třetině Brňanů. Jeden z hostů ale zlomil hůl a Kometa vyhazuje.
46:26
Vyloučen hráč Kempný (Kometa), 2 min. za sekání
Sparta bude hrát 12 sekund dvojnásobnou přesilovku.
46:45
Hlinka obkroužil domácí branku a vybídl Pilaře. Ten měl čas ale jeho rána zápěstím Čiliaka nepřekvapila, výstrojí kotouč zpacifikoval.
47:25
Kováčik teď hodně vystrašil domácí stadion. Jeho zaváhání Ton ale nevyužil, byl už příliš blízko Čiliakovi a ten byl ve střehu.
48:30
Jakub Svoboda najel mezi statickou dvojici Sparťanů, k zakončení se ale nepropracoval.
48:48
Vyloučen hráč Svoboda (Kometa), 2 min. za hrubost
A další vyloučení Komety...
49:24
Nepřesná rozehrávka hostů. Vhazovat se bude před Pöpperlem.
50:35
Ton přestřeluje v dobré pozici. Mířil do pravého Čiliakova růžku, ale jeho střele chyběly decimetry.
51:49
Jakub Svoboda zavezl puk do útočné třetiny, odražený puk se dostal k brněnskému Žižkovi, ten jen nastřeluje Pöpperleho beton.
52:48
Ton na pravé straně dostal hodně místa. Jeho dělovku ale Čiliak reflexivně vyráží.
54:20
Zohorna s hostujícím Formanem si něco důrazně vysvětlovali. Na pěstní výměnu však nedošlo.
55:30
Sparta teď zkušeně kombinuje a drží Brno od své branky.
56:25
Zohorna (Kometa) vstřelil branku (5. gól v play-off) , asistence Svoboda T. a Žižka
Stav zápasu Kometa - Sparta 3:4

V Brně to bude ještě zajímavé. Zohorna dostal chvíli prostoru před Pöpperlem. Po Svobodově přihrávce se štěstím snižuje. Jeho střelu po trase výstroj - tyčka končí v hostující síti.
58:06
A Kometa tlačí. Sparta necelé dvě minuty před koncem vyhazuje na zakázané uvolnění.
58:06
A trenér Kýhos si bere time out.
58:15
Pech (Sparta) vstřelil branku (3. gól v play-off)
Stav zápasu Kometa - Sparta 3:5

A je rozhodnuto. Rozvážného Kempného o puk připravil hostující Pech. Všem ujel a do prázdné brány zvyšuje na 5:3
59:01
Další pohromu už Čiliak po Divíškově střele nepřipouští.
Kometu v poslední třetině nepustila do tlaku častá oslabení. Když se jí povedlo snížit, brněnský nedůraz potrestal do prázdné Pech. Hezký zbytek večera.

5. 3. 2023 16:30Kometa–Sparta 5:2
20. 1. 2023 18:30Sparta–Kometa 5:3
4. 12. 2022 17:00Kometa–Sparta 2:6
21. 10. 2022 18:30Sparta–Kometa 2:3
18. 2. 2022 18:00Kometa–Sparta 2:1
4. 1. 2022 18:30Sparta–Kometa 3:2
7. 11. 2021 16:20Kometa–Sparta 2:5
26. 9. 2021 16:00Sparta–Kometa 3:2